Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Školstvo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2009. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pop-ap-teta je napisao/la: ›
sokrat je napisao/la (Pogledaj post): ›
...nekako mi se cini da su zlostavljanju uvijek izloženija djeca slabijeg imovinskog statusa....sve se vrti oko tog jebenog novca....
....mrzim kada vidim da se netko ismijava s nekim zbog takih stvari..mrzim kada se nekoga ismijava zato što je debel....ili drugačije vjere....mrzim zlostavljanje....


a sto kada na konto ovoga dozivi djete vrijedjanje i pljuvanje od strane profesorice (pred cijelim sokiranim razredom) koje se boje svi zivi i nezivi na skoli, pa se cak i ravnatelj ne zeli uplitati???????????

ma meni nebitno s koje strane ( funkcije ) dolazi...mrzim to....valjda ćemo jednog dana modernizirat cijeli sustav...kamere u sve razrede....
...stvar je u tome što se i zlostavljana djeca boje to reći, priznati roditeljima......
..čini mi se da ulazim u temu o kojoj nisam kompetentan govoriti...
..to je tema o kojoj sam baš danas sa curom pričao...ona studira psihologiju...pa mi malo okrenula pogled na sve...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2009. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa djecom imam super odnos, komunikaciju, sve sto roditelj moze pozeljeti...

ali jednostano ne mogu im pomoci. zasto? zato sto se kod nas sve radi kako se radi. i dok nastavnici kukaju da su djeca nemoguca, a njima ruke vezane sto se discipline tice, jer ne smiju nista djeci (jednim djelom istina, kada su problematicna djeca u pitanju, skole jako malo naprave), sa druge strane su djeca koja su dobra i koja su vecinom zrtve. takva djeca nemaju zastitu veliku u skoli. i kao roditelj znam da se ne smijem puno ni buniti, u strahu da mi odredjeni profesor/ica ne nagaze djete do zadnjeg atoma snage. na zalost to osjecamo na svojoj kozi cijelo vrijeme, u obje skole...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se nekim normalnim, ljudskim pristupom mnogo stvari može postići. Mnogi od mojih poznanika stalno tjeraju mak na konac u školama, traže neku pravdu, traže silna prava za svoju djecu. Naravno, djeca brzo skuže stvar, pa se stalno busaju u prsa sa svojim pravima i kako su ista zakinuta. Mislim da bi trebalo naglasak sa dječjih prava trebalo prebaciti na dječje odgovornosti. Vjerujem da će, ukoliko ti isti roditelji shvate i prihvate da im djeca prije svega imaju odgovornosti, a onda i prava, svi lakše disati. Djeci treba usaditi svijest od odgovornosti za njihove vlastite poteze, a također i svijest o sankcijama ukoliko njihovo ponašanje nije u redu.

Kako sankcionirati dijete koje neprestano prijeti nastavniku da će njegov "tata doći na informacije i da će onda ona vidjeti", a nakon toga dolazi tata i objašnjava nastavnici da "ona ne može njegovom djetetu dati 3 iz ispita iza matematike jer mali jako puno trenira nogomet i ako se to još jednom dogodi zvat će svoju rođaku Kseniju Zbožil"? Kako se postaviti u situaciji kada moja susjeda tjera sina (8.razred) da svaki dan piše tko je što od učenika odgovarao i koju je ocjenu dobio i nakon toga tjera maloga da nastavnici svako malo podnosi izvještaj koga je usmeno ispitivala i koga nije i koga je zakinula za ocjenu a koga nije? Kako se postaviti kada roditelj nastavnici na informacijama, nakon što mu ona kaže da mali u 4. razredu ne zna sva slova, kaže "A de nemoj srat!"?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2009. 21:42 
Naslov:  Re: Školstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je dosta toga navela što pogađa u centar problema. Kao i u svakoj drugoj profesiji ima dobrih i manje dobrih učitelja, no svi koji rade u školi su tu zbog djece a ne zbog napredovanja ili bogaćenja ( u suprotnom bi već promijenili zanimanje i otišli u politiku ili neko drugo profitabilnije zanimanje)
Puno toga ovisi o suradnji roditalja i učitellja, no ne možemo ni od svih roditelja očekivati da vladaju osnovama odgoja djece. Znam slučaj kada je jedna mama došla prvi put na informacije i ne znajući tko je razrednica upitala učiteljicu : " Ima'l ute moga Dine?"
Smatram jako važnim način na koji razrednici vode roditeljske sastanke gdje mogu ukazati roditaljaima na probleme na koje mogu naići u odgoju teže odgojive djece, djece sa problemima u razvoju itd. Kada se može natjerati zvijer kao što je tigar da skače kroz vatru onda se može i pravilnim pristupom pridobiti jedno razumno biće, pa makar to bilo i dijete, da se pridržava osnovnih pravila. To je osobito bitno u nižim razredima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: