Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: bi li se odlučili na pobačaj ako znate da će vam dijete imati neizlječivo stanje?

Da (muškarac sam)
32%
 32%  [ 13 ]
Da (žena sam)
45%
 45%  [ 18 ]
Ne (muškarac sam)
22%
 22%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 40


Autor Poruka
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na ovo pitanje je teško dati pravi odgovor.
Znam za jedan takav slučaj odnosno kraj svih teškoća sindroma dijete je bilo i nepokretno .Iz početka su svi pružali punu pažnju tom dijetetu ali rodilo se još jedno dijete potpuno zdravo.
E tu su nastali problemi za bolesnog nesretnika sva pažnja koja je bila upućivana njemu odjednom se prebacila na drugo dijete.
Samo je jedan član obitelji i dalje ostao privržen tom nesretniku.Dijete je ubrzo postalo smetnja i roditeljima što je on osijećao.
Nažalost preminuo je u 20 i nekoj godini života jer kao što je poznato takva dijeca ne dostižu veliku starost. Sad se ja pitam što bi bilo bolje za to dijete i te roditelje.
Sa druge strane znam i jedno dijete sa sindromom koje ti se toliko uvuče pod kožu jer nezna biti pokvareno kao i sva dijeca sa tom bolesti.Mislim da je njihova sreća u tome što zauvijek ostaju dijeca i nikada neće osijetiti prokletstvo odrastanja.
Nakon sveg ovog neznam što bih napravio.Možda bi samo rekao pomozi mi Bože da donesem pravu odluku!

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
keka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 183
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.08.2009. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

little_bee je napisao/la (Pogledaj post): › pobacila bi u slucaju bilo koje genetske bolesti (tipa downov sindrom jel)

sebicno je traziti da se dijete grči za NORMALNOST cijeli život


slažem se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NAS2
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Lokacija: NIJR BAJ
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2009. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vunaroši..

_________________
sutra ću
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2009. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prva moja reakcija na pitanje je bila :ne, nema šanse da bih pobacila.
imam sestru koja ima genetsku bolest, a liječnici ni nakon 16 godina ne znaju koja je..epileptične napadaje ima svaki dan, pije 3 lijeka 3 put dnevno,nepokretna je, ne priča, na razini je 3mjesečnog djeteta..plače kad joj nešto smeta,smije se kad joj je dobro.
i znam da se pati, ali opet mislim da joj je lijepo s nama..i koliko god nama kao obitelji teško bilo s njom, opet ju shvaćamo kao neki blagoslov, kao da je naš anđeo mali Smile
i ne mogu zamisliti da je nema..
ali da saznam da će mi dijete biti tako kao moja seka..mislim ipak da bih pobacila, ne zbog sebe, zato što sam sebična, nego zbog djeteta samog, oslobodila bih ga boli i svega što bi mu bilo da ga rodim..

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo malo da je gay ? Kojom metodom to misliš saznati haha. Pouzdano mogu reći s obzirom da volontiram sa djecom koja imaju downov da nisu niti nesretna ,jadna, naprotiv, čak su i sretnija od mnoge djece pa i odraslih ljudi koje poznam. Tako da abortirati samo zato što tvoje djete nije savršeno u startu je po meni primitivizam. Možda da se i ti uključiš u neki centar za druženje s njima nebi ni otvorio tu temu. A srčana mana,to tek ne razumijem, „ubit dijete da se ne pati“ glup razlog,više u korist tebi nego tom djetetu svakako koje ima pravo na život . ( Ovo zadnje rečeno je nešto iz „ Opće deklaracije ljudskih prava, što ti savjetujem da prelistaš „ )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vanna031 je napisao/la: ›
Tako da abortirati samo zato što tvoje djete nije savršeno u startu je po meni primitivizam. Možda da se i ti uključiš u neki centar za druženje s njima nebi ni otvorio tu temu. A srčana mana,to tek ne razumijem, „ubit dijete da se ne pati“ glup razlog,više u korist tebi nego tom djetetu svakako koje ima pravo na život . ( Ovo zadnje rečeno je nešto iz „ Opće deklaracije ljudskih prava, što ti savjetujem da prelistaš „ )


Kada odlučiš roditi - dovodiš još jedno ljudsko biće na svijet; taj svijet ne pripada tebi, ni djetetu, pripada svima, pripada ljudskom kolektivu.
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.
Imaš biće koje diše, pije, jede, sere, treba prostora, a nikakve koristi društvu ni svijetu od njega.

PS: deklaracija o ljudskim pravima odnosi se na ljude, one već rođene, ne nakupine stanica na razini malo većoj od zigote.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Vanna031 je napisao/la: ›
Tako da abortirati samo zato što tvoje djete nije savršeno u startu je po meni primitivizam. Možda da se i ti uključiš u neki centar za druženje s njima nebi ni otvorio tu temu. A srčana mana,to tek ne razumijem, „ubit dijete da se ne pati“ glup razlog,više u korist tebi nego tom djetetu svakako koje ima pravo na život . ( Ovo zadnje rečeno je nešto iz „ Opće deklaracije ljudskih prava, što ti savjetujem da prelistaš „ )


Kada odlučiš roditi - dovodiš još jedno ljudsko biće na svijet; taj svijet ne pripada tebi, ni djetetu, pripada svima, pripada ljudskom kolektivu.
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.
Imaš biće koje diše, pije, jede, sere, treba prostora, a nikakve koristi društvu ni svijetu od njega.

PS: deklaracija o ljudskim pravima odnosi se na ljude, one već rođene, ne nakupine stanica na razini malo većoj od zigote.

@bazooka_joe sreća za tebe da tvoji roditelji nisu razmišljali poput tebe


Zadnja promjena: simo031; 20.08.2010. 19:18; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Vanna031 je napisao/la: ›
Tako da abortirati samo zato što tvoje djete nije savršeno u startu je po meni primitivizam. Možda da se i ti uključiš u neki centar za druženje s njima nebi ni otvorio tu temu. A srčana mana,to tek ne razumijem, „ubit dijete da se ne pati“ glup razlog,više u korist tebi nego tom djetetu svakako koje ima pravo na život . ( Ovo zadnje rečeno je nešto iz „ Opće deklaracije ljudskih prava, što ti savjetujem da prelistaš „ )


Kada odlučiš roditi - dovodiš još jedno ljudsko biće na svijet; taj svijet ne pripada tebi, ni djetetu, pripada svima, pripada ljudskom kolektivu.
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.
Imaš biće koje diše, pije, jede, sere, treba prostora, a nikakve koristi društvu ni svijetu od njega.

PS: deklaracija o ljudskim pravima odnosi se na ljude, one već rođene, ne nakupine stanica na razini malo većoj od zigote.


Ja stvarno neznam koji doktor će ti reći da abortiraš ako imaš dijete sa downovim..ni jedan ginekolog neće ti savjetovat pobačaj ukoliko to dijete ne dovodi majku u smrtnu opasnost. Baš te iskreno žalim što dijete opisuješ sa (jede,sere i slično) kontam si da bi tebi više odgovarao kućni ljubimac onda nego dijete  ako nekoga treba sterilizirati to su definitivno ljudi poput tebe koji se vole malo više zaigrati sa pišom pa poslije ako mu se ne sviđa produkt njegova slika i prilika onda to fino ubiti, i puj pik za mene to ne vrijedi..da , simpatično u kakvom društvu živimo (: p.s zigota je oplodjena jajna stanica,koja već sadrži DNK i jedne od tvoje odabrane „sretnice“ kasnijim razvitkom imaš blastulu,gastrulu da ti ne nabrajam iz kojih se naposljetku stvara i fetus. A to što ti misliš da tvoje dijete mora vrištat valjda da bi ti dokazalo da je živo onda imaš problem . Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 20:31 
Naslov:  Re: Saznali ste da će vam dijete biti rođeno sa downovim sindromom. Hoćete li pobaciti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Današnja medicina može sa velikom sigurnošću utvrditi da nerođeno dijete ima downov sindrom.Sutra će medicina precizno moći utvrditi boju očiju nerođenog djeteta. I eto „situacije“. Mama i tata imaju plave oči i nikako ne žele dijete sa smeđim očima da bi izbjegli neugodna pitanja. Nekima drugima će kriterij za ubijanje djeteta biti neodgovarajuća težina, dužina itd.
Gdje će nas to dovesti?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kada odlučiš roditi - dovodiš još jedno ljudsko biće na svijet; taj svijet ne pripada tebi, ni djetetu, pripada svima, pripada ljudskom kolektivu.
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.

Dakle ako se netko vrati iz rata bez nogu i ruku trebalo bi ga automatski eliminirati po kratkom postupku jer udio novaca koji proizvodi/troši definitivno pokazuje broj broj manji od 1 tj. veču potrošnju negoli proizvodnju.
BRATE HITLER JE ZA TEBE RADNIK CRVENOG KRIŽA.
Poslije ovoga ide lekcija o ljudskim pravima(dolje)?! osijek031.com smile Helouuu
bazooka_joe je napisao/la: ›
PS: deklaracija o ljudskim pravima odnosi se na ljude, one već rođene, ne nakupine stanica na razini malo većoj od zigote.
To je prema tvom nahođenju, prema mom ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vanna031
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2010. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kada odlučiš roditi - dovodiš još jedno ljudsko biće na svijet; taj svijet ne pripada tebi, ni djetetu, pripada svima, pripada ljudskom kolektivu.
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.

Dakle ako se netko vrati iz rata bez nogu i ruku trebalo bi ga automatski eliminirati po kratkom postupku jer udio novaca koji proizvodi/troši definitivno pokazuje broj broj manji od 1 tj. veču potrošnju negoli proizvodnju.
BRATE HITLER JE ZA TEBE RADNIK CRVENOG KRIŽA.
Poslije ovoga ide lekcija o ljudskim pravima(dolje)?! osijek031.com smile Helouuu
bazooka_joe je napisao/la: ›
PS: deklaracija o ljudskim pravima odnosi se na ljude, one već rođene, ne nakupine stanica na razini malo većoj od zigote.
To je prema tvom nahođenju, prema mom ne.


Slažem se Ivice Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2010. 4:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjestan sam da se većina ljudi još nije pomakla sa razine pridavanja epiteta "živoga" svemu mogućem. To se u osnovi naziva animizam, to pusto vjerovanje da duhovi (tj. "duše") prožimlju sve; danas je animizam lijepo upakiran u velike organizacije sa debelim knjigama punima bajki, hijerarhijama i birokracijama, ali se i dalje svodi na to. Naravno, svaka rasprava sa ljudima koji vjeruju u takve pizdarije je besmislena, jer se njihovi argumenti zasnivaju na - besmislicama.
U skladu s time poželjet ću im samo lijepu budućnost, njima i njihovoj djeci sa (uskoro) 10 milijardi ostalih okota, od kojih svaki želi vjerovati u nekakvu posebnu svrhu vlastitog postojanja.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2010. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Naravno, svaka rasprava sa ljudima koji vjeruju u takve pizdarije je besmislena, jer se njihovi argumenti zasnivaju na - besmislicama.
Kakvim glupostima, pikiraš na vjeru? Ako se raspravlja o vjeri onda možeš reči glupost, jerbo nevjeruješ u to i smatraš to besmislenim. Ako pričamo o nečemu iz društva i sl. onda mi nemožeš turit priču o besmislicama pošto nijedan segment vjere nespominjem u raspravi, nego pričam o temi pa bila ona malo ranije i pobačaj. Izvini ja nisam pisao u raspravama da će onaj tko abortira ići u pakao pa da zato treba zabraniti abortus, nego sam svoje stavove opravdavao određenim argumentima, a koje nemožemo nazvati besmislenima. U biti s tvog gledišta i možemo jer ono što priča netko tko se izjašnjava kao vjernik je po defaultu besmisleno, dakle nečije mišljenje važeš po tome kako je osoba koja ti ga je iznjela, vjerski opredjeljena?!

Ali usudio bih se reči nešto drugo, moj stav je ipak takav kako je besmislena rasprava sa nekim tko piše ovakve stvari:
bazooka_joe je napisao/la: ›
Zašto bi drugi morali izdvajati iz zajedničke kase samo zbog toga što si ti odlučila roditi sjebano dijete unatoč upozorenju liječnika? Takve bi ljude za kaznu trebalo sterilizirati - neodgovorno ponašanje poput toga i ne zaslužuje bolje.
Imaš biće koje diše, pije, jede, sere, treba prostora, a nikakve koristi društvu ni svijetu od njega.
ovakvih bića od kojih niš koristi u našoj državi ima podosta, a čak nisu ni hendikepirani u užem smislu riječi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2010. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Ako pričamo o nečemu iz društva i sl. onda mi nemožeš turit priču o besmislicama pošto nijedan segment vjere nespominjem u raspravi, nego pričam o temi pa bila ona malo ranije i pobačaj.


Da bar jest vjera, već je ono što sam napisao - animizam. Primjerice, Vanna tamo gore jasno ističe da, eto, tek oplođenu stanicu već možemo smatrati "živom", u smislu duhovnog života, pretpostavljam.

mali_ivica je napisao/la: ›
U biti s tvog gledišta i možemo jer ono što priča netko tko se izjašnjava kao vjernik je po defaultu besmisleno, dakle nečije mišljenje važeš po tome kako je osoba koja ti ga je iznjela, vjerski opredjeljena?!


S nekim tko vjeruje u kreaciju, iskupljenje grijeha i uskrsnuće mogu komotno raspravljati i o rodama koje donose djecu, dođe ti na isto.

mali_ivica je napisao/la: ›
ovakvih bića od kojih niš koristi u našoj državi ima podosta, a čak nisu ni hendikepirani u užem smislu riječi.


Pin-pointao si problem. Ja bih samo dodao kako su svi vjerojatno glasači HDZ-a. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2010. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
U biti s tvog gledišta i možemo jer ono što priča netko tko se izjašnjava kao vjernik je po defaultu besmisleno, dakle nečije mišljenje važeš po tome kako je osoba koja ti ga je iznjela, vjerski opredjeljena?!


S nekim tko vjeruje u kreaciju, iskupljenje grijeha i uskrsnuće mogu komotno raspravljati i o rodama koje donose djecu, dođe ti na isto.
Dakle, jedan profesor sa mog fakulteta kojeg ja smatram iznimnim intelektualcem, je zapravo obični glupan i s njime se nemože ulaziti u rasprave samo zato što je vjernik?!
U NAJMANJU RUKU BESMISLENA I GLUPA IZJAVA
bazooka_joe je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
ovakvih bića od kojih niš koristi u našoj državi ima podosta, a čak nisu ni hendikepirani u užem smislu riječi.


Pin-pointao si problem. Ja bih samo dodao kako su svi vjerojatno glasači HDZ-a. Very Happy
Uz današnji asortiman stranaka, ljudi koji pripadaju tim istim strankama, te svemu što smo imali prilike slušati u kratkoročnom razdoblju od 15 godina, VIŠE ME PLAŠE ONI KOJI MISLE KAKO JE BITI PAMETAN I MUDAR ZNAČI BITI OPREDJELJEN SAMO PROTIV NEKE ODREĐENE POLITIČKE OPCIJE BEZ OBZIRA O KOJOJ OPCIJI GOVORILI.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: