Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ej Chico di si bio '91???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2009. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
I naravno "novinar" Hedl sa ovakovim tekstom:
Hedlov tekst
Dobro taj Hedl je stvarno tenkre, ja mislim da je on zapravo posesivno zaljubljen u Glavaša.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2009. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboravi Hedla, Margetić je legenda:


_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 5:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › @ nipošto. više kao neki pokušaj sarkazma.


idemo nastaviti u sarkastičnom tonu. svebor, digni glavu Very Happy

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lokal Patriot
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je stvarno zanimljivo, nezenzurirano.com, ali zaboravljeno je napomenuti da je prošli Papa isto bio AlQaidin agent, a ovaj današnji je taliban.

_________________
____muškarac bez trbuha je kao nebo bez zvijezda___
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lokal Patriot je napisao/la: ›
Ovo je stvarno zanimljivo, nezenzurirano.com, ali zaboravljeno je napomenuti da je prošli Papa isto bio AlQaidin agent, a ovaj današnji je taliban.


Ne zaboravimo napomenuti da je i papu i Chica vrbovao Mesić Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Chico je htio izvršiti atentat na Moralesa zato što je ovaj spriječio uvoz goveda od LASLOVAČKOG KRALJA STOKE, POZNATIJEG KAO KOMŠO!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 11:02 
Naslov:  Re: Ej Chico di si bio '91???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Čujem danas na radiju da je ostavio video poruku za sobom.

da. na hrtovom centralnom dnevniku su rekli da se prije odlaska iz mađe povjerio nekom svom legi sluteći što mu se srpema i da je ostavio video zapis koji će sutra (nedjelja) objaviti mađarska nacionalna televizija.


i Question jel' netko čuo/vidio sadržaj te poruke koju je čiko ostavio iza sebe ili je i nju progutao mrak?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2009. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Potražili su me iz Bolivije, iz Santa Cruza. Rekli su mi kako je vrijeme da dođem kući, da me domovina zove. Plašili su se da bi moglo doći do nasilja jer ih se optuživalo za secesiju. Spomenuli su još nekoliko imena. Nije me trebalo dugo nagovarati" – riječi su Jorgea Eduarda Rozsa Floresa (49) zvanog Chico.

Zadatak mu je, dodao je, što prije ustrojiti vojsku u Santa Cruzu i biti joj vođa. Izgovorio je to lani u rujnu, sjedeći u uredu u Budimpešti pred prijateljem, novinarom i režiserom Andrasom Kepesom.

Iščekivana misteriozna snimka, za koju se najavljivalo kako bi mogla rasvijetliti nedavne događaje u Boliviji, kada je ubijen i Chico, emitirana je večeras (utorak) u 21.20 sati na prvom programu mađarske televizije, u emsiji “Večer”, pod nazivom “Chicova oporuka”.

Film je snimljen neposredno prije njegova puta u rodnu Boliviju.



- Želim ovo podijeliti s tobom. Dogodi li mi se nešto, čini sa snimkom što misliš da je najbolje – poručio je Andrasu na početku filma. Ni na kraju pameti mu nije da umre, rekao je, ali ne želi izigravati heroja.

Put u Boliviju bio je pomno isplaniran. Bila mu je plaćena avionska karta, organiziran ilegalan prelazak brazilsko-bolivijske granicu, dočekao ga je automobil i time je “posao počeo”. Samo je petero ljudi znalo za njegov put, imena nije spominjao, niti jedno u cijeloj polusatnoj snimci. Ipak, bio je uvjeren da državne tajne službe za njega znaju.

- Tek ako se autonomija ne postigne mirnim putem, onda ćemo proglasiti nezavisnost - iznio je Chico dio plana.

Pred Vijeće Santa Cruza, tvrdio je, iznesen je prijedlog obrane, koji je prihvaćen.

- Plaćenik nikad nisam bio, niti ću ikad biti. Rekao sam im da to zaborave, ako sam potreban domovini, onda idem – izjavio je. Sebe smatra, istaknuo je, vojnikom kojega se “može upotrijebiti jer ima dosta iskustva”.

Zbog događaja u Boliviji u ljeto 2007., koje je doživio emocionalno, Chico je imao infarkt.

- Ako mi se nešto dogodi, onda je tako bilo zapisano - kazao je na kraju oporuke.

Da ima ovu snimku, Andras je Kepes objavio u petak na mađarskoj televiziji u emisiji prikazanoj u povodu Chicova ubojstva.

Chico je, podsjetimo, ubijen proteklog četvrtka u akciji bolivijske policije, kao član navodne terorističke skupine osumnjičene za planiranje atentata na bolivijskog predsjednika Eva Moralesa. Ubijeni su još Irac Michael Martin Dwyer te Mađar Arpad Magyarosi, a uhićeni su Mario F. Tadić i Mađar Elod Toaz.

Tajanstvena je snimka, od trenutka kad je obznanjeno da postoji, pobudila veliko zanimanje. Novinaru Kepesu mađarska je policija, kako dozanjemo, u subotu satima pretresala stan.

Na vrata su Kepesova stana u Budimpešti pokucali oko 17 sati, a navodno je trajala čak do ponoći. Ipak, njezin je sadržaj do trenutka objave ostao strogo čuvana tajna.

Na Andrasovo pitanje što je zajedničko Hrvatskoj, Sudanu, Albaniji i Bosni, Chico je samo kratko odgovorio: „Ja“. U emisiji mađarske televizije prikazani su i dosad neobjavljeni dijelovi njegova novoga dokumentarca. U njima se, među ostalim, vozi automobilom kroz Laslovo nadomak Osijeka i priča kako ga je otac, kad je saznao da se 1991. pridružio hrvatskoj vojsci, pitao je li poludio.

Chicov posljednji zadatak: Idem u Santa Cruz voditi vojsku

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.04.2009. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ha, ima tu nekoliko stvari: čovjeku se mora skinuti kapa, iz jednostavnog razloga - išao je toliko čvrsto prema svojim stavovima u životu da je na kraju i poginuo za njih....a ako je i bio pas rata ili je išao za pare okolo po svijetu, e pa hebi ga....i ja sam išla zarađivati na ratu u ratno područje, pa šta?...u pitanju je opstanak u doba krize....to ne mora značiti da sam podržavala bilo Sadama bilo Busha u njihovim politikama, već sam išla zarađivat $$$....
...a što se tiče njegovog boravka ovdje '91....onaj tko tada nije bio u Osijeku i njegovoj bližoj okolici, nema pojma što se tada zbivalo i zbog kojeg osjećaja su se ljudi borili.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
six
Offline
Ukupno postova: 94
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
I naravno "novinar" Hedl sa ovakovim tekstom:
Hedlov tekst


nije čestiti hedl napisao da je zajedno s Glavašem Chico jeo mozgove srpske nejači i od prstića ogrlice pravio...

poznavao sam čovjeka i ponosan sam što je bio dio mog života!
i sapun molim te ne zaboravi sapun

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sollo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 107
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2009. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerovatno je što se sve piše po novinama,al one od toga žive.
No što se tiće chica imao sam čast par puta u Laslovu s njim i chicagom (također) internacionalac biti u obrani ,stvarno su osjećali gdije trebaju biti i kada.
R.I.P..

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: