Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Branitelji nase regije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 12:21 
Naslov:  Branitelji nase regije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ima na forumu netko pametno napisati na ovu temu, bila bi vrlo sretna. Ne samo radi sebe, vec radi dosta ljudi koji citaju portal. Svaki prijedlog, crtica i rijec su dobro dosle. Mene recimo zanima dal ima ovdje koji clan udruge UOBIS da mi se javi. Moze naravno i na pp. Pa recimo sto i kako kada se dobiju razno razne odbijenice iz Zg, za koje znam recimo da su ljudi tamo bez beda dobili. Sto smo mi toliko drugacija regija od drugih i dal i vi imate ponekad takav osjecaj?

Sad Rolling Eyes danas sam tuzna zbog mnogo stvari. Nadam se da mi nitko nece zamijeriti. Ogorcenje je vise nego ocito. Pa ako ima netko tko je tu negdje po filinzima... eto... mozda samo slovo da svima bude lakse

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Osijek je postao jedna čudna mješavina različitih ljudi doseljenih s raznih strana....kao i u Zagrebu, također - samo je Osijek ipak jedna manja sredina i to dolazi do izražaja....a mentaliteti ljudi koji su živjeli prije i mentalitet doseljenika je bitno drugačiji i često dolazi do nekakve vrste sukoba....kao i tradicija i kultura.....opet se vraćam na Zagreb - tu sam već hrpu godina i radim uglavnom sve ove godine u struci....zašto sam uopće otišla??...zato što u 2 dvije godine uzaludnog traženja, jednostavno nisam mogla dobiti posao, jer su uvijek nečiji rodjaci bili ti koji su imali više šanse od mene....a ja sam rođena u Osijeku, preživjela u gradu rat i živjela još u njemu sve dok mi nije puko film i dok nisam vidjela da jedino što je još preostalo je otići u tu jebenu metropolu....i gle čuda, odmah sam dobila posao, preko natječaja, bez štele, novaca, blablabla....
...u centar grada gdje sam nekad živjela, teško da bi se vratila...kad sam nedavno došla u Osijek, u Divaltovoj nisam znala gdje sam, jer izgledom me ubila u pojam....kad sam vidjela Antu u punoj veličini, smrklo mi se....
...otišla sam preširoko, opet Smile...uglavnom, teško je Osijeku, ne znam kakav je život u ostatku regije, jednako valjda ako ne i gore...da li je do mentaliteta, kulture, tradicije, lijenosti, apatije - pojma nemam.....al' pao mi je na pamet Đuka Begović:

"Dakako, i Đuka je- kako to i drugi Šokci- ponajviše precjenjivao sebe. Tek ponekad trglo bi se u njemu nešto i kršilo tu samouvjerenost o moći njegove volje i on bi šutke i pred drugima priznavao da nitko ne živi po svojoj volji nego da je jedan život ovisan o drugomu, jedno zlo ucijepljeno drugim zlom itd.- Svi smo mi- vidjelo mu se onda- povezani jednim koncima, utkani u jednu pređu."

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 13:19 
Naslov:  Re: Branitelji nase regije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

reci ti nama neupucenima sta je to 'udruge UOBIS'?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.06.2009. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

udruga osječana boljeg imovinskog statusa

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....OUBIS = Udruga oboljelih branitelja istočne Slavonije...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda totalno te razumijem, sto je najgore kao da sam stobom na kavi negdje i onako "vezemo" price o gradu....

za neupucene UOBIS je udruga oboljelih branitelja istocne slavonije - eto ima zena koja zna Smile

jimmy ne lupetaj,nije svaka tema stvorena za to... bez uvrede

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajmo se nać na kavi, možda se kroz projekt Ja volim Osijek nešto da napravit....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam uvijek za Smile)))))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: