Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek pred blokadom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slos
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2009. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
slos je napisao/la: ›
Da, samo što nisu građani ti koji duguju najviše za komunalne usluge. U zadnje 2 godine, kako su napravili novi sustav koij je išao preko urbanizma, najveći dio potraživanja od građana je naplaćen. Najveći dužnici su trgovačka društva, s tim da jasnu prevagu imaju ona u čijim upravama sjede politčari točno određene političke opcije. (niti HDSSB niti HSP)


To je moguće. Struktura dugovanja nije objavljena. Niti je objavljeno koje firme eventualno duguju komunalnu naknadu, pa samim tim ne možemo niti provjeriti radi li se o firmama koje vode Hdz-ovci (ako ti imaš neke bolje informacije, rado bi ih pročitali) - iako je to donekle logično, jer je Đapić vjerojatno svojima sugerirao što da ne plaćaju.

Bilo bi zanimljivo vidjeti i tko duguje komunalni doprinos. To moraju biti investitori u gradnji, a bilo bi također zanimljivo vidjeti jesu li dobili građevinske dozvole bez da su uplatili komunalni doprinos. Logično bi bilo da se ovdje većim dijelom radi o građevinskim firmama, i firmama koje investiraju u građevinu, što opet ukazuje na političku igru bivše vlasti.


Čl. 10 Zakona o pravu na pristup informacjama ti omogućava sve. neka moderator podnese u ime foruma Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.06.2009. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubalu nije lako. djapic mu je ostavio brdo duga u gradu i gradskim firmama. ostavila bi penzica da bude i dalje direktor ukopa jer ga polao izvlaci iz gabule u koju su ga uvalili farkas i jos vise dolezal. u vodovod bi opet dovela novoselica, al bi mu zabranila neke stvari, zna on dobro koje. ja sam i dalje za to da se braci bajto ponudi da jedan bude direktor unikoma a drugi u poglavarstvu procelnik za financije. oni bi garant izvukli grad iz krize. to su jako pametni decki, najbolji studenti na ekonomskom fakultetu u svojim generacijama. ako je vjerovat starijem bratu vecinu ispita je polozio uz janjetinu. za sve ono sto ne znaju oni krisom pitaju neke gospodje koje su zaposlili u hepu ili neke revizorice pa se onda prave pametni s tudjim znanjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2009. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hengl je napisao/la: ›
djapic mu je ostavio brdo duga u gradu i gradskim firmama.

to samo govori o bahatosti onih na vlasti i njihovu ubjeđenju da će zauvijek tamo i ostati.
treba napravit ireviziju svega napravljenog i vidjet koliko se išlo preko prioriteta, samo da se nešto radi i da netko zaradi.nemam ništa protiv izgradnje, ljudi bar imaju posla, al neke stvari baš nisu bile hitne.
sad treba stisnuti kasicu i isplatit dugove, bolje nego se uvlačiti u nove.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hengl
Offline
Ukupno postova: 234
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.06.2009. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolko je bilo hitna pruga u divaltovoj? uopste nam ne treba! To je debeli forsiro samo da mazne proviziju. pitajte kolko kosta kilometar pruge u drugim gradovima, mislim samo ne u zagrebu jer je ono tamo jos veci lopov

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2009. 0:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko košta km tramvajske pruge na pr. u Splitu? Karlovcu? Dalo bi se usporediti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2009. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko košta km tramvajske pruge na pr. u Splitu? Karlovcu? Dalo bi se usporediti...

Ahahahahah ovako se dobro nisam nasmijao odavno Smile
Mislim da bi ta usporedba bila MALO teža, dežurna dušebrižnice.

U Hrvatskoj tramvaj u gradskom prijevozu koriste jedino gradovi Zagreb i Osijek. U prošlosti su ga imali i Dubrovnik i Pula i Rijeka i Opatija i Velika Gorica.

A i pod uvjetom da Split npr. i IMA tramvaj, bilo bi glupo uspoređivati cijene tu i tamo, ako zbog ničega drugoga onda zbog konsitucije terena na kojemu bi s nalazila pruga.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Tramvaj


Zadnja promjena: OsijekNepokoreniGrad; 15.06.2009. 8:02; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trippy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Fallen
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2009. 7:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko košta km tramvajske pruge na pr. u Splitu? Karlovcu? Dalo bi se usporediti...


Ali ga lupetaš. Ne znam samo koja pruga. Ali eto odi usporedi kilometar mini-metroa u Splitu i tramvajske pruge u Osijeku. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2009. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trippy je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko košta km tramvajske pruge na pr. u Splitu? Karlovcu? Dalo bi se usporediti...


Ali ga lupetaš. Ne znam samo koja pruga. Ali eto odi usporedi kilometar mini-metroa u Splitu i tramvajske pruge u Osijeku. Rolling Eyes

He, he - jesam vas!!! Pa zato sam i rekla, pobogu! O kakvoj usporedbi lupetaju ovdje neki kad se nema s čim uspoređivati. Samo netko nešto napiše i ostane živ. S kojom cijenom bi se uopće mogao uspoređivati km tramvajske pruge, osim da smo firme koje to postavljaju "uvozili" iz inozemstva?! A tek onda bi bilo veselo... Tramvaj je specifičnost Osijeka koju treba dalje razvijati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2009. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.vjesnik.hr/html/1999/03/09/nzag.htm

...podaci su, dodushe, stari hrpu godina, ali....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.06.2009. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netko ovdje misli da je narod glup ili priglup. Zato i prolaze tako kako prolaze, i sva sreća da je tako bilo i ne ponovilo se.

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2009. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I? Glasovci kad će ta blokada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
I? Glasovci kad će ta blokada?

Naravno, isto pitanje... Zabrinuti smo pa čekamo. Ili možda nisu govorili/pisali baš istinu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 10:59 
Naslov:  Re: Osijek pred blokadom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
bavaria je napisao/la: ›
I? Glasovci kad će ta blokada?

Naravno, isto pitanje... Zabrinuti smo pa čekamo. Ili možda nisu govorili/pisali baš istinu?


Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › [i]- Zbog velikih dugova i neplaćenih računa od danas je blokiran račun Grada Osijeka.


...citat Redakcije je od datuma 09.06. - ja zaista ne znam što tu nije jasno.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ha cuj, ne znam jel' blokada il' nije, ali ja svoj povrat poreza nisam dobio... zahvaljujem bivsem gradonacelniku i njegovoj sviti!


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zar povrat poreza nije na državnoj razini?...znam dosta ljudi kojima je stigao još prošli mjesec....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: