Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jakovu Faku svjetska bronca u biatlonu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 18:14 
Naslov:  Jakovu Faku svjetska bronca u biatlonu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivici, Janici i Natku pridružio se 21-godišnjak iz Mrkoplja koji je učinio novi snježni podvig. Ušao je u povijest kao prvi hrvatski osvajač medalje u nordijskim disciplinama što je zaista ravno SF-u.
Jakov Fak je na SP-u u južnokorejskom Pyeongcheongu napravio senzaciju osvojivši treće mjesto sa svega 17 sekundi za najvećim biatloncem svih vremena Norvežaninom Oleom Einarom Bjoerndalenom, kojem je to rekordni 13. naslov na svjetskim prvenstvima.
Drugi je bio Nijemac Christoph Stefan sa svega tri sekunde bržim vremenom od Faka, koji je na streljani od ukupno 20 hitaca promašio samo jedan.
"Sve do zadnje serije od pet hitaca pucao sam bez greške, a ne želim ni pomisliti što bi bilo da nisam promašio taj jedan jedini hitac. Zasluge idu i slovenskom treneru Urošu Velepecu s kojim sam sjajno odradio pripreme za ovo Svjetsko prvenstvo. I mene je jako iznenadila ova bronca, nisam mogao ni zamisliti da će se moj životni san ostvariti tako brzo", izjavio je sada već legendarni hrvatski biatlonac.
Dvadesetjednogodišnjak iz Mrkoplja je u Južnoj Koreji najavio senzaciju s 15. mjestom u sprintu, a ove sezone je postao prvi Hrvat koji je osvojio bodove u Svjetskom kupu 38. mjestom u švedskom Ostersundu, da bi nekoliko dana kasnije u austrijskom Hochflizenu bio petnaesti.
Karijeru je počeo kao skijaš-trkač, a prije nekoliko godina se prebacio u biatlonce. Od svibnja prošle godine trenira sa slovenskim biatloncima, a njegova bronca je iznenadila sve jer je prije dva mjeseca propustio desetak dana treninga zbog bolesti.
Prema mišljenju stručnjaka i s obzirom na uvjete, Fak je najveći talent u svijetu biatlona koji može strašno napredovati, pogotovu u skijaškom dijelu jer se potvrdio kao sjajan strijelac.
net.hr/hina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ajkula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2009. 22:49 
Naslov:  Re: Jakovu Faku svjetska bronca u biatlonu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cestitam i zelim sto vise faka. Samo fak fak fak...

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: