Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2010. 23:27 
Naslov:  Re: Kako religija otupljuje od najmanjih nogu?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam ateist. Točka.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›

A što sad sa ovim vjernicima kao ja, koji idu kasnije spavat? Pretostavljam da sam glup, zato što sam vjernik, a pametan što idem kasnije spavat... što stoji u tekstu. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obzirom na to koliko tih inteligentnijih klinaca misli da nama upavljaju reptili, illuminati i masoni, da orgon (štogod) liječi rak, a nacisti su na mjesecu - ne bih baš rekao da su manje paranoični.
Da parafraziram čiku iz mog potpisa: radije bih da su u nekoj tradicionalnoj vjerskoj zajednici, nego da si vješaju nekakve šugave kristale oko vrata sa svojim horoskopskim znakovima i 'love' orgonsku energiju iz oblaka.
Kad pogledamo - tradicionalne (stare) vjerske su organizacije držale u ljudima nekakve etičko-moralne doktrine, dok danas te iste tzv. ateisti (sumnjam da postoji takvo što u ljudskome rodu) mijenjaju za pseudoznanstvene gluposti.
Dok moderni Vatikan organizira simpozije o evoluciji u sklopu 'Darwinove godine', moderni su ateisti (postoje li zapravo 'starovjekovni ateisti'?) u smislu svoje duhovne filozofije većinom spali na razinu kasnog kamenog doba.
Iako sebe ne doživljavam katolikom, kada se stvar svodi na izbor između katoličanstva ili novokompanovog tzv. 'New Age' primitivizma - uvijek biram katoličanstvo.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti sad stigmatiziraš, kao što radi i ovaj tekst.
Znam dosta inteligentnih ljudi koji nisu vjernici niti vjeruju u gluposti koje ti nabrajaš.
jednostavno postoje ljudi koji su podložni sugestiji i manipulaciji-oni su vjernici ili nešto od ovih nabrojanih stvari...i postoje oni koji to nisu pa ne vjeruju u boga(ili barem ne priznaju religiju) niti u horoskope i naciste na mjesecu.
dal to ima veze s inteligencijom, ne znam..prije bih rekao da je to jedna karakterna crta.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Obzirom na to koliko tih inteligentnijih klinaca misli da nama upavljaju reptili, illuminati i masoni, da orgon (štogod) liječi rak, a nacisti su na mjesecu - ne bih baš rekao da su manje paranoični.
Da parafraziram čiku iz mog potpisa: radije bih da su u nekoj tradicionalnoj vjerskoj zajednici, nego da si vješaju nekakve šugave kristale oko vrata sa svojim horoskopskim znakovima i 'love' orgonsku energiju iz oblaka.
Kad pogledamo - tradicionalne (stare) vjerske su organizacije držale u ljudima nekakve etičko-moralne doktrine, dok danas te iste tzv. ateisti (sumnjam da postoji takvo što u ljudskome rodu) mijenjaju za pseudoznanstvene gluposti.
Dok moderni Vatikan organizira simpozije o evoluciji u sklopu 'Darwinove godine', moderni su ateisti (postoje li zapravo 'starovjekovni ateisti'?) u smislu svoje duhovne filozofije većinom spali na razinu kasnog kamenog doba.
Iako sebe ne doživljavam katolikom, kada se stvar svodi na izbor između katoličanstva ili novokompanovog tzv. 'New Age' primitivizma - uvijek biram katoličanstvo.
@Bazoka, lijep tekst... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2010. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
ti sad stigmatiziraš, kao što radi i ovaj tekst.


Ne stigmatiziram, samo mi ide na jaja ta fama oko ateizma, koji zapravo ne postoji.

maniche je napisao/la: ›
Znam dosta inteligentnih ljudi koji nisu vjernici niti vjeruju u gluposti koje ti nabrajaš.
jednostavno postoje ljudi koji su podložni sugestiji i manipulaciji-oni su vjernici ili nešto od ovih nabrojanih stvari...i postoje oni koji to nisu pa ne vjeruju u boga(ili barem ne priznaju religiju) niti u horoskope i naciste na mjesecu.
dal to ima veze s inteligencijom, ne znam..prije bih rekao da je to jedna karakterna crta.


Ajmo ovdje definirati pojam ateizma; pod dojmom sam da on u ovoj raspravi podrazumijeva isključivost i neprevodivost (u smislu - bog je u meni, ne vjerujem u starca sa bradom, neću onog zlikovca iz starog zavjeta, itd.) božanstava.
U tom smislu, moje je skromno mišljenje da - ateizam ne postoji, stoga ne vjerujem u ateizam! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.03.2010. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pisanje i ja - dva pojma..cijelo svoje školovanje, ne da nikada nisam dobila peticu iz zadaćnice ili kojekakvih eseja, već sam konstantno održavala svoju dvicu na nivou....Ali čak i sa takvim nesposobnostima pisanja sastava, mislim da sam genij naspram ove djevojčice..strašno..i ne vidim kakve veze ima njezin sastav sa religijom..što petljate uopće u to religiju..
U pitanju je iq njenih tate i mame koji je uvjeravaju da je sve super i roza ako ona ne psuje i tome slično..
a ona će već skužiti (nadam se) jel to je tako ili nije...
svašta su nam govorili kada smo bili mali pa smo kasnije saznali da to nije istina..to se zove odrastanje.
tako da ne treba ovdje raditi neke dubioze i preumne rasprave..to je samo 10-godišnjakinja....

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.03.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajmo ovdje definirati pojam ateizma; pod dojmom sam da on u ovoj raspravi podrazumijeva isključivost i neprevodivost (u smislu - bog je u meni, ne vjerujem u starca sa bradom, neću onog zlikovca iz starog zavjeta, itd.) božanstava.
U tom smislu, moje je skromno mišljenje da - ateizam ne postoji, stoga ne vjerujem u ateizam! Very Happy


ateizam je produkt crkve..onaj koji ne vjeruje-ateist je.
ateist postoji samo u očima vjernika.
ja nisam vjernik..kada bih se nazvao ateistom znači da bih prihvatio određena pravila crkve-u koju ne vjerujem niti ju priznajem.
zato bih se složio s tobom, ateizam ne postoji Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajmo ovdje definirati pojam ateizma; pod dojmom sam da on u ovoj raspravi podrazumijeva isključivost i neprevodivost (u smislu - bog je u meni, ne vjerujem u starca sa bradom, neću onog zlikovca iz starog zavjeta, itd.) božanstava.
U tom smislu, moje je skromno mišljenje da - ateizam ne postoji, stoga ne vjerujem u ateizam! Very Happy


ateizam je produkt crkve..onaj koji ne vjeruje-ateist je.
ateist postoji samo u očima vjernika.
ja nisam vjernik..kada bih se nazvao ateistom znači da bih prihvatio određena pravila crkve-u koju ne vjerujem niti ju priznajem.
zato bih se složio s tobom, ateizam ne postoji Very Happy
Nije istina.
imamo teiste i ateiste znači crno i bijelo.
To nema veze sa crkvom.
Teizam (gr. θεός theós Bog) odnosi se u užem smislu na vjerovanje u postojanje Boga koji je stvoritelj svijeta i vlada nad svim. Teizam u širem smislu uključuje i deizam kao i politeizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

?x


Zadnja promjena: pavijan; 02.03.2010. 17:35; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajmo ovdje definirati pojam ateizma; pod dojmom sam da on u ovoj raspravi podrazumijeva isključivost i neprevodivost (u smislu - bog je u meni, ne vjerujem u starca sa bradom, neću onog zlikovca iz starog zavjeta, itd.) božanstava.
U tom smislu, moje je skromno mišljenje da - ateizam ne postoji, stoga ne vjerujem u ateizam! Very Happy



ateizam je produkt crkve..onaj koji ne vjeruje-ateist je.
ateist postoji samo u očima vjernika.
ja nisam vjernik..kada bih se nazvao ateistom znači da bih prihvatio određena pravila crkve-u koju ne vjerujem niti ju priznajem.
zato bih se složio s tobom, ateizam ne postoji Very Happy
Nije istina.
imamo teiste i ateiste znači crno i bijelo.
To nema veze sa crkvom.
Teizam (gr. θεός theós Bog) odnosi se u užem smislu na vjerovanje u postojanje Boga koji je stvoritelj svijeta i vlada nad svim. Teizam u širem smislu uključuje i deizam kao i politeizam.

Odlično! Eto da se netko i razumije u ono o čemu priča... Čestitam Ivice... s tim da bih još dodao kako osim ateizma i teizma postoji i deizam i agnosticizam koji je ovdje izostavljen... tako da mnogi zapravo nemaju pojma o čemu pričaju i religijski se izjašnjavaju, iako nisu ni svjesni koje "opcije postoje" i klišeiziraju se unutar nekih crno-bijelih "popularnih" opcija... stvar vjere i religije je jedna vrlo kompleksna stvar na koju ja osobno ne mogu odgovoriti niti sa nekoliko rečenica...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2010. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali i teizam kao takav ima hrpu podjela

deizam je srodan teizmu u nekim dijelovima, a u nekim ne

dok agnosticizam ne negira teizam, nego smatra da je nedokaziv pa se time ne zamara

ateizam je takoder vjerovanje da ne postoji nadbice poput Boga

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bosna
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2012. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta ako IPAK JEST?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2012. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajmo ovdje definirati pojam ateizma; pod dojmom sam da on u ovoj raspravi podrazumijeva isključivost i neprevodivost (u smislu - bog je u meni, ne vjerujem u starca sa bradom, neću onog zlikovca iz starog zavjeta, itd.) božanstava.
U tom smislu, moje je skromno mišljenje da - ateizam ne postoji, stoga ne vjerujem u ateizam! Very Happy


ateizam je produkt crkve..onaj koji ne vjeruje-ateist je.
ateist postoji samo u očima vjernika.
ja nisam vjernik..kada bih se nazvao ateistom znači da bih prihvatio određena pravila crkve-u koju ne vjerujem niti ju priznajem.
zato bih se složio s tobom, ateizam ne postoji Very Happy

Bit će onda da si ignostik. I ja bi se za to opredjelio kad bi imao potrebu da se izražavam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: