Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kremiranje ili pokop?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.01.2009. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jab da izađem kroz neki dimnjak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2009. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

la čupakabra je napisao/la: ›
jab da izađem kroz neki dimnjak
šta si ti neki đed mraz

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.01.2009. 23:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam rekla da cu i uci kroz dimjak

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2009. 7:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno spaljivanje. Ne podnosim pomisao da moje tijelo glođu, grickaju i što sve ne. Lijepo neka me spale i prospu u vjetar, dj neka zavrti gou i neka nitko ne plače.

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2009. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a mene mogu spalit.. al ne znam kak bih mogla istrpit pomisao da se moji najbliži peku u peći i da cvrlje ko čvarci....

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova pogrebna usluga
Umjesto klasičnog ukopa ili kremiranja, pokojnik se umače u tekući dušik na temperaturi od - 196°C i mljevenjem pretvara u prah.


Proces koji se naziva promession uključuje smrzavanje tijela i mrtvačkog lijesa na temperaturu od -18°C, a potom uranjanje u bazen tekućeg dušika na temperaturu od - 196°C.

Na taj način i pri toj temperaturi tijelo pokojnika postaje vrlo lomljivo. Nakon "hlađenja", tijelo se pomoću vibracija smrvi u finu prašinu, a pomoću sustava magneta iz te prašine izvuku se komadi metala koji su bili ugrađeni u pokojnika (plombe u zubima i zubne navlake, proteze, šarafi i pločice iz kostiju, dijelovi umjetnih kukova itd...)

Cijeli postupak pristalice ovog načina "obrade mrtvih" hvale kao ekološki prihvatljivog i to znatno više nego postupak kremiranja, odnosno spaljivanja tijela. Da ne govorimo o tome koliko se na ovaj orginalan način rješava i problem nedostatka grobnih mjesta.

Nakon toga prah se stavlja u mali biorazgradivi kovčezić koji se ili zakopava u plitak grob ili se daje pokojnikovoj rodbini.

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2009. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › Nova pogrebna usluga
Umjesto klasičnog ukopa ili kremiranja, pokojnik se umače u tekući dušik na temperaturi od - 196°C i mljevenjem pretvara u prah.


Proces koji se naziva promession uključuje smrzavanje tijela i mrtvačkog lijesa na temperaturu od -18°C, a potom uranjanje u bazen tekućeg dušika na temperaturu od - 196°C.

Na taj način i pri toj temperaturi tijelo pokojnika postaje vrlo lomljivo. Nakon "hlađenja", tijelo se pomoću vibracija smrvi u finu prašinu, a pomoću sustava magneta iz te prašine izvuku se komadi metala koji su bili ugrađeni u pokojnika (plombe u zubima i zubne navlake, proteze, šarafi i pločice iz kostiju, dijelovi umjetnih kukova itd...)

Cijeli postupak pristalice ovog načina "obrade mrtvih" hvale kao ekološki prihvatljivog i to znatno više nego postupak kremiranja, odnosno spaljivanja tijela. Da ne govorimo o tome koliko se na ovaj orginalan način rješava i problem nedostatka grobnih mjesta.

Nakon toga prah se stavlja u mali biorazgradivi kovčezić koji se ili zakopava u plitak grob ili se daje pokojnikovoj rodbini.

na kraju si opet na vibracijama osijek031.com smile
ovo ne zvuči loše,samo kontam da ovo davanje rodbini nešto ne ide kod nas,jer navodno ni nakon kremiranja kod nas ni urnu sa pepelom nemožeš dobiti pa da recimo prospeš pepeo (kako smo navikli gledati u dramama)ili držiš kod kuće urnu

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma svejedno mi je zapravo..... i ovako i onako si mrtav ladan

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2009. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

donacija organa & kremiranje, definitivno.

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova pogrebna usluga
Umjesto klasičnog ukopa ili kremiranja, pokojnik se umače u tekući dušik na temperaturi od - 196°C i mljevenjem pretvara u prah nakon čega ga sipamo u vaše piće dobrodošlice dok čekate da izaberete vijenac i čitulju tako da vaš pokojnik zauvijek postaje dio vas osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2009. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u svakom slučaju kremiranje,sam kužim da će još proći puno godina dok se kod nas napravi krematorij,ah pa taman...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2009. 19:47 
Naslov:  Re: Kremiranje ili pokop?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo, neka uzmu sve što valja. A onda neka me bace gdje bilo, i tako ću istrunuti, bolje da fertiliram neko polje marihuane nego da mi djeca daju desetke tisuća kuna na popa, grobno mjesto, karmine i na kraju spomenik.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2009. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
Prvo, neka uzmu sve što valja. A onda neka me bace gdje bilo, i tako ću istrunuti, bolje da fertiliram neko polje marihuane nego da mi djeca daju desetke tisuća kuna na popa, grobno mjesto, karmine i na kraju spomenik.

Istina.
Bespotrebno bacanje novaca, i isto tako davanje crkvi.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2009. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf oću spomenik od crnom mramora visok za zakrili sunce, da mu washington monument bude otprilike do pola, da izaziva čuđenje i da ljudi pored njega prolaze otvorenih usta dok im se slina cijedi niz kaput, a oči šire na očigled dok pilje u masivni crni obelisk. da se piramide maknu s popisa svjeckih čuda i da moj nadgrobni spomenik zauzme to mjesto. na njemu nek bude slika, moja slika obrubljena zlatnim okvirom od suvog zlata, al bijelog zlata neć onaj žuti kič usrani nisam ja neki cigan jebemu, a slika da bude 10X10 metara da mi se vidi svaka pora na mom licu, a slika crno bijela da izgledam ko hamfi bogart bogara ti. pored obeliska s desne strane da imam isusa razapetog na križu u prirodnoj veličini al interaktivnog, da ima motion senzor i kad neko prođe ispred spomenika on počne jaukat i puštat krv (za baterije i svježu krv će bit zaduženi potomci, ima da redovno svake nedjelje mijenjaju ili ću im opsjedat kuće te bližu i daljnju rodbinu svaki dan i vikendom jaucim i zapomaganjem "ajooooooj ne promjeniste baterijeeeee jebemlivamsuuuuuunceeeeeee jebaće vas ciganiiiii trunićete u paklenom ognjuuu uuu uu buuu hu hu hu"), a s lijeve strane će bit prostor za lampijon, koji će zapravo bit roštilj pa kad mi rodbina i ekipa dođu mogu nešt i pojest dok me se sjećaju i kukaju kako je svijet bio drugačiji i ljepši kad sam ja bio živ i da ništa nije kao prije jer pošto mene nema svijet je sada siva rupa i jedva čekaju da umru svi da se više ne pate jerbo mene nema Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.01.2009. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek me bace kerovima Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: