Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kastriranje mačka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 18:16 
Naslov:  Re: Kastriranje mačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naša mačja priča se poprilično poklapa sa Stripijevom, našli malo mače i da ga ne pojede miš za večeru, mi ga udomili, zaljubili se i sad je član obitelji. Vodili ga par puta van, al on zaista ne voli biti vani, trese se i bježi nazad u stan. Prije mjesec dana ( moram napomenuti petak, 13. ) pao sa drugog kata i pri pregledu kod veterinara, iščašena vilica, a kad smo već tu zašto ga i ne kastrirati....ajme !
Da nisam prije nekog vremena od frendice čula kako se ponaša maca nakon anestezije, kolpalo bi me. Sva sreća za nekoliko dana Garfield je opet onaj razigrani macan, bljesav i mazan kakav je i bio.
Da ne zaboravim, tek prije par dana je pristao biti uz otvoren prozor i na balkonu.



P1010009.JPG
 Opis:
 Veličina:  1.09 MB
 Pogledano:  209 put(a)

P1010009.JPG



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 19:49 
Naslov:  Re: Kastriranje mačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

siroče malo, pa kako je pao? zaspao na prozoru? da ga nisi možda našla na sjenjaku sredinom 7 mj? jer ima iste šare kako moj mačak, da nisu iz istog legla?
ja nisam znala kako izgleda buđenje iz narkoze! jadan, uspio se nekako dovuć do svog wc i gleda u taj pjesak i piški po pločicama. ma strašno za gledat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rekonstrukcijom događaja, čini nam se da ga je iznenadio vjetar koji je taj dan jako puhao, mramorna klupčica na koju se okliznuo.....nikako da nam on ispriča Smile)
Nađen je na Vijencu, a veterinar kaže da je to vrlo kvalitetno porijeklo domaće mačke, jer ima čistih pet pruga na glavi i ružičasto krzno na trbuhu, što god to značilo.
Ne znam da li je to uobičajeno, ali naš Garfield obožava vodu...i gdje god kapa voda ili curi iz slavine eto njega , sretan šljapka po vodi, liže, hvata kapi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pcelicaaa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 184
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaa bubitza mala.......

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 21:05 
Naslov:  Re: Kastriranje mačka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ne ne, nisu rođaci, vinko prezire vodu!
vjetar ga iznenadio! Laughing važno da se oporavlja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2009. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Buđenje nakon kastracije / sterilizacije je individualno iskustvo,isto kao i kod čovjeka. Doduše,muške mace puno brže dođu k sebi,nego ženke.Moja Micika je bolovala 24 sata,dok je Nadica,moja štićenica,koja je bila kastrirana u 17 sati,isti dan u 22 sata već bauljala i piškila.
No krajnji rezultat je isti - kao što sve ove priče govore - mace se vrate u "djetinjstvo",nema briga oko parenja,nema smrada od "zapišavanja" i nema neželjenih mačića.
Mi iz Udruge Maca podržavamo kastracije / sterilizacije,kako kućnih maca a pogotovo maca lutalica - jer njihov broj je itekako potrebno smanjiti.
Drago mi je što svi imamo pozitivnih iskustava sa kastracijama maca... osijek031.com smile

@Bubamara: nadam se da je sada njegova čeljust dobro - jer ova maca koja je sad privremeno kod mene ima isto problema - točno se vidi na sredini donjih zubića,da par komada ide prema gore,a preostali su spušteni i ne može grickati suhu hranu...kao da je napravljena crta preko sredine čeljusti...ja vjerujem da će ti proći jer je to mala i snažna maca

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2009. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Marinoš: Garfildova čeljust je sada odlično, a kako nam je veterinar iz iskustva ispričao, da je izuzetno važno bilo što smo došli odmah, jer ako vilica zaraste tako, nakon izvjesnog vremena se ukoči, životinja ne može jesti i čak se hoće sama otrovati da si skrati muke.
Zato neću komentirat pozamašni račun koji smo platili, no postavilo se pitanje uplatiti dopunsko ili ne , hehe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2009. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bubamara je napisao/la (Pogledaj post): › @ Marinoš: Garfildova čeljust je sada odlično, a kako nam je veterinar iz iskustva ispričao, da je izuzetno važno bilo što smo došli odmah, jer ako vilica zaraste tako, nakon izvjesnog vremena se ukoči, životinja ne može jesti i čak se hoće sama otrovati da si skrati muke.
Zato neću komentirat pozamašni račun koji smo platili, no postavilo se pitanje uplatiti dopunsko ili ne , hehe

a joj...pa,kad smo bili jučer kod Furya,on joj je pogledao čeljust i improvizirao otvaranje i zatvaranje čeljusti i sve je bilo uredno; ona još uvijek ne jede keksiće (osim onih babycat od Royal Canina - koji su veličine Natrena),no danas smo se igrale i zubićima je hvatala igračke tako da...nadam se najboljem;
o,da,ovo za račun ti vjerujem...ali,kad njihov život i zdravlje za nas koji ih volimo,nema cijenu,zar ne? Wink

_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: