Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Damir Kajin - predsjednicki kandidat

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › baš me briga što je tanjih živaca bar znam da je čista obraza (dok se ne dokaže suprotno)
Viri Mesiću iz guzice, srednjoškolske naobrazbe, nema svoje nego tuđe JA. I jedino što zna je držati epohalne propovjedi, krije se iz Jakovčića... da neidem u nedogled...

Svatko tko ima malo soli u glavi reči će da je ŠUPČINA!
No svejedno kako god ima ego sličan Latinu pa niš nečudi! Very Happy



daj neseri molim te,ak je on šupčina šta si onda ti?
ti kao imaš svoje JA???
za koga ćeš ti glasati,za Miru Tuđmana? kužim da ti on najviše odgovara,ili onoga koga crkva odredi kao pravog predsjedničkog kandidata



glasat će, kao i sve umna elita drage nam države, za dobrog druga i uzornog komunista, fađšisoidnog (da, znam da je apsurdno) kajina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2009. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
glasat će, kao i sve umna elita drage nam države, za dobrog druga i uzornog komunista, fađšisoidnog (da, znam da je apsurdno) kajina
zasto mislis da je kajin fašisoidan?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
glasat će, kao i sve umna elita drage nam države, za dobrog druga i uzornog komunista, fađšisoidnog (da, znam da je apsurdno) kajina
zasto mislis da je kajin fašisoidan?



zbog diskriminacije i samovolje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2009. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PREDSJEDNIČKI kandidat IDS-a Damir Kajin za Index je progovorio o vlasti, oporbi, Thompsonu, svojim ambicijama i ideologijama za koje vjeruje da im se mora suprotstaviti.

Kako ocjenjujete svoje šanse na predsjedničkim izborima?

"Ne mislim da su manje no što ih imaju neki drugi kandidati koji se pojavljuju u javnosti, bilo da je riječ o gospodinu Josipoviću, Hebrangu, Čačiću ili gospođi Pusić. Siguran sam u jedno, a to je da Damir Kajin na predsjedničkim izborima "ne može izgubiti", kao što sam siguran u sveistarski konsenzus u kojemu će se preko Damira Kajina Istra pokušati emancipirati, dodatno afirmirati, i dodatno integrirati".

"Sigurno je jedno, kada bi kandidat iz Istre dobio priliku hrvatskih građana, da bi i neke vrijednosti koje Istra baštini mogle postati svehrvatske. Neću govoriti o istrijanizaciji Hrvatske, ali u bilo bi blagotvorno kada bi se način razmišljanja iz Istre preselio u ostatak Hrvatske u trenucima u kojima se nalazimo. Dovoljni su neki podaci: Mi smo sami sanirali Istarsku banku, koncem 90-ih morali smo sanirati Uljanik koji danas posluje bez ijedne kune državnih jamstava, te je prošle godine ostvario dobit od 45 milijuna, ove će 120 do 140 milijuna. Iz stečaja je izvukao Viktor Lenac, a Uljanik plovidba s dvije narudžbe pokušava spasiti 3. maj. Imamo najmanje nezaposlenih, najveći izvoz per capita, jedino u Istri je industrija najjača gospodarska grana, iako nas se smatra turističkom regijom. Ipsilon se gradi bez kune iz proračuna, BDP županije odmah je iza Zagreba, izvoz je npr. dva puta veći od izvoza Primorsko-goranske županije koja ima 100,000 stanovnika više. To je neka referenca".

U zadnje vrijeme ste se suprotstavljali i protivili Thompsonovim nastupima u Istri. Ako postanete predsjednik, hoćete li mu pokušati zabraniti nastupe u Hrvatskoj?

"Ja nisam Thompsonu zabranio ni koncerte u Istri, ali je istina da sam učinio sve da se oni ne održe. Nažalost, zaobišao nas je kroz formu održavanja koncerta na privatnim parcelama ili građevinama. Vi kao javna vlast ne možete utjecati na to, možete pokušati, ali ne možete raskinuti ugovor vlasnika privatnog zemljišta i pjevača. Mislim da je Thompson u službi jedne promašene politike, koja Hrvatskoj ne nosi ništa dobra i da takvi istupi, koliko god on imao potporu diljem države, nikome ne služe na čast. Postavljam otvoreno pitanje, je li moguće zamisliti da bi itko u Njemačkoj započeo koncert sa "Sieg Heil"? U istom času bi takva grupacija bila rastjerana od policije. Je li moguće zamisliti da na takvom skupu u Njemačkoj neko skandira "ubij, ubij Židova", kao što se skandira "ubij Srbina, Kajina, Mesića, Janeza"? Pa taj bi odmah završio u ludnici. Je li moguće zamisliti da se netko pojavljuje sa svastikama i nacističkim odorama dok to skandira? Izgubio bi pravo građanstva u roku odmah".

"U Hrvatskoj je to nažalost moguće, ali upravo zbog tog koketiranja s filoustaštvom i korupcijom je Hrvatska je izgubila mogućnost aktivnog sudjelovanja u EU, postali smo prezrena zemlja, a možda je zbog toga ili nesuradnje s austrijskim istražnim organima oko Hypo banke i njihovog angažmana u pranju novca u Hrvatskoj Ivo Sanader morao podnijeti ostavku. Gdje je Hrvatska 2009, što je Sanader iza sebe ostavio? Ja tvrdim da se današnja situacija čak ne da usporediti s ratnim godinama, ali usuđujem se reći da je Hrvatska lakše isfinancirala rat nego što će krizu. Pred slomom smo, nadam se samo da nam se neće dogoditi Argentina, ali ona nije nikada bila bliža, izolirani smo ne samo zbog Slovenije, nego koketiranja a ustaštvom i korupcijom. Situacija je krajnje besperspektivna i već dugo nema promjena. Nadam se da će ih biti nakon predsjedničkih izbora".

Kako mislite voditi kampanju, na čemu će biti fokus i koje ćete teze stavljati u prvi plan?

"Mislim da predsjednik mora biti jamac poštivanja ustava u Republici Hrvatskoj i čuvar autonomije naših institucija. Ono od čega bi trebalo početi je to da predsjednik može imati i manje ovlasti, ali će utjecaj u društvu biti neprikosnoven u smislu neposrednog izbornog legitimiteta. Utoliko prvo treba ojačati ulogu sabora, a to bi trebalo učiniti neposrednih izbora, kad bi se to dogodilo naši zastupnici bi se preko noći potvrdili u tribune i prestati biti pijuni izvršne vlasti".

"Treba ojačati autonomnost svake institucije u državi, pregovarati u ime naroda s Vladom RH, ali jednako tako zauzimanjem za malog čovjeka, ali i malog poslodavca, branitelja, borca Narodno oslobodilačke borbe, dijeliti sudbinu s narodom. Treba se obračunati s korupcijom u ovoj zemlji i graditi društvo jednakih šansi. Treba se otvoriti susjedima, bez obzira o kojima, solidarizirati se sa krajevima koji imaju problema, ali i konačno navijestiti jednu poštenu preraspodjelu, jer ovo što imamo danas će uništiti Hrvatsku, a poštenu preraspodjelu treba započeti putem decentralizacije i regionalizacije. Ukratko, treba nastaviti tamo gdje je predsjednik Mesić stao" .

Kad spominjete trenutnog predsjednika, kakvo je vaše mišljenje o njemu i nadate li se da bi vam mogao dati potporu?

"Ne očekujem podršku, niti se tome nadam, niti mislim da bi se on na neki konkretniji način trebao izjašnjavati o predsjedničkim kandidatima. Predsjednik Mesić je svih ovih malo manje od 10 godina bio stup stabilnosti svih naših institucija, povlačio sudbonosne poteze u najkritičnijim razdobljima, bilo da je riječ o generalima, bilo da je riječ o prevladavanju ustavne krize koja se dogodila ostavkom Ive Sanadera".

"Osobno smatram da će on po logici "jednom predsjednik, uvijek predsjednik" nakon okončanja drugog mandata kroz "predsjedničku" mirovinu i dalje, sljedeći "sudbinu" Havela, ili Kučana, ostati autoritet koji će moći blagovremeno progovarati u prilikama u zemlji, a prema vani kroz takvu formu biti brend naše demokracije. Jasno je da bi svaka politička grupacija, svaki predsjednički kandidat volio da ga Mesić na neki način javno podrži, ali moje je mišljenje da je on dovoljno odgovoran da će tu odluku prepustiti isključivo, jedino i samo volji hrvatskih građana. Konačno, oni su ti koji će bez obzira na nečije sugestije izabrati novog predsjednika".

Moglo bi se postaviti pitanje zašto želite mijenjati status saborskog zastupnika IDS-a, dakle jednu poziciju u kojoj imate stvarnu političku moć, predsjedničkim mjestom koje je, mnogi će reći, uvelike ceremonijalno?

"Pozicija hrvatskog predsjednika nije ceremonijalna, upravo suprotno, hrvatski predsjednik u odnosu na predsjednike država u kojima se bira unutar parlamenta, kao što su Austrija, Italija, Njemačka ili Slovenija, jak je predsjednik. Mene uopće ne bi smetalo kada bi dio tih svojih "suverenih" ovlasti prenio na hrvatski parlament, ne na Vladu jer hrvatske vlade više uzurpiraju prava, nego što su spremne podijeliti ovlasti s izabranim predstavnicima naroda ili građanima".

"Hrvatski predsjednik za razliku od predsjednika o kojima govorim u pravom smislu te riječi pokazao se kao fakt stabilnosti. Hrvatsko društvo nalazi se u trenucima u kojima se prilike radikaliziraju, i utoliko im je potreban predsjednik koji je i do sada dijelio sudbinu sa svojim građanima. Konačno, najjaču moć predsjednik crpi iz neposrednog legitimiteta. Možete ga ostaviti bez ovlasti, smjestiti u šator na Zrinjevcu ili negdje drugdje, ali nećete mu moći oduzeti pravo i slobodu da može javno progovarati. Ukoliko ova zemlja, ukoliko bude imala predsjednika koji će biti čvrsto na zemlji, može računati da će lakše prebroditi izazove pred nama".

Kakvo je vaše mišljenje o suparničkim kandidatima? Andrija Hebrang se i prije nego što je službeno potvrdio kandidaturu našao usred skandala oko Maksa Luburića.

"O svakome kandidatu opozicije koji se u zadnje vrijeme spominje imam najbolje moguće mišljenje. Nijednom riječju ne želim niti jednog od njih povrijediti. Što se tiče gospodina Hebranga i njegovog političkog svjetonazora, koji je glede mog vrijednosnog suda zastrašujuć, to je nešto čemu se treba najodlučnije suprotstaviti. Takvi istupi su u cilju pokušaja da se homogenizira kompletno desno biračko tijelo".

"To samo govori da neko na valovima krize želi radikalizirati prilike u Hrvatskoj. To onda potiče događaje kao što je odlazak onog bolesnog bombaša u Ljubljanu. Taj je čovjek produkt histerije koju stvaraju hrvatski i slovenski političari, ali i mediji. Ili ćemo se suprotstaviti radikalizaciji, ili ćemo se jedni s drugima sukobiti. Sve da samo to ne. Ne mogu shvatiti da neko 2009. "razrađuje" Tuđmanovu tezu da je NDH bila težnja hrvatskog naroda. To je bila država izdajica, kvislinga i marioneta koji su na najgrublji način nanijeli ne samo štetu, nego i osramotili tobožnje ime pod kojim su se borili".

Opozicijske stranke izlaze s različitim kandidatima. Budući da ste upravo počeli sa sastancima na kojima raspravljate o zajedničkom nastupu na parlamentarnim izborima, nije li takav izlazak na predsjedničke izbore samo rasipanje glasačkog tijela? Nećete li "krasti" glasove jedni drugima?

"Damir Kajin nikad nije razmišljao o sebi, uvijek sam se davao drugima. Prorekao sam još dan prije Sanaderove ostavke da će se u drugom krugu boriti dva kandidata opozicije ne sporeći da je do prvog srpnja najozbiljniji kandidat bio Ivo Sanader. Nitko ozbiljan ne može u predsjedničke izbore ići s toliko grešaka, toliko promjena budžeta. Da parafraziram predsjednika Mesića, ne možete sjeckati mački rep malo po malo i očekivati da će taj mačor onda glasati za vas. Utoliko smo držali da Sanadera neće biti moguće dobiti u bitci jedan na jedan nego širokom frontom. Prilike su se sada promijenile. Treba biti razborit, vidjeti što nam je činiti. Kako stvari stoje danas, savjet IDS-a će me potvrditi u petak. Bez obzira na sve ići protiv opozicije bilo bi kao i ići protiv Hrvatske. Prema tome u trenucima kada će se prava bitka voditi ne na parlamentarnim izborima, nego za Pantovčak, značaj prvog čovjeka države i institucije predsjednika jako je velik. Mišljenja sam da nikome nije potreba avantura, da treba izabrati kandidata koji sigurno prolazi. Opozicija je dobila zicer i ne smije ga zapucati. Smatram da će se prava bitka voditi između dva kandidata opozicije, ne opozicije i HDZ-a, bez obzira na strukturu i novčanu moć koju HDZ ima".

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tekst Klauškog je jako dobro pogođen, a Kajin se pored onih ozbiljnih i važnih i beskrajno prepotentnih kandidata čini najživljim i najiskrenijim. Pa zašto ne bi bio sljedeći predsjednik?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
salva
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2009. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali kratko je trajalo.. Jutarnji već piše da se povlači u interesu nove koalicije (oporbe), čak da bi se i Čačić mogao povući, a Josipović bi bio zajednički predsjednički kandidat...
U svakom slučaju, kad vidim ko je s druge strane (Andrija Shimadzu), bilo ko iz oporbe će me lako uvjeriti da ga zaokružim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2009. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
daj neseri molim te,ak je on šupčina šta si onda ti?

Pa mali_ivica! Very Happy
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
ti kao imaš svoje JA???

Trudim se! Very Happy
justice je napisao/la (Pogledaj post): › za koga ćeš ti glasati

Neću ti reči! osijek031.com smile
justice je napisao/la (Pogledaj post): › za Miru Tuđmana?

Kao što rekoh, neću ti reči! Very Happy
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
kužim da ti on najviše odgovara
Ovo je samo znak da me nepoznaješ! Smile
justice je napisao/la (Pogledaj post): › ili onoga koga crkva odredi kao pravog predsjedničkog kandidata

Crkva nije tu da misli umjesto mene, ja se mogu ili nemoram složiti sa njenim zaključcima. Također znak da me nepoznaješ. Smile

ALI da ti razriješim nedoumicu, ZA KAJINA NEĆU!!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2009. 0:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se odlucio nagovarati ljude da glasaju za 'ludog Kajina',hehe. Pa ako mogu adezejci,mogu i ja ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2009. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam se odlucio nagovarati ljude da glasaju za 'ludog Kajina',hehe. Pa ako mogu adezejci,mogu i ja ;-)


i ja isto Smile znam već 100 tinjak ljudi koji će garant glasovat za njega

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja se nadam da će se sanader kandidirat tak da pobijedi i da vidim šta će bit onda...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2009. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
definitivno se slažem, kao što rekoh linić je osoba koja pukne pa počne vikat i pravit od sebe lakrdiju, a na kajinu se jednostavno vidi da mu je stalo i definitivno ima moj glas, a što se čačića tiče, njemu ne bi dao čašu ladne vode, a ne moj glas na predsjedničkim izborima. nakon svih onih sumnjivih afera oko njegovih firmi, sukobima interesa itd i dogodovština sa saborsklim mandatom kojeg je zaboravio aktivirat, mislim alo jebote od toga živiš kako moš zaboravit na to, ah da, nije te briga pa ti je to samo usputna stanica za pobrat malo vrhnja s vrha.
za razliu od mnogih Cacic je tu firmu imao odavno i od nje stvarno zivi, dakle ne mora krasti..a ako je tu uspjesan mozda bi dobro poslovanje mogao primjeniti i na drzavu..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.07.2009. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm da, oporba ovog puta stvarno ima sansu..
bilo da je Cacic ili Kajin..oni su mi nekako najnormalniji likovi na nasoj politickoj sceni..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2009. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: › za razliu od mnogih Cacic je tu firmu imao odavno i od nje stvarno zivi, dakle ne mora krasti..a ako je tu uspjesan mozda bi dobro poslovanje mogao primjeniti i na drzavu..

Biti politicar i poduzetnik istovremeno je, IMO nemoguce, a da nisi u sukobu interesa. Uostalom,poduzetnik se ne bavi poslom altruizma radi,vec profita. Dakle,motiv za stupanje u politiku moze biti jedino povecanje profita.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2009. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: › za razliu od mnogih Cacic je tu firmu imao odavno i od nje stvarno zivi, dakle ne mora krasti..a ako je tu uspjesan mozda bi dobro poslovanje mogao primjeniti i na drzavu..

Biti politicar i poduzetnik istovremeno je, IMO nemoguce, a da nisi u sukobu interesa. Uostalom,poduzetnik se ne bavi poslom altruizma radi,vec profita. Dakle,motiv za stupanje u politiku moze biti jedino povecanje profita.
ne vjerujem da mu je to povecalo profit..covjek je radio internacionalno i prije 20 godina..a motiv za stupanje u politiku moze biti mnogo toga..recimo zelja da se nesto promijeni..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2009. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
..a motiv za stupanje u politiku moze biti mnogo toga..recimo zelja da se nesto promijeni..
I onda je svizac zamotao čokoladicu....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: