Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Je li organizacija ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg OLJMa zakazala i postoje li ljudi koji to mogu obaviti puno bolje?

Da, apsolutno u svakom pogledu
77%
 77%  [ 154 ]
Da, ali samo izbor izvođača
9%
 9%  [ 18 ]
Uvijek može biti bolje, ali ljudi se trude i naprave dobar posao
11%
 11%  [ 22 ]
Prošlogodišnji OLJM je bio odličan, a ovaj ima potencijal biti još bolji
2%
 2%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 199


Autor Poruka
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 7:19 
Naslov:  Re: OLJM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podržavam inicijativu iako sam duboko u četvrtom desetljeću života. ako trebate pomoć, javite na PM ili kako god hoćete.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bela lugosi
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadnje OLJM koje mi je donekle bilo dobro je bilo ono ispred novog studentskog doma...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!
hear, hear!
jos kad bi se OLJM poceo pripremati 6 mjeseci ranije - i to mladi za mlade, a ne SZbor u njihovoj kuli bjelokosnoj u kojoj citaju pamflete svojih politickih mentora - mogli bismo imati prvoklasnu manifestaciju. ima kod nas i mladih glumaca i mladih slikara i mladih glazbenika (i pop i rock i punk i nesto izmedju i klasika i sta o'š) i mladih plesaca i mladih koji su na drugacije nacine kreativno aktivni i mladih koji su sposobni upregnuti svoje organizatorske talente i nesto napraviti. samo sto se to ne radi 2 tjedna prije pocetka manifestacije i ne tako da sacica ljudi uzme pare, dio podijeli medjusobno, a dio bace u vjetar...

u svakom slucaju: pohvala inicijativi alternativnog OLJM-a Bravo

iako nisam bas piletina myself anymore, rado cu pomoci bude li ekipi potrebno Wink

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlazem organizatorima alternativnog OLJM-a da na sljedeci sastanak pozovu ove matorce ;-) sto nude pomoc [makar i samo savjetodavnu], kontam da bi se mogla ispraviti greska i popuniti rupa u transferu znanja i iskustva.

Tja, mozda upravo ovo govori koliko je situacija zapravo sjebana... matorci "napredniji" od studenata... heh...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tja, mozda upravo ovo govori koliko je situacija zapravo sjebana... matorci "napredniji" od studenata... heh...


bez starca nema udarca osijek031.com smile

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
persyla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Lokacija: centar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SheOs je napisao/la: ›
Slažem se. Želim stari dobri urbani zvuk.
Ne volim Joleta čuti ni u svatovima, a ne ići na koncert!


također... slazem se! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 10:19 
Naslov:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi matorci smo imali novi val, Polet i Ten... a danas malo urbanije dijete (primjer iz vlastitog okruzenja) teze pronalazi drustovo slicnih sklonosti...i jedva ceka da upise studij i zbrise iz Osijeka!

U svakmo slucaju podrska... a mozda bi i neki matorci svojim nastupom (knjizevni, glazbeni, dramski...) mogli doprinjeti inicijativi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako već hoćete ponuditi "ono što narod voli" ne budite licemjerni, već im dajte narodnjake! Pa da onda lijepo gledamo i slušamo cajke na OLJMu, jer to narod sluša, zar ne?!

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): › Ako već hoćete ponuditi "ono što narod voli" ne budite licemjerni, već im dajte narodnjake!


mislim kako narodnjaka i bez OLJM-a ima previše.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ian_McKaye
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 13:05 
Naslov:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekada je biti student bila privilegija pripadanja građanskom društvu. Studenti su bili pokretačka snaga cijelog društva, inkubator umjetnika svih vrsta, filozofa, kritičara, ljudi koji su mijenjali svijet i društvo u kojem živimo...bili su opasna prijetnja učmalom establišmentu i konformizmu.
Studenti danas? Smile ili bolje možda- Sad ?
Ajmo uzeti samo one najrazvikanije primjere mladalačkog bunta kojeg su pokrenuli studenti, a koji su mijenjali sliku društva...Praško proljeće, revolucija '68. u globalu, pariška komuna uopće kao ideja, masovni studentski prosvjedi krajem '80-ih u Burmi protiv vojne hunte(!), Tiananmen... i onda osvrt na današnje studente? Čast iznimkama, ali danas je svrha studiranja postalo produženje življenja na grbi matoraca i/ili osiguravanje bolje startne pozicije za kasniji usidjelički život. I o čemu onda mi tu pričamo i čudimo se Joletu i cajkama?!
Nevjerojatno mi je drago da su se javili ljudi poput Dantimona koji izravno mogu ljudima stvoriti sliku o OLJM-u nekada i ovome što se danas time naziva. Žalosna je činjenica da ti ljudi koji, kako su i sami rekli, mogu biti roditelji današnjoj publici OLJM-a imaju više entuzijazma od većine dašanjih studoša. Nadam se samo da će ova hvalevrijedna manjina iz njihove potpore izvući dodatnu snagu i dovršiti ovu pokrenutu priču.
Isto tako se nadam da ta manjina ne vidi islužene konformiste iz Hladnog piva kao nešto "urbano" za čime se trebaju povesti.
Ruku na srce, sve manifestacije u gradu, od OLJM-a do UFO-a, koje se vole kitit' nazivom "urbano" i koje pokušavaju progurati priču kako rade nešto uspješno i pozitivno, nemaju baš nikakve veze s urbanom scenom! Radionice, predstave, razni performansi, koncerti...sve je to bitno za jedan festival kakav OLJM po svojoj originalnoj ideji treba biti. Od mladih i za mlade!
Sve ostalo je šablonsko odrađivanje za popunjavanje statistike i nečijeg CV-a, ništa drugo. Najžalosnije je što više ni cinično ne možemo uskliknut "kruha i igara" jer KRUHA NEMA, A IGRE SU UKURCU!

Prst gore za pokušaj promijene, moju potporu (ako će išta značiti) imate bezuvjetno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
mislim kako narodnjaka i bez OLJM-a ima previše.


Čini mi se da nisi upecao poantu...

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ian_McKaye je napisao/la: ›
...islužene konformiste iz Hladnog piva kao nešto "urbano" za čime se trebaju povesti.

Ruku na srce, sve manifestacije u gradu, od OLJM-a do UFO-a, koje se vole kitit' nazivom "urbano" i koje pokušavaju progurati priču kako rade nešto uspješno i pozitivno, nemaju baš nikakve veze s urbanom scenom!

Nego valjda s ruralnom scenom?! Šta fali Hladnom pivu? Pjevaju li oni možda seoske priče? "Ja ju volim ona mene neće?"

Treba podići spomenik i Hladnom pivu i svima koji pokušavaju graditi scenu na ne-cajkama, jer bracika moj, ako nisi primijetio, 98% ljudi sluša cajke i narodnu glazbu (u koju ubrajam i Severinu {gas, gas} i njoj slične). Tako da je svatko dobrodošao tko nastoji popularizirati alternativni zvuk, a alternativno je sve što spada u ovih 2%.

Inače, te priče kako je prije bilo bolje ostavi za svoje unuke. Te praško proljeće, te pariška jesen... gdje si ti bio kad smo mi u rimskim arenama igrali se s nosorozima?! Da si vidio te zabave... Smile

"Mi kad smo bili mladi živjelo nas je 18 u kutiji za cipele i mazali smo ugljen na kruh" Monty Python

_________________
______________________________________________________________
Tuđi uspjeh nije tvoj neuspjeh (netko je rekao, a ja pametno prepisao)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa eto ipak je uspjelo ovo kritiziranje..ako ste procitali, ipak su otkazali miss sveucilista i stavili upitnik na neke gluposti..
malko su se zamislili, nadam se da ce imati efekta i u sprovodjenju u djelo..
svi se naravno sjecamo kako je bilo u rupi kod stuca, i kako to uopce moze izgledati..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu oni otkazali Miss sveučilišta zbog kritiziranja
prije bih rekla kako su IM otkazali izbor za miss,tj.bili su prisiljeni otkazati ga...

ali u svakom slučaju ima nade Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer sam ja osobno bio na sastanku sa predstavništvom studentskog zbora i bilo je jako zanimljivih tema koje smo prošli, imao sam dojam da smo blizu nekih rezultata, no danas se uopće nisu javili do roka koji sam im dao, i mi smo nastavili po planu. Za danas smo vjerojatno gotovi sa onim sto smo imali za napraviti, ali sutra kreće ono žešće, izjave medijima su tu, rektorica je obaviještena, idemo " u glavu"

Što se tiče ljudi koji žele pomoći. tu smo, neka mi se jave privatnom porukom i uključiti ćemo ih, jer ne mogu ni ja raditi ovoliko koliko radim, i svaka pomoć je dobrodošla...

Neću nikoga tjerati, pomaže nam svaka podrška, ali puno više bi nam pomoglo da se nekako djeluje, a ne samo na internetu podržava, i zagrijavaju se dlanovi za aplauz ako dođemo do nekih rezultata...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: