Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



škola za pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
seja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 10:49 
Naslov:  škola za pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozdrav,

dal netko zna ima li u Osijeku ili okolici neka škola za pse,
čisto ono, dođi, sjedi, čekaj, itd

gdje ste vi školovali svoje pse

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2008. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima jedna škola za pse u Čepinu....točnije, tamo ima kinološki savez,i znam da se oni time bave
...
ja imam dva retrivera....razlikuju oko 10-tak naredbi...a nikakvu školu nisu prošli....s njima jednostavno treba malo strpljenja..
...šta će mi pas koji je bio u školi....odvedeš ga,nema ga par mjeseci i onda ti se vrati sasvim drugi pas....moš mislit zna sjest i donijet drvo...ali to nije to....nisi ga sam odgojio....
....moji su sad stari oko 3 godine...i takvi su kakvi su,ali ja sam ih tako odgojio i uz mene su se vezali...nije mi ih odgajao netko treći....

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u Kinoloskom drustvu cepin organizira se ucenje vjezbi poslusnosti (program ispita A) svake jeseni i proljeca.
Bitno je da pas ima najmanje 10 mjeseci pri polasku u skolu koja traje cca 3 mjeseca.
Ide se dvaput tjedno, srijedom i subotom, navečer od 18 do 20h.
Vlasnik ide sa svojim psom (slazem se sa Sokratom, nema mi smisla da samo ostavim psa da uci, a ja se zabavljam.. moramo patit zajedno Very Happy ), a plaća se 700kn (rate se mogu dogovoriti).
Na kraju se moze (ako se hoce) izaci i na ispit koji ocjenjuje kinoloski sudac i tako imati i potvrdu da je pas "diplomirao". Wink

ja sam s mojim psom nedavno diplomirala, i imam samo rijeci pohvale za cepinsku skolu i gospodina Novaka.
Dobro zna sto radi i ako se gazde pridrzavaju njegovih uputa imat ce iznimno poslusne pse (sto je meni bilo bitno jer ne zelim da mi pas pogine na cesti).

eto, ako treba jos kakva info, samo pitaj! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda sam se krivo izrazila, ne bi ja njega dala u školu pa da ga nema mjesec-dva,
ovakav način kao u Čepinu mi odgovara, mislim da idemo na proljeće
ja imam basseta starog 11 mj. i nemoguć je, tvrdoglav, zločest

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.12.2008. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seja je napisao/la: ›
možda sam se krivo izrazila, ne bi ja njega dala u školu pa da ga nema mjesec-dva,
ovakav način kao u Čepinu mi odgovara, mislim da idemo na proljeće
ja imam basseta starog 11 mj. i nemoguć je, tvrdoglav, zločest


cuj, pas jako dobro zna koje su granice preko kojih ne smije, a ako ih u pocetku ne postavis..trebat ce dulje da se ispravi. no, nista nije nemoguce! (pogotovo ako te vodi netko strucan poput g. Novaka)

No, svejedno nemoj sad nastavit po starom nego ustraj u zapovijedima! Bitno je da ti budes tvrdoglavija od njega. Wink (a i psa je lako potkupit s hranom da napravi tocno ono sto ti hoces)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.12.2008. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba nam netko stručan da nam vodi kroz dresuru, tako da idemo u Čepin na proljeće,
koliko je bio star tvoj pas kad ste krenili na dresuru i koja je vrsta psa ako nije tajna,
da li treba nešto posebno od opreme za dresuru, neka posebna lajna ili nešto drugo, e da koliko vas bude u grupi

evo malo pitanja, ajd please odgovori

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aggy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2008. 9:04 
Naslov:  Re: škola za pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seja je napisao/la (Pogledaj post): › gdje ste vi školovali svoje pse


se to ne zove dresura? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iglee
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2009. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ima netko kontakt od gdina Novaka?
Bila bih vam zahvalna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.01.2009. 1:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

seja je napisao/la: ›
možda sam se krivo izrazila, ne bi ja njega dala u školu pa da ga nema mjesec-dva,
ovakav način kao u Čepinu mi odgovara, mislim da idemo na proljeće
ja imam basseta starog 11 mj. i nemoguć je, tvrdoglav, zločest

pa kad si ga razmazila, ali nema to veze, ipak je on tvoja bebica i sve pa mu se sve dopušta, jel da?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2009. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam dobio mješanca haskija i njemačkog ovčara... trenutno ga držim u kući dok mu ne organiziram neki boks da bude u njemu... star je oko tri mjeseca... i užasno je razigran i tvrdoglav i sve što je @seja rekla... no ipak nekog reda zna... svaki put kad napravi neku pizdariju... nema druge nego po guzici malo i da vidiš kako će znati reda... ali svakako ga na jesen kontam odvesti na dresuru...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2009. 11:55 
Naslov:  Re: škola za pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@iglee, broj telefona g. Novaka 031/381-676.

Ne razumijem, čemu ovo protivljenje dresuri i optužujući stav?

Mi smo imali ženku njemačkog ovčara, koju smo kupili upravo u uzgajivačnici Novakovih. Nije bila razmažena i raspuštena ni prije dresure, s njom se jako puno radilo doma. Ipak, takvi psi imaju izraženu potrebu za dominacijom, a o višku energije i snazi da ne govorim.

Iako cijelu obitelj doživljavaju kao svoj čopor, samo se jedan može nametnuti kao apsolutni autoritet. Dok tata s njom nije krenuo na dresuru, nitko osim njega ju nije mogao šetati. Ona bi, eto, usput "zaboravljala" naučene naredbe i više se ne bi znalo tko koga šeta. Bila je izrazito snažna i njezine fizičke karakteristike su više podsjećale na mužjaka, a ipak bi podvijenog repa bježala pred puno slabijim i manjim psima. Bila je luda za mojm starim. Toliko da mi je, kad su moji otišli na more, dobila gadan osip uz opadanje dlake, odbijala je jesti i po cijele dane cvilila. Morala sam ju svako malo nuditi vodom, a pojela bi nešto tek uz puno nagovaranja, iz moje ruke. Da ne govorim o njezinoj naravi, koja je bila takva da je netko mogao ukrasti cijelu kuću skupa s njom, a ona ne bi ni zalajala. Ma, bilo je kod nje mnogih znakova "dječjih bolesti" i mi jednostavno nismo znali što bi s njima.

Na dresuri su ona i tata učili zajedno. Bio je to jedan sasvim drugi pas. Zreo, staložen, socijaliziran, spreman na suradnju s cijelom obitelji.

Dobro je vjerovati u svoja znanja i sposobnosti, no mislim da je ipak pošteno priznati kako stručnjaci u nekom poslu znaju više nego mi. Jedan pogrešan korak u odgoju mog snažnog psa mogao je biti koban za nekog drugog. Mi smo učinili sve što je u našoj moći da do toga ne dođe. Uz pomoć "kućnog odgoja", ali i dresure, moja vreća buha je doživjela duboku starost poslušna i dobra. Ne kažem da bi bez dresure nužno bilo drukčije, ali sam isto tako primijetila napredak za vrijeme iste, na obostrano zadovoljstvo.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iglee
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

thanx wendy...
i potpisujem sve izreceno:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2009. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wendy, ako nije tajna, koliko ste platili dresuru? Ili je to isto ono o čemu je već bilo riječi u prethodnim postovima? Mi imamo dva psa, a jedan je jako tvrdoglav. Isto ih učimo, jedan nauči, drugi ne.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2009. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): › Wendy, ako nije tajna, koliko ste platili dresuru? Ili je to isto ono o čemu je već bilo riječi u prethodnim postovima? Mi imamo dva psa, a jedan je jako tvrdoglav. Isto ih učimo, jedan nauči, drugi ne.


Anastazija, i mi smo bili u Čepinu. Prošlo je godina od toga, ali mislim da se radilo o nekakvih 600tinjak kuna.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2009. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
seja je napisao/la: ›
možda sam se krivo izrazila, ne bi ja njega dala u školu pa da ga nema mjesec-dva,
ovakav način kao u Čepinu mi odgovara, mislim da idemo na proljeće
ja imam basseta starog 11 mj. i nemoguć je, tvrdoglav, zločest

pa kad si ga razmazila, ali nema to veze, ipak je on tvoja bebica i sve pa mu se sve dopušta, jel da?



pa sad da je bebica to si u pravu, i da je malo razmažen isto si u pravu, al da mu se sve dopušta to nikako,
kako je netko već napisao, točno zna kad je pogrješio, reagira kada ga se grdi, podvije rep, sve je to ok, al za dvije minute kao da ništa nije bilo i sve iz početka


iglee jesi li se možda čula sa gosp. Novakom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: