Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što studirati u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
sokrat je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
ne bih sigurno upisala nešto u Osijeku, ako imaš mogućnosti idi studirat van grada

pozz

isto je svugdje.....
..

pa nema glupljeg poteza od otići u zg ili st upisati pravo ili ekonomiju

dakle van grada obavezno i to neki traženi faks


oprosti ali neki fakulteti u osijeku su jednako ako i ne mozda i kvalitetniji od nekih

jedini razlog za studiranjem van osijeka je ako zelis nesto cega tu nema ili neki fax koji je bas drasticno bolji vani


Razlike među hrvatskim sveučilištima i istovrsnim fakultetima gotovo da i nema. Za specifična i usko određena znanja, te samim tim jasnije mogućnosti zapošljavanja u struci valja otisnuti se u inozemstvo (što opet puno više košta, a sa sobom donosi i neke sasvim druge životne probleme).

Prvenstveni kriterij morao bi biti interes. Interes će proizvesti i odličnog studenta, a najbolji studenti mogu bez problema i u Osijeku naći posao u bilo kojoj struci. Naglašavam najbolji, te oni koji su uz to i najkraće studirali.

Drugi kriterij, ako interesa nema, trebao bi biti potražnja za kadrom. U Hrvatskoj prvenstveno elektrotehnika, informatika, medicina, strani jezici (osim engleskog), građevina. Uskoro će vrlo vjerojatno rasti potreba za poljoprivredom. Ni slučajno pravo, ili besmisleni fakulteti poput novinarstva, politologije, a ekonomija samo ako osoba ima izrazitih talenata za biznis (puno ideja, energije, komunikacijskih sposobnosti, hrabrosti, nema straha od rizika).

Na kraju kriterij - faks u kojem obitelj ima najveću mogućnost zapošljavanja preko veze, kakvog će uvijek biti, i ima ga u cijelom svijetu.

Najboljim fakultetom smatram Umjetničku akademiju. Malo rada, neuredan život, i mogućnost velike zarade - no kažu neki da bi za to trebalo imati i nekakvog talenta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

(ja sam ovdje da obranim svoju buducu struku Smile)
ako cemo po onoj da sta se najvise trazi na trzistu rada, to je sigurno u zadnje vrijeme elektotehnika, informatika i tako to.
nigdje ne pise prehrambeni tehnolozi, a budimo realni, bez hrane nema ni vas, pa onda djabe sva ta tehnologija i ostalo..
a i sada se u zadnje vrijeme puno prica o nutricionistima, pa eto - bit ce posla sta se toga tice.
preporucam da upises ono sta zelis, premda s 18 godina malo tko zna sto uistinu zeli biti i raditi ostatak zivota

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lala je napisao/la (Pogledaj post): › s 18 godina malo tko zna sto uistinu zeli biti i raditi ostatak zivota

grijehota da zna

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa moj zaručnik se bez problema zaposlio u os s računarstvom u ok firmi, bez veze, al je sad prešao u zg u istoj firmi i tamo praktički bira gdje želi, dobio je još ponuda.
a ja nemam šanse....

a istina je da se bez štele jako teško zapošljava, to ja osjetim najviše

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la (Pogledaj post): › pa moj zaručnik se bez problema zaposlio u os s računarstvom u ok firmi, bez veze, al je sad prešao u zg u istoj firmi i tamo praktički bira gdje želi, dobio je još ponuda.
a ja nemam šanse....

a istina je da se bez štele jako teško zapošljava, to ja osjetim najviše


moj šogor, od sestrične muž je završio ETF, računarstvo i radio je u osijeku nešto sitno i sad je u zagrebu, ona sa djetetom živi ovdje a on je u zg jer tu nema gdje raditi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.06.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno što nema više smjerova, ali ništa zato.
Treba vidjeti BELOG SVETA.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u osijeku nema skoro ništa, to je istina, ja ne znam šo bi se u osijeku moglo studirati a da se može biti siguran da će se dobiti posao. tj
ako se učlanite u vladajuću stranku (koja god u tom trenutku bila), možete studirati sto god želite...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la: ›
Stoga-elektrotehnika, smjer informatika, a imaš i na ekonomiji smjer informatika. Mislim da bilo tko sada i narednih godina upisuje fax, sa ovim izborom ne može pogriješiti....


Studij elektrotehnike, smjer informatika je, IMHO, totalno promašen; smjer se bira tek sa početkom treće godine, a do tada prolaziš kroz pakao kojekakvih elektrotehnika i elektronika koje ti k... neće trebati ako budeš ikada željela napisati liniju koda; elektroničari su već na konju, no oni ionako nekakvo praktično znanje stječu u srednjoj...
Sprega informatike sa matematikom (odjel za matematiku: http://www.mathos.hr ) je puno bolja, tj. ima više veze jedno s drugim, pa vidi što ti više odgovara: nastavnički studij (koji se formalno zove matematika-informatika) ili hard-core matematika izvedena preko računala, što ti je još zanimljivije (pretpostavljam).
Od ostatka ekipe - naveo bih mehaniku, koja je meni jako zanimljiva, no u Zagrebu je; ne znam kako je Slavonskom Brodu i postoji li tamo još dislocirani studij...


Zadnja promjena: bazooka_joe; 02.06.2009. 14:21; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la: ›
pa u osijeku nema skoro ništa, to je istina, ja ne znam šo bi se u osijeku moglo studirati a da se može biti siguran da će se dobiti posao. tj
ako se učlanite u vladajuću stranku (koja god u tom trenutku bila), možete studirati sto god želite...


Može se sve studirati i biti siguran za posao. No treba biti najbolji, ili među najboljima.

No veći je problem što se u promilima mjeri broj ljudi koji se namjerava sam zaposliti, pokrenuti nešto svoje. To je valjda još tranzicija iz komunizma u kapitalizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tram111 je napisao/la: ›
Stoga-elektrotehnika, smjer informatika, a imaš i na ekonomiji smjer informatika. Mislim da bilo tko sada i narednih godina upisuje fax, sa ovim izborom ne može pogriješiti....


Studij elektrotehnike, smjer informatika je, IMHO, totalno promašen; smjer se bira tek sa početkom treće godine, a do tada prolaziš kroz pakao kojekakvih elektrotehnika i elektronika koje ti k... neće trebati ako budeš ikada željela napisati liniju koda; elektroničari su već na konju, no oni ionako nekakvo praktično znanje stječu u srednjoj...


nisi ti bas upucen

etf - smjer racunarstvo 3+2 god

samo 1 god elektrehnicki predmeti (3 komada) i to je to

dalje sve strucni predmeti racunarstvo, komunikacije i robotika

na zadnje 2 sve iskljucivo strucni + izborni koji si sam biras ovisi o cem se zelis specijalizirati

na strucnom studiju - smjer informatika

vec na prvoj godini ima znatno manje tih elekterohenickih i sve je skoro informatika i racunarstvo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
nisi ti bas upucen

etf - smjer racunarstvo 3+2 god

samo 1 god elektrehnicki predmeti (3 komada) i to je to

dalje sve strucni predmeti racunarstvo, komunikacije i robotika

na zadnje 2 sve iskljucivo strucni + izborni koji si sam biras ovisi o cem se zelis specijalizirati

na strucnom studiju - smjer informatika

vec na prvoj godini ima znatno manje tih elekterohenickih i sve je skoro informatika i racunarstvo


oh, isprike! ja mislio to i dalje po starom Smile
još mi reci da su konsolidirali onaj oet, ili izbacili skroz dvojku, nitko sretniji od mene Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podijelili su oet posebno za računarce i elektrotehničare, ali famozna dvojka je još uvijek tu xD

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, mogu upisati dodiplomski elektroteknički ili računalstvo. Ili pak stručni studij tam neki.
U čemu je razlika??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Dakle, mogu upisati dodiplomski elektroteknički ili računalstvo. Ili pak stručni studij tam neki.


Pa možeš. I ne moraš. Možeš ti što god ti se htjelo. Osim prava. Nemoj na pravo. To ti je sranje. Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2009. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › podijelili su oet posebno za računarce i elektrotehničare, ali famozna dvojka je još uvijek tu xD


i 2 je razdjeljena i lakse je dosta racunarcima Smile

isto kao i elektronika i mjerenja su skroz izbacena racunarcima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: