Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek pred blokadom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 14:01 
Naslov:  Re: Osijek pred blokadom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Ja se nadam da će nova gradska vlast napokon dovesti pauka, eto još malo prihoda.


Samo nam fali drumski razbojnik opet u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Sada će se grad očito morati potruditi da komunalnu naknadu naplati što više može, te će, ako se obistine najave, tužiti na tisuće građana i firmi. Dakle, građani će prisilno pomoći gradu da se izvuče.


Dragi moj flet, to nije POMOC ... to je obaveza svakog gradjanina. Dakle, oni nisu samaricani koji ce pomagati gradu, nego su drski i bezobrazni lopovi koji podkradaju grad i mene ne placajuci komunalnu naknadu i sve ostalo ... i mene i ostale koji redovito placamo prave budalama.

Koliko taj postupak traje ... neka traje. Moze se premostiti kreditom.

Ja mogu priznati da je grijeh Djapica sto se nije potrudio i pokrenuo postupke za prisilnu naplatu ... ali racunovodstveno grad nije u minusu, nego je samo zapusten financijski.

I u djelu u kojem sharom govori kako 'nova' vlast ovo stanje pokusava prikazati katastrofalnim kako bi poskupila placanja prema svim gradskim poduzecima i ukinula neke benificije ... moram se sloziti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Dragi moj flet, to nije POMOC ... to je obaveza svakog gradjanina.


Jasno da nije pomoć. Radi se o nespretnoj konstrukciji novinara "prisilna pomoć". Da li je grad računovodstveno u plusu ili ne, to uopće nije bitno. Važna je trenutačna sposobnost plaćanja obveza - mnoge tvrtke propadaju iako su "računovodstveno" u velikom plusu - dovoljno je da im se glavnina potraživanja odnosi na državu i državne firme, koje ne plaćaju 6 mjeseci, i te će firme propasti. Sada je i grad Osijek u toj situaciji.

Prisilna naplata komunalne naknade mogla bi dovesti do sasvim drugog problema, a to je vjerojatno i razlog zašto se dosad nije provodila. Naime, pojavit će se na stotine ljudi koji će pričati da nemaju od čega platiti te račune, da se radi o još jednom porezu na građane (što je donekle i istina), da nemaju posla (a imaju stanove), itd., itd. U mentalitetu naših ljudi jest da nisu skloni plaćati svoje obveze. Baš se pitam što će se dogoditi ako za naplatu nekih dugova bude bilo potrebno uzimati stanove.

Normalan svijet odavno je doskočio ovim problemima. Amerikanci tako za javne radove traže da se novci osiguraju unaprijed. Drugi jednostavno paze na dinamiku punjenja proračuna, a iste te proračune prognoziraju restriktivno po pitanju prihoda (pa ako se na kraju godine pokaže da se zaradilo više, tim bolje). Ovdje se dogodila suprotna stvar - Đapić je navukao 80 milijuna kuna dospjelih dugova odjednom, svjestan da na računu nema novaca. Treba se samo utvrditi da li je tu bilo zle namjere, ili je čovjek samo potpuno nesposoban (odnosno kada je te obveze stvorio - da li davno prije, ili već u fazi kada je postalo jasno da gubi vlast).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2009. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
Dragi moj flet, to nije POMOC ... to je obaveza svakog gradjanina.


Jasno da nije pomoć. Radi se o nespretnoj konstrukciji novinara "prisilna pomoć".


Ja ne mogu vjerovati kako ti blagonaklno gledas na ovako manipulatorski clanak i takve tendeciozne konstrukcije nazivas 'nespretnima' ??? Kad si ti postao njihov simpatizer ?

I opet skreces s teme. Nije bitno kako i koliko je lose vodjen grad i uopce nije upitno da je bilo hrpa bespotrebnih investicija, nenamjenskog trosenja itd.

Bitno je da se ovakve 'afere' stvaraju kako bi nova vlast imala alibi za 'rezanje troskova' ... poskupljenja, ukidanja benificija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 15:26 
Naslov:  Re: Osijek pred blokadom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tebi je tendenciozno to što nam je grad nelikvidan i što ljudi neće dobiti plaću?
Svaka čast, moj prijedlog je da se zaposliš u HSP-u kao savjetnik za financije. Imate sličnosti.

Vidim da nisi baš upućen u situaciju u gradu (to pokazuju tvoji prošli postovi u kojima smo te nekoliko puta ispravljali, počevši od tvog neznanja direktora gradskih firmi, a praviš se pametan...) stoga ti preporučam da prvo dobro razmisliš što pišeš, jer 2+2 nisu uvijek 4.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2009. 15:29 
Naslov:  Re: Osijek pred blokadom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › ...jer 2+2 nisu uvijek 4.


bravo ... sve si rekao osijek031.com smile

ta 'nelikvidnost' grada je jednaka kao kad neka stara osjecka gospodja zivi u europskoj aveniji u stanu od 300 kvadrata i ima mirovinu od 1500 kn pa kuka kako ne moze platiti grijanje ... a ne pada joj na pamet poduzeti nesto, prodati stan i preseliti se u garsonjeru.




Zadnja promjena: Ingo; 11.06.2009. 15:40; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo tako, sve sam rekao, neću ti objašnjavati detalje, jer vidim da nemaš ni elemetarno znanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo tako, sve sam rekao, neću ti objašnjavati detalje, jer vidim da nemaš ni elemetarno znanje.


nemam, moje znanje matematike u kojoj 2+2 nije uvijek 4 je vrlo oskudno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo tako, sve sam rekao, neću ti objašnjavati detalje, jer vidim da nemaš ni elemetarno znanje.


nemam, moje znanje matematike u kojoj 2+2 nije uvijek 4 je vrlo oskudno


Hehehehe! Pwned!
Osijek: 0
Ingo: 1

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slos
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
Dragi moj flet, to nije POMOC ... to je obaveza svakog gradjanina.


Jasno da nije pomoć. Radi se o nespretnoj konstrukciji novinara "prisilna pomoć". Da li je grad računovodstveno u plusu ili ne, to uopće nije bitno. Važna je trenutačna sposobnost plaćanja obveza - mnoge tvrtke propadaju iako su "računovodstveno" u velikom plusu - dovoljno je da im se glavnina potraživanja odnosi na državu i državne firme, koje ne plaćaju 6 mjeseci, i te će firme propasti. Sada je i grad Osijek u toj situaciji.

Prisilna naplata komunalne naknade mogla bi dovesti do sasvim drugog problema, a to je vjerojatno i razlog zašto se dosad nije provodila. Naime, pojavit će se na stotine ljudi koji će pričati da nemaju od čega platiti te račune, da se radi o još jednom porezu na građane (što je donekle i istina), da nemaju posla (a imaju stanove), itd., itd. U mentalitetu naših ljudi jest da nisu skloni plaćati svoje obveze. Baš se pitam što će se dogoditi ako za naplatu nekih dugova bude bilo potrebno uzimati stanove.

Normalan svijet odavno je doskočio ovim problemima. Amerikanci tako za javne radove traže da se novci osiguraju unaprijed. Drugi jednostavno paze na dinamiku punjenja proračuna, a iste te proračune prognoziraju restriktivno po pitanju prihoda (pa ako se na kraju godine pokaže da se zaradilo više, tim bolje). Ovdje se dogodila suprotna stvar - Đapić je navukao 80 milijuna kuna dospjelih dugova odjednom, svjestan da na računu nema novaca. Treba se samo utvrditi da li je tu bilo zle namjere, ili je čovjek samo potpuno nesposoban (odnosno kada je te obveze stvorio - da li davno prije, ili već u fazi kada je postalo jasno da gubi vlast).


Da, samo što nisu građani ti koji duguju najviše za komunalne usluge. U zadnje 2 godine, kako su napravili novi sustav koij je išao preko urbanizma, najveći dio potraživanja od građana je naplaćen. Najveći dužnici su trgovačka društva, s tim da jasnu prevagu imaju ona u čijim upravama sjede politčari točno određene političke opcije. (niti HDSSB niti HSP)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 11:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Upravo tako, sve sam rekao, neću ti objašnjavati detalje, jer vidim da nemaš ni elemetarno znanje.


nemam, moje znanje matematike u kojoj 2+2 nije uvijek 4 je vrlo oskudno


To vidim, dakle vrlo si ograničen po tom pitanju.

Dakle, ako tebi netko da dva puta po dva miliona kuna, a ti nekom duguješ 5, i taj kojem duguješ 5 ti prijeti batinama, onda bez obzira što si dobio 2 +2 nemaš 4 nego -1.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2009. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije tajna da se ja zalazem za mir u svijetu i spas delfina ... a vidim da si i ti u toj prici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Dakle, ako tebi netko da dva puta po dva miliona kuna, a ti nekom duguješ 5, i taj kojem duguješ 5 ti prijeti batinama, onda bez obzira što si dobio 2 +2 nemaš 4 nego -1.


Vidim, glavaševcima ide ovakva logika...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Ja ne mogu vjerovati kako ti blagonaklno gledas na ovako manipulatorski clanak i takve tendeciozne konstrukcije nazivas 'nespretnima' ??? Kad si ti postao njihov simpatizer ?

I opet skreces s teme. Nije bitno kako i koliko je lose vodjen grad i uopce nije upitno da je bilo hrpa bespotrebnih investicija, nenamjenskog trosenja itd.

Bitno je da se ovakve 'afere' stvaraju kako bi nova vlast imala alibi za 'rezanje troskova' ... poskupljenja, ukidanja benificija.


Moram priznati da uopće ne razumijem što je u ovoj temi problematično. Kakav tendenciozni tekst? U cijeloj priči nema ničega tendencioznog. To su egzaktne brojke, i jedini problem je činjenica da je novinar sudske tužbe odnosno naplatu dugova nazvao prisilnom pomoći. Ti Ingo izgleda nisi baš sve shvatio. Ako ti ove teme ne idu dobro, prebaci se na glazbu ili neke druge političke, gdje možeš u miru napadati Glavaša (ovo ovdje sa Glavašem nema baš nikakve veze).

A novoj vlasti ne treba alibi za rezanje troškova, ukidanje beneficija i uštede (ne znam na što misliš pod poskupljenjima). To su neophodni zahvati. Uspješnost vladanja nove vlasti, među ostalim, mjerit ću i po broju otpuštenih nepotrebnih djelatnika Grada, po postotku ušteda i smanjivanja troškova uprave, po ukinutim beneficijama svima bez iznimke, itd.

slos je napisao/la: ›
Da, samo što nisu građani ti koji duguju najviše za komunalne usluge. U zadnje 2 godine, kako su napravili novi sustav koij je išao preko urbanizma, najveći dio potraživanja od građana je naplaćen. Najveći dužnici su trgovačka društva, s tim da jasnu prevagu imaju ona u čijim upravama sjede politčari točno određene političke opcije. (niti HDSSB niti HSP)


To je moguće. Struktura dugovanja nije objavljena. Niti je objavljeno koje firme eventualno duguju komunalnu naknadu, pa samim tim ne možemo niti provjeriti radi li se o firmama koje vode Hdz-ovci (ako ti imaš neke bolje informacije, rado bi ih pročitali) - iako je to donekle logično, jer je Đapić vjerojatno svojima sugerirao što da ne plaćaju.

Bilo bi zanimljivo vidjeti i tko duguje komunalni doprinos. To moraju biti investitori u gradnji, a bilo bi također zanimljivo vidjeti jesu li dobili građevinske dozvole bez da su uplatili komunalni doprinos. Logično bi bilo da se ovdje većim dijelom radi o građevinskim firmama, i firmama koje investiraju u građevinu, što opet ukazuje na političku igru bivše vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: