Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
ne vidim kakve veze ima moja prehrana s tim što obožavam mačke, recimo...

Na ražnju? Very Happy

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..na lešo Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stich je napisao/la: ›
e majo, ajd ovako naklapanje ti je bezveze. stvarno nisi informirana, ali uopce. ako nemislis potrudit se i doci do kvalitetnih informacija nemoj pisat budalastine, jer, sramotis se.. ajd ti lijepo dodji za vikend, ako ti je bed nemoj se predstavit, i samo promatraj kakva je situacija. za tvoju nepromisljenost oko udomljavanja nije niko kriv osim tebe, i to dobro znas, svako zna da iz azila ide direktno kod veterinara, mislim!?! lako je druge okrivljavat, i ovi tvoji napadi su samo ljubomora i licemjerje. tako da nemas beda, niko se nevrijedja, MI znamo zasto idemo u azil, ali ti neznas zasto nas mrzis. btw izgradili smo medicinski box, box za stence i karantenski box, i jos prije 4 mjeseca---nemas pojma o cemu pricas. kad je 80 pasa uginulo od vrucine nije bilo volontera u azilu nego 2 maloumna radnika prije 2 godine.. mi smo tamo puuuno kasnije dosli, imamo planove i vjeruj imamo donacije. PONAVLJAM NEMAS POJMA a i vjeruj.. ovo nisam pisala samo tebi nego svim ljudima koje trujes svojom licemjernoim ljubavi prema drugom zivom bicu. trebat ce puno vise od naklapanja jedne neinformirane djevojcice da obeshrabri grupu ljudi kojoj se broj povecava svakom danom. to je odnos ljudi uzivo a ne ovo tvoje naklapanje preko interneta... a da smo alernativni klaunovi?!? ne kontam,, pa zar jedna velika ljubiteljica zivotinja jede meso?? ako sam nejedenjem lesina dr zivotinja alternativni klaun.. eo ponosno obuvam klaunske cipele i stvljam crveni nos.. od tog bar niko ne umire...


de aj molim te zabi glavu u pjesak i zamoli nekog da te nalupa po dupetu...il obrnuto...ok?

nemam se ja potrebe pravdat ogranicenim alternativnim klaunovima (vidim da si se nasao/nasla u tome)..kad sam psa uzela iz azila obavila sam sve po ps-u(posto sam po struci to sto jesam i za razliku od tebe ZNAM znanje) bez da mi je itko od "maloumnih" radnika rekao sta da radim..sto znaci da je stene bilo kod veterinara , da je zrihtano kako treba , da su moji psi kod kuce bili cijepljeni i da je psic bio u kucnoj karanteni , dok nije krepao , bez obira na to koliko sam ja truda i novaca ulozila u to da ga spasim...nakon sto je on uginuo , dezinficirala sam prostorije u kojim je boravio ali su mi se svejedno nedugo potom razbolili psi (sto nije bas jako cudno, ali me iznenadilo jer sam poduzela sve mejre da se to ne dogodi)
moja krivica je u tome sto sam bila glupa i otisla u azil po psa i uopce ugrozila svoje pse koji su bili zdravi i pravi
VASA (svi koji imaju veze s osjeckim azilom) je krivica u tome sto ste izvor zaraza , sto imate 250 bolesnih pasa koje nitko ne tretira protiv glista a kamoli neceg drugog.
vasa je krivica sto skupljate pse bez plana , programa , adekvatnog smjestaja, i plana udomljavanja
ja ne trujem nikoga , ljudi trebaju znati da pse iz azila ne treba uzimati jer su izvor zaraze
dok to ne sredite necu vam pruziti podrsku i poplljuvat cu osijecki azil di god stignem
u osijeku trenutno nisam , pa nemogu doci a i da jesam ne bi dosla jer bi se vjerovatno potukla s nekim
idete mi na nerve sa svojim preseravanjem , plakanjem kukanjem , nejedenjem mesa i moljakanjem para a kurca ne mrdate da tim psima realno bude bolje
to sto ste dogovorili s furijem pola cijene mozete objesiti maccku o rep...VI trebate konstantan veterinarski nadzor
trenutno sam u svedskoj imam para ko govana , kupili smo kucu i sad hocu psa..i umjesto da kupim psa , reko udomit cemo jednog..i znas sta se ispostavilo??
da sam na listi cekanja da udomim psa , oni nemaju pasa ulicara i napustenih pasa dovoljno , a zasto?? zato sto znaju sto rade...
takodjer su kao i vi mahom volonteri , i zive odnosno uspjevaju od donacija
+sto psa bez obzira na to da ga udomljavas moras platiti i to masno
prekinite srat i napravite nesta konkretno


Zadnja promjena: majaazdaja; 20.02.2009. 13:04; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta je.. nemas argumente?? i mislila sam i to je to do mene ja nemam vremena za ovakva sranja, a vi pisite do mile volje. e i da nevolite zivotinje ako ih jedete ili nosite, jednostavno je.. 1+1=2, a ovo o lupanju po dupetu, de odrasti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2009. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda.. sto se tice konkretnog pitanja vezanog za azil---dodji vikendom, sve ce ti bit jasno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stich je napisao/la (Pogledaj post): › anakonda.. sto se tice konkretnog pitanja vezanog za azil---dodji vikendom, sve ce ti bit jasno..


...pitanje sam ti i postavila preko neta, jer imam razloge zašto ne mogu doći vikendom...a i ruku na srce, teško da bi opet surađivala s osječkim azilom, strah me....ja svoje tamo odvolontirala odavno...


Zadnja promjena: anakonda; 20.02.2009. 13:06; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stich je napisao/la: ›
sta je.. nemas argumente?? i mislila sam i to je to do mene ja nemam vremena za ovakva sranja, a vi pisite do mile volje. e i da nevolite zivotinje ako ih jedete ili nosite, jednostavno je.. 1+1=2, a ovo o lupanju po dupetu, de odrasti...

stich, inače sam ja jedan ovako kulturan i miran momak ( Very Happy ), ali moram ti sad reć NE SERI.

Kakve veze ičija prehrana ima sa činjenicom voli li netko životinje ili ne? Ako si ti vegetarijanka, ja isto tako mogu tebi zamjeriti da si ubojica jer ubijaš živo voće i povrće da bi imala što jesti - prema tome, nisi ništa manji licemjer od mene koji jedem meso i uživam u njemu. Ako mi misliš predbaciti argument da povrće nema svijest, da nije "za prave živo", ja te izazivam da mi pružiš znanstveni dokaz.

Ti kao vegetarijanac si veći ubojica od mene. Ja jedem životinje koje troše kisik, ti jedeš biljke koje nam ga proizvode.

Divim se vama volonterima koji crnčite po cijele dane u azilu samo zato jer volite životinje, ono, stvarno vam svaka čast, to stoji. Ali brate mili, ovo da ljubitelji životinja ne bi trebali jest meso je najveća količina sranja koju sam čuo u posljednjih... pa, jako dugo.

Što bi onda trebali jesti? Gdje bi trebali naći bjelančevine nužne za razvoj naših organizama, a koje se nalaze samo u mesu? Da imam probavni trakt biljojeda, jeo bi travicu svaki dan. Ovako...jest ću sve, jer sam svejed. Jest ću i životinjsko meso, bez obzira što ti, Greenpeace ili novozelandska vlada imali reći o tome. Jedem meso, ponosim se time, ali usudi se reći da ja ne volim svog mačka Brbu ili štene-kujicu Ani. Da ih ne volim, ne bi Brbi pustio da spava pored mene u krevetu, ne bi Ani tolerirao što je još mala pa ne zna da piškiti po kuhinjskom podu nije u redu, ne bi Brbi tolerirao što obilježava svoj teritorij - po radijatoru u mojoj sobi, ne bih se igrao svaki dan s Ani i pomagao joj da se opusti u novom prostoru i da se ne treba bojati ni mene ni mojih ukućana, ne bih Brbi s tatom davao lijekove protiv bolesti i previjao mu rane svaki put kada izgreban i ozlijeđen dođe iz noćnih izleta, unatoč čemu ga ja ni dalje ne želim dati sterilizirati... itd.

Nisi klaun zato što ne jedeš meso drugih životinja, klaun si zato što se ponašaš kao jedan.


Zadnja promjena: Frost; 20.02.2009. 13:08; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na Azilu stalno treba raditi. Oni koji kažu da se tamo ništa ne pomiče s mjesta, nisu u pravu. Svake pohvale volonterima (naglasak na VOLONTERIMA) koji izdvajaju svoje slobodno vrijeme, i trude se na najbolji način pomoći psima, kako god znaju i umiju!! Na ražanj one koji imaju štogod protiv volontera i koji ovdje preko foruma daju svoje zamisli umjesto da odu tamo i sami potegnu nešto, priključe se, angažiraju se (najlakše je reći jebeš ovo jebeš ono napravite ovo ubijte kerove nadjite im stalnu njegu itd...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2009. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pinkychus je napisao/la: › Na ražanj one koji imaju štogod protiv volontera

Na ražanj sve one koji imaju štogod protiv svih ljudi koji svoje slobodno vrijeme besplatno daruju onima kojima treba pomoć, bilo to životinje, ljudi, parkovi, ruševne kuće, itd.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
pinkychus je napisao/la: › Na ražanj one koji imaju štogod protiv volontera

Na ražanj sve one koji imaju štogod protiv svih ljudi koji svoje slobodno vrijeme besplatno daruju onima kojima treba pomoć, bilo to životinje, ljudi, parkovi, ruševne kuće, itd.


Tako je... na ražanj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkychus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komentiram ono što se tiče i mene, dajem i svoje mišljenje, mislila sam da je upravo i to jedan od zadaća foruma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LukaEsseker89
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj jeste svi dosadni s tim azilima...bnk...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2009. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja isto imam filing da se ovaj azil precesto komentirati i spominje, a svaki puta je to isto mlacenje prazne slame. Tko zeli pomoci neka ode tamo i radi, ostali neka sute i to je to.

Jedno pitanje samo za Inga, kod te Eutanazacije, koji bi bio kriterij izbora koji psi ostaju na zivotu?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
kod te Eutanazacije, koji bi bio kriterij izbora koji psi ostaju na zivotu?


psi koji su neizljecivo bolesni , psi koji nisu kompetentni za udomljavanje iz bilo kojeg razloga

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 21:15 
Naslov:  Re: Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm... gdje su bili svi ljubitelji života kad smo ovdje raspravljali o eutanaziji? Koliko nas je ono bilo protiv, dvoje? Voli li onda Osijek pse više ili manje nego ljude? Hm...

Moj stav je u oba slučaja jednak, da ne bude zabune, samo primjećujem...

Nego, ono što mene živcira je stav volontera. Oni koji ne dolaze u azil ne vole životinje. Ne vole ih ni oni koji ne doniraju, ni oni koji jedu meso, ni oni koji ih ne udomljavaju.

Recimo, u bezbroj sam situacija primijetila zajedljiv ton u odgovorima na komentare slika na Facebook profilu azila. Netko prokomentira određenu fotku, a odgovor na to uvijek bude u smislu - šta komentiraš, dođi ga udomiti.

Osim što je to bezobrazno i nekulturno (odnosno, upravo zato), odbija ljude koji su zainteresirani.

Svojim (pasivno) agresivnim stavom ne postižete ništa pozitivno.

Shvatite da hrpa tih ljudi živi sa starcima koji se s tim ne slažu ili jednostavno nemaju uvjete za (još jednog) psa.

Shvatite, isto tako, da puno tih ljudi nije iz Osijeka i ne mogu dolaziti volontirati jer nemaju osobni automobil, a ne mogu blatnjavi od glave do pete javnim prijevozom odlaziti doma.

To ne znači da ne vole životinje, to ne znači da im nije stalo do pasa iz azila ili pasa općenito. Glupi, zajedljivi komentari su potpuno bespotrebni. Da provodim toliko vremena boreći se za neku stvar, puno bi mi značio sam interes ljudi. Interes bi se jednog dana vrlo vjerojatno mogao pretvoriti u konkretan doprinos.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: