Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako biramo prijatelje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2006. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la: ›
... no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti.


Uvijek sam bila sklona uvjerovati se kao i ti da neke stvari nemaju budućnost, a redovno se pokazivalo da sam u krivu...

Bloody hell!
Zbog vas sam počeo razmišljati o njima ŠBBKBB Embarassed
Sreća pa su obje lani emigrirale iz Osijeka (jedna kod brata u Dalmaciju, druga kod sestre u metropolu) i viđam ih često kao Španjolci snijeg.
Ili možda nije sreća?
Eto vidiš, bloody hell! Rolling Eyes

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2006. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi ni došao u iskušenje da vidiš što je - prijateljstvo ili ne...čemu onda taj primjer?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2006. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?


Ma moguće je, nitko nije rekao da je nemoguće, ali je često kao, Jeff ako dopustiš, kao kad Portugalci vide snijeg (mislim da imaju dvije ralice u cijeloj državi Wink )

ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Možda kada bi se upustili u neku duboku analizu bi i došli do toga, ali ipak mislim da nije tako.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2006. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Možda kada bi se upustili u neku duboku analizu bi i došli do toga, ali ipak mislim da nije tako.


Samo malo ironično, dragi, samo malo ironično Wink Znam da nije tako.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2006. 3:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › ne kužim vas muške...


To ti je zato sto nisi procitala onu Ladder theory... procitaj si to... odvoji 20 minuta i sve ce ti biti jasno... Smile

ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Hehe, upravo ova tvoja intonacija pokazuje koliko bi bila razocarana kada bi skontala da te tvoj legos mjerka i da bi te mogao opaliti, samo kad bi se ukazala prilika. Smile

On bi te kresnuo, i naravno da ne gleda na tebe i ne druzi se s tobom samo zato da se to jedan dan zaista i ostvari. Ali...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2006. 8:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?


ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink

Evo odgovora objema:
Naravno da mi nisu privlačne sve djevojke s kojima se družim. Nisu ni sve s kojima sam blizak.
No ono što sam ja još od prvog posta ovdje htio reći je da kada muškarac upozna neke djevojke (novi posao, faks...) više će se potruditi da bolje upozna one privlačnije iako ih nema namjeru baš sve (odmah) odvesti pod plahtu.

I još jedna mina postoji u muško-ženskim odnosima.
Recimo da se neko vrijeme družim sa djevojkom koju gledam isključivo kao frendicu.
UVIJEK postoji opasnost da ću na nju jednog dana početi gledati drugim očima. Ne kažem da će se uvijek to dogoditi. Čak možda i u većini slučajeva neće, ali UVIJEK postoji opasnost. Čak štoviše, ako mi nije bila privlačna na prvu, možda kroz to druženje spoznam neke kvalitete koje me privuku...
M-Ž
Zakoni priprode. Rolling Eyes

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ma moguće je, nitko nije rekao da je nemoguće, ali je često kao, Jeff ako dopustiš, kao kad Portugalci vide snijeg (mislim da imaju dvije ralice u cijeloj državi Wink )

Dopuštam Wink
Amen!

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2006. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I kod tebe i kod Ozane se moze prepoznati racionaliziranje i otpor i najmanjoj mogucnosti da bi vas ti likovi prasnuli... sto je i normalno, zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...

Umjesto da budete sretne zbog te cinjenice... ah, chick logic! ;-)

Vrlo vjerojatno su oni XY posto s vama jer ste im dobra prijateljica, ali crv sumnje uvijek razdire... donje rublje Smile


Ovo samo govori o tome da ti upravo govoriš iz svog iskustva i ne prihvaćaš da postoje drukčiji tipovi muških stvorenja... Ja prihvaćam ljude sa svim razlikama i tu nismo univerzalni!

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2006. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
CatCloe je napisao/la: › ne kužim vas muške...


To ti je zato sto nisi procitala onu Ladder theory... procitaj si to... odvoji 20 minuta i sve ce ti biti jasno... Smile
osijek031.com smile


ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


pa to i je istina...htjele vi to priznati ili ne.....to je jednostavno ljudska priroda...ajde, pa kao da vama nikad nije palo na pamet zaskocit svog frenda Wink

al eto, mozda sam ja posebna/cudna/luda/whatever, al meni je fora znati da te i frend gleda kao privlacnu zensku, a ne kao neku olinjalu babu...
but, that's only my opinion Smile

_________________
...i zao glas za mnom stize
i brdo olajavanja
za dobrim konjem prasina se dize
jos jedna cigareta pre spavanja..

ps ja nisam umisljena
ja sam savrsena
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2006. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da smo malo zastranili. Ne radi se o tom da su mi moji muški prijatelji bespolna bića, naprotiv. Ali, zašto svi vi koji ste kategorično protiv m-ž prijateljstva odbijate pomisao da se muškarac i žena mogu družiti, biti dobri, biti najbolji prijatelji a da nema nikakovih seksualnih aspiracija bilo s kojie strane. Jednostavno nema kemije, nema feromona. I ne znači to da ga (ili on mene) ne smatram zgodnim, lijepim itd. Ali mi jedno drugom nismo privlačni.
Loše bih prošla u životu kada bih dobre osobine tražila samo u muškarcima koji su mi seksualno privlačni.
Sjetila sam se upravo rečenice koju sam pročitala u nekoj knjizi. Opisujući muškarca, autorica (nemam pojma koja je to knjga, vjerojatno neki šund koji sam čitala na plaži) je napisala "LIJEP POPUT LUCIFERA". I privlačan, bilo je u kontekstu tog pasusa. Ali negativna osoba, neki razbojnik, mafijaš što li već (mogao bi biti i saborski zastupnik Wink ).
Želim reći, seksualno mi može biti privlačan i muškarac bez karaktera, negativnih osobina itd. Možda bih se mogla zbog te privlačnosti i puknit onako, na brzinu s njim, tko zna kad bismo došli u priliku. Ali neću ga željeti za prijatelja samo jer me fizički privlači.
Za prijateljstvo mi ne treba baš ta privlačnost, za prijateljstvo tražim neke druge osobine.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2006. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim npr. i sasvim mi je prirodno čuti kad mi najfrend primijeti da imam novu zurku i da mi super stoji, ili da mi minići super stoje i da ih trebam češće nositi i sve mi je to nekako prirodno. Ali ovdje se ne radi o tome... Naravno, neka prijateljstva prerastaju u nešto više, ali najprijateljstvo kakvo imam sa svojim najlegosem, više je kao neko bratsko-sestrinsko štićenje, razmjena iskustava i ostalo. A ja mogu napisati što god želim i cijeli naš odnos, no vi određeni pojedinci ćete i dalje tumačiti da su to sve pokušaji da me odvuče u krevet, zar ne? I tako možemo unedogled. Nemam što dokazivati i rekla sam svoje, neobvezno i bezuvjetno m-ž prijateljstvo postoji, ja vjerujem da ih ima još. Htjeli se vi s tim pomiriti ili ne. I da, da moj najlegos i želi nešto sa mnom, sigurno bi mi to i rekao. Ne bi morao biti izravan jer mi se već toliiiiko znamo....

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2006. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malamaca je napisao/la: ›
pa to i je istina...htjele vi to priznati ili ne.....to je jednostavno ljudska priroda...ajde, pa kao da vama nikad nije palo na pamet zaskocit svog frenda Wink

al eto, mozda sam ja posebna/cudna/luda/whatever, al meni je fora znati da te i frend gleda kao privlacnu zensku, a ne kao neku olinjalu babu...
but, that's only my opinion Smile

da mi je palo na pamet zaskočit nekog svog frenda, zaskočila bi ga! Very Happy i nitko nije rekao da je bilo šta u fizičkoj privlačnosti loše i da nije prirodno. ja samo tvrdim da su muško-ženska prijateljstva BEZ fizičke privlačnosti moguća i da postoje. i čak traju godinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2006. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih upoznati jedan takav par- dok ne vidim ne vjerujem. Pre idealno je da bi zaista i postojalo.

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2006. 3:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: › Ovo samo govori o tome da ti upravo govoriš iz svog iskustva i ne prihvaćaš da postoje drukčiji tipovi muških stvorenja... Ja prihvaćam ljude sa svim razlikama i tu nismo univerzalni!

Ma, prihvacam ja sve mogucnosti... Istina je da covjek sve u zivotu gleda kroz svoje oci i iz svoje perspektive... ali, zato nam sluzi empatija Smile

Vjerujem da je meni lakse gledati ocima drugog muskarca, nego ocima druge zene. Isto vrijedi i za tebe. Smile

@Ozana, nitko ne odbija tu mogucnost, hebote, vjerujem da vecina nas muskih tako i zivi. Mozda sada nema kemije izmedju tebe i tvog lega, mozda kemija i nije potrebna. Ali, kad bi se poslozio pravi trenutak, splet okolnosti, budi sigurna da bi mu pocurile sline, zaiskrilo u ocima.

ozana je napisao/la: › Za prijateljstvo mi ne treba baš ta privlačnost, za prijateljstvo tražim neke druge osobine.


Ah, koje idealiziranje... Naravno da je s tobom lega zbog tih osobina i vrijednosti. Ne znam samo zasto to mijesas s pohotom. Smile

Catharine je napisao/la: › A ja mogu napisati što god želim i cijeli naš odnos, no vi određeni pojedinci ćete i dalje tumačiti da su to sve pokušaji da me odvuče u krevet, zar ne?


Ne. Njemu vjerojatno nije cilj odvuci te u krevet. Za sada. Ali mozes biti sigurna da te sigurno preko nekoliko puta zamisljao golu. ;-) Vjerojatno i ti njega, samo te sram priznati, jer idealiziras vas odnos preko svake mjere. Jel' tako?!

Citat: › I tako možemo unedogled. Nemam što dokazivati i rekla sam svoje, neobvezno i bezuvjetno m-ž prijateljstvo postoji, ja vjerujem da ih ima još.


I ja vjerujem da postoje... evo par primjera...
- Cure od lega su mi aseksualne. I za vrijeme i nakon veze s njima.
- M i z pravim prijateljima mogu biti nakon sto su se prijateljski pomazili (svjesno i znajuci da im veza nikada ne bi uspjela) i nakon toga je svatko sebi nasao partnera za vezu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: