Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Psi i vlasnici u šetnji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

molim vas pomoć!!!!
neki dan sam šetala psa naravno na povodcu
imam malu plašljivu ženkicu
u susret nam je naletila druga ženka(bez povodca), duplo veća od moje i ugrizla ju, nisam imala mob da zovem policiju. Kad sam se obratila komunalnoj službi rekli su mi da moram znati ime i prezime vlasnika pa će oni poslati opomenu . Ja naravno ne znam ime i prezime vlasnika, tako da od tog ništa. Vlasnik i dalje šeta sa svojom ženkom bez povodca i nije ju briga za tuđe ljubimce. I samo da napomenem, nije mi se ni ispričala nego je rekla da bi se njezin pas igrao! Moja se igra i sa ruskim terijerom pa se nikad nisu grizli. Very Happy
Nakon tog obračuna sam čula da je ugrizla još neke pse i to mužjake.
što da radim i kako da ju natjeram da veže psa kad je u naselju???

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nosi mobitel sa sobom slijedeći put i odmah zovi policiju....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad ga nosim i nosim i štap Embarassed i izgledam kao čoban, oni koji ne znaju kako je to malo me čudno gledaju.
hvala

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cruiser je napisao/la: ›
sad ga nosim i nosim i štap Embarassed i izgledam kao čoban, oni koji ne znaju kako je to malo me čudno gledaju.
hvala


a nisi jedina vijeruj mi Sad na zalost ni od policije nemas velike vajde, znam iz iskustva....

ja sam babu slikala sa mobitelom nju i psa....i rekla da ce letiti javno na sve stupove po gradu kad isprintam (isto tako jedan bliski susret sa neodgojenom vlasnicom) Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno kako može biti tako bezobrazna, a 50 m dalje može šetati psa bez povodca. Problem je što ima i jako puno djece koja se igraju i ona tamo sa takvim psom.
morat ćemo si nas dvije nabaviti tjelohranitelja osijek031.com smile pa nek onda šeta bez povodca koliko hoće Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aceww
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: di se nadjen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bas mi je zao sto se to dogodilo. to je vrlo neodgovorna vlasnica. nikada psa ne treba pustati s drugima pogotovo nepoznatima. bolje i da nosis stap nego da se to ponovi. inace, pazi na nju dalje da ju ne bi napao neki pas, ne mora biti nuzno taj, jer psu je dovoljan samo jedan napad da postane agresivan presma drugim psima, tj da mu postanu "odbojni", recimo tako.

_________________
Za sve postoji rjesenje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luca56
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.06.2009. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je u redu imati psa bez povodca ako je on istreniran da ide uz nogu i ne napada druge pse, također ako je manja pasmina kao naprimjer moj (westi-zapadno škotski bijeli terijer). ja psa šećem bez uzice jer on ide samo uz mene i baš ne doživljava druge, pse i ljude. ovo za tu vlasnicu-mislim da su takvi ljudi sebični i da stvarno treba biti neka veća mjera poduzeta za prevenciju takvih iskustava. p0zdrav svima Very Happy

_________________
Life is a maze and love is a riddle Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2009. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjeruj mi taj pas nije istreniran, taj pas je uz vlasnicu samo kad se ljudi počnu buniti pa ga ona stavi na povodac
sad izbjegavam sve pse zato što je počela jako lajati na sve i sakriva se iza mojih nogu, jako se boji
ima pasa s kojima se voli igrati, ali sad ni njima ne prilazi. Ne želim ju siliti, ali bi htjela da se opet igra sa drugim psima.

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2009. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoj izbjegavati pse, ja sam učinila tu kobnu grešku i sad imam psa koji laje i reži na sve što se mrda vani. Sad Ne moraš ju prisiljavati da se igra s njima, ali pusti da se bar normalno onjuši s drugim psom i nek svatko ide svojim putem. Polako, sad je još pod dojmom ugriza, mislim da će s vremenom zaboraviti na to i sjetiti se kako se lijepo igrala s drugim psima. Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2009. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ona prvo laje kao luda i onda nakon 10 min počne njuškati, tako da mi nekad bude malo neugodno Embarassed . A ako čuje lavež psa koji ju je ugrizao bježi kući i ne želi šetati. Nadam se da će s vremenom kako kažeš zaboraviti na ugriz i da će opet biti ona stara osijek031.com smile

_________________
Motor
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma pusti ju neka laje, a vlasnicima drugih pasa objasni situaciju. Ili, još bolje, ako osobno poznaješ neke od vlasnika pasa, vježbaj na njihovim psima druženje. Samo ju nemoj maziti dok laje jer ona to ne shvaća kao smirivanje, nego kao nagradu za njeno ponašanje (lajanje). Probaj joj nekako odvratiti pozornost, igračkom ili tako nečim, a kad prestane lajati, daj joj nagradicu. I ja se nadam da će se brzo povratiti starim navikama. Smile

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2009. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Ma pusti ju neka laje, a vlasnicima drugih pasa objasni situaciju. Ili, još bolje, ako osobno poznaješ neke od vlasnika pasa, vježbaj na njihovim psima druženje. Samo ju nemoj maziti dok laje jer ona to ne shvaća kao smirivanje, nego kao nagradu za njeno ponašanje (lajanje). Probaj joj nekako odvratiti pozornost, igračkom ili tako nečim, a kad prestane lajati, daj joj nagradicu. I ja se nadam da će se brzo povratiti starim navikama. Smile

odlična ideja Idea Exclamation
javim kako je prošlo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 10:06 
Naslov:  Re: Psi i vlasnici u šetnji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napiši gdje se to dogodilo,kakav je pas koji ju je ugrizao,da se i ostali vlasnici znaju snaći ako ih budu sreli.

Savjet-kupi sprej(49 kn kod Turkalja)protiv pasa.Sprej je na bazi bibera i djeluje na dišni sustav i sluzokožu oka,ne nanosi štetu i djelovanje prestaje nakon nekoliko minuta.Imao sam jednu situaciju kada nas je napao pas,nisam dozvolio tuču,kratko sam ga pošpricao,otrčao je u Dravu isprao njušku i oči i otišao svojim poslom.

Pozdrav Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cruiser
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala za savjet, idem odmah danas kupiti sprej
to se dogodilo na Petrovoj gori, ta ženka je što bi se reklo avlijaner iliti seoski đukac ( crna leđa i smeđi stomak)
pozdrav i tebi Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aceww
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Lokacija: di se nadjen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

di je taj turkalj di se moze kupiti sprej?

_________________
Za sve postoji rjesenje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: