Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vijesti iz nesvijesti - Đapić opet u kulturnjačkom pohodu na grad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ok, tebi se iz nekog razloga spomenik Starčeviću ne sviđa, meni se sviđa i šta sad....meni se ne sviđaju radijatori, mislim da je to 100 puta nakaradnije riješenje...strašno nešto, i šta da radim....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MatoTvrđa je napisao/la: ›
Vratimo se temi - kultura, tko je prije Đaponje ulagao u kulturu Grada?


Pa normalno nitko, nije postojao ni HNK, ni Muzej Slavonije (ops državni ali u prostoru grada), ni Galerija, ni Waldinger, ni Kazamat, ni dječje kazalište, ni Osječko ljeto kulture.
Dok Vožd nije došao nismo ništa imali, a što imamo sada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MatoTvrđa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad su nastale dotične kulturne ustanove?
Mislim da su jako stare, u posljednje vrijeme nema niti jedne nove osim ustanova koje je osnovala ekipa tebi omraženog Vožda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2009. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ma ok, tebi se iz nekog razloga spomenik Starčeviću ne sviđa, meni se sviđa i šta sad....meni se ne sviđaju radijatori, mislim da je to 100 puta nakaradnije riješenje...strašno nešto, i šta da radim....



ja uopce ne pricam o svidjanju ili ne svidjanju ... ja pricam o izigranim gradjanima i ne postivanju struke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa koje, Arheološki muzej je državni, a Gradske galerije su postojali i prije pod drugim imenom, pa od kada ti tu živiš. Što je novo. Kada je otvoren Kazamat ili Waldinger?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ma ok, tebi se iz nekog razloga spomenik Starčeviću ne sviđa, meni se sviđa i šta sad....meni se ne sviđaju radijatori, mislim da je to 100 puta nakaradnije riješenje...strašno nešto, i šta da radim....



ja uopce ne pricam o svidjanju ili ne svidjanju ... ja pricam o izigranim gradjanima i ne postivanju struke.
E, pa jebeš struku koja je izabrala radijatore, a i gradonačelnika i sve ostale dupeljubce koji su to podržali...pa napravili glupost na kvadrat usred grada...koja ne služi ničemu...i di je ta patina više u pm...na kraju će istrulit od hrđe i opizdit nekom na glavu...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 23:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MatoTvrđa je napisao/la (Pogledaj post): › Vratimo se temi - kultura, tko je prije Đaponje ulagao u kulturu Grada?

Daj reci da se šališ Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: › za mungosa
Alo čovječe, pa gledaj to kao na turističku promidžbu...a jesi neki...ti ne bi ljude primio, a kao neki domaćini smo...ljubazni i tako to...
Hvala, biram koga primam.

Btw. bio sam tamo [ne pitaj zasto] i svojim sam ocima sve to vidio. Na svijetu ima svakakvih ljudi, ali necu zvucati nadmeno ako kazem da se taj dan na trgu jedva moglo pobrojati zuba za sastaviti jedno zubalo, da je nemali broj osoba imao istetovirano neko od nacistickih obiljezja [U, kukasti kriz i sl], da ce cuo gotovo iskljucivo naglasak iz Dalmacije/Zagore. Bio je to dan kad Osjecani stajali sa strane i s cudjenjem promatrali koga je to sve Djapic dovukao autobusima u Grad. Koliko bi te Osjecane boljelo kad bi znali da su ti autobusi placeni novcem iz gradskog proracuna [naravno, neizravno i vjerojatno preko neke dovoljno nejasne stavke].

A zasto?! Zato da bi stvorio privid da dobar dio Osjecana prezire njegovu samovolju pri postavljanju spomenika koji se NJEMU OSOBNO svidio.

Koliko jadan moras biti da odlucis autobusima dovesti pristase, tiskas majice i zakupis stotine jumbo plakata na kojima stoji NOTORNA NEISTINA da su "Osjecani rekli DA!" spomeniku.

No, koliko god on jadan bio, njemu na obraz. Ali, koliko se nisko spustate vi - njegovi puleni - kad branite takav nebulozni cin?! Zar cete prekriti oci i negirati da je voda mokra samo da biste se uvukli predsjedniku? I to kakvom predsjedniku... tctc...

Steta, lose je kad ljudi izgube vlastito misljenje...

Otisli smo predaleko... vratimo se na Muzej suvremene umjetnosti. IMHO, ako ima zainteresiranih i ako bude para i investitora - samo naprijed! Nadajmo se da ce biti zgotovljen u roku kracem od onoga Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu, da ce imati tko u njemu izlagati i tko ga posjecivati. Ako se nastavi ovakva politika, grad ce za 10 godina ostati bez dodatnih 10 000 stanovnika - mahom onih koji bi takve muzeje i pohodili.

Jedino ne kuzim zasto unistavati parkove pored toliko slobodnog prostora.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MatoTvrđa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne ozbiljno, ne sjećam se Kramarićevih projekata, podsjeti me molim te! Čovjek je vladao godinama, mora da se sjećaš brdo stvari!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2009. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ma ok, tebi se iz nekog razloga spomenik Starčeviću ne sviđa, meni se sviđa i šta sad....meni se ne sviđaju radijatori, mislim da je to 100 puta nakaradnije riješenje...strašno nešto, i šta da radim....



ja uopce ne pricam o svidjanju ili ne svidjanju ... ja pricam o izigranim gradjanima i ne postivanju struke.
E, pa jebeš struku koja je izabrala radijatore, a i gradonačelnika i sve ostale dupeljubce koji su to podržali...pa napravili glupost na kvadrat usred grada...koja ne služi ničemu...i di je ta patina više u pm...na kraju će istrulit od hrđe i opizdit nekom na glavu...


tako je ... ali sto se tice radijatora, mozemo pljuvati po struci ... ovako pljujemo po tvom sefu Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 23:30 
Naslov:  Re: Vijesti iz nesvijesti - Đapić opet u kulturnjačkom pohodu na grad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar nas svaka garnitura na vlasti mora obilježit jednim spomenikom??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
E, pa jebeš struku koja je izabrala radijatore, a i gradonačelnika i sve ostale dupeljubce koji su to podržali...pa napravili glupost na kvadrat usred grada...koja ne služi ničemu...i di je ta patina više u pm...na kraju će istrulit od hrđe i opizdit nekom na glavu...


U ovom slučaju je komisija za odabir spomen obilježja bila mješovita, od Šeksa do ne znam koga, ali i desetak udruga proizašlih iz Domovinskog rata. Tu su bili i invalidi, stradalnici, zatočeni i nestali i ostali. Meni je sam simbol spomenika ok, ali mi lokacija nije dobra, a što se tiče truljenja, pa neće to je Krupov čelik koji može tamo stajati 200 godina. Patina i hrđa koja bi se trebala slijevati da simbolizira krv se skini svakim čišćenjem grafita i pranjem pod velikim pritiskom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Zar nas svaka garnitura na vlasti mora obilježit jednim spomenikom??


Pa ne pretjeruj, nije baš svaka, nemamo ni jedan spomenik Staljinu. U doba staljinizma od 45-48 samo smo imali ulicu, kasnije smo promijenili u Bulevar JNA, a potom u Europsku aveniju. Makar je prije bila i Cara Aleksandra i Franje Josipa, a sigurno od 41-45 i još nekako.
Tako da spomenike ljudskoj gluposti i diktaturi možemo poistovjetiti i s imenima ulica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kad su ga zadnji put prali...nekako se ne sjećam...oduvijek je hrđav...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MatoTvrđa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 170
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.04.2009. 23:43 
Naslov:  Re: Vijesti iz nesvijesti - Đapić opet u kulturnjačkom pohodu na grad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo su spomenici NE KULTURE koji se meni ne sviđaju... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



Smeće_HDSSB.jpg
 Opis:
 Veličina:  29.81 KB
 Pogledano:  52 put(a)

Smeće_HDSSB.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: