Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vijesti iz nesvijesti - Đapić opet u kulturnjačkom pohodu na grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, i one majmunarije s naljama za I love čepinska tv, mislim fora ko fora, i to je ok, ali čovječe pa ljepe to po znakovima, izlozima, svugdje, totalni kretenizam....nadam se da će ih ćopit pa da poskidaju to sa žiletima u cijelom gradu....malo ga pretjeraše...tko god bio....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roflmao
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nova generacija je napisao/la: ›
TataMata čuo sam da nemaš malu mirovinu, a da i nemaš puno godina. Čujem da ti je mirovinu "sredio" Đapić i svima govorim da to nije istina. Mlad si čovjek, još si koristan društvu i siguran sam da nebi sebi dozvolio da imaš nezasluženu mirovinu i privilegije, a kamoli da ti je to još Đapić osigurao.


Znam tatamatu ipak je on moj stranački kolega.
Ovako zašto je on u mirovini.
Tatamata je bio odlikovani poručnik vojske Republike Hrvatske i sudjelovao u mnogim akcijama razmijene časnika s našim saveznicima (sjećam se da je išao u S.A.D.-e i Austriju), no međutim kad je bila vojna reforma Željke Antunović on i još 20 000 pripadnika vojske RH je dobilo šut kartu. Sad ako pogledate VRH vidjet će gomilu balavaca koji ne znaju ni pušku držat kako spada, kojima su naime mama ili tata sredili časnički čin, plaču od 5,6 tisuća, ko zna kakvi drkafuzerski položaj i pri tome onaj specijalni ugovor….onaj u kojem ne piše da moraju izvan države u slučaju da dođe naređenje.
Politikom se počeo bavit tek godinu dana nakon umirovljenja do tad nije bio član niti jedne stranke.

Molim vas da ovakve tračeve ko je kome sredio mirovinu usmjerite tamo di ti tračevi mogu držat vodu, npr. zašto savršeno zdravi ljudi imaju 100% invalidnost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roflmao
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A što se tiče teme ovako

KAD SE NE RADI NE VALJA KAD SE RADI NE VALJA.

LJUDI ODLUČITE SE SAMO ZNATE SRAT.

Ja bi htio da Osijek ima 150 muzeja i 150 galerija.
Bilo što da privlači ljude u Osijek i otvara radna mjesta, ali čuj vama HDSSB-ovcima ne treba muzej i kultura vi imate kontejnere za smeće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Vratimo se temi - kultura, tko je prije Đaponje ulagao u kulturu Grada?


Shocked Shocked Shocked

...Muzej Slavonije osnovan je 1877.godine...
...HNK osnovano 1907. godine...
...prva tiskara 1735. godine...

...pa citat: "Kako i priliči srednjoeuropskom gradu s više od stotinu tisuća stanovnika, Osijek ima svoje Hrvatsko nacionalno kazalište, ali i Dječje kazalište, koje s ponosom nosi ime Branka Mihaljevića (čiji je doprinos suvremenoj hrvatskoj glazbi neupitan), kao i Galeriju likovnih umjetnosti, Gradske galerije Osijek (u sklopu kojih djeluje Galerija Waldinger te Barutana), potom Muzej Slavonije, Arheološki muzej, Gradsku i sveučilišnu knjižnicu, Glazbenu školu Franje Kuhača, Zavod za znanstveni i umjetnički rad u Osijeku Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Ogranak Matice hrvatske Osijek"...

...malo o galerijama: "Gradske Galerije Osijek su nova ustanova u kulturi koju je Grad Osijek osnovao 2005. godine. Programska djelatnost Gradskih Galerija Osijek počela je u ožujku 2007. izložbenim programom, te u lipnju 2007. kazališnim programom. Kao nov kulturni centar u gradu Osijeku, koji u arhitektonsko-urbanističkom kompleksu povijesne Tvrđe obuhvaća dva izložbena prostora, Galeriju Waldinger i Galeriju Kazamat, zatim Barutanu, prostor namijenjen scenskim izvedbama, te od ove godine prostor budućeg art-kina smješten u sjevernom bedemu Tvrđe, Gradske galerije Osijek razvijaju dva sukladna područja djelovanja."

..."Arheološki muzej u Osijeku osnovan je 28. travnja 2005. godine kada je Vlada Republike Hrvatske donijela Uredbu o osnutku Arheološkog muzeja Osijek kao javne ustanove od interesa za Republiku Hrvatsku."

...eto, malo prouči neke stvari, bit će ti jasnije da je Osijek postojao i prije Đapića i to kao kulturno središte....
...pa kad ja pričam o kulturi, malograđanštini, dotepencima kojima je vrh umjetnosti radijatori i reper, onda je najlakše popljuvati ....
...argumenti, dragi moji - to je ono što vam fali....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 9:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se nitko ovog nije sjetio kad su se pravili natječaji za prostor Bijele Lađe?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Roflmao & ostali, nije da me zanima konkretno ovaj slucaj, ali jedno mi nije jasno - covjek kad dobije "shut-kartu" iz vojske automatski ide u mirovinu? Huh, nije los poslodavac ta vojska...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko nikada nije tvrdio da Osijeka nije bilo prije 2005. Uvijek je bio centar regije, u stagnaciji ili razvoju - kako kad. Kolo sreće se okreće...
I zanima me da li dotepenci iz provincije u ZG mogu sudjelovati u raspravama o komunali i razvoju grada Zagreba? Vjerujem: da. Zg volim i mislim da je metropola, a metropole su poznate po otvorenosti. Dakle, nije riječ o ZG nego o drugoj strani: dotepencima i njihovom osjećaju usude li se sudjelovati ili samo tuku po rodnoj grudi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...argumenti, dragi moji - to je ono što vam fali....

Povećanje postotka za kulturu u proračunu sa 4.5 % na 7.1 % (2005. - 2009.: 18.565.000,00 kn - 41.473.300,00 kn)

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...argumenti, dragi moji - to je ono što vam fali....

Povećanje postotka za kulturu u proračunu sa 4.5 % na 7.1 % (2005. - 2009.: 18.565.000,00 kn - 41.473.300,00 kn)


...a s tim se napravilo što točno?...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nikada nije tvrdio da Osijeka nije bilo prije 2005. Uvijek je bio centar regije, u stagnaciji ili razvoju - kako kad. Kolo sreće se okreće...
I zanima me da li dotepenci iz provincije u ZG mogu sudjelovati u raspravama o komunali i razvoju grada Zagreba? Vjerujem: da. Zg volim i mislim da je metropola, a metropole su poznate po otvorenosti. Dakle, nije riječ o ZG nego o drugoj strani: dotepencima i njihovom osjećaju usude li se sudjelovati ili samo tuku po rodnoj grudi...


...o, usude se, usude, bar što se ove dotepenke tiče....a ti zapela, pa zapela za to, izgleda da si se našla jako u toj riječi....
...ima na jednom drugom postu slike "Osijek je rekao da" - što ti tu nije jasno???????????...o tome ti ja pričam.......uostalom, stvarno mi se više ne da objašnjavati, samo ti daj dalje po tom, ako je to najjači argument...ja u te spike više neću ulaziti, jer crtati ne znam....


Zadnja promjena: anakonda; 29.04.2009. 10:05; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...argumenti, dragi moji - to je ono što vam fali....

Povećanje postotka za kulturu u proračunu sa 4.5 % na 7.1 % (2005. - 2009.: 18.565.000,00 kn - 41.473.300,00 kn)


...a s tim se napravilo što točno?...
http://www.antodjapic.com/subb001.php pa gledaj, naravno da je još puno toga što nije stalo..

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@TataMata, par pitanja:
1. Promicanje kulturnih i umjetničkih djelatnosti - na koji način? Što to točno znači?
2. Promidžba kulture - kako?
3. Podizanje "OSJEČKOG LJETA KULTURE" na visoku razinu - OLJK postoji koliko - 10 ili 12 godina - na koji način je točno podignut na visoku razinu?

...ne želim ulaziti u politiku ovdje, zapravo, ne znam da li si se našao prozvanim o onoj rečenici o argumentima, ali namjera mi je bila dati do znanja onima koji ne znaju za Osijek prije Đapića - da je taj isti grad oduvijek poznat po kulturi....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2009. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...argumenti, dragi moji - to je ono što vam fali....

Povećanje postotka za kulturu u proračunu sa 4.5 % na 7.1 % (2005. - 2009.: 18.565.000,00 kn - 41.473.300,00 kn)


...a s tim se napravilo što točno?...
http://www.antodjapic.com/subb001.php pa gledaj, naravno da je još puno toga što nije stalo..
Piše i na zidu pička, pa ajd ti probaj jebat Rolling Eyes

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.04.2009. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...@TataMata, par pitanja:
1. Promicanje kulturnih i umjetničkih djelatnosti - na koji način? Što to točno znači?
2. Promidžba kulture - kako?
3. Podizanje "OSJEČKOG LJETA KULTURE" na visoku razinu - OLJK postoji koliko - 10 ili 12 godina - na koji način je točno podignut na visoku razinu?

...ne želim ulaziti u politiku ovdje, zapravo, ne znam da li si se našao prozvanim o onoj rečenici o argumentima, ali namjera mi je bila dati do znanja onima koji ne znaju za Osijek prije Đapića - da je taj isti grad oduvijek poznat po kulturi....

Naravno da je uvijek bio kulturan.
Đapić za resor kulture u poglavarstvu ima jednu prekrasnu osobu, to je prof. Mirjana Smoje. Čudim se kako je nitko nije spomenuo. Žena radi i ne hvali se, pa valjda nije dovoljno uočljiva ili nema svoje spin-doktore koji bi je gurali u prve redove za slikanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2009. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha, smijesno mi je ovo s OLJK-om.

Djapic se hvali k'o da je on OLJK izmislio, a cinjenica je da do prije koju godinu nije ni znao u kojem je smjeru Osijek, a ne da je pohodio OLJK.

Ako cemo o doprinosu HSP-a OLJK-u, onda se valja prisjetiti Gotovcevog performansa i reakcije iz HSP-a na njega - citaj: javna sablazan i automatska degradacije Performance Festivala te pokusaj njegovog izbacivanja [citaj: financiranja] iz programa OLJK-a.

HSP i Djapic jesu za kulturu - znamo i kakvu: kulturu Mate Bulica na Trgu Ante Starcevica, kulturu crnih zastava, crnih kosulja, psenice, mjerenja kukuruza, harmonika i gusli.

Ovo je kutlurni program HSP-a:



_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: