Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanin si napravio kuću za koju neće plaćati režije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2008. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na foru pretpristupnih fondova EU, konkretnije Phare 2006! I, da, upućena sam!

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laziboi
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2008. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve bi mi se cinilo u redu s kucom samo da tzv. pametna kuca nema podrum... nego su oni tolko pametni napravili podrum pa svakog proljeca kad drava naraste ce morati svu tu struju koju su tako marljivo stedjeli potrositi na pumpe za ispumpavanje vode... Tak da oni imaju sasvim obicnu kucu sa bazenom u podrumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek,Josipovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2008. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi nemojte komentirati bezveze pustite da se kuća završi pa kad bude bilo nekih rezultata komentirajte a ne sve na pretpostavkama sve će se vidjeti kad taj sustav bude u funkciji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svakako pohvalno Smile ... samo se bojim da ipak to 'nece placati rezije' nece biti tocno.

mislim da se po nasim zakonima placaju neki troskovi za koristenje prirodnih resursa ... tako da se bojim da ce njemu drzava zaracunati neke namete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2008. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: ›
Pa sad je dobio 300 000 eura da završi kuću!

točnije 318 00 E.....
.........
nije bit energetske kuće da postane potpuno nezavisna od bilo kojeg ostalog izvora energije....
...stvar je u tome da se štedi....normalno kada je jedna kuća u pitanju da su sve brojke jako male....
...skupo je...i preskupo,izgraditi takvu kuću....
...
pokušat ću ot objasniti ovako...prije 15 godina su i mobiteli bili strašno skupi i imao ih je malo tko....postupnom komercijalizacijom je i njihova cijena pala....tako će biti i sa solarnim panelima....
vrijeme alternativnih izvora energije tek dolazi....
.......

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2008. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.......
Ingo je napisao/la: ›
svakako pohvalno Smile ... samo se bojim da ipak to 'nece placati rezije' nece biti tocno.

mislim da se po nasim zakonima placaju neki troskovi za koristenje prirodnih resursa ... tako da se bojim da ce njemu drzava zaracunati neke namete.

možda neće plačati režije u potpunosti,ali ako smanji račun za grijanje za recimo 30% već se može govoriti o nekim uštedama
nema naknade na korištenje prirodnih resursa....ako mislimo na sunčevu energiju i energiju vjetra i možda još sa bio-masu....HE ne ubrajamo ovdje...
...prednosti ima zato što potencijalni privatni proizvođač može prodavati višak proizvedene energije HEP-u...

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2008. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nije stvar samo u solarnim panelima nego i o samoj gradnji kuće, gdje su smješteni prozori, koliko je debela izolacija i sl. Minimalni gubitak topline stvara uštede. Ta je kuća pasivna, a da bi postala energetski neovisna potrebno je još puno toga napraviti....

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2008. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

epona je napisao/la: ›
djurozero je napisao/la: ›
e lega, ne bih se složio s tobom, nema love za završetak(toliko o samo 20% skupljoj izgradnji). Kuća već najmanje dvije godine stoji s nastavkom gradnje! Vjeruj mi da ovo sigurno znam, živim blizu te kuće, i na njoj već dugo nije bilo radova... I još nešto takve kuće se ne mogu isplatiti najmanje 20-30 godina(a ne za 6-7 godina), i to ako su zakoni prilagodjeni tome, a naši nažalost nisu(HEP ne otkupljuje višak struje od ljudi koji to mogu proizvesti). Takve kuće se grade najviše u njemačkoj i tamo su zakoni prilagodjeni, pa neka mi netko objasni kako se kuća može isplatiti za 6-7 godina kad je realna isplativost u njemačkoj tek oko 30 godina...


Pa sad je dobio 300 000 eura da završi kuću!


pazi da te ne tuži gazda za klevetu, te EU pare dobila je udruga!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
djurozero
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2008. 2:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da znam da je udruga samo mogla dobit pare, i općenito tu kuću ne gradi taj lik nego mislim da je rekao kad smo bili kod njega udruga za energetsku... ili tako nešta i u podrumu će im biti uredi. To sigurno znam, ma ok je kuca, al članak o tome je totalka promašen... samo pročitajte najveću glupost da će se ta kuća isplatiti za 6-7 godina... moš mislit...

_________________
www.samparena.com - Gta MP serveri
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2008. 12:16 
Naslov: Hehehe ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa 318.000 E neće mu biti teško završiti kuću, a ako i ne upali ušteda imat će novca da plati struju i plin....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.11.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

318 000 eura nije za "gradnju" kuće nego za opremanje sa instrumentima i opremom. Ne mogu se novci koje dobiješ iz EU samo tako trošiti na što god, točno piše koliko šta košta i koliko se novaca na što može potrošiiti.

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: