Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Adalbert Rebić: Pobačaj je veće zlo od pedofilije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2009. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He he @ivice nisi ti glup kao ostala ultra desničarska klika na ovom forumu,al nemoj ti sad spominjati Bleiburg jer to nema veze s ovom temom.
Ti meni kažeš odakle ja vučem zaključke a odakle ti vučeš svoje???
zato što sam JA stavio ovaj tekst i napisao svoje mišljenje automatski ti se nesviđa i proglašavaš ga "bljuvotinom"
moje mišljenje je takvo ali ja nijednu neistinu nisam izrekao u njemu,pa onda reci zašt je bljuvotina? reci iskreno-jer pljujem po crkvi...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
He he @ivice nisi ti glup kao ostala ultra desničarska klika na ovom forumu,al nemoj ti sad spominjati Bleiburg jer to nema veze s ovom temom.
Ima veze, ali ne direktno jer samo diskutiranje i ubacivanje tog djeteta kao dijela priče je tu da pobudi osječaje, a kad smo kod djece lakše je pobuditi osječaje kod odraslih nego kad su u pitanju odrasle osobe iz tog razloga sam spomenuo Bleiburg zato što me optužuješ da sam takav i takav bezosječajan gad a ti svetac, a paralelno u temi o Bleiburgu ti bi pobio sve žive i nežive bez obzira na njihovu krivnju, no tu si smiješ to dopustiti jer se neradi o djeci pa nećeš pobuditi svojom izjavom tolike osječaje kod forumaša zato što se ne radi o djetetu nego odraslim osobama.
justice je napisao/la: ›
Ti meni kažeš odakle ja vučem zaključke a odakle ti vučeš svoje???
Ovo sam napisao zato što nemožeš promatrati sve iz prizme jednog slučaja, da se radi o odrasloj osobi koja je napravila pobačaj i koju je crkva izgonila, ti nebi imao toliko argumenata koliko ajmo reči možeš imati sada, zato sam naglasio da netreba sve gledati iz prizme samo ovog slučaja.
justice je napisao/la: ›
moje mišljenje je takvo ali ja nijednu neistinu nisam izrekao u njemu,pa onda reci zašt je bljuvotina? reci iskreno-jer pljujem po crkvi...
Nisi ti rekao neistinu ali nisi rekao ni istinu, analizira se tekst koji si dao, a ne slučaj!
gosp. Rebić u tekstu objašnjava kako je taj potez napravljen vjerojatno iz razloga kao opomena ljudima u Brazilu što bi se moglo dogoditi, jer je tamo velik broj pobačaja, isto tako se moglo raditi o nekoj drugoj osobi (drugih godina) pa bi bilo isto.

U pogledu pobačaja mi nemožemo pričati u vidu jednog izdvojenog slučaja, a što se ovdje stalno pokušava!

No još jednom, sve se pokušava svesti na zaključak kako bi se isto dogodilo da je u pitanju neki naš biskup ili slično. A što nemora biti slučaj, čak bih rekao i nebi bio. TO JE POANTA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ivice ispričavam se ako si mislio da te ja želim omalovažavati.... ja to ne radim, sam to radiš svojim postovima. i hvala ti što si me prosvjetlio...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › 1) Crkva začeće smatra početkom novog života.

Znanost ne.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.03.2009. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crkvu na "ignore", ako vam je život mio...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije jasno....nigdje se ne spominje (u ovom topicu) da su liječnici odlučili napraviti abortus, ne pitavši nikoga za dopuštenje, što mi je sasvim logično zbog djevojčicinog ugroženog zdravlja. Slično se događa svugdje recimo kad žena zanese vanmaterično i zna se da je takva trudnoća neodrživa i za nju i za djete..automatski slijedi abortus.
Tako da ako je itko i izopćen- onda su to liječnici..
Pitam se zbog čega se Crkva uopće u ovom slučaju oglašava?
Vjerojatno opet mediji - trovači..truju.
A vidim da Ivica pokušava objasniti poantu...ja sam shvatila..
Vjernici znaju da će biti exkomunicirani ako učine neko teško zlo (teški grijeh) “A oni koji su na polju suditi će im Bog, izvedite zloga izmedju sebe, iz svoje sredine” (1. Korincanima 5,13).
Mislim da se digla velika medijska prašina oko ovog slučaja...i treba..samo nažalost ode u krivom smjeru..svi pljuju po Crkvi a zločinca ni ne spominju, žalosno.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › 1) Crkva začeće smatra početkom novog života.

Znanost ne.
Pa to i je poanta, nju Crkva nije osudila u na robiju, nego je izgonila iz Crkve, što je njeno pravo. A tekst koji je isječen iz slobodne dalmacije negovori o tome da je to uredu ili ne.
On (tekst) kao takav obrazlaže razloge (vjerojatne) zbog kojeg je to učinjeno.
A oni su: mjera predostrožnosti jer je u Brazilu veliki broj pobačaja, te iz tog razloga ta mjera, kako se nebi ubuduće događalo to (ne u smislu da neka djevojčica abortira) nego u smislu da to ne čine žene koje su starije ili mlađe dobi, a koje imaju sve predispozicije da zdravo rode.
Jel u konačnici Abortus je abortus ma ko ga god napravio.

Cijela teme je od starta ošla u krivo, jer se nediskutira o tektu (odnosno pokušaju obrazlaganja), nego o slučaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
ma ivice ispričavam se ako si mislio da te ja želim omalovažavati.... ja to ne radim, sam to radiš svojim postovima. i hvala ti što si me prosvjetlio...
Nemoraš se ti meni ispričavati, sam tvoj način komunikacije govori ljudima suprotno tako da svaki normalan čovjek koji čita tvoje tekstove vidi da oni nemaju veze sa temom u užem smislu, nego su napisani čisto iz jednog zabetoniranog stava (JA SAM UVIJEK U PRAVU).
Svaka daljnja rasprava sa tobom i ljudima koji tako gledaju na stvari (da nije važno što drugi kaže nego konstantno bez argumenata tupit gluposti) je bezvezna.

To se vidilo iz pitanja, kad si mi postavila recimo pitanje: A što Crkva misli o silovanju.
Prvo nisam dio Crkve (u smislu klera) da ti odgovorim, drugo retoričko je pitanje na koje i sama znaš odgovor, iz čega slijedi da ga nisi postavila zato da bi dobila neki odgovor, nego kao neku vrstu glupe provokacije.

Glede mojih postova, JA SVOJE MIŠLJENJE IZNOSIM, svidjelo se ono nekome ili ne, a način na koji ti pišeš POKAZUJE da ti svoje mišljenje nezinosiš (Pošto je isčitljivo da ga ni nemaš!)
Pa na kraju kad rezimiramo shvaćamo tko tu zapravo ispada glup.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni samo nešto nije jasno - ako vas boli briga za Crkvu i njeno mišljenj, zašto ste se uzburkali oko toga što je devetogodišnjakinja izopćena iz Crkve? Zar joj nije bolje biti izvan društva koje ju ne prihvaća?

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Meni samo nešto nije jasno - ako vas boli briga za Crkvu i njeno mišljenj, zašto ste se uzburkali oko toga što je devetogodišnjakinja izopćena iz Crkve? Zar joj nije bolje biti izvan društva koje ju ne prihvaća?

Istina, al kolko vidim ovdje se baš i ne raspravlja o temi nego čista sprdnja nekog i nečijih stavova...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2009. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Meni samo nešto nije jasno - ako vas boli briga za Crkvu i njeno mišljenj, zašto ste se uzburkali oko toga što je devetogodišnjakinja izopćena iz Crkve? Zar joj nije bolje biti izvan društva koje ju ne prihvaća?
Evo jedno normalno opažanje, bravo.

No ovo što si ti zaključila nije ni bitno, Hijene su dobile određenu polukost za borbu i pljuvačinu, dalje sve ide svojim tokom, sušta rasprava je ionako uvijek bila manje važna! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2009. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivice nemoj se sekirati, loše je za zdravlje

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2009. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: › 1) Crkva začeće smatra početkom novog života.

Znanost ne.

koja znanost?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2009. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Crkvu na "ignore", ako vam je život mio...


Što bi ovo trebalo značiti? Surprised Surprised

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2009. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la (Pogledaj post): ›
Frost je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: › 1) Crkva začeće smatra početkom novog života.

Znanost ne.

koja znanost?
prirodna

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: