Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Na mjestu Bijele lađe voljeli biste vidjeti...

Rad broj 008
41%
 41%  [ 84 ]
Rad broj 004
38%
 38%  [ 79 ]
Rad broj 002
2%
 2%  [ 6 ]
Rad broj 003
2%
 2%  [ 5 ]
Ništa od navedenog
14%
 14%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 204


Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?

vjerojatno zato što je sad idealna prilika da se na tom cijelom reprezentativnom prostoru o jednom trošku izgrade stanovi i lokali za koje će pojedinci moći izvući masne pare.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.02.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?


Bijela lađa je sama po sebi premala (1600m2) da bi se nešto veće gradilo...a ako se treba nešto veće raditi od tih 1600m2 onda to vuče za sobom neke dodatne poslove koji dosta koštaju...i za koje treba čekati da se provedu u katastru i gruntovnici.kao naprimjer,nema veze što su obje parcele(livada i bijela lađa) pod istim vlasnikom,ako će se graditi zgrada veća od 1600m2 znači prelazi u drugu parcelu,mora se napraviti parcelacija(znači oduzeti livadi onoliki broj m2 koliko je objekt prešao u tu parcelu i toj parceli gdje je bijela lađa dodati broj m2) i dok se sve to snimi,obradi,nacrta,provede u katastru i gruntovnici..a još prije toga sve dozvole potrebne od grada...proći će mjeseci....

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.02.2009. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koliko je brz naš katastar,gruntovnica,urbanizam...bolje ne pitaj...ljudi znaju čekat godinama...

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): › Dao sam 4 argumenta.Prvi je livada koja bi i dalje bila zapisana od dzukela,drugi je praznina toga prostora,treci je da svi gradovi sele na rijeke a mi smo na rijeci,zasto neiskoristiti to?hallo o cemu pricamo,livadi ,haubicama i podzemnim atomskim sklonistima??


bilo sta da se tamo sagradi, psi ce i dalje pisati i srati, tako da se ne zavaravas. Gradnjom silosa se nece sprijeciti pse da pisaju i seru.

Praznina tog prostora uopce ne mora biti losa.

I tocno je da se gradovi sele na rijeke ... ali ne sa gradnjom gigantskih rafinerija sa tankovima za naftu.

Ako smo mi na rijeci, trebamo to iskoristiti svakako ... ali ne tako da sve asfaltiramo i betoniramo, nego iskoristimo rijeku na drugi nacin.

I na kraju ... da, pricamo o livadi. Livada je svakako bolja od bilo kakve staklene, betonske zgrade.

Da se tebe pita, vjerovatno bi posjekao sve parkove uz Dravu i napravio neko novo naselje ? ... jer, zasto ne iskoristiti taj prostor ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na stadion treba tamo izgraditi Smile

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

molim te INGO kad si tako pametan...daj ti svoj konstruktivni prijedlog što da tamo bude

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garfild
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam sinoć na izložbi. Za ove koji hvale ovaj br 4., jesu li vidjeli da je to park podignut od zemlje 6-10 metara?!?! Kao preko velikog humka, izgleda kao da je postavljen nad smetlištem. Dravu i drugu obalu možeš vidjeti samo ako se popneš na to brdo. HVALA na takvom parku...NOT

Zar ocjenjivački sud nije imao dobru dioptriju pa građane zavodi sa ovim "zabavnim parkom"!?!?

Više je korisnog zelenila kod rada br 8 i to u razini s šetnicom i terenom.

Uvijek sam za objekte iznad terena a ne krtičnjake u podzemlju!!!

Definitivno glas za br 8!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andrea Zuckerman
Offline
Avatar

Ukupno postova: 153
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi zamolila sve ljubitelje livada da se isele iz grada. Ravna je Slavonija, neće morat daleko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja bih zamolila sve doseljenike u grad, a koji su prije toga odrastali u blatu i opancima, da ne zamjere Osječanima na željama o parkovima, livadama i svim onim čime se Osijek stoljećima prije betona i stakla ponosio.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


...dobro, aj - krivo se izrazih - livada je zaista krivi izraz....ali sve ostalo stoji.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anakonda, maco, ajde u mi Osječani, ubroji samo sebe, jer kuckaš u svoje ime, a ne u ime svih Osječana. To što ti umjesto zatravnjenog brda ispod kojeg je shopping centar, vidiš park to je tvoj problem. Ti se ponosiš livadom, ja Europskom avenijom. Želim u gradu nešto novo po uzoru na svjetske gradove i načine kako oni rješavaju obalu. Ne želim brdo od kojeg ne vidim Dravu i na koje se moram penjati da bih došao do promenade. Wtf? Šta je to, drugi red nasipa ako Drava poplavi? Shopping centar pod zemljom, neš ti sadržaja, neš ti ideje.


Zadnja promjena: verycreativan; 12.02.2009. 12:58; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


Zadnja promjena: Osječanin; 12.02.2009. 12:58; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: