Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2009. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, ljudi, nemojte se ljutiti, al ak ne znate zasto se borite i zasto prosvjedujete, nemojte ni prosvjedovati!

A lijepo je covjek u nu2 rekao, bolonja ne ostavlja mogucnost vjecnog studiranja i lijepo je usporedio novi i stari sustav studiranja. Prije je na papiru pisalo da se studira 4 godine, a nigdje se nije brojao apsolventski staz. Prema tome je izvucen ovaj prosjek od 5 godina kako se studira po bolonji i nema sanse da netko bude vjecni student, dakle, svi koji prodju prijemni, zadovolje kvote i upisu se, uspjesni su studenti i prema tome ne trebaju placati skolarinu.

I mislim da je dobro covjek rekao da treba pokazati onima gore da je narodu dosta. Sorry, al svake godine iste face i za koga god glasao, tebi ce biti isto, a samo onome tko je izabran ce biti bolje i samo on ce imati neke koristi od toga (+ pojedinci njemu privrzeni i poslovni suradnici) - mislim da to ipak ima samo kod nas u banana drzavi. Al nije ni u politici stvar, nego je stvar da bi se razliciti drugi strajkovi pokazali kao potpora studentskim prosvjedima i prisilili bi odgovorne ljude da ili stvore neka nova rjesenja za ono sto ne funkcionira po hitnom postupku ili da odstupe i mjesto prepuste nekome tko je dovoljno sposoban to rijesiti. I naravno da ima mjesta strajkanju ili nikad niste rekli da uvijek moze bolje : ))?

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.05.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: ›


A lijepo je covjek u nu2 rekao, bolonja ne ostavlja mogucnost vjecnog studiranja i lijepo je usporedio novi i stari sustav studiranja. Prije je na papiru pisalo da se studira 4 godine, a nigdje se nije brojao apsolventski staz. Prema tome je izvucen ovaj prosjek od 5 godina kako se studira po bolonji i nema sanse da netko bude vjecni student, dakle, svi koji prodju prijemni, zadovolje kvote i upisu se, uspjesni su studenti i prema tome ne trebaju placati skolarinu.


Stvarno ne vidim problem u vječnim studentima s obzirom da oni svi plaćaju produženje apsolventskog staža.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 03.05.2009. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dalilo je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se da je njegovo područje lingvistika. Tu po mom ima i dobre stavove.
Ali rekao je da bi svi što više trebali štrajkat. Također, rekao je da bi trebali nacionalizirat banke, pa bi bilo novaca. Ovo je npr. najveća glupost koju sam čuo u dosta vremena.

Dva su problema u ovome - prvo, nije radnička klasa bogom dana, vrijedna i jadna napaćena. Oni su ljudi od krvi i mesa, isto kao i poduzetnici, dakle misle prvo na sebe, pa tek onda na druge.
Drugo -, nisu ni poduzetnici najveći zlotvori na ovom svijetu, oni su isti kao i ova radnička klasa, s tom razlikom što sami rizikuju svoj kapital, i otvaraju radna mjesta, omogućavaju radničkoj klasi da radi.

Što se samog štrajka tiče. Ja još uvijek nisam siguran koji je pravi razlog. Pa svi uspješni studenti studiraju besplatno. Ili ne?
Ako uspješni studenti moraju plaćat, 100% sam za štrajk. Ako ne moraju, onda sam 100% protiv.

Što se tiče ostalih uvjeta, hrana je izuzetno jeftina. U studentskim domovima bi trebalo biti više mjesta, al to ni nije predmet štrajka (valjda).


A lijepo sam vam odmah na početku rekao da mislite svojom glavom i da se ne dadete uvuči u igre bez granica grupice komunista i anarhista, kojima je pitanje školarina samo dobar izgovor za krajni cilj koji su si zacrtali; rušenje demokratski izabrane vlasti i povratak na prethodno socijalističko društveno uređenje, društveno vlasništvo i slične nebuloze. Uostalom toliko su bili bahati da su te ciljeve objavili i na svome blogu, a eto sad čujem da su ih i javno izgovorili kod Stankovića (šteta što nisam gledao pa ne mogu nešto više komentirati).
ajde, još me i ne čudi da je nasjela naivna i neiskusna studentarija, ali da su nasjeli stari konji poput marijuana (osijek031.com smile) i slični s nekih drugih navodno ozbiljnijih portala, je stvarno zabrinjavajuće.
očito su prevladale frustracije i ideološke netrepeljivosti.
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2009. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

De idi zuri u sunce ili tako nešto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la: ›
De idi zuri u sunce ili tako nešto...


potpisujem...

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.05.2009. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
dalilo je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se da je njegovo područje lingvistika. Tu po mom ima i dobre stavove.
Ali rekao je da bi svi što više trebali štrajkat. Također, rekao je da bi trebali nacionalizirat banke, pa bi bilo novaca. Ovo je npr. najveća glupost koju sam čuo u dosta vremena.

Dva su problema u ovome - prvo, nije radnička klasa bogom dana, vrijedna i jadna napaćena. Oni su ljudi od krvi i mesa, isto kao i poduzetnici, dakle misle prvo na sebe, pa tek onda na druge.
Drugo -, nisu ni poduzetnici najveći zlotvori na ovom svijetu, oni su isti kao i ova radnička klasa, s tom razlikom što sami rizikuju svoj kapital, i otvaraju radna mjesta, omogućavaju radničkoj klasi da radi.

Što se samog štrajka tiče. Ja još uvijek nisam siguran koji je pravi razlog. Pa svi uspješni studenti studiraju besplatno. Ili ne?
Ako uspješni studenti moraju plaćat, 100% sam za štrajk. Ako ne moraju, onda sam 100% protiv.

Što se tiče ostalih uvjeta, hrana je izuzetno jeftina. U studentskim domovima bi trebalo biti više mjesta, al to ni nije predmet štrajka (valjda).


A lijepo sam vam odmah na početku rekao da mislite svojom glavom i da se ne dadete uvuči u igre bez granica grupice komunista i anarhista, kojima je pitanje školarina samo dobar izgovor za krajni cilj koji su si zacrtali; rušenje demokratski izabrane vlasti i povratak na prethodno socijalističko društveno uređenje, društveno vlasništvo i slične nebuloze. Uostalom toliko su bili bahati da su te ciljeve objavili i na svome blogu, a eto sad čujem da su ih i javno izgovorili kod Stankovića (šteta što nisam gledao pa ne mogu nešto više komentirati).
ajde, još me i ne čudi da je nasjela naivna i neiskusna studentarija, ali da su nasjeli stari konji poput marijuana (osijek031.com smile) i slični s nekih drugih navodno ozbiljnijih portala, je stvarno zabrinjavajuće.
očito su prevladale frustracije i ideološke netrepeljivosti.
Smile


o bože dragi sačuvaj. ;D pa ovo je strašno nešto Very Happy Very Happy

ti si baš neki žešći šaljivdžija..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2009. 2:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za sve oni koji nisu imali prilike pogledati evo zanimljivi prilog iz dossiera.hr


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2009. 6:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
A lijepo sam vam odmah na početku rekao da mislite svojom glavom i da se ne dadete uvuči u igre bez granica grupice komunista i anarhista, kojima je pitanje školarina samo dobar izgovor za krajni cilj koji su si zacrtali; rušenje demokratski izabrane vlasti i povratak na prethodno socijalističko društveno uređenje,


gledaj, razlika je u tome što mislim svojom glavom, ne pišem komentare pune floskula po partijskom zadatku niti dajem da itko misli mojom glavom.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uostalom toliko su bili bahati da su te ciljeve objavili i na svome blogu, a eto sad čujem da su ih i javno izgovorili kod Stankovića (šteta što nisam gledao pa ne mogu nešto više komentirati).


draga mama, koliko HDZ-ov spin doktor ima godina? je li genije možda toliko izvrstan da su ga uzeli iz vrtića? da si pročitao subotnje izvješće sa plenuma gdje je odlučeno kako kapović u NU2 nastupa u svoje ime, ne u ime Nezavisne studentske inicijative. ali tebi smetaju činjenice koje ne odgovaraju.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde, još me i ne čudi da je nasjela naivna i neiskusna studentarija, ali da su nasjeli stari konji poput marijuana i slični s nekih drugih navodno ozbiljnijih portala, je stvarno zabrinjavajuće.


stvarno je zabrinjavajuće ignorirati stvarnost. reci mi što uzimaš, da i nama bude lijepo.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
očito su prevladale frustracije i ideološke netrepeljivosti.


očito ne živimo u istom gradu i državi. ti si skupa sa ostalim XD3-ovcima znanstveni dokaz kako na Marsu ipak ima života.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.05.2009. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
dalilo je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se da je njegovo područje lingvistika. Tu po mom ima i dobre stavove.
Ali rekao je da bi svi što više trebali štrajkat. Također, rekao je da bi trebali nacionalizirat banke, pa bi bilo novaca. Ovo je npr. najveća glupost koju sam čuo u dosta vremena.

Dva su problema u ovome - prvo, nije radnička klasa bogom dana, vrijedna i jadna napaćena. Oni su ljudi od krvi i mesa, isto kao i poduzetnici, dakle misle prvo na sebe, pa tek onda na druge.
Drugo -, nisu ni poduzetnici najveći zlotvori na ovom svijetu, oni su isti kao i ova radnička klasa, s tom razlikom što sami rizikuju svoj kapital, i otvaraju radna mjesta, omogućavaju radničkoj klasi da radi.

Što se samog štrajka tiče. Ja još uvijek nisam siguran koji je pravi razlog. Pa svi uspješni studenti studiraju besplatno. Ili ne?
Ako uspješni studenti moraju plaćat, 100% sam za štrajk. Ako ne moraju, onda sam 100% protiv.

Što se tiče ostalih uvjeta, hrana je izuzetno jeftina. U studentskim domovima bi trebalo biti više mjesta, al to ni nije predmet štrajka (valjda).


A lijepo sam vam odmah na početku rekao da mislite svojom glavom i da se ne dadete uvuči u igre bez granica grupice komunista i anarhista, kojima je pitanje školarina samo dobar izgovor za krajni cilj koji su si zacrtali; rušenje demokratski izabrane vlasti i povratak na prethodno socijalističko društveno uređenje, društveno vlasništvo i slične nebuloze. Uostalom toliko su bili bahati da su te ciljeve objavili i na svome blogu, a eto sad čujem da su ih i javno izgovorili kod Stankovića (šteta što nisam gledao pa ne mogu nešto više komentirati).
ajde, još me i ne čudi da je nasjela naivna i neiskusna studentarija, ali da su nasjeli stari konji poput marijuana (osijek031.com smile) i slični s nekih drugih navodno ozbiljnijih portala, je stvarno zabrinjavajuće.
očito su prevladale frustracije i ideološke netrepeljivosti.
Smile


o bože dragi sačuvaj. ;D pa ovo je strašno nešto Very Happy Very Happy

ti si baš neki žešći šaljivdžija..


Strašna je činjenica da su vas u igru uvukli anonimnom e-mail porukom i da ste taj mamac zagrizli bez provjere o čemu se točno radi. Ispali ste kao naivne mlade, a vi biste sutra trebali postati elita i preuzeti na sebe vođenje ove regije, grada, države, biti temelj društva, oni koji nešto znaju i misle. Čast izuzecima koji su prepoznali zamku, oni su tračak nade, tiha voda, a ne galamđije i bunđije koje ni sami ne znaju što bi sa sobom.
Takvi su u pravilu vječita oporba jer nisu u stanju biti konstruktivni, graditi nešto, već samo rušiti.
U današnje vrijeme kad padaju i posljednji bastioni komunističkog načina razmišljanaj, jedna Kina prelazi na tržišnu privredu i klanja se profitu, ova skupina idiota (drugačiji epitet inisu zaslužili) studenata se želi boriti protiv istog. Njima su uzor Morales i Chavez, oni bi nacionalizirali i prerspodjeljivali privatnu imovinu i prirodne resurse,a ne shvaćaju da nije zapadnog kapitalističkog mentaliteta da bi svi još bili u srednjem vijeku, nitko ne bi trebao naftu i plin jer nebi znao što bi s time, niti bi bilo interneta kojim bi se anonimnim porukama moglo dizati bune. sve tekovine moderne civilizacije ključ uspjeha imaju u težnji za ostavrivanjem profita i komercijalizaciji, drugovi komunisti i što jesu otkrili, čuvali su to kao najstrože tajne.
google earth, gsm, gps, internet i sve što danas uzimamo zdravo za gotovo čime se svakodnevno služimo možemo zahavliti tržišnom pristupu.
A drug Kapović i ostali drugovi iz te skupine bi nacionalizirali, za njih je profit izvor svih zala, oni bi valjda potpuno ukinuli privatnu imovinu, i uveli što? diktaturu ili anarhiju.
deca su očito previše čitala marxa i slične pa im je to pomutilo razum. zato za svaki slučaj ja bih to svezao na leđima i na promatranje.

Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
errrr
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.05.2009. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la (Pogledaj post): ›
errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
A lijepo sam vam odmah na početku rekao da mislite svojom glavom i da se ne dadete uvuči u igre bez granica grupice komunista i anarhista, kojima je pitanje školarina samo dobar izgovor za krajni cilj koji su si zacrtali; rušenje demokratski izabrane vlasti i povratak na prethodno socijalističko društveno uređenje,


gledaj, razlika je u tome što mislim svojom glavom, ne pišem komentare pune floskula po partijskom zadatku niti dajem da itko misli mojom glavom.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
Uostalom toliko su bili bahati da su te ciljeve objavili i na svome blogu, a eto sad čujem da su ih i javno izgovorili kod Stankovića (šteta što nisam gledao pa ne mogu nešto više komentirati).


draga mama, koliko HDZ-ov spin doktor ima godina? je li genije možda toliko izvrstan da su ga uzeli iz vrtića? da si pročitao subotnje izvješće sa plenuma gdje je odlučeno kako kapović u NU2 nastupa u svoje ime, ne u ime Nezavisne studentske inicijative. ali tebi smetaju činjenice koje ne odgovaraju.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde, još me i ne čudi da je nasjela naivna i neiskusna studentarija, ali da su nasjeli stari konji poput marijuana i slični s nekih drugih navodno ozbiljnijih portala, je stvarno zabrinjavajuće.


stvarno je zabrinjavajuće ignorirati stvarnost. reci mi što uzimaš, da i nama bude lijepo.

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
očito su prevladale frustracije i ideološke netrepeljivosti.


očito ne živimo u istom gradu i državi. ti si skupa sa ostalim XD3-ovcima znanstveni dokaz kako na Marsu ipak ima života.


Slikice s marsa nebi gledao da su ti diljem svijeta na vlasti takovi poput Kapovića, Moralesa, Chaveza, Pool Pota, Staljina, Mao Ce Tunga,Tita i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2009. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

errrr je napisao/la (Pogledaj post): ›
Slikice s marsa nebi gledao da su ti diljem svijeta na vlasti takovi poput Kapovića, Moralesa, Chaveza, Pool Pota, Staljina, Mao Ce Tunga,Tita i sl.


nisi mi odgovorio kakvu tableticu koristiš i sve ti bude lijepo. čak ti ni komparacija krvnika ne ide se suvremenim političarima, a samog Kapovića jučer nisi slušao. kada počneš argumentirano raspravljati javi, ove tvoje rasprave su jalove i ti samo zarađuješ trollajući na forumu. valjda dobiješ Nobelovo govno vlastite stranke zbog toga.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.05.2009. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mlade nade "države znanja", budući da sam neinformiran zanima me dali danas ima besplatnog studiranja ili nema? osijek031.com smile

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2009. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

studenac je napisao/la: ›
Mlade nade "države znanja", budući da sam neinformiran zanima me dali danas ima besplatnog studiranja ili nema? osijek031.com smile


e pa, googlaj malo : )) ugl, ima samo ovisi gdje i pod kojim i kakvim uvjetima ; )) ima cak i bezuvjetno, samo ne kod nas i kljucna rijec je - jos

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
$uco
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2009. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alo, mlade nade, jel moze jedno pitanje, ne da mi se citati ovih 21 strana postova.....Zasto samo filozofski fakulteti strajkaju (ako se to uopce moze nazvati fakultetom), zar su drugi gluplji i neupuceni u problematiku "zelenih" (sto studenti s filozofskog najcesce i postanu)?? zar na etfosu i poljosu i mathosu i gradosu i inim fakultetima nema "pametnih" studenata?? i da, zasto oni koji vode taj ustanak studiraju madjaristiku s komparativnom knjizevnosti, pa kakav je to student, koji ce on kurac raditi u zivotu???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.05.2009. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

$uco je napisao/la: ›
alo, mlade nade, jel moze jedno pitanje, ne da mi se citati ovih 21 strana postova.....Zasto samo filozofski fakulteti strajkaju (ako se to uopce moze nazvati fakultetom), zar su drugi gluplji i neupuceni u problematiku "zelenih" (sto studenti s filozofskog najcesce i postanu)?? zar na etfosu i poljosu i mathosu i gradosu i inim fakultetima nema "pametnih" studenata?? i da, zasto oni koji vode taj ustanak studiraju madjaristiku s komparativnom knjizevnosti, pa kakav je to student, koji ce on kurac raditi u zivotu???


mladim nadama se ne da ponavljati pa ako te stvarno zanima, procitaj zadnjih 20 strana...

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: