Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što studirati u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2009. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja imam prijatelja koji je strojarstvo diplomirao i radio u vodovodu neko vrijeme za 3500 kuna.. jel to plaća koju zaslužuje netko tko je završio fakultet kao što je ETF ili Strojarstvo.. sramota

slažem se da je sramota...ali ne bih tu posebno isticao ETF i Strojarstvo ...sramota je za BILO KOJI fakultet da su plaće takve.....i to kod nas u Osijeku....u Zagrebu i Splitu su plaće PUNO veće....

..kažem...nikada ne bih završio niti jedan drugi fakultet osim svog.....nemojmo sudit o tome koji je fakultet lakši koji teži..koji više, a koji manje vrijedi.....poznato je da su plaće u industrijskom sektoru za obrazovane ljude veće nego za npr fakultetski obrazovane ljude u prosvjeti....
...ali isto tako najveće plaće na svijetu imaju menadžeri koji su pravnici ili ekonomisti....jbga..

..al to je sasvim neka druga tema.....

...čini mi se samo da dolazi vrijeme kada smo jedni drugima konkurencija...i sve ćemo učiniti da budemo ispred onog drugog, pa makar nam to i prijatelji....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.06.2009. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja imam prijatelja koji je strojarstvo diplomirao i radio u vodovodu neko vrijeme za 3500 kuna.. jel to plaća koju zaslužuje netko tko je završio fakultet kao što je ETF ili Strojarstvo.. sramota

slažem se da je sramota...ali ne bih tu posebno isticao ETF i Strojarstvo ...sramota je za BILO KOJI fakultet da su plaće takve.....i to kod nas u Osijeku....u Zagrebu i Splitu su plaće PUNO veće....

..kažem...nikada ne bih završio niti jedan drugi fakultet osim svog.....nemojmo sudit o tome koji je fakultet lakši koji teži..koji više, a koji manje vrijedi.....poznato je da su plaće u industrijskom sektoru za obrazovane ljude veće nego za npr fakultetski obrazovane ljude u prosvjeti....
...ali isto tako najveće plaće na svijetu imaju menadžeri koji su pravnici ili ekonomisti....jbga..

..al to je sasvim neka druga tema.....

...čini mi se samo da dolazi vrijeme kada smo jedni drugima konkurencija...i sve ćemo učiniti da budemo ispred onog drugog, pa makar nam to i prijatelji....


nisam mislio koji je vrijedniji fakultet, ali je činjenica da su teži za završiti, kao i građevina i medicina i ja bih rekao i pravo jer ima jako puno više količinski za učiti nego na ostalima, ali nebitno xD =)

što se tiče ovoga da smo jedni drugima postali konkurencija i da će biti još gore (kod nas) to je činjenica, odvratna činjenica.. dok se vani poslodavci kidaju za imalo ambiciozne studente (govorim za tehničke fakultete) od praktički početka studiranja i još te stipendiraju, kod nas se moraš gristi hoćeš naći posao i u kojem roku.. fuj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.06.2009. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preporucam ETH ali u Svicarskoj..
Eidgenössische Technische Hochschule Zürich..bilo sto s tog fakulteta, i svijet je tvoj..
sve je deset puta bolje, knjige, metode, profesori renomirani, skola na glasu..a molit ce te da radis kad zavrsis..
i nije nesto skuplje nego nasi fakuteti..jos ako dobijes neku stipendiju, cjelovitu, djelomicnu nebitno..
to se zove odskocna daska..ali stvarno

naravno najvaznije je studirati ono sto volis..pa mozda da se raspitas gdje to sve postoji u Europi..
recimo da Delft ima jako dobar univerzitet, i daju dosta stipendija..
moze se studirati na engleskom..
sve je bolje od ove nase ucmale, tradicionalne, nerazvijene sredine..u tim gradovima i univerzitetskim centrima imas prave bibilioteke sa hrpom suvremene strucne literature, medijateke i jos puno toga..institute, prakse..
kad zavrsis faks budes gotov strucnjak..
puno srece

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
Tram111@ smjer poslovna informatika je jako obećavajući na papiru, ali u stvarnosti
ne hvala


Vjerovatno ciljaš na to da tamo neće puno naučiti o informatici, a to i nije svrha tog smjera, jer se uče samo osnovne stvari. Uostalom mislim da će od rijetko kojeg faxa (čast iznimkama) imati koristi u vidu konkretnog znanja, jer je to sve samo teorija (tako sam i sam prošao), sve se to nauči tek kada se osoba zaposli u nekoj firmi. Na našim fakultetima nedostaje stručna praksa, tako da kad osoba sa diplomom izađe iz te ustanove, drugi dan može negdje početi raditi, a ne kao u nas da mora proći bar 1. god. da se uhoda i nauči osnovne stvari. Sestrična mi živi u Munchenu i tamo je završila ekonomiju, drugi dan faxa je umjesto na predavanje morala ići u neku banku raditi na šalter, pa je na takav način morala ići raditi i na svim ostalim radnim mjestima, ali je zato isto tako čim je diplomirala, drugi dan dobila posao u toj banci i mogla je normalno raditi bilo koji posao kao da tamo radi već 100 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene trenutno pati to pitanje - što studirati u OS... A dobro, imam još 20-ak dana za odlučiti Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2009. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo nemojte studirati pravo! eto to je moj najiskreniji savjet. ne želim ulaziti u to je li ili nije najteži faks u osijeku jer nisam studirao ništa drugo ali da je faks nakon kojeg nećeš imati gotovo nikakvog praktičnog znanja i koji će ti ostaviti par sijedih, to je sigurno

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2009. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ma ko vidio uopće studirat.....??? ionako te čeka mjesto na birou....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
samo nemojte studirati pravo! eto to je moj najiskreniji savjet. ne želim ulaziti u to je li ili nije najteži faks u osijeku jer nisam studirao ništa drugo ali da je faks nakon kojeg nećeš imati gotovo nikakvog praktičnog znanja i koji će ti ostaviti par sijedih, to je sigurno

Potpisujem.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la: ›
Mene trenutno pati to pitanje - što studirati u OS... A dobro, imam još 20-ak dana za odlučiti Very Happy

Ja mislio da si već odlučila Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja mislio da si već odlučila Very Happy


Ma ja bih htjela jezike... Al znaš i sam koliki sam ja pehist i pesimist, tako da mi definitivno treba rezerva...

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj e, ajde ne kenjaj, rek'o sam ti kako to ide. A da se može, može se.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Joj e, ajde ne kenjaj, rek'o sam ti kako to ide. A da se može, može se.


We'll see Razz I surely hope so...

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jezici su super.. s tim nemoš fulat...

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2009. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
jezici su super.. s tim nemoš fulat...

Da,stvarno je krasno predavat npr engleski u osnovnoj ili srednjoj školi. Rolling Eyes

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
jezici su super.. s tim nemoš fulat...

Da,stvarno je krasno predavat npr engleski u osnovnoj ili srednjoj školi. Rolling Eyes


a krasno je bit pravnik ili ekonomist na burzi godinu dana...

osim toga, s jezicima ne moraš samo predavati u školi....

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: