Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne uđemo li u travnju u NATO, HV se treba povući iz Afganistana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2009. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Konstatacija ti nije prikladna pošto oni nisu prisiljeni tamo otići nego odlaze dobrovoljno, zbog novca.




ovo nije istina. već je neko vrijeme svaki vojnik obavezan odslužiti misiju. ako odbije završena mu je vojnička karijera.



EDIT:@ivica

je, istina je. prije je bilo dobrovoljno, ali su to očito promjenili. kad sam to čuo, i kad sam čuo koliko imamo vojnika u afganistanu bilo mi je muka... pa jebemu sve jesi otišo u vojsku da braniš svoju državu ili da se boriš za tuđe interese. a ako je zbog para onda nek odu u legiju stranaca, oni barem pošteno plate.


Zadnja promjena: gum099; 21.02.2009. 20:00; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Konstatacija ti nije prikladna pošto oni nisu prisiljeni tamo otići nego odlaze dobrovoljno, zbog novca.




ovo nije istina. već je neko vrijeme svaki vojnik obavezan odslužiti misiju. ako odbije završena mu je vojnička karijera.
To neznam, niti sam siguran pošto mi je lega u vojsci pa neide na nikakve misije.
Uostalom ako i je tako (u što sumnjam) onda stvarno neznam što mi tamo radimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2009. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Uostalom ako i je tako (u što sumnjam) onda stvarno neznam što mi tamo radimo.


Kada netko nekome učini uslugu, pristojno je da se usluga vrati. To radimo tamo.

btw - gleda stavke ugovora o misijama - svi unutar sastava vojske, mornarice ili zrakoplovstva imaju uvrštenu tu stavku u ugovor.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2009. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Uostalom ako i je tako (u što sumnjam) onda stvarno neznam što mi tamo radimo.

Kada netko nekome učini uslugu, pristojno je da se usluga vrati. To radimo tamo.

btw - gleda stavke ugovora o misijama - svi unutar sastava vojske, mornarice ili zrakoplovstva imaju uvrštenu tu stavku u ugovor.
Glede usluga, to ajmo reči stoji.
No mora se paziti da se sa vračanjem usluga (govorim generalno - nevezano samo za ovo) ne pretjera. Krenuli smo sa Slovenijom, moram reči kako imam stva da je to dosta i politički napuhano, te da vjerujem kako bi i dosta Slovenaca voljelo vidjeti nas u uniji, ali jedno je sigurno, oni se sada bore za svoje, iskorištavaju svoja prava maksimalno koliko mogu, što im nemožemo zamjeriti jer oni na to imaju pravo.

Mene boli zapravo to što mi tako nešto nikada ne radimo (iskorištavamo svoja prava maksimalno) mi uvijek izigravamo đekove i glumimo (ne glumimo) nečije super prijatelje, a na kraju uvijek popušimo baš iz tog razloga, nesmijemo si dopustiti da pretjerujemo s tim "prijateljstvima" prijateljstvo kao pojam da bi postojalo mora biti obostrano, a ne da mi nekome budemo prijatelji 120%, a on nama 60% i onda da kažemo mi smo si super prijatelji. Mi možemo biti prijatelji, ali nesmijemo vlastiti narod i državu i ostalo što spada pod to podređivati tom prijateljstvu, što nekada nažalost radimo i pod svaku cijenu. A što zapravo govori najviše o našoj naivnosti, nezrelosti, u krajnjem slučaju nesposobnosti vođenja države na vanjskom planu.

O unutarnjem planu vođenja države nesmijem ni početi jer se tu stvarno nezna ko pije a ko plaća! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2009. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Da još nešto nebih zaboravio: TE ISTE TALIBANE KOJE SU NAPALI AMERIKANCI, TI ISTI AMERIKANCI SU I FINANCIRALI ZA BORBU PROTIV RUSA.
Kakav Pakistan? I kakva demokracija?

Situacija u Afganistanu je nezakonito dijete američke vanjske politike koje je vremenom izraslo u frankensteina. CIA je financirala i naoružavala talibane krajem 70-tih i poč. 80-tih u borbi protiv Rusa, da bi se ti isti talibani oteli kontroli. Znamo kako je završilo s Bin Ladenom, 11.rujnom 2001. i intervencijom SAD-a. Stari grijesi došli na naplatu kao najgora noćna mora. Tamo još dugo neće biti mira.
Što se tiče naših postrojbi u Afg.: svaki pripadnik HV-a dužan je prema ugovoru s poslodavcem izvršavati zapovijedi, premještaje i sl. Dakle: formalno-pravno može svatko biti poslan tamo, ali zasad idu samo dobrovoljci. Interes je jako velik, jer je stvar jako dobro plaćena. Na neki način postoje i "liste čekanja". Obuka traje mjesecima i vrlo je zahtjevna, a kriteriji visoki. Misija je pod okriljem UN, ali zapovijeda NATO.
Samo još da se vratimo na Sloveniju... Nekako je bliža, iako daleko.
Uvijek mi se ona misao A.Warhola o 15 minuta slave činila blesava, ali vidim kroz primjere iz života kako joj ima mjesta. Mala, nezanimljiva Slovenija upravo troši svoju minutažu u ovom smislu i nastoji ućariti što više za svoju stvarčicu. Nadam se samo da ovih slovenskih "15 minutes of fame" neće potrajati duže...
I - slažem se: nisu nam baš neki frendovi.
Pored takvih prijatelja - što će nam neprijatelji?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2009. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini se da ovih dana istječe petnaesta minuta:

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/03/27/0458006.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Roflmao
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam protiv ulaska u NATO.
Svaka nova zemlja članica preuzima dijelove administrativnih troškova (veliki izdatci) i mora provest modernizaciju. Koliko je naša ekonomija jaka modernizirat ćemo se Shermanima i Spitfirima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 297
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.04.2009. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedan dobar clanak iz novina, al sad neznam iz kojih novina ni tko je autor toga teksta.. ups.
uglavnom, nadam se da me nitko nece tuzit zbog ne navodjenja izvora..
ovako:

"Istina" o NATO-u za saku dolara
Ujedinise se u Hrvatskoj mentalna ovisnost o Beogradu i dzepna ovisnost o americkom dolaru. Na natjecaju americkog veleposlanstva pod nazivom "Bolje pakt nego rat" - nazivom koji je izokrenuta beogradska parola iz 1941. godine - dvije nevladine udruge Transparency international (TIH) i Institut za demokraciju (IDEMO), dobile su 200 000 dolara za promidzbu NATO-a u Hrvatskoj u iducih devet mjeseci. Tako podmiceni predsjednik TIH-a Zorislav Antun Petrovic, kojemu je prokazba mita glavni zadatak u toj udruzi, rece novinarima kako ce u blentavom hrvatskom narodu uklanjati zablude o NATO-u, pa tako i zablude da je NATO napao Irak. Nije NATO napao Irak, nego su ga napale dvije njegove najmocnije clanice. I to bez odobrenja UN-a. I to s laznom isprikom da Sadam ima oruzje za masovno unistenje. I to s namjerom da Iraku otmu naftu, a dosad su je oteli u vrijednosti od 250 milijardi dolara. I to s planom da od tih 250 milijardi dolara 200 000 dadu A.Z.Petrovicu i Miroslavu Feldman. I to s ocekivanjem da tim sitnisem preko svojih placenika mogu kupiti i na smetliste baciti zdrav razum jednog naroda.

_________________
Quantum est quod nescimus...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavica031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 147
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2009. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neću EU, neću NATO - tek smo se oporavili od jednog rata.... neću, neću, neću...

_________________
...da bi ostvario svoje snove, moraš se prvo probuditi...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2009. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Konstatacija ti nije prikladna pošto oni nisu prisiljeni tamo otići nego odlaze dobrovoljno, zbog novca.

ovo nije istina. već je neko vrijeme svaki vojnik obavezan odslužiti misiju. ako odbije završena mu je vojnička karijera.
EDIT:@ivica

je, istina je. prije je bilo dobrovoljno, ali su to očito promjenili. kad sam to čuo, i kad sam čuo koliko imamo vojnika u afganistanu bilo mi je muka... pa jebemu sve jesi otišo u vojsku da braniš svoju državu ili da se boriš za tuđe interese. a ako je zbog para onda nek odu u legiju stranaca, oni barem pošteno plate.

još uvijek su na snazi "izjave o dragovoljnosti".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2009. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poanta svega je, mi ušli u Nato a Hsp pojo drek.
Sada je kasno da se priča o Natu. Demokratski izbrana vlast je sukladno zakonu i ustavu naše države pristupila tom vojnom savezu. Na proščom izborima niti jedna politička opcija nije bila protiv toga. Samo je jedna stranka zagovarala referendum tko je glasao za njih, e njega su prevarili tko mu kriv. Makar je taj broj glasaća zanemariv u ukupnom broju, njih su zeznuli, a da Zerp ni ne spominjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2009. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članstvo u NATO-u znači da jedan dio svog (vojnog) suvereniteta svaka zemlja članica prenosi na tu asocijaciju. Toga moramo biti svjesni. Može to biti dobro u nekim situacijama, ali trebalo bi znati: nismo više samo svoji gospodari. Smetalo nam to ili ne smetalo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 18:34 
Naslov:  Re: Ne uđemo li u travnju u NATO, HV se treba povući iz Afganistana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kad smo bili svoji gospodari?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nisam za
Offline
Avatar

Ukupno postova: 307
Lokacija: desna obala
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2009. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ne znaš 925 kada je Tomislav protjerao barbare preko Drave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RedFox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Lokacija: Zla Šuma
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2009. 21:43 
Naslov:  Re: Ne uđemo li u travnju u NATO, HV se treba povući iz Afganistana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam, možda sam noob za politiku, al jel netko zna jel se plaća članarina za NATO i koliko iznosi!??

Trošak koji će se utrošiti na NATO i općenito troškovi u ovoj zemlji od strane političara su smješni! nalazimo se u državi gdje sve košta kao sv. petra kajgana, i sami troškovi za kampanje će bit isto smješni, tolko nula nisam vidio ni u japanskim arkadnim shooter igrama gdje se bodovi računaju u gugolima!

baš me zanima kak će nas izvadit iz tog financijskog sranja i još pristupit natou i nedajbog EU!

sad smo barem banana država, nakon svih tih njihovih hirova i njihove opće nesposobnosti možda ostane kora od banane!


sranje je kad si mlad i imaš dvajst i koju godinu i frustrira te činjenica da živiš u zemlji u kojoj se događa sve to što se kod nas događa, a posve si nemoćan da to promjeniš!

i onda još i NATO, što će vjerovatno poboljšat stopu nataliteta koji je već u minusu!

Tužno je što se ulaže u takve stvari nego u nešto što će biti korisno hrvatskom stanovništvu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: