Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Divlji seks države i crkve

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.01.2009. 11:18 
Naslov:  Divlji seks države i crkve
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ministri Sanaderove vlade rado bi pak radnicima objasnili da neradnu nedjelju nisu uveli zbog bogatih, ali ne mogu, jer bi onda morali reći zbog koga to rade. Ne mogu, jer glava im je duboko u guzicama članova Hrvatske biskupske konferencije, na čelu s kardinalom Bozanićem. U tako nezgodnom položaju, poznato je gastroenterološko načelo, svako otvaranje usta podrazumijeva jedenje govana, pa Sanaderova vlada za nedjeljni ručak nije mogla izbjeći – svetu stolicu


Protivprirodni blud Države i Crkve: Kardinal Bozanić i Ivo Sanader u akciji


Piše: Boris Dežulović
Objavljeno: Sub, 10. 01. 2009. 13:42 e-novine


Postoji više teorija o tome kad je točno Smojin malomišćanski Split postao ozbiljan grad. Prema jednima, bilo je to 1962, kad je u Lovretu sagrađena Pomgradova zgrada, čudo suvremene arhitekture – prvi neboder u Splitu. Prema drugima, pak, to je moralo biti 1968, kad je Davor Grčić Gaga, penzionirani centarhalf onog slavnog Bearinog i Vukasovog Hajduka, na pjaceti iza stare vjećnice otvorio Balun bar, prvi kafić u bivšoj Jugoslaviji. Postoje mišljenja da sve sve ipak zbilo desetak godina kasnije, kad je Split dobio Mediteranske igre, a komunistički moćnik Ante Skataretiko ga zaokružio asfaltnim prstenom s novim marjanskim tunelom, novim bazenom, velikom dvoranom i najljepšim stadionom na svijetu, ali i Koteksovim kompleksom na Gripama – prvim modernim trgovačkim centrom.

Mogao je taj historijski trenutak biti i onaj kad je na Rivi otvorena mala knjižara Jugoslavija, u kojoj smo kupovali strane novine – novi Musical Express i Melody Maker usred Splita! – ili kad je na izlazu iz kalete Pusti me proć, najuže ulice na svijetu, otvorena pizzerija Fortuna, prva splitska pizzerija. Najozbiljnijom teorijom, međutim, čini se ona prema kojoj je Split postao ozbiljan grad onoga dana kad je, godinu-dvije kasnije, na Cankarovoj poljani iza Teatra otvoren – Opskrbni centar.

Danas, naime, teško da postoji shopping centar pred čijom se raskoši, bogatstvom i milijunima blještavih kvadrata može osjetiti uzbuđenje s kakvim smo mi, splitski klinci početkom osamdesetih, ulazili u Opskrbni centar – dućan tek malo veći od obične samoposluge. U tom smo se dućanu osjećali dijelom modernog svijeta, i to ne samo zato što se moglo kupiti strano pivo ili talijanski njoki: kultni je Opskrbni centar, naime, bio prva splitska butiga koja je radila do 22 sata, ali – što je u to vrijeme bilo ravno buržoaskoj revoluciji – i prva trgovina koja je radila nedjeljom.

Mlađim naraštajima to može izgledati smiješno, ali kupovina piva, vina ili higijenskih uložaka nedjeljom djeci komunizma bio je civilizacijski iskorak ravan slušanju Ramonesa. Do otvaranja Opskrbnog centra, u Splitu su nedjeljom radile samo crkve i Hajdukov stadion: nedjeljom nisu radile čak ni trafike, jer na sveti tjedni praznik radničke klase ni novine nisu izlazile. U svijet u koji smo te davne nedjelje zakoračili kroz pomična vrata modernog dućana na Cankarevoj poljani konačno smo tako ušli kad se genijalni urednik Joško Kulušić, na užas menadžera udruženog rada, uskoro odlučio na dotad nezamisliv korak: nedjeljno izdanje Slobodne Dalmacije.

Četvrt stoljeća kasnije, na vrijeme naivnog socijalizma i ranog „nedjeljnog kapitalizma“ podsjeća još samo Torcidina ritualna procesija gradom uoči utakmice, na kojoj je i danas obavezna stanica i mjesto okupljanja navijača upravo Cankareva poljana – mjesto gdje su se tih davnih nedjelja, pred odlazak na Poljud, kupovala nedjeljna Slobodna, a grla zagrijavala hladnim pivom iz Opskrbnog centra.


Danas, rekoh, to može izgledati smiješno, pa ipak, ne izgleda: odlukom Sanaderove vlade od 1. siječnja 2009. godine svi su opskrbni centri moderne, liberalnokapitalističke Hrvatske zatvorili vrata. Pod krinkom brige za napaćene i potplaćene blagajnice u shopping centrima i malim kvartovskim butigama, a zapravo pod snažnim pritiskom katoličke crkve – hrvatski gradovi od Nove godine ponovo izgledaju kao sivih sedamdesetih. Čak ni stadioni ne rade nedjeljom – hrvatska se liga već godinama igra subotom – pa na sveti tjedni praznik radničke klase rade još samo crkve.

Program je prilično revolucionaran i nema sumnje da će netko iz hrvatske vlade jednoga dana – kad sav razvijeni svijet bude kopirao hrvatski model – dobiti Nobelovu nagradu za ekonomiju. Kao što problem rada nedjeljom nije riješen onako kako bi ga rješavali brucoši ekonomije – tako da se, recimo, prisili poslodavce da prekovremeni rad bogato plaćaju – već jednostavnim zatvaranjem trgovina nedjeljom, tako je problem izrabljivanja blagajnica u shopping centrima riješen tako što će blagajnice dobiti – otkaz. Zbog neradne nedjelje i očekivanog pada prometa Magma je raskinula već 155 ugovora o radu, Getro dvije stotine, a i ostali trgovački lanci uskoro će objaviti svoje liste prekobrojnih. Radnici u trgovačkom sektoru sada, na oduševljenje svojih najbližih, za obitelj imaju ne samo nedjelju, već cijeli tjedan.

Kao i svaka odluka svake vlade u svakom kapitalističkom društvu, i ova je osmišljena tako da se uzme od siromašnih i podijeli bogatima. Tranzicijskoj aristokraciji, ratnim profiterima i nouveau-riche tajkunima kamen sa srca pao je točno na nogu radničkoj klasi: otkaze – koje su zbog svjetske recesije ionako planirali – sada mogu dijeliti beljeći se sindikatima u oči, mašući odlukom vlade o neradnoj nedjelji. Ministri Sanaderove vlade rado bi pak radnicima objasnili da to ne rade zbog bogatih, ali ne mogu, jer bi onda morali reći zbog koga to rade. Ne mogu, jer glava im je duboko u guzicama članova Hrvatske biskupske konferencije na čelu s kardinalom Bozanićem. U tako nezgodnom položaju, poznato je gastroenterološko načelo, svako otvaranje usta podrazumijeva jedenje govana, pa Sanaderova vlada za nedjeljni ručak nije mogla izbjeći – svetu stolicu.

Valjda iz tog razloga – jer ne priča se punih usta – hrvatska vlada ne smije priznati da je neradna nedjelja ustupak agresivnoj katoličkoj intifadi, čiji su napaljeni križari u skromnim mramornim dvorima godinama maštali divlji seks Države i Crkve, svršavajući na prizore sretnog novog društva u kojemu blagajnica iz Getroa i njezin suprug, vozač viljuškara u Konzumu, u plamene nedjeljne zore, pjevajući psalme, na biciklama odlaze na misu da se pomole za posao, a onda spremaju skromni kršćanski ručak za svojih dvadeset sedmoro djece.

Jer ni Crkvi, kao ni Državi, nije do sretnog hrvatskog radnika i njegove sretne hrvatske obitelji, nego do demonstracije ustavnog poretka u kojemu je iznad Vlade samo Crkva. A u takvom poretku Država je – kako je i red u skladnom braku – uvijek dolje. Trebalo je, istina, mnogo vremena, gotovo dvadeset godina trebalo je demokratskoj vlasti nove, sretne Hrvatske da se zatvori Opskrbni centar na Cankarevoj poljani, ali s glavom duboko u biskupskom dupetu, poznato je gastroenterološko načelo, bilo je samo pitanje vremena kad će HDZ-u doći iz dupeta u glavu.

Valjda iz tih razloga – jer ne skače se u vlastita usta dok se jedu govna – hrvatska vlada ne može objasniti kakva je to briga za obitelj obespravljenog hrvatskog radnika kad i onim sretnicima što neće dobiti otkaz ostaje cijeli tjedan, s paklenim radnim vremenom u kojemu će djecu viđati tek u obiteljskom albumu, a u redovne nabavke odlaziti subotom poslije posla, umorni i nervozni, ali puni kršćanske ljubavi za bližnjeg, baš kao i nervozna i umorna radnica na blagajni, koja u devet navečer jedva čeka da sutra na misi podijeli višak te kršćanske ljubavi.

Iz istih razloga valjda – jer ne napada se vlast dok je u govnima – neće Crkva nikad reći da su komunisti bili bolji, jer su poštovali obitelj, jer je obitelj ručkom bila na okupu, jer je radno vrijeme bilo od 6 do 14 i jer se nedjeljom nije radilo. Hoće li sada hrvatske crkve nedjeljom biti punije? Neće, naravno, jer blagajnica iz Getroa i vozač viljuškara iz Konzuma, sad kad nemaju što raditi nedjeljom, neće u nedjelju ujutro pjevajući hrliti u crkvu. Nikad zapravo o tome nije ni bila riječ. Moć crkve ne računa se brojem glava u hramu Božjem, nego – shvatili ste – brojem glava u biskupskom dupetu.

Kada je to točno Hrvatska od sekularne republike postala katolička džamahirija? Postoji više teorija o tome. Prema jednima, bilo je to onoga dana kad je Franjo Tuđman prekršio ustav, dodajući na svoju ruku u tekst predsjedničke zakletve aneks „Tako mi Bog pomogao“. Prema drugima, pak, to je moralo biti 1997, kad je hrvatski Sabor ratificirao vazalni ugovor s Vatikanom. Mogao je taj historijski trenutak biti i onaj kad je u jednoj zagrebačkoj gimnaziji časna sestra na satu vjeronauka prikazala brutalan dokumentarni film o abortusu ili kad je na Hrvatskoj televiziji zbog protesta Crkve zabranjena bogohulna reklama za Red Bull. Najozbiljnijom teorijom, međutim, buduće će generacije držati onu po kojoj je Hrvatska postala katolička džamahirija prve nedjelje 2009. godine, onoga dana kad je na Cankarovoj poljani iza Teatra zatvoren Opskrbni centar.

Budućim naraštajima – kojima će tihe nedjelje ozvučene brecanjem crkvenih zvona i prazni gradovi u kojima na taj sveti blagdan ne rade trgovine, trafike, pekare, barovi, restorani i nogometni stadioni biti sasvim normalna stvar – to će možda izgledati smiješno, ali grozničava kupovina piva, vina ili higijenskih uložaka subotom uvečer za djecu katoličke demokracije civilizacijski je iskorak ravan povratku u naivni, sretni komunizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlican tekst.

Nadam se da ce na sljedecim izborima postojati politicka opcija koja ce u svom programu imati naglasenu crtu sekularizacije drzave i plan i program za ukidanja vazalnog odnosa Republike Hrvatske prema Vatikanu i katolickoj Crkvi:

- svodjenja svih religijskih skupina na razinu udruga, prije svega pravno i financijski
- ravnopravan odnos prema svim religijskim skupinama
- sekularizacija svih javnih institucija: policija, vojska, skola, bolnice
- ukidanje svih dodatnih davanja prema katolickoj Crkvi
- uvazavanje misljenja katolicke crkve na jednak nacin na koji se uvazava misljenje svih ostalih organiziranih skupina, udruga i sl.
- porezno reguliranje davanja svim religijskim skupinama
- provodjenje Zakona Republike Hrvatske i unutar institucija katolicke Crkve (gdje se sada notorni pedofili samo premjeste iz jedne zupe u drugu) - katolicka Crkva je de facto paradrzavni element u RH
- jednakost svih gradjana RH pred Zakonom, s posebnim naglaskom na propagiranje i poticanje na nacionalnu i vjersku mrznju, velicanje zlocinaca i zlocinackih ideologija
- renacionalizacija imovine koju je Crkva bespravno, uz pomoc klerofasizmu sklonih
drzavnika, otela gradjanima RH

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.01.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo si ti to @mungose zamislio al čisto sumnjam u takvu mogućnost,to mogu učiniti samo ove tzv.lijeve stranke ali one naravno nemaju "muda" za tak šta,
i ukoliko nešto slično pokušaju biće demonizirani u medijima a i u svemu ostalom

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 12:03 
Naslov:  Re: Divlji seks države i crkve
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čak ni stadioni ne rade nedjeljom – hrvatska se liga već godinama igra subotom – pa na sveti tjedni praznik radničke klase rade još samo crkve.

Wrong, igra se , igra, samo što se ne bune ni suci, delegati, oružari, prodavačice karata pa se vjerojatno zato ne zna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aha kad na vrbi rodi mango, pogotovo ovih par stavki

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
- svodjenja svih religijskih skupina na razinu udruga, prije svega pravno i financijski (aha a ivica i marica žive u kući do moje)
- ravnopravan odnos prema svim religijskim skupinama (to je kao da si papi ravno u lice reko "e lega bog ti ne postoji" jer se svodi na izjednačavanje scijentologije s katoličanstvom, što je meni i tebi sasvim normalno i realno jer iskreno i jesu u istom košu meni i tebi ali milijardama ljudi baš i ne)
- sekularizacija svih javnih institucija: policija, vojska, skola, bolnice (dok je svijeta crkva ce biti u svim porama drustva i ovo je jednostavno ravno utopiji jer tim postupkom prestalo bi mazanje očiju milijardama ljudi i mužnja para što crkva ne može dopustiti)
- ukidanje svih dodatnih davanja prema katolickoj Crkvi (hahhhahahhaha da da crkva će se složiti s tim, već imam sliku nekog svećenika krvavih očiju, vampirskih zuba s nožem u ruci)
- uvazavanje misljenja katolicke crkve na jednak nacin na koji se uvazava misljenje svih ostalih organiziranih skupina, udruga i sl. (uf kako da ne, baš se pitam da li bi se svećenstvo s tim složio i šta bi imao za reći)
- porezno reguliranje davanja svim religijskim skupinama(e sad ga pretjeruješ Very Happy)
- provodjenje Zakona Republike Hrvatske i unutar institucija katolicke Crkve (gdje se sada notorni pedofili samo premjeste iz jedne zupe u drugu) - katolicka Crkva je de facto paradrzavni element u RH (eto sam si reko i moj komentar)
- jednakost svih gradjana RH pred Zakonom, s posebnim naglaskom na propagiranje i poticanje na nacionalnu i vjersku mrznju, velicanje zlocinaca i zlocinackih ideologija(mislim da se ovdje misli na to da je i kler isti kao i mi smrtnici, not gonna happen)
- renacionalizacija imovine koju je Crkva bespravno, uz pomoc klerofasizmu sklonih
drzavnika, otela gradjanima RH(e sad stvarno pišeš SF)


uglavnom, otkako je crkve među nama, ona je u svim porama i nećemo je se rješit nikada. možda ako sam bog siđe s oblaka i kaže ljudi crkva nije ono što vi mislite da je, čak i onda mislim da bi papa reko, to nije naš bog (iako mu na čelu piše naš bog), to je njihov bog nemojte mu vjerovat, a raja bi rekla "aha ako papa to tako kaže pa to mora da je tako, ne bi on nas lago"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, ovo sto sam napisao nije nikakvo nerealno pretjerivanje, vec uvodjenje jednakosti za sve gradjane i institucije u RH.

Da svi hrvatski gradjani nisu jednaki pred znakonom - to znamo iz iskustva i tu se mozemo svi sloziti.

Iznenadjuje mi pomisao da takvo stanje ne treba ni pokusati mijenjati.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.01.2009. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@leteći slažem se ja s tobom da treba mijenjati stanje u našoj državici ali je nerealno očekivati da će se to dogoditi dok je još velika većina ljudi apolitična (tj. boli ih ona stvar) te se nežele izdvajati od te većine i govoriti protiv svete majke crkve,
evo samo pogledaj po ovom forumu,čekaj da se javi dežurni zaštitnik crkve mali ivica (koji je moram to priznati kulturan i ok,u većini slučajeva se neslažemo al bar nije idiot) a kad se jave ovi divljaci (neću ih ni spominjati koji su) sve je jasno,tako je u cijeloj državi...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Hm, ovo sto sam napisao nije nikakvo nerealno pretjerivanje, vec uvodjenje jednakosti za sve gradjane i institucije u RH.

Da svi hrvatski gradjani nisu jednaki pred znakonom - to znamo iz iskustva i tu se mozemo svi sloziti.

Iznenadjuje mi pomisao da takvo stanje ne treba ni pokusati mijenjati.


istina ali brate mili to je utopija. ja sam prvi da se crkva odvoji od svega što si naveo i da budemo svi isti pred zakonom.
crkva se jednostavno previše uvukla u sve pore našeg života i iz njih ne ide. zašto? zato što je profitabilno i zato što samo na taj način može imati moć koju ima.
pa ako malo bolje pogledaš katolička crkva je jedina crkva koja otvoreno ima svoju državu (dobro imaju i židovi izrael ali u izraelu žive i ljudi dok u vatikanu žive popovi i njihove sluge).
šta ti zaista misliš da ima toliko ljudi koji razmišljaju kao ja i ti da bi mogli napraviti nešto po tom pitanju ili pak misliš da ima više onih koji slijepo vjeruju da je crkva sve u životu ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › šta ti zaista misliš da ima toliko ljudi koji razmišljaju kao ja i ti da bi mogli napraviti nešto po tom pitanju ili pak misliš da ima više onih koji slijepo vjeruju da je crkva sve u životu ?
Racunamo li Dezulovica, od 5 osoba koje su se do sada pojavile u ovoj temi - cetiri podjednako razmisljaju, a jedna osoba nije iznijela misljenje o toj temi. 4 glasa za, jedan nedefiniran. Nije los score, zar ne? ;-)

Kad pogledam u svoj drustveni mikrokozmos, vecina ljudi ima slicno misljenje. Cak i racionalni i obrazovani sljedbenici katolicke crkve, skolovani teolozi i sl.

U onome sto sam napisao nema nista blasfemicno, nikome se ne uskracuje pravo na konzumiranje vlastitih vjerskih uvjerenja, niti se ogranicava vjerska sloboda.

Dapace, svi clanovi nekog drustva temeljeno na jednakosti trebali bi teziti uredjenju tog drustva, jer je to drustvo zajednicki habitat. Svodjenje na jednakost pred Zakonima, pravosudjem i poreznom upravom je temelj uredjenosti zajednickog habitata.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2009. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: › šta ti zaista misliš da ima toliko ljudi koji razmišljaju kao ja i ti da bi mogli napraviti nešto po tom pitanju ili pak misliš da ima više onih koji slijepo vjeruju da je crkva sve u životu ?
Racunamo li Dezulovica, od 5 osoba koje su se do sada pojavile u ovoj temi - cetiri podjednako razmisljaju, a jedna osoba nije iznijela misljenje o toj temi. 4 glasa za, jedan nedefiniran. Nije los score, zar ne? ;-)

Kad pogledam u svoj drustveni mikrokozmos, vecina ljudi ima slicno misljenje. Cak i racionalni i obrazovani sljedbenici katolicke crkve, skolovani teolozi i sl.


hm, eto isto ako ja pogledam oko sebe, što bi ti rekao društveni mikrokozmos, ista je spika i svi ako ne isto, onda slično razmišljaju moram se stvarno složiti s tim. ali ako isto tako pogledaš to su sve ljudi s razmjerno visokim iq, ljudi koji razmišljaju svojom glavom i imaju stav i argumente kojim brane taj stav, logičke zaključke i izmozgane, složene rečenice.
no mi nismo ti koji odlučuju zar ne i realno gledajući misliš li da bi, nazovimo ih, "narod" prije nego "robovi koji stenju pred crkveno državnim bičem", mogao nešto napraviti, mogao nešto promijeniti ?
pogledaj samo činjenicu o vladajućoj stranki. svi se kunu da niko nije glasao za vladajuće, a oni su opet na vlasti. nitko u mom okruženju nije glasao za njih, a našlo bi se tu preko nekoliko stotina ljudi, a opet mi oni kroje sudbinu i opet kažem svi se prave glupi, a opet netko je morao glasati za njih, tko su ti ljudi ? (retoričko pitanje)

misliš li da nije ista stvar s crkvom ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super tekst

samo da se crkva prestane miješati u poslove države... realno gledajući nemoguće... sad se barem Hrvatsko pučanstvo može ići na mise moliti Boga da dobije posao... mene samo zanima do kada će vlast sama sebe potkopavati....

uskoro očekujem ukidanje kontracepcije i uvođenje čednosti... osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stoka_unleashed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 639
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.01.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko zna možda ti se očekivanja ispune kako je krenulo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan text koji šamara na sve strane i nitko, ali baš nitko ne može reći da nije istinit.
u socijalizmu (onom kasnom) nije bilo problema sa crkvom, vjernici su mogli prakticirati vjeru, al crkva je imala problem sa državom jer se nije mogla ovako nametat u svakodnevni život pojedinca.misli mda su ljudi u to doba jako dobro razgraničavali vjeru od realnosti te je njihova vjera tada bila puno jača od današnje.danas je i crkva postala jedan veliki robni centar i ovaj potez je samo uništavanje konkurencije.druga je stvar što većina stanovništva ne kupuje njihove proizvode....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la_linea
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2009. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dežulović je tu neki dežurni kritičar Crkve u Hrvata... Nedavno sam čitao njegov tekst o tome kako je Crkva izborila zabranu red bullove reklame... No, nije on u svemu pogodio, budući da u nekim zapadnoeuropskim zemljama trgovine ne rade nedjeljom, pa za "zabrana" nije sama po sebi nekakav korak unazad u približavanju eurospom načinu života. Ali je upravu da je zabrana naprasito donesena, iz potpuno krivih razloga i da radnici neće imati ništa od toga. Sviđa mi se ona rugalica o džamahiriji, heheh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2009. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitanje: kako odgajati djecu ako si antikršćanin? praviti se kršćanin samo zato da klinci ne bi odskakali u društvu (školi) ili hrabro uvjeravati djecu da su to laži?

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: