Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

conie je napisao/la: ›
a to štene koje je zarazilo tvoje pse jesi li se raspitala i otišla kod veterinara.pa naravno da nečeš donjet štene koje je izvor zaraza kući među ostale pse ako nisu cjepljeni.pa ti više nemoj NIKAD uzet psa iz azila.sad su svi krivi jel si ti sama napravila grešku jel????aha a jel tako i s ljudima treba svi oni koji su bolesni treba ih uspavat da bi ovim zdravijima bilo bolje jel????


ma jeste vi normalni???? dali je moje da se raspitam ili je vase da udomljavate zdrave zivotinje a ne izvore zaraze??
koliko ja vidim vi u kompletu nemate osnovnog znanja o zaraznim bolestima , nemate karantenu u azilu , nemate rodilise , nemate jaslice , psi su vam porazbacani kako koji , bjeze van iz azila , grizu zderu jedan drugoga....VI cete meni reci kako ja nemam srca?? i kao ja se gledam u ogledalo...psima u azilu je tako lose kako je zato sto se njima bave ljudi bes pameti , jedino sto imate je dobra volja
i normalno da vam nitko nece biti sponzor i dati pare kad nemate NIKAKAV razraden plan i program...nemate nikakvu podlogu a ljudi koji su vam mozda financijski u stanju pomoci nece dat novce takvim nadobudnim alternativnim klaunovima
s vama se ne isplati komunicirati uopce jer ste ko zaljubljene siparice , hranite se romanticnim idejama o sretnim psicima , hranite svoje jadne duse mahanjem bolesnih repica i djelite smjeskove..vas moze bit stid a ne mene
ono sto sam ja u svojim postovima navela su metode koje provode uspjesni azili..osjecki azil je daleko od toga..
sklepali ste 5 kucica , i imate nefunkcionalnu ogradu i unutra 250 pasa
ma sam podatak o tome da vam je za toplotnog udara uginulo 80 pasa!!! pa zbog tog vas treba na sud zbog zanemarivanja/zlostavljanja zivotinja, kog vi spasavate?? ha?? niste im u stanju vode dat a meni popujete tu
sram vas bilo , busate se u prsa zrtvovanjem svog dragocjenog vremena a psi vam krepavaju ko muhe

moji psi su bili cijepljeni , regularno protiv sveg a protiv cega su trebali bit...tis mene ucit pameti , nadobudna bundevo

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
@majaazdaja ... ne vrijedi vise pisati ... mi smo bescutne zvijeri jer smo rekli da da neke pse treba eutanazirati kako bi ostalima bilo bolje.

jedno su zelje, a drugo je mogucnosti.


mislim da si u pravu , volonteri trebaju sazrijeti

_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2009. 0:57 
Naslov:  Re: Devedeset posto štenaca ugiba u Azilu zbog loših uvjeta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razrada plana i nacrta azila kako sad izgleda i kako bi trebao izgledati nakon "face lifta" s detaljno razrađenim cjenovnikom od cijene koštanja betona do cuge i hrane za volontere, izračun razrađen do zadnje kune. bez plana i izračuna nitko neće ni pomisliti na pomoć jer će biti uzaludno bacanje novca.

taj plan predočiti i prezentirati financijskom izvoru. izvoru se u taj plan treba navesti sve što je majaazdaja navela, plan i nacrt kako izorganizirati površinu azila i to u potpunosti. iskreno ne znam kolike je površine azil ali znam da bi u njemu trebao biti velik broj natkrivenih boxova, ambulanta i neke prijamne prostorije.

volonteri su iskreno divni i svaka čast na uloženom trudu, živcima i emocijama ali u drugu ruku mora se biti svjestan jedne činjenice. da se ovdje radi o jako velikom broju pasa kojih je maltene svakim danom sve više i više. kastracije i sterilizacije su neophodne, a eutanazije nužno zlo. treba se gledati i s ekonomskog stajališta. ako ćemo iskreno, kastracija/sterilizacija (ne znam točno ali mislim) dođe 200-400kn (sveukupno sa oba posjeta veterinaru, činom kastracije, anestezijom, medikamentima, kontrolom i vađenjem konaca ako je riječ o običnim koncima, a ne o razgradivim koji su skuplji i automatski dižu cijenu zahvata). liječenje psa od štenećaka ili neke druge bolesti je duplo skuplje s neizvjesnim ishodom. tretiranje 200 pasa antihelmiticima je poprilično jeftino ako uzmemo u obzir da smo eutanizacijom jednog teško bolesnog psa očistili 200 pasa od glista/trakavica/ostaliih crijevnih nametnika. mislim da vidite na šta ciljam. ako će se eutanazijom 4 bolesna, stara psa omogućiti tretiranje ostalih pasa protiv glista ili buha, ili se zgrnuti sredstava za 4 cjepiva, zašto ne.

što se hrane tiče. mislim da je jedna farma bila ponudila neko svinjsko meso azilu pa je azil to odbio jer psi ne bi trebali jesti svinjsko meso tako da su se zaduženi za azil lijepo brinuli o psima. istina je da prvoklasnog psa nećete hranit svinjetinom ali brate mili to su lutalice koje su do juče jele masni papir od bureka i iskreno mislim da ti psi ne bi imali ništa protiv svinjetine, no eto nadležni su odlučili da to nije zdravo za njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ovako, grad Osijek je po proračunu uplaćivao 100 kilji kuna po proračunu, dolazile su donacije izvana, volonteri i ini građani donose hranu, ali uvjeti u azilu su i dalje niti za svinje držat, a kamoli prekobrojne pse....VOLONTERIMA SVAKA ČAST NA TRUDU, ali jedini način na koji bi se azil dao srediti je skinuti dosadašnjeg rukovoditelja s trona na kojem sjedi već 10 godina i ubire plodove samofinanciranja...sebe, ali ne i azila.....
...ima jedan dobar članak o samom azilu ovdje, vrijedi ga pročitati: http://www.alertonline.org/magazine/full.php?subaction=showfull&id=1227884211&archive=&start_from=&ucat=2&

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majaazdaja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
zlo i naopacke
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2009. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uuuu, gadno su nas oprali Sad

u clanku se spominju neke cifre koje baki na pijaci zvuce astronomski ... ali pola milijuna kuna u pet godina je nista novca. to je bijedna crkavica od koje se zaista ne moze nista napraviti.

ali me iznenadio jedan dio clanke

Citat: › Odgovornim za višegodišnje probleme oko rada u azilu za pse, odbijanje besplatnog cijepljenja pasa, ali i novonastalu situaciju, smatraju isključivo predsjednika udruge „Život“, koji je zbog netransparetnog vođenja poslova često uzrokovao sukobe sa svojim suradnicima i s gradskim adminstrativnim aparatom.


zasto bi netko odbio besplatno cjepivo ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...čudni su putevi g. Feila....a što se tiče svota novaca uloženih u azil, @Ingo - vjeruj mi da su istinite...osim besplatnog zemljišta, azil je za početak svog rada dobio i lijep iznos novaca, od kojih je samo dio utrošen u infrastrukturu koja je dandanas jednaka početnoj...ostatak novaca je naravno otišao za raznorazne honorare.....u pravu si kad kažeš da pola miljona nije puno u pet godina, ali ipak....odbijanje svinjetine, bespla cjepiva, uništavanje dobre suradnje s osječkim veterinarima koji su se bunili zbog samog sistema rada azila - to je već sranje....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2009. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pola milijona kuna je dovoljno novca da se azil dovede u kolko tolko pristojno stanje, al da je to samo pola milijona, ipak mislim da je tu duplo ako ne i troduplo veća cifra.

što se tiče odbijanja bespla cijepljenja, reći ću samo jedno, nakon rata dosta farmi mliječnih krava dobile su ponudu njemačke za besplatne najmodernije pulsatore (aparat za mužnju koji automatski određuje količinu pomuženog mlijeka, % masti u mlijeku i ima još par testera ali je portpuno automatski). hrvatska vlada je to odbila sa veliko "hvala" da bi onda potrošili basnoslovnu cifru za nabavku zastarjelih pulsatora koji sad stoje u muzejima. samo želim reći da je kao i u ovom primjeru nekom u interesu da se ta cijepljenja plate, da se odbije svinjetina, da se ništa ne radi na azilu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SheOs
Offline
Ukupno postova: 119
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2009. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja zbilja mislim da se puno toga pokralo na uštrb tih jadnih pasa. Govorim od početka o rukovoditelju. Mislim da je dosta vladao. Neka se Grad pronađe adekvatnu lokaciju, sagradi novo sklonište kako treba i zaposli mlade i pametne, poštene ljude koji vole životinje i koji će se rado brinuti za dobrobit njih,a ne sebe kako je sada slučaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ma, čak i lokacija može ostati, ipak je besplatno zemljište u pitanju...treba se uložiti u infrastrukturu, prvo i osnovno....nakon reorganizacije rukovodstva....ne znam zašto se ne prepusti to volonterima, oni ionako jedini tamo rade, kako mi se lijepo vidi.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stich
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.02.2009. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e majo, ajd ovako naklapanje ti je bezveze. stvarno nisi informirana, ali uopce. ako nemislis potrudit se i doci do kvalitetnih informacija nemoj pisat budalastine, jer, sramotis se.. ajd ti lijepo dodji za vikend, ako ti je bed nemoj se predstavit, i samo promatraj kakva je situacija. za tvoju nepromisljenost oko udomljavanja nije niko kriv osim tebe, i to dobro znas, svako zna da iz azila ide direktno kod veterinara, mislim!?! lako je druge okrivljavat, i ovi tvoji napadi su samo ljubomora i licemjerje. tako da nemas beda, niko se nevrijedja, MI znamo zasto idemo u azil, ali ti neznas zasto nas mrzis. btw izgradili smo medicinski box, box za stence i karantenski box, i jos prije 4 mjeseca---nemas pojma o cemu pricas. kad je 80 pasa uginulo od vrucine nije bilo volontera u azilu nego 2 maloumna radnika prije 2 godine.. mi smo tamo puuuno kasnije dosli, imamo planove i vjeruj imamo donacije. PONAVLJAM NEMAS POJMA a i vjeruj.. ovo nisam pisala samo tebi nego svim ljudima koje trujes svojom licemjernoim ljubavi prema drugom zivom bicu. trebat ce puno vise od naklapanja jedne neinformirane djevojcice da obeshrabri grupu ljudi kojoj se broj povecava svakom danom. to je odnos ljudi uzivo a ne ovo tvoje naklapanje preko interneta... a da smo alernativni klaunovi?!? ne kontam,, pa zar jedna velika ljubiteljica zivotinja jede meso?? ako sam nejedenjem lesina dr zivotinja alternativni klaun.. eo ponosno obuvam klaunske cipele i stvljam crveni nos.. od tog bar niko ne umire...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@stich - imam pitanje...primjećujem da se zaista pokreće nešto u azilu, bar što se tiče volontera....kakav je vaš status u donošenju odluka, odnosno koliko surađujete s rukovodstvom Azila?...tko zapravo pokreće sve akcije?...tko vodi financiranje/samofinanciranje?...to mene zanima...tko raspoređuje novce i brine se oko ulaganja?...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.02.2009. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i btw. komentar: ljubiteljica sam životinja, ali svejedno jedem meso i to u velikim količinama....ne vidim kakve veze ima moja prehrana s tim što obožavam mačke, recimo...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.02.2009. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je sad ga je usrala sa mesom...

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.02.2009. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stich je napisao/la: › pa zar jedna velika ljubiteljica zivotinja jede meso??

Ja sam ljubitelj životinja i biljaka. Uz dobru šniclu volim i dobru salatu Very Happy

anakonda je napisao/la: › ne vidim kakve veze ima moja prehrana s tim što obožavam mačke, recimo...

pa...ako ne voliš jest sijamske, onda ima... osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: