Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



sta je cijev, šipka ili rupa!???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2009. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahaha Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2009. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pumpkin je napisao/la: ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › koja je razlika između rupe i praznog prostora?


Rupa oko sebe ima nešto, a prazan prostor nema.

Da, tako je.. Rupa, da bi uopće mogla biti rupa treba biti obavijena (whatever) nečime, dok je prazni prostor jednostavno nekakvo ništavilo.

Whatever Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 15:30 
Naslov:  Re: sta je cijev, šipka ili rupa!???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile e vidiš.. ovo je sad pravo pitanje... što je rupa a što prazan prostor?
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2009. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što sam već i objasnila, prazan prostor je nekakvo ništavilo, dakle nešto što je zapravo - ništa - dok rupa zaokružuje prazan prostor! Rupa je nešto što je ispunjeno praznoćom. osijek031.com smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijev je šipka kroz koju je netko provukao rupu. Šipka je cijev bez rupe, a rupa je mjesto gdje odlažeš svoje šipke i cijevi, kako bi sve manje rupe iz cijevi bile u jednoj velikoj zajedničkoj rupi koja više nije praznina jer su u njoj šipke i cijevi s rupama.

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la (Pogledaj post): › Cijev je šipka kroz koju je netko provukao rupu. Šipka je cijev bez rupe, a rupa je mjesto gdje odlažeš svoje šipke i cijevi, kako bi sve manje rupe iz cijevi bile u jednoj velikoj zajedničkoj rupi koja više nije praznina jer su u njoj šipke i cijevi s rupama.

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Bravo

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
Cijev je šipka kroz koju je netko provukao rupu. Šipka je cijev bez rupe, a rupa je mjesto gdje odlažeš svoje šipke i cijevi, kako bi sve manje rupe iz cijevi bile u jednoj velikoj zajedničkoj rupi koja više nije praznina jer su u njoj šipke i cijevi s rupama.

Ahm, da, sve stoji, ali po tvojemu bi onda trebalo biti da je rupa nešto direktno povezano sa cijevi i šipkama, dok ja kažem da je rupa sama za sebe-nekakav prazni prostor, koji može biti i u zemlji (Bože dragi, pa ima rupa u zemlji kolko oćeš..) Ne razumijem zašto se rupa povezuje uopće sa šipkom i cijevi. Ok ako ćeš povezivati ovo dvoje, ali rupa tu stvarno nema neku veliku ulogu. I kako u rupu odlažeš svoje šipke? Ako je šipka ispunjena rupom, kao što se ovdje tvrdi, kako možeš šipku i cijev staviti u nju?
osijek031.com smile
Razz

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
Cijev je šipka kroz koju je netko provukao rupu. Šipka je cijev bez rupe, a rupa je mjesto gdje odlažeš svoje šipke i cijevi, kako bi sve manje rupe iz cijevi bile u jednoj velikoj zajedničkoj rupi koja više nije praznina jer su u njoj šipke i cijevi s rupama.

Ahm, da, sve stoji, ali po tvojemu bi onda trebalo biti da je rupa nešto direktno povezano sa cijevi i šipkama, dok ja kažem da je rupa sama za sebe-nekakav prazni prostor, koji može biti i u zemlji (Bože dragi, pa ima rupa u zemlji kolko oćeš..) Ne razumijem zašto se rupa povezuje uopće sa šipkom i cijevi. Ok ako ćeš povezivati ovo dvoje, ali rupa tu stvarno nema neku veliku ulogu. I kako u rupu odlažeš svoje šipke? Ako je šipka ispunjena rupom, kao što se ovdje tvrdi, kako možeš šipku i cijev staviti u nju?
osijek031.com smile
Razz


Ma neee...nije rupa direktno povezana sa šipkama tj. cijevima, samo sam se nadovezala na naslov posta, što je cijev, a što šipka, a u toj priči u biti, rupa je direktno povezana sa cijevi kako bi nastala šipka, kontaš. A rupa, ehh rupa je pojava sama po sebi ili rezultat nekog nemilog događaja. Mislim u većini slučajeva nemilog događaja jer tko bi od radosti išao praviti rupu u svijetu? Mislim ono...rupa je rekla bih rezultat nezgoda u većini slučajeva, kidanja hlača, rupa u stropu i te fore. Ok, ponekad pristupimo pravljenju rupa s namjerom, ali obično u tu rupu nešto stavimo tako da rupa ubrzo prestane biti rupa, a postane prostor za odlaganje, kao što je gore slučaj sa šipakama i cijevima. Ili, postoji opcija kod velikih cijevi s velikim rupama da u nju uguraš manju cijev ili šipku. Pa ne bih rekla da je rupa sama po sebi prazan prosor, ja bih rekla da je rupa, kao nekakva zdjela za prazan prostor, razumiješ...u biti nešto slično kao s vodom...voda poprima oblik posude u kojoj se nalazi, e tako i prazan prostor poprima oblik rupe, razumiješ...dakle, ovisno kakva je izvedba rupe, takav će biti i prazan prostor u njoj osim ako u tu rupu nešto ne staviš... i to...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
insomnia je napisao/la (Pogledaj post): ›
fairy je napisao/la: ›
Cijev je šipka kroz koju je netko provukao rupu. Šipka je cijev bez rupe, a rupa je mjesto gdje odlažeš svoje šipke i cijevi, kako bi sve manje rupe iz cijevi bile u jednoj velikoj zajedničkoj rupi koja više nije praznina jer su u njoj šipke i cijevi s rupama.

Ahm, da, sve stoji, ali po tvojemu bi onda trebalo biti da je rupa nešto direktno povezano sa cijevi i šipkama, dok ja kažem da je rupa sama za sebe-nekakav prazni prostor, koji može biti i u zemlji (Bože dragi, pa ima rupa u zemlji kolko oćeš..) Ne razumijem zašto se rupa povezuje uopće sa šipkom i cijevi. Ok ako ćeš povezivati ovo dvoje, ali rupa tu stvarno nema neku veliku ulogu. I kako u rupu odlažeš svoje šipke? Ako je šipka ispunjena rupom, kao što se ovdje tvrdi, kako možeš šipku i cijev staviti u nju?
osijek031.com smile
Razz


Ma neee...nije rupa direktno povezana sa šipkama tj. cijevima, samo sam se nadovezala na naslov posta, što je cijev, a što šipka, a u toj priči u biti, rupa je direktno povezana sa cijevi kako bi nastala šipka, kontaš. A rupa, ehh rupa je pojava sama po sebi ili rezultat nekog nemilog događaja. Mislim u većini slučajeva nemilog događaja jer tko bi od radosti išao praviti rupu u svijetu? Mislim ono...rupa je rekla bih rezultat nezgoda u većini slučajeva, kidanja hlača, rupa u stropu i te fore. Ok, ponekad pristupimo pravljenju rupa s namjerom, ali obično u tu rupu nešto stavimo tako da rupa ubrzo prestane biti rupa, a postane prostor za odlaganje, kao što je gore slučaj sa šipakama i cijevima. Ili, postoji opcija kod velikih cijevi s velikim rupama da u nju uguraš manju cijev ili šipku. Pa ne bih rekla da je rupa sama po sebi prazan prosor, ja bih rekla da je rupa, kao nekakva zdjela za prazan prostor, razumiješ...u biti nešto slično kao s vodom...voda poprima oblik posude u kojoj se nalazi, e tako i prazan prostor poprima oblik rupe, razumiješ...dakle, ovisno kakva je izvedba rupe, takav će biti i prazan prostor u njoj osim ako u tu rupu nešto ne staviš... i to...

Ahm, ti znači zapravo želiš reći da je rupa nekakav prostor za odlaganje.. ali za odlaganje čega?? zraka?? jer, gle, ako nešto staviš u rupu, onda ona prestaje biti rupa kao takva- rupa je nešto prazno.. ako je nešto u rupi, onda to nije više rupa. Isto tako, rupa može biti povezana s cijevi, ako uz pomoć rupe napravimo od šipke cijev, ali samo u tom kontekstu-kada rupa služi za pravljenje cijevi od šipki (šipaka) inače je sama za sebe!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="insomnia"]
Ahm, ti znači zapravo želiš reći da je rupa nekakav prostor za odlaganje.. ali za odlaganje čega?? zraka?? jer, gle, ako nešto staviš u rupu, onda ona prestaje biti rupa kao takva- rupa je nešto prazno.. ako je nešto u rupi, onda to nije više rupa. Isto tako, rupa može biti povezana s cijevi, ako uz pomoć rupe napravimo od šipke cijev, ali samo u tom kontekstu-kada rupa služi za pravljenje cijevi od šipki (šipaka) inače je sama za sebe!

E pa upravo ti o tome i pričam, rupa je držač praznoće na okupu sve dok nešto ne staviš u nju, kada ista gubi tu funkciju držanja praznoće na okupu i postaje mjesto za odlaganje nečega...jer vidiš, rupa nije isto što i prazan prostor...prazan prostor više upućuje na nešto beztjelesno, dakle eterično rekla bih, a rupa je fizičko tijelo, razumiješ. Ona kao fizičko tijelo ima svoje dimenzije i oblik, volumen i to. A ako bi praznom prostoru išla odrediti veličinu tada bi dimenzije ovisile o rupi u kojoj se nalazi. Dakle prazan prostor se nalazi u rupi. Prazan prostor više upućuje na recimo vremensku dimenziju. Što misliš o vremenskoj dimenziji praznog prostora?

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, ti si dakle ovdje zapravo potvrdila ono što je bila moja teorija od samog početka; da je rupa nešto ispunjeno praznim prostorom- tu se slažemo. Ja nisam niti mislila na zasebnost rupe od praznog prostora, oni uistinu i jesu povezani.
Prazan prostor je svakako nešto što postoji samo za sebe, ali ne bih opet rekla da je i on striktno povezan s vremenskom dimenzijom. Prazan prostor je, recimo, nešto što bi moglo biti i u mojoj nekakvoj praznoj šalici, koju ja sad držim u rukama, recimo. Hm, nije mi nekako povezano to s vremenskom dimenzijom, ne znam.. (mozg mozg).. Smile
A da li bi onda i prostor u praznoj šalici bio smatran rupom, ili samo praznim prostorom?
Da li je onda sve, što nije ispunjeno nečim, isto RUPA? To je opet druga priča koja mene zanima. Trebalo bi tu rupu nekako konkretnije specificirati. Po tvome bi i prazna šalica bila nekakva rupa koja ima oblik šalice, ako se ne varam?

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 15:46 
Naslov:  Re: sta je cijev, šipka ili rupa!???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nekad imam rupu na čarapi... osijek031.com smile

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2009. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm, to ti samo misliš.. to je zapravo samo rupa, koja ima oblik čarape! Very Happy

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2009. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › hm, to ti samo misliš.. to je zapravo samo rupa, koja ima oblik čarape! Very Happy


A ne, rupa na čarapi je posljedica nemilog događaja, kao što sam već navela negdje na početku. Kolegice molim vas, nemojmo brkati pojmove. Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2009. 9:02 
Naslov:  Re: sta je cijev, šipka ili rupa!???
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, kužim, to je praznina obavijena čarapom, te je tako nastala rupa... osijek031.com smile

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: