Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: U izboru za gradonačelnika Osijeka glasat ću za kandidata:

Krešimir Bubalo
25%
 25%  [ 87 ]
Anto Đapić
14%
 14%  [ 48 ]
Gordan Matković
23%
 23%  [ 79 ]
Josip Vrbošić
23%
 23%  [ 80 ]
Ne znam, ali planiram izaći na izbore
6%
 6%  [ 22 ]
100% neću izaći na izbore
5%
 5%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 336


Autor Poruka
Ivor
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Ivor je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne za Matkovića, za koga?

Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)


Ovo mi je najjače od svega. Definitivno će Glavaš odlučivati o gradnji gospodarskih zona, o postavljanju rasvjete, obnovi cesta i nogostupa, obnovi škola, obnovi pročelja.
Laughing Laughing Laughing Laughing



Odlučivat će o svemu što njega bude interesiralo. Kad govorimo o nekakvim komunalnim radovima, onda su to izvođači.
Ali dobro možda ljepše zvuči da će Bubalo i Šišljagić samostalno voditi grad/županiju jer je Branimir Glavaš poznat kao tolerantna osoba koja svoju moć želi podjeliti s drugima i ne pada mu na pamet imati pod kontrolom HDSSB, eventualnog gradonačelnika i župana kojeg je ta stranka dala i naravno proračun onih mjesta u kojem su na vlasti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Glasajte za mene, ja sam najbolje što politika u Osijeku može ponuditi Smile ....Osječanin, tako ti je to...foliranje do jaja....


Pa evo, ja bi glasao za tebe. Već sam jednom napisao da je moja stranka Osijek. I svatko tko se trudi Osijek učiniti boljim i ljepšim mjestom za život, tko voli svoj grad ima moj glas. Stranke su mi totalno nebitne.
E sad, na tebi je TataMata da ubaciš u veću brzinu što se tiče politike... Wink
(i da, naravno da je Matković navijač Osijeka. Sve je to lijepo. Ali na jednoj ovakvoj proslavi gdje naš osječki klub slavi titulu prvakinja pjevati pjesme navijača Hajduka a ne sjetiti se "Grad na Dravi" koja je dušu dala za ovakvu prigodu, više je nego žalosno...Kada se u Splitu na feštama budu pjevale pjesme tipa "Slavonac sam, time se ponosim" i sl. onda ću prihvatiti da je ovakvo ponašanje normalno. I da, ovo nije samo moje mišljenje. Bilo nas je nekoliko navijača Osijeka i svi smo rekli isto..Od nas glas nećeš dobiti)
A i šef tvoje stranke "proslavio" se taj dan... osijek031.com smile


Zadnja promjena: Osječanin; 11.05.2009. 9:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivor je napisao/la: ›
Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Ti si malo ozbiljniji naivac. Nova priča?

Čovjek je okružen sve odreda propalim slučajevima osječke politike, sumnjivim "poduzetnicima". Na stranu s tim, ali zar se nitko ne pita odakle Matkoviću novci za kampanju?

Možda ljudi nisu primijetili, ali Matković odnedavno iskače i iz paštete. Tko plaća? Ili se neviđeno nakrao (ali poznato je da rijetki političari za kampanju troše svoju lovu), ili se čini da vječni Đapićev sponzor Biloš igra dvostruku igru. Ni lokalnom Hdz-u nije mrsko navlačiti za Matkovića, jer će nakon prvog kruga lako promijeniti kandidata.

Matković je sve osim nove priče. On je davno ispričana priča.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivor je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Glas za Vrbošića je glas za SDP, a glas za Matkovića je glas za HDZ. Pa ti vidi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijepo izgleda kako stoji anto na ovoj anketi, ali je šteta što većina njegovih birača ne zna upaliti komp, ali zato ima pravo glasa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slos
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosta dugo pratim polemike na ovom portalu, i moram se suglasiti sa nekima koji su već isticali kako je ovdje uglavnom sve negativno. Istina je kako je grad u banani, ali nije moguće da je baš sve tako crno. Imao sam priliku osobno upoznati sve kandidate, i to ne u vrijeme kampanje nego dok su vršili vlast te bi o svakome rekao nešto pozitivno i negativno, pa Vi procijenite.

Bubalo: ima ekonomske pokazatelje i trendove u malom prstu, razumije tokove novca te može organizorat ekipu koja to može iskoristiti, ali iznimno neuglađena osoba, gotovo nema ništa građanskog u sebi. Da je ostao onakav kakav je bio u vrijeme kad je postao župan, bio bi odličan kandidat. I naravno, Glavaš.
Đapić: Osobno mislim kako nije toliko loš kao što se prikazuje, izvrstan je trgovac i zato je uspio iskamčiti od Vlade tolike pare za Osijek. Istina, dok je imao 8 ruku u Saboru. Kao političar individualac, bez potpore snažnog, nacionalnog HSP-a, uz sve afere, loš izbor za Osijek jer kroz Osijek usput financira i HSP na nacionalnoj razini.
Matković: Odličan operativac, brzo radi i odradi posao izvrsno. Ali ništa više od toga. Isto kao i Bubalo, njegov stav i odnos kako prema biračima tako i prema političkim strukturama u zemlji i inozemstvu se tek kroji kroz političku funkciju. To je čovjek za odraditi posao, nešto kao number one iz Star Treka, a ne čovjek koji bi trebao biti kapetan jer mu jednostavno fali ono nešto.
Vrbošić: Gospodin, diplomatsko iskustvo koje je ujedno i operativno. Otkačio je Bajtu na onoj presici kod ZOO-hotela, što znači ne pleše po stranačkom diktatu. Po meni najbolji kandidat, jedino što mu zamjeram što nije energičniji u borbi. Da li je to stvar osobne pasivnosti, ili stvar da se čovjek ne želi spustiti na taj nivo to će vrijeme pokazati. Uz to, nije mi jasno da niti Karalić niti Flauder mu nisu našli mrlje. Ovako, to ću mu uzeti za minus (svatko nešto ima)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi se bune za bubala glavas ce kontrolit

a ozbiljno mislite da ove ostale nitko ne konrolira,

pa nije ovo grad od lego kockica i monopoly novci

prava lova, znaci interesi, znaci sigurno ne odlucuje jedna osoba o nicemu

bokte pitaj koji skriveni lobiji iza koga stoje

tako da tu tezu ne treba ni povlacit

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivor
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ivor je napisao/la: ›
Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Ti si malo ozbiljniji naivac. Nova priča?

Čovjek je okružen sve odreda propalim slučajevima osječke politike, sumnjivim "poduzetnicima". Na stranu s tim, ali zar se nitko ne pita odakle Matkoviću novci za kampanju?

Možda ljudi nisu primijetili, ali Matković odnedavno iskače i iz paštete. Tko plaća? Ili se neviđeno nakrao (ali poznato je da rijetki političari za kampanju troše svoju lovu), ili se čini da vječni Đapićev sponzor Biloš igra dvostruku igru. Ni lokalnom Hdz-u nije mrsko navlačiti za Matkovića, jer će nakon prvog kruga lako promijeniti kandidata.

Matković je sve osim nove priče. On je davno ispričana priča.


Kao što sam rekao "u ovoj konkurenciji" navodeći pri tom Vrbošića, Đapića i Bubala s njihovim političkim i financijskim mentorima Matković mi se čini kao nova priča.

Ali naravno svatko ima pravo na drugačiji stav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivor
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slos,

vezano za tvoje ocjene kandidata s kojima se donekle slažem, mislim da je za vođenje grada prije svega potreban operativac. Moje mišljenje je da su Bubalo i Matković dobri operativci i to im daje prednost u odnosu na ostale kandidate. Kod Vrbošića mi je problem što čovjeka jednostavno ne znam jer nije radio na ozbiljnijoj dužnosti u izvršnoj vlasti. Njega procjenjujem po ekipi iz HSLS-a koja ga je kandidirala (a oni nisu napokon nego već viđeno)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › svi se bune za bubala glavas ce kontrolit

a ozbiljno mislite da ove ostale nitko ne konrolira,

pa nije ovo grad od lego kockica i monopoly novci

prava lova, znaci interesi, znaci sigurno ne odlucuje jedna osoba o nicemu

bokte pitaj koji skriveni lobiji iza koga stoje

tako da tu tezu ne treba ni povlacit
s jednom malom razlikom; naime ostale ne kontroliraju osuđeni ratni zločinci (bar se nadam)
najjače mi je kad netko kaže kako hdssb sad sigurno dobija izbore, neki slavonski inat i te spike. jebeš mi sve, to da osuđujuća presuda za ratni zločin diže rejting stranke može se dogoditi samo u srbiji ali eto očito i kod nas

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvar je u nacini kako i zasto je osuden i to je to sto smeta ljude, pa nisu ljudi ovce da ne razumiju Wink

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slos
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2009. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivor,

slažemo se da je potreban operativac. Isto tako da Bubalo i Matković to jesu, u jednu ruku i Đapić. Smatram da Vrbošićev rad u BiH (koje je ipak najteže diplomatsko mjesto) i trajanje mandata kroz 3 promjene vlasti jasno ukazuju kako je i on dobar operativac. Naravno, ukoliko ne smatraš da je diplomacija samo slikanje po domjencima. Ne želim ovdje agitirati za nikoga, ali ne mogu si zamisliti da mene i moj grad predstavlja netko tko dolazi iz Glavaševog i Đapićevog backgrounda. Mislim da je dovoljno reći da ovi izbori daju šansu i drugim ljudima, stručnjacima koji bi trebali uzeti primat u vođenju svih ne-političkih struktura grada. Do sada, svi su samo smjenivali i postavljali svoje ljude nakon izbora. U tom dijelu vidim pozitivnu promjenu u odnosu na Vrbošića, naravno ukoliko SDP to bude dopustio, što pak ovisi o uspjehu liste. Najgore što se može desiti je kohabitacija na lokalnoj razini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › stvar je u nacini kako i zasto je osuden i to je to sto smeta ljude, pa nisu ljudi ovce da ne razumiju Wink
ajd sad ti meni odgovori na jedno pitanje? jesi za vrijeme svih ovih dana hajke iz bilo čijih usta bliskih glavašu, pa tako i glavaševih, čuo da on nije to napravio? počevši od odvjetnika, kolega iz stranke, sina njegovog nepriznatog koji mu je odjednom sve na svijetu, simpatizera pa do samog glavaša. svi oni samo kukaju kako su nam utamničili najvećeg hrvatskog sina i slične budalaštine a nitko ni riječi o njegovoj "nevinosti". da se razumijemo, nitko ne osporava njegove ratne zasluge ali brate mili budi pošten pa odgovaraj i za sranja koja si napravio. isto tako da li bi bilo suđenja da je ostao u adz-u? vjerojatno ne bi. da li ima pravde? ima. hoće li biti pravde za sve one koji se skrivaju iza adz-a? nadam se da jednog dana hoće.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa vidis ako pitas oce bit pravda za neke koji se skrivaju pod zastitom i nadas se da oces, onda nam je sustav jos u kurcu

pa nisam ni ja reko da nije napravio, nit osporavam to, nego nacin i cinjenicu ko su bili svjedoci

i da je krunski svjedok prizno da je ubijao i sve to i on jedini nije nista dobio, i jos nam takav radi u policiji

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2009. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa vidis ako pitas oce bit pravda za neke koji se skrivaju pod zastitom i nadas se da oces, onda nam je sustav jos u kurcu

pa nisam ni ja reko da nije napravio, nit osporavam to, nego nacin i cinjenicu ko su bili svjedoci

i da je krunski svjedok prizno da je ubijao i sve to i on jedini nije nista dobio, i jos nam takav radi u policiji


...upravo to...svi kao nešto hvale pravnu državu, a baš je to najsmiješnije u cijeloj priči.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: