Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Solidarnost lokalnim birtijama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2009. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe.


objasni to majci cije je djete usmrtio pijani vozac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2009. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Na kraju, pitanje pušenja u javnim prostorima nije pitanje ugostiteljstva nego zdravlja.


ako je tako onda treba kriminalizirati pusenje ... sve dok se to ne napravi ... ovakvo ponasanje diskriminira pusace.

Citat: › 100 bolesnika sa rakom manje vrijedi više od 100000 propalih birtija.


jesi to ti milinovicu ???

kako mozes usporedjivati babe i zabe ?

Sta ce onda biti slijedece ? do kuda je dopusteno drzavi da zadire u moju privatnost i moj integritet ? Hoce li mi zabraniti nositi slip gace jer mi se jaja griju pa bi mogao oboliti od karcinoma testitsa ? ili ce mi propisati pravilnu prehranu i strogo kaznjavati ako pojedem slanine i luka ? ili ce me nadzirati koliko puta drkam i time prevenirati ogrome troskove lijecenja raka prostate

koliko ljudi oboljeva od raznoraznih bolesti koje uzrokuje pretilost ? koliko to kosta zdravstvo i porezne obveznike ? ... sta je bolje ... zabraniti masni burek i 1000 nezaposlenih siptara ili 100000 kardiovaskularnih operacija ?

Citat: › Neke stvari očito ne treba ostaviti narodu na izbor. Nije prošlo ni 2 mjeseca od zabrane - u civiliziranim se zemljama barem dopusti godinu-dvije da vidimo nekakve realne efekte,


ne treba proci ni mjesec dana da narod reagira na represiju.

vec sam u par topica pisao da se cijelo ovo sranje oko te zabrane moglo drugacije napraviti, poticanjem, obrazovanjem a ne represijom

Citat: › a ne da već nakon 2 mjeseca manjina terorizira većinu sa vrlo upitnim statistikama i slabim argumentima.


pa ti bi barem trebao znati da se u pravim demokracijama stite prava manjina vise nego prava vecine.

Moje pravo da pusim tebe ne mora ugrozavati. Mali kafici bi sami trebali odrediti hoce li biti sa ili bez dima. Drzava ove koji odluce biti bez treba poreznim olaksicama motivirati da to naprave.

Veci prostori poput restorana i vecih kavana s mogucnoscu pregradjivanja ... trebaju imati odvojene djelove za pusace i nepusace.

Ustanove isto tako mogu imati jednu prostorju ... i nitko nikome ne bi smetao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe.


objasni to majci cije je djete usmrtio pijani vozac

Mislim da to ima više veze sa zakonom o nula ili više promila, odnosno o vožnji u alkoholiziranom stanju, nego sa zakonom o zabrani pušenja.
Moj odgovor je bio na povlačenje teme o pušenju tj. pijenju tj zdravlju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
vlale je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›

Na kraju, pitanje pušenja u javnim prostorima nije pitanje ugostiteljstva nego zdravlja. 100 bolesnika sa rakom manje vrijedi više od 100000 propalih birtija. Neke stvari očito ne treba ostaviti narodu na izbor. Nije prošlo ni 2 mjeseca od zabrane - u civiliziranim se zemljama barem dopusti godinu-dvije da vidimo nekakve realne efekte, a ne da već nakon 2 mjeseca manjina terorizira većinu sa vrlo upitnim statistikama i slabim argumentima.

hej a kad će zabraniti ispijanje alkoholnih pića u birtijama? mislim da bi to isto trebalo ako govorimo o zdravlju...jer alkoholizam je bolest, a da ne pričam o cirozi jetre itd...

ako već pričamo o zdravlju...

Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe. Mislim da je to glavna razlika.
Nisam pušač, tako da me novi zakon ni najmanje ne dira, ali bi mi bilo vrlo simpatično vidjeti kako Osječani/Hrvati iskazuju neku vrstu bunta, građanskog neposluha, ili bilo kakve naznake stava općenito... Govoreći o prijedlogu za 6.6. Samo iskreno, bojim se da taj film nećemo gledati. Ovo je grad u kojem se na najvećem prosvjedu na trgu okupi 200 ljudi... osim, naravno, kad se nešto dijeli besple.


Upravo tako. Ne radi se o zabrani konzumiranja cigareta, nego o zabrani trovanja drugih u blizini. Uostalom, to je već odavno prožvakana tema, i u civiliziranijim zemljama od Hrvatske riješeno pitanje, dobivena bitka. Alkohol je ogroman problem, ali pijanac ne truje osobu za susjednim stolom.

Diskiriminiranja nema. Diskriminacija je postojala dok su građani nepušači bili prisiljeni trpjeti trovanje pušača. Zato je i argument da onaj tko ne puši ne ulazi u birtiju u kojoj se puši promašen. Jasna je stvar, ako bi se dozvolilo da birtije same biraju jesu li za pušače ili bez, svi bi odlučili da su za pušače, pa onda imaju i jedne i druge kao i dosad.

Sada je stvar vrlo jednostavna, puši koliko hoćeš, ali bez da to itko drugi mora udisati. Mogućnost otvranja posebnih prostora za pušače unutar kafića naizgled je o.k., ali je u praksi neprovediva (u što su se uvjerili u Ministarstvu), i tek bi tako nešto stvorilo nejednakost i diskriminaciju među ugostiteljima. Zabrana pušenja je uvjerljivo najbolji potez inače očajne Hdz-ove vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe.


objasni to majci cije je djete usmrtio pijani vozac


Objašnjeno. Koliko mi je poznato, vožnja u pijanom stanju je zabranjena. Daj neki drugi argument.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2009. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni zakon o zabrani pušenja ne smeta ni najmanje, čak sam ga dočekala s radošću.
Mislim da se realni rezultati ne mogu vidjeti do zime jer preko ljeta i onako nikoga nije bilo u zatvorenim kafićima, svi smo sjedili na terasi (na Dravi).
Nije mi jasno samo zašto se kafići nisu htjeli u popunosti prilagoditi onda kada je postojao dio za pušače i dio za nepušače. Nikada ti prostori nisu bili kako treba odvojeni.


Zadnja promjena: j@dr@; 02.06.2009. 8:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 7:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Neshvatljiva je ova agresivna medijska kampanja oko ovakve jednostavne stvari, odnosno podrška birtijašima od strane novinara. Valjda su većina novinara pušači?

Vratimo se na temu. Birtije bez terase niti preko ljeta nisu imale gostiju. Dobri restorani i dalje jednako rade. Ako su statistike točne, 2/3 ljudi nisu pušači, a birtiijaši tvrde da im je promet pao 50-100 posto. Gospodo birtijaši, to je klasični primjer nerazumijevanja tržišta, ako ste sposobni čeka vas ogroman kolač potencijalnih konzumenata koji (prema vašim podacima) izgleda nisu nikad išli na kavu?

Broj biritija u Hrvatskoj po glavi stanovnika približio se valjda omjeru 1/1. Naprosto mi je neshvatljivo da, pod uvjetom potpuno legalnog rada, sve te birtije i birtijice mogu opstati? Hoćemo financijske inspektore u birtijama svaku večer.

Vlasnici birtija - čast onima koji tako zarađuju kruh, ali budimo realni, pola vlasnika birtija su umirovljenici sa povlaštenim mirovinama, koji su negdje uspjeli "riješiti" kakav poslovni prostor, pa malo uzimaju sa strane.

Na kraju, pitanje pušenja u javnim prostorima nije pitanje ugostiteljstva nego zdravlja. 100 bolesnika sa rakom manje vrijedi više od 100000 propalih birtija. Neke stvari očito ne treba ostaviti narodu na izbor. Nije prošlo ni 2 mjeseca od zabrane - u civiliziranim se zemljama barem dopusti godinu-dvije da vidimo nekakve realne efekte, a ne da već nakon 2 mjeseca manjina terorizira većinu sa vrlo upitnim statistikama i slabim argumentima.
e imas pice od mene za ovaj komentar..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Moira je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe.


objasni to majci cije je djete usmrtio pijani vozac
nije dozvoljeno vozit u pijanom stanju..tako da se opet radi o problematicnom ponasanju..koga briga hocu li ja piti ako prehodam 500 m do kuce, ili uzmem taksi?
a mene je vidis briga sto mi cale pusi u dnevnoj sobi, koleginica na poslu u kancelariji i k tome jos ako van odem gdje god opet se pusi..
hoce li pusaci nadoknaditi nepusacima troskove svakodnevnog pranja smrdljive garderobe i smrdljive kose? ja hocu mirisati

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miss K
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2009. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam povremeni pušač i moram priznati da mi nedostaje to što kad izađem vikendom uz pićence više ne smijem zapaliti cigaretu, ali nemam apsolutno nikakvog prigovora protiv toga. Ako mi je baš takva sila, izaći ću van i zapaliti. Moje je mišljenje da je zabrana pušenja dobra stvar. I tako bi mi bilo pametnije da se sasvim ostavim cigarete.

Plus, ako se mene pita, ja bih bila i za to da se cijena kutije cigareta drastično poveća pa će i mnogim ljudima koji su sada pušači valjda lakše doći iz dupeta u glavu da prestanu pušiti ako im je jedna kutija recimo 30 ili 50 kuna.

_________________
I'll rise, but I refuse to shine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2009. 3:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Moira je napisao/la: ›
vlale je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›

Na kraju, pitanje pušenja u javnim prostorima nije pitanje ugostiteljstva nego zdravlja. 100 bolesnika sa rakom manje vrijedi više od 100000 propalih birtija. Neke stvari očito ne treba ostaviti narodu na izbor. Nije prošlo ni 2 mjeseca od zabrane - u civiliziranim se zemljama barem dopusti godinu-dvije da vidimo nekakve realne efekte, a ne da već nakon 2 mjeseca manjina terorizira većinu sa vrlo upitnim statistikama i slabim argumentima.

hej a kad će zabraniti ispijanje alkoholnih pića u birtijama? mislim da bi to isto trebalo ako govorimo o zdravlju...jer alkoholizam je bolest, a da ne pričam o cirozi jetre itd...

ako već pričamo o zdravlju...

Ako piješ, truješ samo sebe, a cigaretom i sve oko sebe. Mislim da je to glavna razlika.
Nisam pušač, tako da me novi zakon ni najmanje ne dira, ali bi mi bilo vrlo simpatično vidjeti kako Osječani/Hrvati iskazuju neku vrstu bunta, građanskog neposluha, ili bilo kakve naznake stava općenito... Govoreći o prijedlogu za 6.6. Samo iskreno, bojim se da taj film nećemo gledati. Ovo je grad u kojem se na najvećem prosvjedu na trgu okupi 200 ljudi... osim, naravno, kad se nešto dijeli besple.


Upravo tako. Ne radi se o zabrani konzumiranja cigareta, nego o zabrani trovanja drugih u blizini. Uostalom, to je već odavno prožvakana tema, i u civiliziranijim zemljama od Hrvatske riješeno pitanje, dobivena bitka. Alkohol je ogroman problem, ali pijanac ne truje osobu za susjednim stolom.

Diskiriminiranja nema. Diskriminacija je postojala dok su građani nepušači bili prisiljeni trpjeti trovanje pušača. Zato je i argument da onaj tko ne puši ne ulazi u birtiju u kojoj se puši promašen. Jasna je stvar, ako bi se dozvolilo da birtije same biraju jesu li za pušače ili bez, svi bi odlučili da su za pušače, pa onda imaju i jedne i druge kao i dosad.

Sada je stvar vrlo jednostavna, puši koliko hoćeš, ali bez da to itko drugi mora udisati. Mogućnost otvranja posebnih prostora za pušače unutar kafića naizgled je o.k., ali je u praksi neprovediva (u što su se uvjerili u Ministarstvu), i tek bi tako nešto stvorilo nejednakost i diskriminaciju među ugostiteljima. Zabrana pušenja je uvjerljivo najbolji potez inače očajne Hdz-ove vlasti.

Samo mala opaska na tvoje mišljenje. To nije potez vlade bio već ultimatum EU. Ili još bolje rečeno ulizivanje EU.

A te civiliziranije zemlje koje su spasile "milione" ljudi svojim zakonom o nepušenju, na drugom kraju svijeta ubijaju milione drugih ljudi. Jel iako su zabranili pušenje nisu zabranili proizvodnju oružja i nimalo ne odustaju od svog nuklearnog programa i koloniziranja stranih zemalja.

Tako da jedan veliki bravo za te civiliziranije zemlje koje su mogle i zaustaviti rat na prostorima bivše juge ali im to nije odgovaralo. Jel brate trebalo se riješiti hrpe oružja koje su imali u zalihama.

Da mislim da smo definitvno na putu savršene nepušačke civilizirane zemlje. ccccc

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Neshvatljiva je ova agresivna medijska kampanja oko ovakve jednostavne stvari, odnosno podrška birtijašima od strane novinara. Valjda su većina novinara pušači?

Vratimo se na temu. Birtije bez terase niti preko ljeta nisu imale gostiju. Dobri restorani i dalje jednako rade. Ako su statistike točne, 2/3 ljudi nisu pušači, a birtiijaši tvrde da im je promet pao 50-100 posto. Gospodo birtijaši, to je klasični primjer nerazumijevanja tržišta, ako ste sposobni čeka vas ogroman kolač potencijalnih konzumenata koji (prema vašim podacima) izgleda nisu nikad išli na kavu?

Broj biritija u Hrvatskoj po glavi stanovnika približio se valjda omjeru 1/1. Naprosto mi je neshvatljivo da, pod uvjetom potpuno legalnog rada, sve te birtije i birtijice mogu opstati? Hoćemo financijske inspektore u birtijama svaku večer.

Vlasnici birtija - čast onima koji tako zarađuju kruh, ali budimo realni, pola vlasnika birtija su umirovljenici sa povlaštenim mirovinama, koji su negdje uspjeli "riješiti" kakav poslovni prostor, pa malo uzimaju sa strane.

Na kraju, pitanje pušenja u javnim prostorima nije pitanje ugostiteljstva nego zdravlja. 100 bolesnika sa rakom manje vrijedi više od 100000 propalih birtija. Neke stvari očito ne treba ostaviti narodu na izbor. Nije prošlo ni 2 mjeseca od zabrane - u civiliziranim se zemljama barem dopusti godinu-dvije da vidimo nekakve realne efekte, a ne da već nakon 2 mjeseca manjina terorizira većinu sa vrlo upitnim statistikama i slabim argumentima.

BRAVO,
Ja nekužim samo jednu stvar, osobno sam pušač, te mi nije jasno što sada nevalja?
Oni nisu zabranili pušenje ili nešto slično oni su samo zabranili konzumiranje istih u zatvorenim javnim prostorima.
Normalna je stvar da ako se kaže, tko hoće neka otvori za pušače, a tko neće nemora, kao što je i normalna stvar da bi tada svi imali kafiće za pušače, nepušači bi ionako u njih bili prisiljeni dolazit.
Jedino što je malo bedasto što se duhan prodaje kupi se na njemu lova, a korisnici duhana se tretiraju tako kako se tretiraju.
ŠTO OPET NEZNAČI DA JE ZBOG TOGA CIGARETA MANJE ŠTETNA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.06.2009. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma boli me briga za zdravlje pušača, ko želi nek puši, samo želim mjesto gdje mogu doći na miru popiti kavu da se ne moram gušiti od tuđeg dima i da poslije toga ne smrdim ko pušnica.
po meni trebaju biti kafići za pušače i za nepušače pa ko voli nek izvoli.
a na svim drugim javnim zatvorenim prostorima zabranjeno pušenje ako ne može biti razdvojeno, i u restoranima gdje se jede odvojeno totalno ili zabranjeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: