Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kultura u busevima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 2:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja bi ipak rekao da taj mehanizam nije dobro postavljen.

razumijem da autobus ne moze krenuti ako su vrata otvorena ... ali ako su sva vrata zatvorena, ti senzori ne bi trebali onemogucavati voznju samo zato sto netko stoji na vratima.

isto tako, ne smatram da je stajanje na vratima nesto nekulturno, pa cijeli ovaj clanak za mene nema nikakvog smisla.


Autobus vozi ako se netko naslanja na vrata tijekom voznje. Jucer sam se vozio u njemu. Samo ne moze zatvoriti vrata (krenuti) ako netko stoji tamo.

lufus je napisao/la: ›
Ako se ne varam, prošle godine su one dvije curice ispale iz školskog autobusa jer su se vrata usred vožnje otvorila.


Pa tko je tu kriv? i koji je to školski autobus?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 3:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko sam vidila, ok su mi ti novi busevi, nažalost nisam se još imala prilike voziti u njima, jer za moju relaciju nisu predviđeni. Što se mene tiče, meni su još donekle najbolji oni busevi harmonike (neznam jel ih ima i među ovim novima) zato što su još kolko tolko i spas u tim gužvama u vrijeme najvećih špica.
A što se tiče penzića, dovoljno je da kažem, da kad sam prije išla onim jutarnjim u 7 za grad, oni su se već naveliko vraćali s centralnog groblja s motikicama i ostalim rekvizitima i pokušavali se ugurati u već natrpani bus. Nemoram ni spomenuti, da ponekad vozač nije mogao ni zatvoriti vrata, koliko je bus bio natrpan ljudi. Rolling Eyes

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam još imala prilike voziti se u novom busu, ali izgleda ok.. Jedina zamjerka koju bih ja navela, a koju sam primijetila je da je naziv stanice napisan super sitno, tj. nije više gore i velik, već na onom papiru.. I to je, recimo, ono što se meni ne sviđa, jer u trenutku neke super gužve, kad ima mnogo ljudi na stanici i nekoliko buseva dođe istovremeno, stvarno je teško toliko se približiti busu i pogledati gdje vozi..
A ovo s vratima? Hm, pa to je normalno - u nekim zapadnjačkim zemljama, gdje ima mnogo buseva i gdje se niti ne dešavaju gužve, ali ovdje je to dosta nerealno (očekivati da u trenutku nekog rush hour-a u busu bude manje od 105 ljudi) Ok ako se bake naslažu, pa zauzmu mjesta za sjedenje, ali opet, ova za stajanje ne bi trebala biti toliko ograničena, da ometaju prometovanje buseva.. Sumnjam da se ljudima koji idu s posla i krepani su od ove vrućine i jedva čekaju da dođu kući da čekati sljedećih 15 min na novi bus, jer se ovdje ne mogu zatvoriti vrata. Senzori su ok, ali nerealni za naše pojmove.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.05.2009. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba lupiti jednu briku na senzor!bez brige veće će to gpp majstori riješiti Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebalo bi odgojit bapce koje se vole vozit u vrijeme kada ljudi idu radit i djeca idu u školu... U to se vrijeme vole vozit i kenjat zbog gužvi, više nego kruha pojest..

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sollo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
Koliko sam vidila, ok su mi ti novi busevi, nažalost nisam se još imala prilike voziti u njima, jer za moju relaciju nisu predviđeni. Što se mene tiče, meni su još donekle najbolji oni busevi harmonike (neznam jel ih ima i među ovim novima) zato što su još kolko tolko i spas u tim gužvama u vrijeme najvećih špica.
A što se tiče penzića, dovoljno je da kažem, da kad sam prije išla onim jutarnjim u 7 za grad, oni su se već naveliko vraćali s centralnog groblja s motikicama i ostalim rekvizitima i pokušavali se ugurati u već natrpani bus. Nemoram ni spomenuti, da ponekad vozač nije mogao ni zatvoriti vrata, koliko je bus bio natrpan ljudi. Rolling Eyes


Eeeee kad se sjetim harmonika prije rata tj.juge oni SANUSOVI,ijaooo kad preleti prugu na Čepinskoj poskočoš pol metra u zrak,a lega poviče::ee jeboga ti nismo ti mi krumpiri..
A o babcima da nepričam, bezveze mi ona narodna "Na mlađima svijet ostaje" kad nemamo ni gdije sjesti...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki dan idem iz škole oko 12 sati,vani vruće za popi***t i dolazi novi autobus,reko super klimatizirano je unutra pa će biti ugodnije.Kad ono unutra lošija situacija nego vani.Naravno autobus pun baba(uvijek je tako u autobusu za jug) ali ni klima ne radi.E sada da li je moguće da su ljudi u gppu toliki kreteni pa iz nekog razloga ne žele uključiti tu klimu ili je već došlo do nekakvog kvara?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la (Pogledaj post): › Neki dan idem iz škole oko 12 sati,vani vruće za popi***t i dolazi novi autobus,reko super klimatizirano je unutra pa će biti ugodnije.Kad ono unutra lošija situacija nego vani.Naravno autobus pun baba(uvijek je tako u autobusu za jug) ali ni klima ne radi.E sada da li je moguće da su ljudi u gppu toliki kreteni pa iz nekog razloga ne žele uključiti tu klimu ili je već došlo do nekakvog kvara?


eee, sinko ... kakva klima te spopala ... ako je bus pun reumaticnih kostiju, raznoraznih upala, glaukoma i slicnih bolestina ... klima se jos dugo nece paliti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2009. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
tux je napisao/la (Pogledaj post): › Neki dan idem iz škole oko 12 sati,vani vruće za popi***t i dolazi novi autobus,reko super klimatizirano je unutra pa će biti ugodnije.Kad ono unutra lošija situacija nego vani.Naravno autobus pun baba(uvijek je tako u autobusu za jug) ali ni klima ne radi.E sada da li je moguće da su ljudi u gppu toliki kreteni pa iz nekog razloga ne žele uključiti tu klimu ili je već došlo do nekakvog kvara?


eee, sinko ... kakva klima te spopala ... ako je bus pun reumaticnih kostiju, raznoraznih upala, glaukoma i slicnih bolestina ... klima se jos dugo nece paliti
Pa iznenadilo me to jer je klima radila prvih par dana,a onda odjednom ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.05.2009. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Trebalo bi odgojit bapce koje se vole vozit u vrijeme kada ljudi idu radit i djeca idu u školu... U to se vrijeme vole vozit i kenjat zbog gužvi, više nego kruha pojest..

Bapce treba uposlit da budu korisni ovom društvu umjesto da se naguravaju po autobusima i tramvajima, pogotovo preko zime!

Sjećam se dok sam živio u Višnjevcu i išao tramvajem u školu - pa to je bilo zlo, a nekako sumnjam da je i danas situacija nešto bolja.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kakva je panika nastala oko senzora... I prije par godina je onaj jedan tramvaj (neka donacija, onaj dugački) imao senzore i nisu se mogla vrata zatvoriti i tramvaj nije mogao krenuti dok je netko na stepenicama. I? Zar je toliki problem maknuti se sa stepenica?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.05.2009. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrzim što ima puno onih sjedala okrenutih naopako...ko da se vozim u rikverc...inače ok su busevi...šteta što nema harmonike....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2009. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima premalo mjesta za sjedenje. ili mi se to samo čini?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.05.2009. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › ima premalo mjesta za sjedenje. ili mi se to samo čini?

ima manje nego u starim busevima...što je je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.05.2009. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta će nam mjesta za sjedenje? treba sve to povadit i napravit stočne vagone.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: