Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica

Pa drustvo čini religiju. Evo ti primjer, mi smo krscani , saljemo svoju djecu u vojsku , oni idu se borit za savez NATO , isti taj savez koji ubija nevine ljude na bliskom istoku , a isti taj savez crkva podrzava i jedan toni bler koji je bio protestant , poubija milijone nevinih ljudi, prijedje u krscansvo , ode se kod pape ispovjedati i sve mu bude oprosteno Very Happy

To ti je sve zacarani krug.

Neka ti ne bude teško pogledat ovaj dokumentarac od 0:17:40 do 0:25.
http://www.youtube.com/watch?v=6NMr2VrhmFI

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2013. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ću se jednostavno suzdržati od ikakvog komentar ovdje osim onoga da koliko god mi pričali i polemizirali niti jedna strana neće promjeniti mišljenje. Tisuću puta sam pokušala nekim ljudima objasniti koliko su licemjerni i sebični a pritom stoje i nazivaju se velikim religioznim kršćanima. Kad ja išta kažem o kršćanstvu i prošlosti ispadnem veliki sotonista kojeg je sam vrag stvorio, tako da nema smisla...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › mali_ivica

Pa drustvo čini religiju. Evo ti primjer, mi smo krscani , saljemo svoju djecu u vojsku , oni idu se borit za savez NATO , isti taj savez koji ubija nevine ljude na bliskom istoku , a isti taj savez crkva podrzava i jedan toni bler koji je bio protestant , poubija milijone nevinih ljudi, prijedje u krscansvo , ode se kod pape ispovjedati i sve mu bude oprosteno Very Happy

To ti je sve zacarani krug.
Nije to nikakav začarani krug. Religija je religija, a Crkva je ona koja eventualno provodi ili ne provodi religiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Ja ću se jednostavno suzdržati od ikakvog komentar ovdje osim onoga da koliko god mi pričali i polemizirali niti jedna strana neće promjeniti mišljenje.

Pa evo nisi se suzdržala, kažeš da ćeš se suzdržat od komentara i onda prokomentiraš.
Da, ja sam također primjetio kako se puno puta dogodi to kako određene strane zadržavaju stajališta. Problem je u tome što se ne radi o politici da mi mi sad trebali doći do nekog kompromisa. Određena religija njeguje određen vid ponašanja i nije religija tako koja se prilagođava čovjeku kako bi mnogi to ovdje htjeli, nego je čovjek taj koji se prilagođava religiji. I ovo što sam naveo je iznimno bitna stvar koju mnogi ne razumiju, niti žele razumjeti. Tu nastaje taj problem "bez kompromisa".

RoadToNowhere je napisao/la: › Tisuću puta sam pokušala nekim ljudima objasniti koliko su licemjerni i sebični a pritom stoje i nazivaju se velikim religioznim kršćanima.
Ovdje je problem što je večina društva danas licemjerno bez obzira na vjeru, a samim time i dio vjernika, dakle ne možemo govoriti striktno o "samo vjernicima".
PS: Primjetio sam kako mnogo vas vjernike poistovječuje sa svetcima, što je pogrešno, jer su svetci rijetki, a kao vjernik se može izjasnit bilo tko. No ne možemo suditi vjeru odnosno religiju na osnovu pojedinaca.
RoadToNowhere je napisao/la: › Kad ja išta kažem o kršćanstvu i prošlosti ispadnem veliki sotonista kojeg je sam vrag stvorio, tako da nema smisla...
Iskreno neznam što si ranije komentirala pa ne mogu točno tvrditi da si netko i nešto, a ponajmanje bi te zbog komentara nazvao sotonistom. Dakle kako sam imao primjetiti na forumu obično se u nedostatku kako argumenata, tako i želje za nekom konstruktivnijom raspravom potežu nebuloze o srednjem vijeku koje dakako kao takve nemaju veze sa današnjim suvremenim svijetom. Vjerujte mi dajte nekom da vas pogleda što ste radili tokom svog životnog perioda i vrlo vjerojatno je kako će naći neki period života ili nešto gdje niste valjali, ima li smisla to nabijati na nos nekome nakon par stoljeća? Very Happy
I također bi rekao još jednu bitnu stvar kako sam imao također prilike primjetiti mnogo onih koji pod navodnicim imaju "liberalne stavove", a pri tom ne žele prihvatiti to da netko može imati i mišljenje koje nije u skladu sa njihovim i stoga ga ne prihvaćaju. Što dakako nije liberalno Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2013. 2:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
Ja ću se jednostavno suzdržati od ikakvog komentar ovdje osim onoga da koliko god mi pričali i polemizirali niti jedna strana neće promjeniti mišljenje.

Pa evo nisi se suzdržala, kažeš da ćeš se suzdržat od komentara i onda prokomentiraš.
Da, ja sam također primjetio kako se puno puta dogodi to kako određene strane zadržavaju stajališta. Problem je u tome što se ne radi o politici da mi mi sad trebali doći do nekog kompromisa. Određena religija njeguje određen vid ponašanja i nije religija tako koja se prilagođava čovjeku kako bi mnogi to ovdje htjeli, nego je čovjek taj koji se prilagođava religiji. I ovo što sam naveo je iznimno bitna stvar koju mnogi ne razumiju, niti žele razumjeti. Tu nastaje taj problem "bez kompromisa".

RoadToNowhere je napisao/la: › Tisuću puta sam pokušala nekim ljudima objasniti koliko su licemjerni i sebični a pritom stoje i nazivaju se velikim religioznim kršćanima.
Ovdje je problem što je večina društva danas licemjerno bez obzira na vjeru, a samim time i dio vjernika, dakle ne možemo govoriti striktno o "samo vjernicima".
PS: Primjetio sam kako mnogo vas vjernike poistovječuje sa svetcima, što je pogrešno, jer su svetci rijetki, a kao vjernik se može izjasnit bilo tko. No ne možemo suditi vjeru odnosno religiju na osnovu pojedinaca.
RoadToNowhere je napisao/la: › Kad ja išta kažem o kršćanstvu i prošlosti ispadnem veliki sotonista kojeg je sam vrag stvorio, tako da nema smisla...
Iskreno neznam što si ranije komentirala pa ne mogu točno tvrditi da si netko i nešto, a ponajmanje bi te zbog komentara nazvao sotonistom. Dakle kako sam imao primjetiti na forumu obično se u nedostatku kako argumenata, tako i želje za nekom konstruktivnijom raspravom potežu nebuloze o srednjem vijeku koje dakako kao takve nemaju veze sa današnjim suvremenim svijetom. Vjerujte mi dajte nekom da vas pogleda što ste radili tokom svog životnog perioda i vrlo vjerojatno je kako će naći neki period života ili nešto gdje niste valjali, ima li smisla to nabijati na nos nekome nakon par stoljeća? Very Happy
I također bi rekao još jednu bitnu stvar kako sam imao također prilike primjetiti mnogo onih koji pod navodnicim imaju "liberalne stavove", a pri tom ne žele prihvatiti to da netko može imati i mišljenje koje nije u skladu sa njihovim i stoga ga ne prihvaćaju. Što dakako nije liberalno Very Happy

Ispravila bih samo to da je moja rečenica izgledala ovako: "Ja ću se jednostavno suzdržati od ikakvog komentar ovdje osim onoga da koliko god mi pričali i polemizirali niti jedna strana neće promjeniti mišljenje."- Primjeti riječicu OSIM, eto tako da ti samo pobijem prvi dio komentara.Da sam išla išta napisati bilo bi to strana i pol Laughing
Inače poštujem ja sve što ti kažeš, svatko ima svoje mišljenje. A ono što se tiće pojedinaca, ja sam dosad upoznala 90% krćana koji se prestavljaju kao svetci a zapravo su nešto sasvim treće nimalo sveto, i 10% onih ok ljudi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2013. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: › Inače poštujem ja sve što ti kažeš, svatko ima svoje mišljenje. A ono što se tiće pojedinaca, ja sam dosad upoznala 90% krćana koji se prestavljaju kao svetci a zapravo su nešto sasvim treće nimalo sveto, i 10% onih ok ljudi...

Ja sam također upoznao malo posto (neću broj da mi nebi post izgledao šablonski) sa kojima se može konstruktivno pričat pa i o vjeri, makar i ne vjeruju. Također sam upoznao puno posto ljudi koji ne vjeruju a s njima ne možeš ni o čemu u biti konstruktivno pričati pa ni o vjeri jer im je svaki vid rasprave u biti samo vid tračarenja i pozivanje na poluprovjerene novinske članke...

Ali jednostavno ne vidim smisao u ovom napominjanju postotaka?
U krajnjoj liniji tko smo i ja i ti da bi išli sudit o nekome kakav je tko i nije li to na neki način obično tračarenje pa po čemu smo onda drugačiji te po čemu bi naše mišljenje trebalo vrijedit više?

Mislim potpisat ću te za onu stranu i pol čak i više jer stvarno imam čemu... Smile Ali koja je poanta?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.04.2013. 21:44 
Naslov:  Re: Koliko Je Ljudi Ubilo Krscanstvo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kršćanstvo ne ubija kao ni oružje...



guns.jpg
 Opis:
 Veličina:  70.89 KB
 Pogledano:  192 put(a)

guns.jpg



_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: