Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabrana pusenja?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.05.2009. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tayllor je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam pušač i sviđa mi se sada kad dođem kuči sa neke cuge ili sa neke zabave, a ne peku me oči i ne smrdi mi roba, ali ako je to cijena da ljudi zatvaraju lokale i ostaju bez posla, prvi ču potpisati da se vrati stari zakon. Prema nekim statistikama, kada su u sloveniji zabranili pušenje, zatvoreno je 60 % tamošnjih lokala-kako je krenulo mislim da nas ista sudbina čeka.
Bar zbog ljudi koji žive od ugostiteljstva treba nešto promijeniti, a vjerujem da se i svi ostali ne pušači sa time slažu, jer nam je država i bez toga u banani. Neka ostanu druge zabrane pušenja u zatvorenim prostorima, ali u ugo. lokale ljudi idu svojevoljno i onome kome baš toliko smeta pušenje neka čuva zdravlje i neka ne ide tamo. Koliko samo dnevno smoga i inih sranja udišemo, pa nikom ništa, zašto se o tome ne povede takva polemika!


ja cak ne bi rekao ni da bi bilo dobro vratiti stari zakon ... ali nesto izmedju bi bilo prihvatljivije za sve strane.

mozda austrijski model ? gdje bi ugostitelji objekata s malom kvadraturom sami odlucivali hoce li njihov kafic biti za pusace ili ne pusace.

drzava bi u tom slucaju mogla poticati (sto je puno bolje od represije) te ugostitelje smanjenim porezima da otvaraju kafice bez dima.

objekti vece kvadrature, mogli bi odvojiti jedan dio za pusace, koji bi bio ogradjen i u skladu s nekim normama.

svakako puno bolje od ove sotonizacije pusaca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Pa to je i jasno, ja po birtijama izlazim sigurno duže nego što ti živiš, a pušim otprilike koliko si stara ili mlada kako se uzme.
Stvar slobode je u izboru. Kako ne želim u birtiju gdje sviraju narodnjake tako ti nemoj u birtiju gdje je gazda rekao da se može pušiti.
I to je to.
Ne brini pojavile bi se na kratko birtije u kojima se ne puši, samo bi brzo propale jer bi izgubile sve goste, koliko tvojih prijatelja puše i pije, koliko tvojih poznanika puši i pije. A koliko su nepušaći. Razmili malo. Ako su svi nepušaći onda super, jeli to kriterij da se s tobom druži??
oko 70% ljudi ne pusi, a zajebava ih ovih bahatih 30%

Odakle si samo izvukao 70% nepušaća? Ako je to istina, ne znam oko čega ugostitelji dižu frku...
Podaci iz Hrvatske zdravstvene ankete provedene 2003. godine pokazuju da je u Hrvatskoj 27,4% svakodnevnih pušača u dobi od 18 i više godina.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la: ›
rođena u Osijeku je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Pa to je i jasno, ja po birtijama izlazim sigurno duže nego što ti živiš, a pušim otprilike koliko si stara ili mlada kako se uzme.
Stvar slobode je u izboru. Kako ne želim u birtiju gdje sviraju narodnjake tako ti nemoj u birtiju gdje je gazda rekao da se može pušiti.
I to je to.
Ne brini pojavile bi se na kratko birtije u kojima se ne puši, samo bi brzo propale jer bi izgubile sve goste, koliko tvojih prijatelja puše i pije, koliko tvojih poznanika puši i pije. A koliko su nepušaći. Razmili malo. Ako su svi nepušaći onda super, jeli to kriterij da se s tobom druži??
oko 70% ljudi ne pusi, a zajebava ih ovih bahatih 30%

Odakle si samo izvukao 70% nepušaća? Ako je to istina, ne znam oko čega ugostitelji dižu frku...
Podaci iz Hrvatske zdravstvene ankete provedene 2003. godine pokazuju da je u Hrvatskoj 27,4% svakodnevnih pušača u dobi od 18 i više godina.

Ako ti tako kažeš... voljela bih znati podatke iz 2008.
Evo prijedloga ugostiteljima, neka odu u Prag i vide kako je to tamo rješeno Svaki kafić i restoran ima natkrivenu i zatvorenu terasu grijanu plinskim grijalicama. Vani je bilo -15, a mi smo sijedili vani,
večerali i pušili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 11:06 
Naslov:  Re: Zabrana pusenja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ti tako kažeš... voljela bih znati podatke iz 2008.

Very Happy to me podsjeća na onaj vic: ... imena kolega, imena! Very Happy

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma znate što.. ja pušim već 25 godina (na žalost),ali mogu i bez cigarete na sat-dva.
Na promjenu zakona neće utjecati naše mišljenje nego kojekakvi lobiji. Više od svega me brine što u ovoj državi više nećemo imati novaca ni za kruh, a kamoli za cigarete, pa će sve dileme oko ove teme nestati. Bilo bi bolje da nešto poduzmemo u vezi toga, a ne da sjedimo kao ovce i gledamo kako nas šišaju.
Što se uopće događa s ovim narodom, sve šutke trpimo, a kada se netko i pobuni nema podršku.
Sjetite se npr. Italije prije dvije godine, zbog samo 4% povećanja cijene tjestenine cijela Italija je bila u štrajku dva dana. S takvim se stvarima treba pozabaviti prijatelji, a ne gdje smijemo, a gdje ne pušiti. Ionako svi pušimo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja pušim već godinama i slažem se da nepušači ne moraju trpjeti dim cigarete. Ali ni ovo nije u redu, diskriminirati pušače. Ja sigurno neću otići na kavu, ako ne mogu uz to zapaliti. Treba napraviti kafiće za nepušače i kafiće za pušače pa nek ide gdje kome paše.
A što se tiče države, ko da smo opet pod Osmanlijama: samo harač i zabrane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2009. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
rođena u Osijeku je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
nisam za je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
ma ja smatram da je debilana ovo sto si ti napisao


Pa to je i jasno, ja po birtijama izlazim sigurno duže nego što ti živiš, a pušim otprilike koliko si stara ili mlada kako se uzme.
Stvar slobode je u izboru. Kako ne želim u birtiju gdje sviraju narodnjake tako ti nemoj u birtiju gdje je gazda rekao da se može pušiti.
I to je to.
Ne brini pojavile bi se na kratko birtije u kojima se ne puši, samo bi brzo propale jer bi izgubile sve goste, koliko tvojih prijatelja puše i pije, koliko tvojih poznanika puši i pije. A koliko su nepušaći. Razmili malo. Ako su svi nepušaći onda super, jeli to kriterij da se s tobom druži??
oko 70% ljudi ne pusi, a zajebava ih ovih bahatih 30%

Odakle si samo izvukao 70% nepušaća? Ako je to istina, ne znam oko čega ugostitelji dižu frku...
Podaci iz Hrvatske zdravstvene ankete provedene 2003. godine pokazuju da je u Hrvatskoj 27,4% svakodnevnih pušača u dobi od 18 i više godina.

Ako ti tako kažeš... voljela bih znati podatke iz 2008.
Evo prijedloga ugostiteljima, neka odu u Prag i vide kako je to tamo rješeno Svaki kafić i restoran ima natkrivenu i zatvorenu terasu grijanu plinskim grijalicama. Vani je bilo -15, a mi smo sijedili vani,
večerali i pušili


Rođena u Osijeku-kakve veze ima da li je terasa ili sam prostor restorana kada je kod nas zakon da se u prostorijama gdje je zabranjeno pušenje ne smije servirati i posluživati hrana i piće, pa taman imao i 100 ventilatora u prostoriji. Sada se još uvijek ne vide problemi zabrane pušenja dovoljno dobro, iz razloga što bar 70 % lokala imaju terase, a što će biti kada dođe jesen i zima, pa se terase zatvore. Mislim da vlada nije razmišljala dovoljno daleko sa donošenjem ovog zakona, sigurno će morati nešto promijeniti, jer ipak smo mi balkanci i usko smo vezani za kave i cuge tijekom dana, što se ne može reći za zemlje zapadne europe gdje ljudi jednostavno nemaju vremena za takvu vrstu razonode.

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.05.2009. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde šta se svi čudite i prenemažete kao da ovakvo nešto niste očekivali.

Pa nadaleko i naširoko se znalo da to u Hrvatskoj tako ide, idemo napičit zakon pa vidit šta će bit, jebo strana iskustva i prijedloge, MI ZNAMO NAJBOLJE

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2009. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rođena u Osijeku je napisao/la: ›
Pa ovo sa dezićima i nije loša ideja...
A što ćemo s ružnim muškarcima, u zoološki vrt?


Yup, dižem ruku za taj zakon!
Ja sam ionako visok, lep i plav! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ja cak ne bi rekao ni da bi bilo dobro vratiti stari zakon ... ali nesto izmedju bi bilo prihvatljivije za sve strane.

mozda austrijski model ? gdje bi ugostitelji objekata s malom kvadraturom sami odlucivali hoce li njihov kafic biti za pusace ili ne pusace.

drzava bi u tom slucaju mogla poticati (sto je puno bolje od represije) te ugostitelje smanjenim porezima da otvaraju kafice bez dima.

objekti vece kvadrature, mogli bi odvojiti jedan dio za pusace, koji bi bio ogradjen i u skladu s nekim normama.

svakako puno bolje od ove sotonizacije pusaca

To bi značilo da u tom zakonu ima sastavnica koje su logične, smislene, kreativne i za obje strane potencijalno korisne... Ima li kod nas IJEDAN takav zakon?? osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2009. 11:05 
Naslov:  Re: Zabrana pusenja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2009. 20:46 
Naslov:  Re: Zabrana pusenja?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


krasan poklon za pušače

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: