Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nove web stranice grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, čekamo već mjesec dana za unaprijed plaćene poluproizvode i već otplaćene neažurirane kvaziproizvode koji su se mogli dobiti i za 150 puta manje pare...
ali valjda ja i dalje samo laprdam Very Happy a možda sam i lud što nemam razumjevanja jer netko mora i pare oprati te nadograditi vikendicu... kako bilo...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2009. 16:56 
Naslov:  Re: Nove web stranice grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › a sta vi tu kritizirate - ili kod mene nesto ne fercera... pa tu se vidi samo naslovnica?!?!? A sta ce biti iza nje - pa to cemo tek vidjeti, nadam se uskoro!

Pa rekli su da će građani do veljače moći davati svoje komentare i sugestije, kad je objavljen članak čak je nečeg i bilo na toj beta verziji, a sad samo naslovnica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 10:19 
Naslov:  Skupe nepostojeće stranice Grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je dogradonačelnik Ivan Vrdoljak najavio kako će nova web stranica Grada biti u funkciji do kraja prošle godine, kada je osvanula tek beta verzija za koju je Grad iskeširao 160.000 kuna, trenutačno građani više nemaju pristup ni ovoj probnoj verziji nove web stranice.

Naime, beta verzija na adresi beta.osijek.hr “skinuta” je nakon samo nekoliko dana rada, iako su u Gradu i tvrtki Escape, koja je dizajnirala stranicu tvrdili kako će probna verzija u radu biti sve do veljače i to kako bi Osječani mogli dati svoje sugestije i komentare.

- Stranica je privremeno maknuta kada su se u medijima pojavile negativne konotacije oko toga da je stajala 160.000 kuna, ali Escape je od toga naplatio tek 60.000, dok je ostalo išlo za digitalne karte i druge kapacitete stranice. Stranicu je uklonio Grad radi dorade - uvjeren je Zorin Radovančević iz tvrtke Escape.
No Zdravko Scmidt, voditelj odsjeka za informatiku Grada, kaže kako je beta verziju zbog dorade uklonio sam Escape.

- Mi je nismo skidali, a nedavno smo prešli na novi server, što može biti razlog zbog kojeg ne radi beta verzija stranice - kaže Schmidt.

Zanimljivo je kako dio haespeovaca drži da je riječ o preskupom projektu, a inicijator Odbora za informatiku na razini Grada Željko Pavković tvrdi kako je žalosno da se na ovom projektu nije konzultirao nitko sa stručne strane.

- Mene je odmah čudila stavka od 250.000 kuna koliko je u prošlogodišnjem proračunu izglasano za redizajn i održavanje nove web stranice, a i to da je do sada plaćeno 160.000 kuna, a mi novu stranicu nemamo. Nedavno je Vlada RH radila redizajn stranice i to je platila 140.000 kuna. Priznajem da ne znamo što sve stoji iza te cijene, ali činjenica je i da se danas jedna sasvim pristojna web stranica može napraviti za 20.000 kuna, zaključuje Pavković.

Kako aktualno Poglavarstvo trenutačno “visi u zraku”, kao i mandat dogradonačelnika Vrdoljaka, čini se da stranica više nikoga ne zanima te od nje skoro neće biti ništa. - Stranica je načelno dovršena, ali sada bi svaki odsjek trebao uvrstiti podatke iz svog sektora, a stranicu “amenovati” Poglavarstvo. No, zbog političke situacije sve je stalo - komentirao je Saša Lamza iz Grada.

Piše: Nefreteta ZEKIĆ/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2009. 13:30 
Naslov:  Re: Skupe nepostojeće stranice Grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › .
No, zbog političke situacije sve je stalo[/i] - komentirao je Saša Lamza iz Grada.


I tako svakih par mjeseci sve stane..ma fuj.
Muka mi je već od tog..ova vlast ona vlast...pa dogovorite se već jednom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2009. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo kak se kreću cijene izrade web stranice.
ovo je cjenik koji je sastavila udruga za promidžbu i zaštitu web dizajnera te developera pod pokroviteljstvom hrvatske gospodarske komore

http://www.kroativ.net/tutor/cjenik.xls

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2009. 17:55 
Naslov:  Re: Nove web stranice grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlične stranice, pohvala autorima Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: