Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Je li alternativa urbana i vice versa?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.06.2009. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › moraš još puno pojesti graha da bi mogao ovakve komentare bacati D

pa sutra bi ga papali i popili pivo isto, a usput se i slikali skupa.
ali ode ti u Vukovar, valjda na špinat... Razz


neizmjerno mi diže ego i drago mi je kad vidim da i vi s kojima sam na bok bok znate kad gdje idem Smile da, idem u vukovar ali ne na špinat nego gle čuda, ozvučiti jedan "alternativni" koncert. gle vraga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi ste vi mejnstrim.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čini mi se kako, prema shvaćanju nekih, čim je na okupu više od 50 ljudi to postaje manje "alternativno", više "mejnstrim", a time ujedno i, u očima nekih, manje vrijedno.
malograđanska true i netrue spika trivijalne vrijednosti.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2009. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Maaaššššaaaalllllaaaaa, i Đastisu se sviđa!


al vjerovatno neću otići jer će biti previše nesretnika poput tebe,jbg nevolim biti okružen hard rockerima tipa cadillac...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2009. 8:37 
Naslov:  Re: Urban fest Osijek uz Osječko - UFO 2009. - program, galerija, osvrt, intervju...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad si ti tako alternativan... Al usput, u caddilacu stvari koje ja volim puštaju svake prijestupne. Ma ni onda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beer
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2009. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Bit će mi starci sretni kad im kažem da slušam mainstream glazbu. Smile

I imam jedan prijedlog: napravite nagodinu vi pravi alternativci neki festival, da vidimo kak vi to zamišljate i što je to zaista alternativa. Evo, ja imam prijedlog za ime: Alternativni fakin festival Essek (da i ime bude alternativno)- AFFE (igra slova nenamjerna, za one koji znaju njemački. Very Happy).

hahaha AFFE Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2009. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima što se događa sa "fanovima" kada njihov "alternativni" bend postane "mainstream"? prestaju li oni tada biti alternativci i postaju dio mase ili prestaju slušati taj bend i prebacuju se na nešto novo samo da bi se mogli i dalje nazivati "alternativcima"?
vrlo daleko sam od glazbenog poznavatelja, čak ne mogu izdvojiti isključivo jedan glazbeni pravac koji slušam. jednostavno volim poslušati sve što u mom uhu zvuči dobro bez obzira kolka mašinerija stoji iza toga. i baš zbog toga mi nije jasno svrstavanje ljudi u neke "zacrtane" okvire a još manje shvaćam ljude koji i sami teže tim okvirima.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2009. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da nama nije uopće potrebna urbana alternativa, već ruralna! Pod hitno! Very Happy

@mladjo - događa se to da fanovi koji drže do sebe prestaju pohoditi koncerte benda kojeg slušaju... Evo ti primjera Hladnog Piva. IMO - nekad najbolji punk-rock bend u hrvata pretvorio se u ljigave melodijice za mlade, kul i urbane obitelji. Fuj! Više ni Mariju ne sviraju po koncertima...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2009. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro al kod njih se dogodio potpuni zaokret u glazbenom pravcu i mislim da je s njihove strane to bilo ciljano. a šta sa bendovima koji furaju svoj đir i slijedom okolnosti postanu poznati i slušani od strane širokih masa? jel bi i njih pobio? Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to je sve samoetiketiranje..
ljudi bi najradije sami sebe stavili u neku uzvisenu kategoriju nedodirljivosti..sa koje mogu pljuvati po neupucenima..slicno je recimo na arhitektonskom faksu..90 % ljudi se fura na "kreativnost" pa hodaju unaokolo s neobicnim frizurama, sami sebi siju odjecu potpuno "drugaciju" i slicne fore..u stilu "ja sam drugaciji"

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.06.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › čini mi se kako, prema shvaćanju nekih, čim je na okupu više od 50 ljudi to postaje manje "alternativno", više "mejnstrim", a time ujedno i, u očima nekih, manje vrijedno.
malograđanska true i netrue spika trivijalne vrijednosti.


debeli precjednik privuče 400-500 ljudi pa je alternativa,ramirez, vatra, adastra i takvi bendovi privuku npr. 250 ljudi pa nisu a od alternative..

postoje jasne , totalno jasne granice što je alternativa a što nije i jedini je problem što su ljudi neuki i šta se svi prave pametni nešto.. treba čitati, preslušavati, pričati s ljudima koji su u bendovima, koji sviraju, koji su prošli puno toga, malo dublje promatrati scenu i onda se dobije kristalno čista slika što je to alternativa.
velik je problem što se kod nas općenito svi trpaju i raspravljaju o svemu s čime zapravo veze nemaju i onda lupetaju i nabadaju gluposti i ostanu živi.

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
Maaaššššaaaalllllaaaaa, i Đastisu se sviđa!


al vjerovatno neću otići jer će biti previše nesretnika poput tebe,jbg nevolim biti okružen hard rockerima tipa cadillac...


ahaha. koji kralj, ja nevjerujem.. sličan razlog zašto ni ja neću ići vjerovatno. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: