Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako ćete glasovati na neposrednim izborima? Za čovjeka ili stranku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Moji glasovi će:

biti jednaki (stranka i kandidat na neposrednim izborima iz iste stranke)
0%
 0%  [ 0 ]
se razlikovati
100%
 100%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 1


Autor Poruka
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2008. 15:20 
Naslov:  Kako ćete glasovati na neposrednim izborima? Za čovjeka ili stranku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz naslova teme sasvim je jasno što me zanima.

Dakle, 3.nedjelje u svibnju slijedeće godine po prvi puta u Hrvatskoj održavaju se neposredni izbori. Državljani RH imati će pravo neposredno odlučivati koga žele za župane, gradonačelnike ili načelnike općina. Na taj će se način spriječiti politička trgovina odnosno odabir nekompetetnih ljudi ili odabir ljudi za vodeće funkcije čije su stranke jedva prešle prag.

Ono što me konkretno zanima je li moguće da glasujete za jednu stranku, a s druge strane svoj glas date kandidatu druge stranke u neposrednom izboru.
Hipotetski: U gradu ćete svoj glas dati HDZ-u, a za gradonačelnika ćete podržati Vrdoljaka, jer vam se osim njega nitko iz osječkog HNS-a ne sviđa.
Ili u Županiji ćete svoj glas dati SDP-u, a glasovati ćete za Bubala. jesu li u vašem slučaju mogući takvi primjeri ili ćete svoj glas davati nekom kandidatu zbog stranke koju preferirate ili obratno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2008. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

loše je postavljena anketa, jer pretpostavlja da svi glasači već simpatiziraju neku stranku, odnosno da imaju onu za koju uvijek glasuju. ja, npr., nemam. glasam za one koji me do tog glasovanja pridobiju svojim programom (ili za one za koje mislim da su najmanje zlo). na neposrednim izborima ću glasati za onog kandidata koji mi se najviše svidi nekim svojim ljudskim kvalitetama i također programom kojega ponudi. čak štoviše, bilo bi mi drago da to bude netko neovisan o bilo kojoj stranci i struji, mada znam da je to gotovo nemoguće.

trebao si i u anketu staviti pitanje iz naslova: za čovjeka ili za stranku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: