Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Krvoločni psi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2009. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam dva psa, prilično se dobro kužim u njihovo ponašanje i apsolutno obožavam pse, ali na sve te bull-ove i tome slične pasmine se ježim.
Osobno sam mišljenja da se psi ponašaju onako kako se s njima postupa i u vrlo velikom broju slučajeva ljudi prave nepotrebnu paniku, jer o psima pojma nemaju. Ali ovo je jedan od 0.01% slučajeva u kojem potpuno razumijem strah. Iako postoje i stafordi i pit-bullovi koji su vrlo druželjubivi i dobroćudni, svejedno sklanjam od njih i sebe i svoje pse, a djecu bih sklanjala pogotovo, da ih imam. Vjerojatno nije pravilo nego iznimka, ali jedan sitni nepredviđeni detalj je dovoljan da te sjebe zauvijek i zato - neka, hvala. Čak mislim i da bi držanje takvih pasa trebalo u potpunosti zabraniti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2009. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›

Imam dva psa, prilično se dobro kužim u njihovo ponašanje i apsolutno obožavam pse, ali na sve te bull-ove i tome slične pasmine se ježim.
Osobno sam mišljenja da se psi ponašaju onako kako se s njima postupa i u vrlo velikom broju slučajeva ljudi prave nepotrebnu paniku, jer o psima pojma nemaju. Ali ovo je jedan od 0.01% slučajeva u kojem potpuno razumijem strah. Iako postoje i stafordi i pit-bullovi koji su vrlo druželjubivi i dobroćudni, svejedno sklanjam od njih i sebe i svoje pse, a djecu bih sklanjala pogotovo, da ih imam. Vjerojatno nije pravilo nego iznimka, ali jedan sitni nepredviđeni detalj je dovoljan da te sjebe zauvijek i zato - neka, hvala. Čak mislim i da bi držanje takvih pasa trebalo u potpunosti zabraniti.

Sva sreća pa se tebe ne pita za zabranu pasmine.
Najnoviji zakoni u Italiji i Nizozemskoj su da je ukinut zakon o zabrani držanja opasnih pasmina.
Po prvi put se cjelokupna odgovornost prebacuje na vlasnika psa.
Podržavam testiranje i provjeravanje podobnosti vlasnika za posjedovanje,ali zabranu ne.
Moji AST idu na izložbe pasa,imaju uzgojne dozvole itd.
Naša ženkica je jedina ženka iz Hrvatske,a samim tim i Osijeka koja je bila u plasmanu na Euro Dog Show 2008g.Bila je 4. u intermedia razredu,što je veliki uspjeh i za nas i za našu kinologiju.
Američki stafordski terijeri su sa oko 380 pasa bili najzastupljenija pasmina na Euro Dog Show-u.
Toliko o tome.
Mislim da je puno opasnije puštanje svojih pasa sa uzice.Svakodnevno na promenadi možete sresti puno odvezanih pasa,čega se užasavam.
Mislim da je to puno veći problem nego ova tema"krvoločni psi".
Pokraj AST-a imam i mješanca iz našeg azila i s njim ne idem pod Dravu zbog istih puštenih pasa.
Treninzi sa AST-ima su svakodnevni i uvijek su na čvrstom povodcu,međutim stalna zaletavanja i režanja puštenih pasa su problem.
Ti vlasnici bi trebali shvatiti da su svoje pse nabavili za sebe,a ne za druge pse i vlsanike.
Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2009. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bizo ako ti ista znaci slazem se s tobom i podrzavam tvoje razmisljanje.

pogotovo ovaj dio: "provjeravanje podobnosti vlasnika za posjedovanje,ali zabranu ne. "

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marinoš
Offline
Avatar

Ukupno postova: 296
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2009. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam neki dan našla napuštenu stafordsku terijerku koja je bojala mačke!nakon par dana hranjenje i pokušaja uspostavljanja fizičkog kontakta-došla mi je jesti iz ruke!uz pomoć sedativa,koji sam joj stavila na hranu-jer sam ja bila jedina osoba koja joj je prišla tako blizu,omamili smo je i odveli u vetam da vidimo u kakvom je fizičkom stanju.dok je bila polu omamljena,stavila sam joj omču oko vrata a ona nije ni trepnula!danas sam je posjetila u azilu i kad sam ju dozvala,skočila je na ogradu boksa i toliko se veselila kao da je vidjela neznam koga!vodila sam je u šetnju,mazila mi se,igrala se samnom i davala mi pusa...što god sam radila u azilu,išla je zamnom...a vidjela me 4 puta..čak me branila kad se neka đukela dobrano zalajala na mene...ali ni jednog psa tamo nije prvo napala,nego se samo branila...ne znam,mislim da oni samo izgledaju tako krvoločno,a zapravo,malo rada na njima,na socijalizaciji i puno ljubavi,može od njih napraviti prave dobre,odane i pametne pse...ruku u vatru dajem ako taj pas ikoga napadne...btw,tražim joj vlasnika..stara je oko godinu dana,par mjeseci više-manje od godinu i pol...evo slike..kad saznam kako se postavlja video -stavim i to da vidite kako je kujica koja se bojala mačke,uz malo ljubavi i truda pretvorila u razigranog psa...podsjećam,stafordski je terijer....



DSC00057.JPG
 Opis:
 Veličina:  431.17 KB
 Pogledano:  92 put(a)

DSC00057.JPG



DSC00042.JPG
 Opis:
 Veličina:  568.67 KB
 Pogledano:  95 put(a)

DSC00042.JPG



_________________
Što možeš danas,ne ostavi za sutra!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj zast nemam vlasitu kucu tu u Osijeku i dvoriste u kojem pas moze setat...ljuta sam sad....
al nadam se da ces naci nekog tko ce je udomit Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zEE-kAY je napisao/la: ›
bizo ako ti ista znaci slazem se s tobom i podrzavam tvoje razmisljanje.

pogotovo ovaj dio: "provjeravanje podobnosti vlasnika za posjedovanje,ali zabranu ne. "
zEE-kAY je napisao/la: ›
joj zast nemam vlasitu kucu tu u Osijeku i dvoriste u kojem pas moze setat...ljuta sam sad....
al nadam se da ces naci nekog tko ce je udomit Smile

Svako razumno razmišljanje je uvijek dobro došlo.
Što se tiče velikog prostora za AST -nije potreban,,njima je najbitnije da su blizu vlasnika.
Naši stafići,ako treba pet dana će mirovati,pet dana trčati,samo da su u našem društvu.Ako se želiš upoznati sa našim AST-ima javi se na pp.
Pozdrav
Marinoš je napisao/la: ›
ja sam neki dan našla napuštenu stafordsku terijerku...

Ta kujica je dugo na cesti,nekoliko puta sam je probao domamiti,ali je svaki put pobjegla kada bih se približio.
Ako budem mogao nešto napraviti što se tiče udomljavanja -javim.
Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zEE-kAY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 114
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam da ne treba preveliko dvoriste, ali kod mene je problem da ne zivim u svojoj kuci vec kod nekog pa ne mogu imat psa Sad
imam dva poznanika koji imaju AST tako da mi ti psi nisu strani ...hvala na ponudi, mozda se i cujemo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Američki stafordi su prekrasni psi Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2009. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bizo je napisao/la: ›
Sva sreća pa se tebe ne pita za zabranu pasmine.

Možda nisi pročitao onaj dio mog posta kako smatram da ponašanje takvih pasa ovisi o odgoju i o tome kakvi su im vlasnici, odnosno kako se s njima postupa. Znam da ih ima sasvim normalnih, ali isto tako znam da je pit bull jedini pas koji je IKADA napao mog psa i čitala sam o bezbroj slučajeva napada na pse i na ljude i zato imam stav koji imam.
A što se tiče puštanja s povodca, moji psi su uvijek pušteni preko Drave i mislim da je to potrebno. Prvo zato jer su poslušni i apsolutno bezopasni. Drugo zato jer se moraju istrčati, a to je nemoguće ako su vezani, osim ako sam na biciklu. I treće zato što je kontakt s drugim psima i ljudima jedan od bitnih faktora u njihovoj socijalizaciji. Srećem jako puno ljudi koji šetaju pse i u vrlo velikom broju slučajeva su vezani psi agresivniji od onih koji su pušteni. Upravo zato jer ih vlasnici sumanuto odvlače od drugih pasa, ne daju im se čak ni ponjušiti i onda stvarno nije čudno da psi divljaju čim im se netko približi.
Stavljam ponovno naglasak kako ne mislim da je tako u svim slučajevima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2009. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: › Znam da ih ima sasvim normalnih, ali isto tako znam da je pit bull jedini pas koji je IKADA napao mog psa i čitala sam o bezbroj slučajeva napada na pse i na ljude i zato imam stav koji imam.

Napadi pit-bullova su u najmanjem broju slučajeva krivica samih pasa, već neodgovornih vlasnika koji ne znaju disciplinirati i socijalizirati svoje pse.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
Imam dva psa, prilično se dobro kužim u njihovo ponašanje i apsolutno obožavam pse, ali na sve te bull-ove i tome slične pasmine se ježim.


Tvoj stav o bull pasminama je nedvojbeno jasan.Ježiš se na njih...
Ja se ježim na takve vlasnike koji puštaju svoje pse pod izlikom-mora se,socijalizacija i dr.
Trebala bi znati da je kažnjivo puštanje pasa sa povodca i da su bez kontrole.
Mene tvoji psi ne zanimaju,niti igra s njima i mislim da bi to trebala poštivati,i držati ih pod kontrolom,ili možda misliš da ne bih trebao sa svojim psima koji trče vezani uz bicikl trenirati i spremati se za izložbe.
Navedi jedan primjer kada je AST koji je pod kontrolom svog vlasnika napao psa na povodcu.
Nije jer nisu niti došli u kontakt.
Možda si zaboravila da imam i mješanca iz azila,njega su napali zavezanog:3xODVEZANI labrador,2xODVEZANI retriver,ODVEZANI njem.lovni terijer,2xODVEZANI pit bull,nekoliko napada lutalica itd,itd.
Zajednički nazivnik je jasan.
Nažalost Osijek(za sada)nema prostor zakonom određen gdje se psi smiju pustiti slobodno(kao npr.ZG-na više mjesta(dio Maksimira,Savski nasip i dr.).
Na ovu temu bih mogao puno pisati,ali za sada toliko.
Ako pažljivo promotrite sve,ali sve slučajeve ugriza pasa ,bez obzira na pasminu-nijedan nije bio pod kontrolom svog vlasnika.
Pozdrav svim savjesnim vlasnicima pasa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bizo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2009. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo još nešto,neka tvoji psi budu pušteni ako nema nikoga,ali ako vidiš nekoga tko se ne želi družiti-samo ih zaveži i problema nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
uaos
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moira je napisao/la: ›
A što se tiče puštanja s povodca, moji psi su uvijek pušteni preko Drave i mislim da je to potrebno. Prvo zato jer su poslušni i apsolutno bezopasni. Drugo zato jer se moraju istrčati, a to je nemoguće ako su vezani, osim ako sam na biciklu. I treće zato što je kontakt s drugim psima i ljudima jedan od bitnih faktora u njihovoj socijalizaciji. Srećem jako puno ljudi koji šetaju pse i u vrlo velikom broju slučajeva su vezani psi agresivniji od onih koji su pušteni. Upravo zato jer ih vlasnici sumanuto odvlače od drugih pasa, ne daju im se čak ni ponjušiti i onda stvarno nije čudno da psi divljaju čim im se netko približi.
Stavljam ponovno naglasak kako ne mislim da je tako u svim slučajevima.


Tu se Moira u potpunosti slažem s tobom.
Bizo ti bi trebao potražiti Moiru pa pustiti svoje pse s njenim da i tvoji psi budu socijalizirani.
Baš sam danas sreo prijatelja koji ima staforda i isto sam mu savjetovao i poslušao me tako da kad vidite crno bjelog, krupnog mužjaka staforda bez povodnika na drugoj obali Drave ništa se ne brinite to moj prijatelj po mom nagovoru socijalizira svog psa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2009. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikad ne gledam kakav pas ide u susret mom psu nego kakav mu je vlasnik... Wink
ako on/ona ne izgleda sasvim čisto ili ocijenim da ne kontrolira svog psa - udaljavam se. ne treba mi da ga napadnu još koji put.


jedan primjer - dolje, na početku pijane promenade ima jedan mali terijer (papar-sol) koji obožava oblajavat i napadat mog psa. nevezan, naravno. Rolling Eyes
kako često tu prolazim na biciklu s psom (od 40kg) na povodcu skoro svaki dan naletimo na prokletog terijera i njegove vlasnike
taj đukac se konstantno zalijeće prema mom (koji vezan mirno trči uz bicikl), laje i pokušava ga ugrist za noge! moj (jer je pod naredbom) na to ne reagira nego podvije rep i ubrza korak.
vlasnicima sve jako smiješno.
neki dan prolazim i čujem ih kako najavljuju "gledaj sad, ovaj veliki se boji našeg, sad će bježat!"! pa majko mila, znači oni nisu neuki i ne znaju što se događa nego njih zabavlja to što vide da njihov pas maltretira mog?!?
rekla sam im da moj pas jednom neće biti ovako mlad i plašljiv nego će se samo okrenuti i odgrist mu glavu i lijepo ih pitala tko će onda biti kriv? MALI pas koji nije na povodcu, izaziva ili strašni VELIKI na lajni koji samo želi malo mira?
gospoda se smiju.
meni je došlo da im odgrizem glave. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KaktusDzek
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2009. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel to sivi terijer?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: