Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ateist poništio vlastito krštenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2009. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citajuci ovo vidim da nas ima dosta koji mislimo na slican nacin o crkvi.....
razlika isto izmedju crkve kod nas i vani je sto vani crkva sasvim normalno placa PDV, kod nas oni dobiju 400 milijona kuna (400.000.000kn) bez placene i kune pdv-a. na tu cifru je pdv 88.000.000kn pdv....

i normalno da su kod nas takvi jer si svecenici svasta dozvoljavaju, pa one koji opskrbljuju reklamiraju na misi, a ljudi ko ovcice slusaju i upijaju rijec boziju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2009. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što si to svećenici svašta dopuštaju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2009. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2009. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

svega toga ima i u običnom puku i to u većem postotku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 7:12 
Naslov:  Re: Ateist poništio vlastito krštenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Općenito je licemjerno kad sa npr. na mene gleda kao na totalnog bezbožnika, ne idem u Crkvu (tj. idem zato jer volim Crkve i manastire) zbog vjere i pokazivanja i izražavanja neke vjere. A dobra sam i poštena osoba, no manje sam vrijedna od svih onih lopova i licemjera koji nedjeljeom prebiraju po krunici i mrmljaju u bradu molitvu.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Općenito je licemjerno kad sa npr. na mene gleda kao na totalnog bezbožnika, ne idem u Crkvu (tj. idem zato jer volim Crkve i manastire) zbog vjere i pokazivanja i izražavanja neke vjere. A dobra sam i poštena osoba, no manje sam vrijedna od svih onih lopova i licemjera koji nedjeljeom prebiraju po krunici i mrmljaju u bradu molitvu.

Ma zašto misliš da si manje vrijedna? Ti imaš svoj moral i savijest i ravnaj se prema njoj i sve pet. Neće netko biti bolji čovjek po defaultu samo zato jer ide u crkvu ili jer se moli. Sve se treba zaslužiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2009. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Heroina9 je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: ›
a što si to svećenici svašta dopuštaju?


Skupe aute, luksuzan život, nemoralan život koji nije u skladu s njihovim celibatom, pedofiliju, mješanje u politiku...itd. i mogla bi tako do sutra nabrajat...

svega toga ima i u običnom puku i to u većem postotku.


..da, ali običan puk plaća porez.....i to veliki....za razliku od svećenika koji su u velikoj većini lažno moralni, jer jedno propovijedaju, a drugo žive.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko si ti upoznala svećenika da možeš govoriti o "velikoj većini"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: › a što si to svećenici svašta dopuštaju?
Npr. kada neki zupnik seksualno zlostavlja djecu iz zupe, tada on nije "monstrum" kojeg bi trebalo "pribiti na kolac", vec zupnik kojem ce biskup promijeniti zupu.

Naravno, Crkva se ovdje postavlja kao drzava u drzavi, potpuno ignorirajuci potrebu prijave takvog seksualnog napasnika svjetovnim vlastima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
NinjaTurtle je napisao/la: › a što si to svećenici svašta dopuštaju?
Npr. kada neki zupnik seksualno zlostavlja djecu iz zupe, tada on nije "monstrum" kojeg bi trebalo "pribiti na kolac", vec zupnik kojem ce biskup promijeniti zupu.

Naravno, Crkva se ovdje postavlja kao drzava u drzavi, potpuno ignorirajuci potrebu prijave takvog seksualnog napasnika svjetovnim vlastima.

Naravno da je monstrum i to bez navodnika a ti ako imaš kakvo saznanje za takve slučajeve izvoli prijaviti policiji.
Tu se slažem da se crkva nije obračunala sa pedofilijom i da to treba riješiti.
Inače "samo" je par svećenika osuđeno zbog pedofilije u Hrvatskoj koliko znam a ima ih oko 2000

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.04.2009. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ja naisla na nesta pa reko da ovdje ubacim

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PowerPuff
Offline
Avatar

Ukupno postova: 303
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2009. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
nije mi se dalo citat sve sto se napisali. al meni je opcenito sve glupo sto se tice crkve i ja bi da mogu ponistala svoje krstenje. ja ne vjerujem u nikakvog isusa boga i ostale svece i ostale gluposti iz biblije. to je meni hrpa praznovjerja u koje ljudi vjeruju. i ne pada mi na pamet se u crkvi vjencat,meni je potreban papir da sam vjencana,a ne da je bog primio nas u svoju zajednicu i ona "sto bog sastavi covjek ne rastavi"-ma nemoj-dode neka sisojka sa peticom i ode moj muz sa njom. a jel pa onda me onaj svecenik slago. ili bog je milostiv on ne kaznjava,zasto se moja necakinja rodila ko invalid,kome je ona sta skrivila ili moja sestra jel je rodila takvo djete i patila se cijeli zivot s njom. dalje ovi nasi svecenici glume 50 centa,neznas koji zovi bolji auto od kojeg,a najvece glupost koja me stravicno zivcira,sto sahrana ne moze biti drukcija bez svecenika.zast bi mene pop sahranio ak cijeli zivot nisam u to vjerovala,zasto ne postoji nesto ko maticar.tako da dode neki ciko,kaze par lijepih rijeci i to je to.
krstena sam i isla sam 8 god na vjeronak al meni je to ziva glupost. joj a uskrs i bozic. ajd jos jaja mi imaju neku logiku,kao novi zivot se rada iz jajeta(skuhanog),al sta radi zec u toj prici. ili bozic-evo djeda mraz donjeo malog isusa na poklon.hahahah


..Ja vidim hrpu frustracija u ovom postu Smile
Pa da si se mal upustila u više sfere, lakše bi povjerovala uto da te pravi muškarac nece sam tak ostavit radi sisojke.
Krajnje mi je neshvatljivo što je sve nabacala u post osoba koja je oduvjek učena što je smisao vjere...
E, da ne bude zabune, nisam zadrta vjernica, samo poštivam tuđa vjerovanja..

ps - uskršnji zeko ne postoji, ali matičar da osijek031.com smile

_________________
Beware of the Powerpuff
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.08.2009. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ehh, žaLosnih postova majketi!

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2009. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PowerPuff je napisao/la (Pogledaj post): ›
ruana je napisao/la: ›
nije mi se dalo citat sve sto se napisali. al meni je opcenito sve glupo sto se tice crkve i ja bi da mogu ponistala svoje krstenje. ja ne vjerujem u nikakvog isusa boga i ostale svece i ostale gluposti iz biblije. to je meni hrpa praznovjerja u koje ljudi vjeruju. i ne pada mi na pamet se u crkvi vjencat,meni je potreban papir da sam vjencana,a ne da je bog primio nas u svoju zajednicu i ona "sto bog sastavi covjek ne rastavi"-ma nemoj-dode neka sisojka sa peticom i ode moj muz sa njom. a jel pa onda me onaj svecenik slago.


..Ja vidim hrpu frustracija u ovom postu Smile
Pa da si se mal upustila u više sfere, lakše bi povjerovala uto da te pravi muškarac nece sam tak ostavit radi sisojke.
Krajnje mi je neshvatljivo što je sve nabacala u post osoba koja je oduvjek učena što je smisao vjere...
E, da ne bude zabune, nisam zadrta vjernica, samo poštivam tuđa vjerovanja..

ps - uskršnji zeko ne postoji, ali matičar da osijek031.com smile

Nije ni čudo što muški bježe kad imaju prilike čitati ovakve postove tipa ruana...
Mislim kad več kenja onda bar nek ima petice! osijek031.com smile
Nema više koliko ja vidim onih punokrvni mačaka iz imotske krajne, kod njih nema zajebancije, a ne ovakva laprdanja! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2009. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mother Earth je napisao/la: ›
Ehh, žaLosnih postova majketi!
Daj ti neki bolji ... pa da učimo! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: