Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabrana pusenja?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
Heroina9 je napisao/la: ›

osijek031.com smile To je totalna diskriminacija...svašta bi rekla, al neću...već sam dovoljno rekla u jednoj sl takvoj temi. Al jbg šta je tu je, mora se i hrvatska povodit za europskim trendovima. Ak ništ drugo, uštedit ću si bar para, jer neću više ić toliko na kave ak nemogu pušit.

da te ja pitam zašto je to diskriminacija...??
..onda je bila diskriminacija dok su oni koji NE puše morali udisat dim cigarete....
............
pušio sam 8 godina....hvala Bogu uspio prestat...( 17.5. bit će 2 godine )
..kao bivši pušač smatram da je to jako dobar zakon....


I meni smeta kad me subotom vani neki pijani kreten gura...ili ako sam slučajni prolaznik blizu neke tučnjave, pa mi slučajno proleti boca u glavu...pa opet nesmatram da se treba zabranit alkohol ni išta sl. Zabrana ko zabrana ima neke kvalitete, ali zašto se npr nebi dozvolila neka posebna prostorija ili odjeljak gdje bi se mogla zapalit cigareta, baš zbog toga mi to djeluje ko diskriminacija. Sada su nepušači došli na svoje, vesele se što neće udisat dim, a kladim se da je rijetko kome uopće i smetalo to dok su sjedili po kavama jer garantiram da svako bar ima u društvu nekog prijatelja koji puši i sigurno nisi prijatelju srao de sad zašt pušiš, smeta mi dim, to su čiste gluposti.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Neće to dugo trajati..uskoro će kafovi postati klubovi u kojima članovi mogu nesmetano raditi što se moglo i prije zakona - pušiti


ak mogu njemackoj mogu i kod nas


...aha - eo ti Njemačka :

Njemački Ustavni sud u Karlsruheu udovoljio je u utorak žalbi nekoliko ugostitelja te je opću zabranu pušenja u ugostiteljskim lokalima proglasio neustavnom.

- Zakon o pušenju u javnim prostorijama i ugostiteljskim objektima diskriminira vlasnike manjih objekata te im onemogućava ustavom zajamčeno pravo na neometano obavljanje svog posla i zanimanja - zaključio je Ustavni sud.

Najviše sudsko tijelo u Njemačkoj time je udovoljilo žalbama dvojice ugostitelja iz saveznih pokrajina Baden - Wuertenberg i Berlin. Kako je zakon o nepušenju od 1. srpnja na snazi i u ostalim saveznim pokrajinama, današnja presuda utječe i na ostatak Njemačke.

Sud doduše zakonodavcu nije osporio nakanu zaštite zdravlja građana ali je istodobno zaključio da, s obzirom da vlasnici većih objekata osiguravanjem posebnog prostora za pušače mogu nesmetano nastaviti s radom, vlasnicima manjih ugostiteljskih objekata to nije moguće. Ustavni sud je zakonodavcu dao vremena do kraja 2009. da pronađe "odgovarajuću" zakonsku regulativu.

Dotada je zabrana pušenja u ugostiteljskim objektima manjima od 75 četvornih metara nevažeća a ovi objekti će se morati deklarirati kao "pušačke gostionice". Ugostitelji su i dalje dužni držati se strogih pravila koja uz ostalo zabranjuju da se poslužuje hrana u takvim objektima. Isto tako je u te manje gostionice, koje su prije svega rasprostranjene u većim gradovima, zabranjen ulazak osobama mlađim od 18 godina.

Današnjom presudom je i vlasnicima diskoteka omogućeno da unutar svojih objekata odrede prostore za pušenje što dosada nije bilo predviđeno.


...netko je dobro napisao da je to diskriminacija....a naša je Vlada to jako lijepo napravila: daje poticaje za uzgoj duhana, dok u isto vrijeme zabranjuje pušenje...logično...ono štu su trebali napraviti po meni je dati ugostiteljima na izbor žele li ili ne pušenje u njihovim lokalima....
...za zabranu pušenja u školama, bolnicama i sličnim mjestima potpisujem...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2009. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
Sada su nepušači došli na svoje, vesele se što neće udisat dim, a kladim se da je rijetko kome uopće i smetalo to dok su sjedili po kavama jer garantiram da svako bar ima u društvu nekog prijatelja koji puši i sigurno nisi prijatelju srao de sad zašt pušiš, smeta mi dim, to su čiste gluposti.

dim sam po sebi mi nije često smetao, ali mi je smetalo što sam nakon jedne kave sve sa sebe mogao odmah staviti na pranje, a ja direkt na tuširanje, jer je sve bazdilo po dimu kao da sam sam u zatvorenoj kutiji popušio bar šteku cigareta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam strastveni pušač, probala sam prestati, ali nažalost nisam uspjela. Ovaj zakon je odličan i iskreno se nadam da će se provoditi. Bila sam u Irskoj prošlo ljeto, bilo mi je zakon. Puno sam manje pušila, a i tada sam se morala smrzavati vani s ostalim luzerima. A izlasci su zakon-nigdje ne smrdi i ne peku te oči, a uz to i više piješ!! Ako je to diskriminacija-nemam ništa protiv.Pušenje je štetno i što prije to shvatimo,to bolje za nas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 11:38 
Naslov:  Re: Zabrana pusenja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad sam ja išla u srednju mi smo pušili u školskom wc-u, na faksu smo smjeli u kantini jedno vrijeme! taj zakon će najviše pomoć tim srednjoškolcima jer sad više nesmiju ni po kafićima. voljela bi da je to bilo u moje vrijeme, mislim da ne bi sada toliko voljela tu cigaretu. a sa druge strane najviše će izgubit ugostitelji jer puno ljudi neće htjet otić ni na kavu kad nesmiju zapalit. dobar je zakon ali možda u krivo vrijeme

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sada su nepušači došli na svoje, vesele se što neće udisat dim, a kladim se da je rijetko kome uopće i smetalo to dok su sjedili po kavama jer garantiram da svako bar ima u društvu nekog prijatelja koji puši i sigurno nisi prijatelju srao de sad zašt pušiš, smeta mi dim, to su čiste gluposti.

meni je dim uvijek smetao, često na poslu ne bi jela u kantini jer je ona bila za pušače, kafići, u neke npr. nisam ni išla zbog loše ventilacije i zadimljenosti(ne bih sad javno navodila koji su to), a prijatelji, nema mi ničega goreg kad netko puši i piri u lice i ne pazi kuda ide dim. redovno sam ih opominjala za to, jer meni dim jako smeta i bude mi muka....

što se tiče zabrane pušenja, čisto sumnjam da će se to provoditi u noćnim klubovima, baš me zanima kako će inspekcija npr. proći korz cijeli q-club nedjeljom oko 2a.m., a kafići:1. dobra ventilacija(jer u ovima u koje ja izlazim ni ne osjeti se dim), 2.trebaju odlučiti dali su za pušače ili nepušače, eventulano odjeljen prostor, ali pod time ne mislim da ga odjele samo s naljepnicom, a između dijela za pušače i nepušače nema ni nekog paravana

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 11:43 
Naslov:  Re: Zabrana pusenja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="stripi";p="239829"]kad sam ja išla u srednju mi smo pušili u školskom wc-u, na faksu smo smjeli u kantini jedno vrijeme! taj zakon će najviše pomoć tim srednjoškolcima jer sad više nesmiju ni po kafićima. voljela bi da je to bilo u moje vrijeme, mislim da ne bi sada toliko voljela tu cigaretu.
Slažem se s tobom Exclamation A što se tiče vremena, mislim da je došlo u pravo vrijeme jer će ljudi imati vremena prilagoditi se i steći nove navike- tek je stiglo proljeće, na terasama se može sjediti do kasne jeseni, a na terasama se smoije pušiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu


..ja, recimo, imam takvo razmišljanje o alkoholu, npr....sva sreća pa su ljudi različiti i imaju različite poroke... Wink

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu
Da,da,samo lako je to reći....misliš da pušači ne razmišljaju tako? Ja sam obrazovana i pametna osoba, a opet sam glupa po pitanju cigartea. Ovisnost je gadna stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2009. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a čuj
ovisnost ne mora biti samo o cigaretama

pušači nikad neće nauditi nekome kad puše koliko mogu oni koji se obloču, ali duhanska industrija i svi ti lobiji, da ja financiram sa trećinom plaće svaki mj, ne hvala... razmislite malo


_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2009. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu


kad se ja tebi budem pozalio da nemam novaca, i kada me ti budes hranila, onda mi mozes ovako docirati gdje cu i kako trositi svoje novce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu


U pravu si, ali ja uživam u toj cigareti kao što neko uživa u čokoladi ili bureku, tako da sam potpuno svjesna koliko novaca bacam na to i koliko trošim jer je to naravno sve moja odluka i stvarno se tog užitka nemislim odvikinit ma koliko god bilo nezdravo.

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seven-of-nine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 274
Lokacija: južno od mjesta gdje sjevera nema
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › kad bi svi malo razmišljali glavom i skontali koliko dajete novaca za ništa i što podržavate ne bi više nikad zapalili niti 1 cigaretu


kad se ja tebi budem pozalio da nemam novaca, i kada me ti budes hranila, onda mi mozes ovako docirati gdje cu i kako trositi svoje novce.
Ingo, ne moraš imati tako ofenzivan stav, MissTake nije mislila ništa loše. Ja se kao pušač potpuno slažem s njom.Živciraju me pušači koji misle da su kul zato što puše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.05.2009. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja samo ponekada ne mogu vjerovati kako medijske kampanje mogu mijenjati svijest ljudi i kako su ljudi ustvari neselektivni u svojim razmisljanjima.

ustvari, bolje receno, ljudi se ne naprezu vise razmisljanjem, jednostavnije je prihvatiti ono sto nam se servira u medijima i prepustiti se kolektivnom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: