Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Je li organizacija ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg OLJMa zakazala i postoje li ljudi koji to mogu obaviti puno bolje?

Da, apsolutno u svakom pogledu
77%
 77%  [ 154 ]
Da, ali samo izbor izvođača
9%
 9%  [ 18 ]
Uvijek može biti bolje, ali ljudi se trude i naprave dobar posao
11%
 11%  [ 22 ]
Prošlogodišnji OLJM je bio odličan, a ovaj ima potencijal biti još bolji
2%
 2%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 199


Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast, imate moju potporu...ako nešto treba tu sam....ideja imam....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ŠTO SE TIČE PROGRAMA:

ja sam roker i serem se na joleta, ali morate priznati da je program šarolik, po principu - za svakog po nešto. ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni. pa samim time ni program oljm-a nije samo alternativan (od riječi urbano mi se želudac okreće). ima stvarno svega: rocka, punka, osječkih glazbenika, pa tako i zabavnjaka.



ŠTO SE TIČE LANJSKE ORGANIZACIJE:

katastrofa. loša bina, loša rasvjeta, loša ponuda po štandovima, ekstra prosječan program. može to sveskupa izgledati puno puno bolje.


radio sam na organizaciji oljm-a 2004 kada nam je 300.000,00 kn bilo premalo novaca. nisu tu samo izvođači skupi nego i promidžba, plakati, bine, razglasi, osiguranje... sve to košta, a izvođači koji dolaze svirati samo nabijaju cijenu jer znaju da mogu.

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmmm

Taj "saroliki" program kakav vec je ni u ludilu nebi trebao toliko kostati.

Btw uopce nije toliko sarolik, koliko ti mislis!
Ima rocka, punka i zabavnjaka. jel to sve sto znas? Vjerujem da nije. Dakle?

NEkako sam u posjedu informacije da Hladno Pivo kosta 50 000 kn, a opet sa sigurnoscu mogu tvrditi da ih se moze dobiti jeftinije. Samo je trebalo angazirati nekog malo sposbnijeg ili mozda neku koncertnu agenciju da odradi cijeli projekt.

Cemu silovanje nekih velikih imena poput Hladnog Piva? Zar smo toliko bezidjeni? Ako su preskupi, nemoj ih dovoditi i okreni se nekim tebi malo pristupacnijim bendovima. Pitaj Boga koliko trazi onaj nesretnik Jole? Nista konkretno protiv covjeka, neka mu je jos 1000 svadbi, no to nije izvodjac za ovu manifestaciju. Tradicija nalaze da to bude koliko god tebi i dalje okretalo zeludac, URBANO!!!

Marketing?
Dali OLJM zadnjih 2 godine uopce ima marketing?????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2009. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u potpunosti podrzavam ovu incijativu. svaka cast svima sta se trude oko ovog.
shvacam i ja da mora biti razlicitih zanrova glazbe, a ne samo rocka, al pobogu Jole stvarno nije za ovo. kao sto nije bila ni lana jurcevic prosle godine.

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 18:39 
Naslov:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hladno pivo košta 30000 kn, ostatak ide u nečiji džep. Sigurno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"ali morate priznati da je program šarolik, po principu - za svakog po nešto. ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni. pa samim time ni program oljm-a nije samo alternativan (od riječi urbano mi se želudac okreće). ima stvarno svega: rocka, punka, osječkih glazbenika, pa tako i zabavnjaka." --- slažem se s ovim!!

"NEkako sam u posjedu informacije da Hladno Pivo kosta 50 000 kn, a opet sa sigurnoscu mogu tvrditi da ih se moze dobiti jeftinije. Samo je trebalo angazirati nekog malo sposbnijeg ili mozda neku koncertnu agenciju da odradi cijeli projekt." --- ok, al treba i njih platit onda!

moj osobni dojam je da je ipak to sve prije nekih par godina bilo bolje organizirano... Smile

P.S. slevak, nice signature!!! Smile
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lala je napisao/la (Pogledaj post): › u potpunosti podrzavam ovu incijativu. svaka cast svima sta se trude oko ovog.
shvacam i ja da mora biti razlicitih zanrova glazbe, a ne samo rocka, al pobogu Jole stvarno nije za ovo. kao sto nije bila ni lana jurcevic prosle godine.


lanu smo barem htjeli gledat , ako ne slusat Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kirbajac je napisao/la: ›

P.S. slevak, nice signature!!! Smile
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.



hvala, hehehe

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puckooo
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 19:42 
Naslov:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bice dobro ako ista bude jer drzava nije dala pare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

plakati i sve ostalo se može riješiti za malo (ništa) novaca samo treba pitati. znam jer sam u xy situacija to i napravio (od jumbo plakata do malih flayera).
bina je 10kn dan (natkrivena s full razglasom i rasvjetom-logika nalaže da s obzirom na broj dana koliko traje OLJM ta cijena pada znatno).uostalom nema li grad binu koju koristi za ljetne noći?
dakle i tu je ušteta.
isto tako prodaje se i pivo-nemoguće da nema zarade.
nek se proda samo 1000 kom po danu po 10kn to je 10000kn!
zarada na 5 dana je sigurno 10000 kn od cuge=savim dovoljno da se svima koji rade na OLJM-u isplate honorari.
nitko me ne može uvjeriti da nije tako!samo treba znati pregovarati i dogovarati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slevak je napisao/la: › ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni.... po principu - za svakog po nešto.
Vodjeni tim principom mogli bismo dozivjeti da pola izvodjaca na OLJM-u budu hardcore cajke. Treba li jedan studentski festival tako izgledati?

No, nije glazbeni smjer izvodjaca jedina upitnost.

Kad bezidejnim stranackim pijunima, koji vjerojatno u zivotu nisu ucinili nista slozenije od lijepljenja predizbornih plakata i kreativnije od crtanja brkova po plakatima politickih oponenata, das sigurnih 300 000 kuna - oni ce to smatrati teretom.

Teretom koji moraju rijesiti da bi u stranci dobili saku kikirikija i novu teglicu lubrikanta za daljnji proboj u guzvovitim stranackim redovima za sinekure.

Sto se sve moze napraviti za 300 000 kuna?! OLJM-u vec toliko godina pada kvaliteta da se rijetko tko i sjeca vremena kad je OLJM trajao cijelo ljeto, kad su se organizirale izlozbe, koncerti, predstave...

Sto od svega toga danas imamo, osim sigurnih 300 000 kuna?! Da javnost nema mogucnost reakcije mozemo biti sigurni da bi organizatori doveli jedno poluzvucno ime i u jednom danu skurili te pare te se nakon toga busali u prsa kako su doveli tog-i-tog. Zar bi to trebala biti poatna Osjeckog ljeta mladih?

Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!

Ako nema, onda je mladima doista dovoljan jedan Jole i jos poneki koncertic i do kurca. 300 000 planiranih kuna je planski potroseno i sve super.

Joj, kad se samo sjetim proslogodisnjeg plakata i flyera na kojima "dizajner" nije odradio ni transparenciju loga sponzora. Heeej, to tjera na pomisao da je taj plakat radila osoba koja je Photoshop pokrenula samo jednom prije toga - onda kad si je produljivala kitu na fotki za profil na siteu za pronalazenje srodnih nejeba.

Koliko je za to vrijeme studenata Photoshop-gurua sjedilo doma praznih ruku?

Ali, nije ni to sve...

Nazalost, dobar dio nedomicilnih studenata se svojim dolaskom u Osijek (ni Zagreb nije toga postedjen) zacahure u svoje vise ili manje formalizirane zavicajne klubove, i tako prozive tih 4-5 godina s minimalnim povratnim drustvenim i kulturnim transferom.

Nazalost, vrlo cesto zahvaljujuci svojim pozicijama u SZBOR-u [do kojih su opet dosli motivirani iskljucivo politikom stranke cije mladezi su clanovi] pokusava se uvesti jednosmjeran transfer. Tako ETF-ovci imaju tamburase na brusocijadi, a svi skupa Joleta i Lanu na OLJM-u.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2009. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Sto se sve moze napraviti za 300 000 kuna?! OLJM-u vec toliko godina pada kvaliteta da se rijetko tko i sjeca vremena kad je OLJM trajao cijelo ljeto, kad su se organizirale izlozbe, koncerti, predstave...

Sto od svega toga danas imamo, osim sigurnih 300 000 kuna?! Da javnost nema mogucnost reakcije mozemo biti sigurni da bi organizatori doveli jedno poluzvucno ime i u jednom danu skurili te pare te se nakon toga busali u prsa kako su doveli tog-i-tog. Zar bi to trebala biti poatna Osjeckog ljeta mladih?

Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!

Ako nema, onda je mladima doista dovoljan jedan Jole i jos poneki koncertic i do kurca. 300 000 planiranih kuna je planski potroseno i sve super.

Joj, kad se samo sjetim proslogodisnjeg plakata i flyera na kojima "dizajner" nije odradio ni transparenciju loga sponzora. Heeej, to tjera na pomisao da je taj plakat radila osoba koja je Photoshop pokrenula samo jednom prije toga - onda kad si je produljivala kitu na fotki za profil na siteu za pronalazenje srodnih nejeba.

Koliko je za to vrijeme studenata Photoshop-gurua sjedilo doma praznih ruku?

Ali, nije ni to sve...

Nazalost, dobar dio nedomicilnih studenata se svojim dolaskom u Osijek (ni Zagreb nije toga postedjen) zacahure u svoje vise ili manje formalizirane zavicajne klubove, i tako prozive tih 4-5 godina s minimalnim povratnim drustvenim i kulturnim transferom.

Nazalost, vrlo cesto zahvaljujuci svojim pozicijama u SZBOR-u [do kojih su opet dosli motivirani iskljucivo politikom stranke cije mladezi su clanovi] pokusava se uvesti jednosmjeran transfer. Tako ETF-ovci imaju tamburase na brusocijadi, a svi skupa Joleta i Lanu na OLJM-u.




osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo još Severina fali...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kus tamo!!!

Jesi ti normalan? Pa i oni ovo citaju. Zasto im dajes ideje?

Wink osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dantimon
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2009. 0:15 
Naslov:  OLJM
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slk je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se sa svim gore navedenim.


Ovako, davnih početaka 80-tih godina nas grupa entuzijasta na čelu sa pokojnim Krivim započela je sa organizacijom programa Osječkog ljeta mladih. Moj dio programa su bile glazbene i koncertne aktivnosti na prva 3 ljeta mladih.
Nabrojao bi samo neke koji su tada svirali: Marko Brecelj, grupa Smak, U škripcu, Dorian Gray, svi iz new primitivs pokreta, Zvijezde, Patrola i mnogi drugi ali nikada nikakva ljiga i ljaga na kvelitetu i za kvalitetnu osječku publiku.
Nakon prva 3 ljeta počela je promjena gdje su se pojedinci jako dobro snašli i počeli dovoditi tada najkomercijalnije izvodžaće, premda to nikada nije bio cilj.
Ovo u što se sada pretvorilo tzv OLJM nema blage veze sigurno niti sa ukusom sadašnje mlade generacije, jer ako je tako i ako koncepcija OLJM treba biti takova zašto se ne dovede Ceca, DJ Krmak, Mile Kitić, pa nek uživa ona publika koja je navikla na ovu katastrofu zvanu isto tako glazba.
Osobno dajem podršku prosvjedu makar sam sada već u godinama kada mogu biti otac publici koja danas dolazi na ove koncerte, nudim svoje iskustvo koje je veliko svima koji žele da je OLJM kultura, a ne Mato Bulić, Jole i tako to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: