Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Krvoločni psi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › sve je to lijepo... neka se sretnu u prolazu 2 mužjaka ili 2 ženke..recimo neki bull i ne znam, neki mužjak malo manji.... ajme veselja... Naravno da je dio krivice na gazdama..jer ako zanemaruješ psa ne može ispast normalan.. al ajde ti obuzdaj nekog staforda ili sta ja znam kad se naloži na nekoga a nema lanac, brnjicu... to su OPASNI psi i gotovo, jer da nisu takvi po prirodi ne bi ih tamo bacali u kaveze da se kolju... zašto bih ja morao imat 8 para očiju na promenadi kad šetam svog psa, propisno na lajni, kako me ne bi neka kerusina napala? Tko voli takve pse nek kupi lijepo kuću s dvorištem i neka tamo trči..


Mi se u suštini slažemo. Smatram da nijedan pas bez povodca nema što tražiti u šetnji gradom. Postoje mjesta gdje se pas može istrčati.

Ono što mi smeta je taj izraz "opasan pas". Činjenica je da je, recimo, pasmina pit bull godinama uzgajana za borbe i da je neke odlike borbenih pasa u njihovoj genetici teško iskorijeniti. No, to nije ni potrebno jer se takve stvari korigiraju odgojem. Takav pas nije za pasivnog, neupućenog i neiskusnog vlasnika. S obzirom na to da mi u šetnji gradom ne možemo znati kakvi su vlasnici pasa koje susrećemo, razumijem i skepsu i strah.

Pokušati fizički obuzdati razjarenog psa je glupost. Dobro odgojen pas će reagirati na komande i nema potrebe uopće razmišljati o tome kako ga fizički nadjačati.

Moj tada devetogodišnji brat je našeg njemačkog ovčara redovito šetao. Ponekad bi se cura zanijela, ali se na blagi trzaj povodca i komandu uvijek vraćala u položaj u kojem su njezine prednje šape bile u ravnini naših nogu.

Ona je bila itekako svjesna svoje veličine i snage pa se na male lajavce uistinu nije obazirala. Moja prijateljica se prema svome psu odnosi kao da joj je, u najmanju ruku, dijete ali i ona mi je rekla kako je nekoliko puta, dok bi njen mali mješanac napadao ovu moju grdosiju, navijala da mu barem malo zaprijeti režanjem.

Kad bi neki manji pas na nju lajao, ona bi se samo povremeno okretala i gledala ga kao da nije normalan. Nije mi padalo na pamet takvom psu stavljati brnjicu.

Ne govorim to zato što je to bio moj pas, nego zato što sam ga poznavala. Našu prvu njemačku ovčarku nikad nismo ostavljali samu s djecom. Jednostavno, primijetili smo da joj klinci idu na živce. Kada bi ju gnjavili, ona bi se ustajala i odlazila u svoju kućicu ili se premještala na drugo mjesto. Imali smo osjećaj da moramo biti oprezni.

Obje su bile odgajane jednakim metodama, dresirane na istom mjestu i tretirane potpuno jednako. A nisu bile jednake. Dakle, uvjerena sam da pasminu za malo toga možemo okriviti. Najčešće je problem u vlasniku, a ponekad jednostavno u samome psu.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.09.2009. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.24sata.hr/news/clanak/pitbul-napao-dijete-7-u-zagrebu-priveli-vlasnika-/134804/?context=naslovnica&web_page_id=main_page


aj sad nastavite srat kako nije do psa nego do gazde... znači samo ljudi koji imaju takve pse su gamad i ne brinu se za njih? šta nema zanemarenih jazavčara, pudlica, retrivera??? POD HITNO ZABRANIT držanje takvih pasa...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2009. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: › aj sad nastavite srat kako nije do psa nego do gazde... znači samo ljudi koji imaju takve pse su gamad i ne brinu se za njih? šta nema zanemarenih jazavčara, pudlica, retrivera??? POD HITNO ZABRANIT držanje takvih pasa...

Nije do psa, nego do gazde.

I ima zanemarenih jazavčara, pudlica i retrievera. Samo što takvi slučajevi nisu toliko eksponirani koliko ovi s pitbullovima.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.09.2009. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahaha.. daj me nemoj nasmijavat... da svi se okomili na jadne gazde.... stvar je što retriver ugrize svake 4 godine..a bullovi i ostale zvijeri svaka 4 dana... I do psa je i do gazde... životinja je uvijek životinja..ma koliko ju dresirao..ima svoje nagone

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobar ti potpis

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Opasni su vlasnici, ne psi.

Propisno odgojen i socijaliziran pas nije opasnost ni za koga.


Tko zna,zna Wink

Što bih sada trebao napisati,da su moji psi socijalizirani-neću.

Da je moja kujica jedina plasirana ženka iz RH na Euro Dog Show Budapest 2008.-neću.

Da su moji psi na povocu i pod kontrolom-neću.

Da je ljudsko neznanje ogromno-neću.

Da neznanje rađa strah-neću.

Itd.,itd. -neću ništa pisati i uvjeravati jer ne vrijedi.

Pozdrav svim savjesnim vlasnicima pasa,bez obzira na to koju pasminu posjeduju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.09.2009. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto..tebi svaka čast.. naravno da trebaš pustit svoju ženku ali tamo gdje nema ljudi..a ne kao onaj kreten usred zg... pas je pas... da imaš mužjaka i pustiš ga i naleti drugi mužjak..što bi radili?? igrali se... not

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 18:15 
Naslov:  Re: Krvoločni psi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo slika sa Euro Dog Show gdje je Muca jedina iz RH bila na "postolju",jedino je malo bed što je moram postaviti na ovaj topic,ali ...



Evo sada sam pročitao tvoj zadnji post,normalno da to nije u redu,vidi moje postove prije i ja sam protiv idiota koji se furaju na ono "neće ništa".

P.S.Mi smo četvrti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2009. 18:26 
Naslov:  Re: Krvoločni psi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo još malo slika kada smo već tu













Za sada toliko Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.09.2009. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bome..moram priznati... danas još nije zaklano nijedno dijete... nema izgriženih za lice...

razmišljam ja da nabavim dogu... pa da vidimo tko bi se zaljetao na promenadi.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.09.2009. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.09.2009. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld, ovo je poanta:

Ustanovilo se da je vlasnik, 21-godišnji Mirko D., psa držao bez nadzora. Nakon što je pregledana veterinarska knjižica, ispostavilo se i da pas nije bio cijepljen.

kriv je vlasnik, a ne pas. da je pas socijaliziran, mažen, pažen, držan na povodcu, redovno vođen kod veterinara, ovo se ne bi dogodilo. Wink

hoću i ja sa slikama?
Pale:


krvoločni pudlek:


sisanje "mamice":

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.09.2009. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kul ti je pas:-d ma naravno da je i gazda kreten..sve stoji.. također..ne može se pas sam cjepit... ja nekad isto reagiram pa me se ne shvati... pit bull je pas, beagle je pas..pudlica je pas, otom potom:-D... meni smeta kada vidim takvog psa bez lanca... kad se zaljeće prema meni.. to meni smeta... može netko imat i tigra, nekad lepojka:-D, ali da je u normalnim uvjetima... svi se slažemo da pas treba imati lajnu.. zašto bi netko tko šeta morao trpjeti staforda koji trči oko njega ? ili... 2 mužjaka da se nađu..staford i ne zna..šta hoćeš..to bi bio pokolj..može on biti dresiran,ali nagon je nagon

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.09.2009. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo audiworld
audiworld je napisao/la: ›
bome..moram priznati... danas još nije zaklano nijedno dijete... nema izgriženih za lice...

razmišljam ja da nabavim dogu... pa da vidimo tko bi se zaljetao na promenadi.


U kojem si ti filmu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: