Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U ime oca i novca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2009. 0:11 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › No, onda je Hrvoje Cirkvenec, urednik rijetkog, ako ne i jedinog vjerskog portala (Križ života) koji nije pod kontrolom crkvene hijerarhije, zaoštrio ovo [b]tvrdnjom da javnost ima pravo znati kako i na što Crkva troši blizu 400 milijuna kuna koliko joj svake godine kapne iz državne kase.

Ovo si trebala ubaciti odmah u temu jer to onda poprima sasvim drugo naličje! I onda to na nešto liči!
Eto to je to. Jer samo prazno pisanje bez nekih određenih poveznica neznači ništa.
Sada je to več nešto drugo i pomalo konstruktivnije.


noga ide dabar oči vez brod hoće ueti će jednom tabani naličje rekonvalescent tito oduzeti nokat mjehur kataklizma

majke mi moje e ovako izgleda ovo što si ti napiso osijek031.com smile

izgleda da su svi bez tog monkeyevog posta shvatili o čemu je riječ osim tebe ivice ili se praviš glup osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Robert13
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2009. 10:48 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




ovo je moj komentar na Crkvu i jednostavno to je tako a svi koji će sad krenuti pljuvati po ovoj pjesmi neka dobro poslušaju pjesmu do kraja... Uživajte... pozzz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2009. 10:54 
Naslov:  Re: U ime oca i novca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar još uvijek napadate Crkvu? Zato nam i je tako, u društvu, što se bavimo sitnom lovom, jer u razmjerima lopovluka koji se događa svakodnevno, ovaj iznos se barem može opravdati nečim dobrim, koliko god vam to izazivalo ljutnju. Vidim ovdje opet pokušaj vladajućih da skrenu pozornost sa sebe, iskoristili su staru boljku bivših komunista, koji još ne mogu prežaliti ulogu Crkve u 90-tim. Iskoristiti će svaku priliku da napadnu prebogat kler, a ne ministre koji milijune gube izravnim pogodbama, ili nebulozne projekte koji za cilj imaju samo krađu. Eto novog ustavnog suca, Šeparovića, samo jedan ugovor s Plinacro težak tri milijuna. On je jedan, a Crkva je puno pojedinaca. Malodušni ste i malovjerni, jer vam je gorčina u srcu. Većina vas je zapravo tvrda, i svećenici ste u duši, samo jedne druge vjere koja za cilj ima neku drugu molitvu. Ponavljam da bogaćenje Crkve i izgubljen kontakt s vjernicima jest problem, ali nipošto toliko velik koliko je velik problem moralne depresije i iskrivljenosti našeg društva. Ako vam je stalo da budete bogati i bezbrižni, kako svi tvrdite da je stanje u Crkvi, takvim demagozima i oštrim braniteljima istine nije nigdje dalje mjesto nego na oltaru. Svećenika ionako nedostaje, a vama svima, koji pljujete po Crkvi nedostaje para u džepu i soli u glavi, sjemenište je za vas...(ovo je da malo rasteretim Ivicu)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači, chageru crkva u Hrvatskoj zapravo nije ništa bolja od "izabranih" ministra?!
slažem se... lopine su oboje.

da se tih 400 milijuna kuna godišnje rasporedi na plaće onih koji zaista RADE i ZAPOSLENI SU bilo bi divno. možda bi se manje živjelo na kredit, kartice. možda i ne ali bi barem plaće bile veće i manje ljudi bi se u zemlji osjećalo podcjenjeno, zapostavljeno, izigrano...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2009. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vjerujem u Boga ili Svevišnjeg ili Počelo, ali crkva s tim nema nikakve veze. Oni su obični pljačkaši,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2009. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Netreba isticat animozitet prema crkvi ali ovakav način više na koji oni Rade ne ide. Znači ako su ti ljudi u službi božjoj treba ih jasno separirat od ostatka društva kao i sve ostale oblike vlasti kao što su zakonodavna, sudbena i izvršna naravno što nije slučaj kod nas. Crkva je ušla u školu, crkva ušla u vojsku i policiju, bavi se politikom, imaju pravo glasa, od države dobivaju lovu idt. Zamučuje se voda i tome treba stati na kraj hitno i striktno. Pa tko voli neka ljubi te licemjere. Pametan čovjek reće Bog je mrtav, a od same pomisli na crkvu mi se sere da moram automatski ruke oprat. Crkva kao utopija i demagogija je raskrinkana krajem 19 st tako da se o tome nema puno što reći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › znači, chageru crkva u Hrvatskoj zapravo nije ništa bolja od "izabranih" ministra?!
slažem se... lopine su oboje.

da se tih 400 milijuna kuna godišnje rasporedi na plaće onih koji zaista RADE i ZAPOSLENI SU bilo bi divno. možda bi se manje živjelo na kredit, kartice. možda i ne ali bi barem plaće bile veće i manje ljudi bi se u zemlji osjećalo podcjenjeno, zapostavljeno, izigrano...


Polako, treba razlikovati pojmove Crkva i hijerarhija, jer nisu isto. Osim toga, krivo si razumio, nije pitanje tko je bolji, a tko lošiji, već je stvar da i jedni i drugi po opisu svoga posla ne smiju biti takvi. Crkva sigurno bolje koristi dodjeljen novac, nego ministri, a što se tiče poboljšanja životnog standarda nas građana na račun tih 400 milijuna, daj se zbroji, to je u biti jako malo para. Čuo sam za nekoliko ljudi koji su od rata na ovamo kao polupismeni mafijaši okrenuli toliki novac, a to je zapravo žalosno. Ništa nama ne bi značio taj novac, jer u biti to su Judini srebrnjaci. Narod je sam kriv što živi iznad svog standarda, i nikako se ne slažem da su krive banke, koje su nas dovele u grešnu prigodu. Žalosno je da sve danas doživljavamo kroz prizmu novca, a sami smo si krivi, nitko drugi. Sad se možemo optuživati međusobno tko je kriv, ali Crkva nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2009. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro @chargeru pa jesi ti pri sebi???
400 miliona kuna godišnje je malo,pa šta si ti? možda nasljednik Rockefellerove loze pa ti je to malo kešovine,s tom lovom bi se puno lijepih stvari moglo dogoditi,recimo da se to uloži evo bubniću u drvnu industriju ili u poljoprivredu,mislim da bi svi bili puno zadovoljniji nego da ta lova završi u crkvenim džepovima

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › s tom lovom bi se puno lijepih stvari moglo dogoditi,recimo da se to uloži evo bubniću u drvnu industriju ili u poljoprivredu,mislim da bi svi bili puno zadovoljniji nego da ta lova završi u crkvenim džepovima
E a kontam da bi bilo bolje da opet ubodu parsto milijona u brodogradnju (NISU DUGO)! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2009. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidiš @ivice i to nije loša ideja,ako to pomogne da se zadrže radna mjesta ljudi,sad ćeš ti naravno reći da je to već previše puta učinjeno,bla bla bla...
ali i to je bolje nego da daju lovu crkvi.
Baš me zanima od čega je crkva preživljavala onih tamnih,crnih dana dok smo živjeli u Jugoslovenskog inačici zlog i pokvarenog socijalizma?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2009. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › vidiš @ivice i to nije loša ideja,ako to pomogne da se zadrže radna mjesta ljudi,sad ćeš ti naravno reći da je to već previše puta učinjeno,bla bla bla...
Za nekim govorancijama nema potrebe. Kako god okreneš moraš uplačivati da bi netko radio/uzdržavao se. Sve je rečeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): › vidiš @ivice i to nije loša ideja,ako to pomogne da se zadrže radna mjesta ljudi,sad ćeš ti naravno reći da je to već previše puta učinjeno,bla bla bla...
Za nekim govorancijama nema potrebe. Kako god okreneš moraš uplačivati da bi netko radio/uzdržavao se. Sve je rečeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rizla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 149
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali Ivice, mi plaćamo sve što oni odrade putem milodara na misi i bez mise, lukna, krštenja, posvećenja kuće i ne znam ni ja kako sve ne, i još dobiju tolike novce. Meni fakat nije jasno kak ti to ne kužiš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rizla je napisao/la (Pogledaj post): › Ali Ivice, mi plaćamo sve što oni odrade putem milodara na misi i bez mise, lukna, krštenja, posvećenja kuće i ne znam ni ja kako sve ne, i još dobiju tolike novce. Meni fakat nije jasno kak ti to ne kužiš

Kužim ja to, no ja sam se javio zato što sam svjestan da (ukoliko bi i cifra koju dobiju bila 10 000 000 kn umjesto 500 000 000 kn), tema opet bila napisana i opet bilo previše, uvijek je previše. To govorim zato što donekle poznajem način na koji ljudi koriste ovaj forum, tj. način na koji gledaju sve to.
No dobro neću više o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2009. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oept izvrćeš riječi, dobro je rizla reko da se plaća sve putem raznoraznih davanja i još bonus dobiju 400 mil pa jebemu šta je previše previše je. da je 100 mil bilo bi previše a ne 400. pa jel znaš ti šta bi se sve moglo s tim novcima napravit. pa pogle onaj usrani most od kojeg ova usrana vlada ne odustaje, a koji je bacanje novca u vjetar, on dođe toliko. skontaj kolko je to škola, raznih bolničkih uređaja, igrališta za djecu, nadzornih kamera za tunele i gradove, restrukturiranje koječega al ne tih 400 milijona se da crkvi i gdje to završi pitaj boga. to ti je ko da svake godine uzmeš 400 mil kn i baciš u bunar ili u vatru

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: