Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pomozimo Filipu (Osteogenesis Imperfecta)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2008. 18:58 
Naslov:  Pomozimo Filipu (Osteogenesis Imperfecta)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo c/p poruke Filipove majke koja se za pomoć obratila mojoj ekipi sa http://cro-chopper.forum-2007.com

U kratko da nas predstavim ... Mama sam dječaka koji je djete sa posebnim potrebama , boluje od neizlječive i teške koštane bolesti i 100% je invalid od rođenja .
No uprkos tome što vjerovatno nikad za svoga života neće voziti ništa osim invalidskih kolica , a kamoli bicikla ili motora , Filip je veliki obožavatelj motora i ostalih motornih vozila . On je dječak koji ima velike snove , pa tako sanja da će jednog dana kad naraste i ozdravi voziti motor.

Radi se o tome da sam mama jednog teško bolesnog dječka , ( teška koštana bolest Osteogenesis Imperfecta ) i koji je zbog nemara Ministarstva zdravstva ostao bez osobne invalidnine i svih prava..
Danas se Filip vodi kao posve zdravo djete iako je 100% inavalid od rođenja.
Tri godine se borim sa sustavom , i konačno smo prije mjesec i po dana dobili pozitivno riješenje od Upravnog suda , odnosno poništili su rješenja Ministarstva zdravstva .
Ali zbog sporosti birokracije , očekujemo tek za nekih 6 mjeseci neki pomak s mrtve točke i da se kompletan problem počne riješavati .
Međutim , največi problem i zbog čega Vam sve ovo pišem je to što je Filip ovisan o invalidskim pomagalima koja su astronomski skupa i bez obzira što HZZO snosi dio troškova za pomagala , dio novaca se uvijek mora nadoplatiti .
Invalidska kolica koja su Filipu potrebita koštaju vrtoglavih 12.000 do 13500kuna , HZZO izdaje doznaku najviše na 7500 kuna .
Godišnje za Filipovo lijećenje izdvojimo oko 20.000 do 30.000 tisuća kuna , jer troškove liječenja u inozemstvu naš HZZO ne snosi , jer smatraju da se djete može liječiti u našim ustanovama.Troškove medicinske rehabilitacije su nam zadnji put odbili jer smo "ispunili" kvotu , odnosno odobrili su nam dolazak fizijatra u kuću ,ali ne i lječenje u Krapinskim toplicama .
Kako ja ne radim , a suprug ima jako malo mirovinu od 2500 kuna , više se ne možemo zaduživati pa s time niti plačati djetetu liječenje i nabavljati lijekove van RH .
Da li bi nam htjeli izaći bar u susret otvaranjem topica i zamoliti vaše članove da nam pomognu prikupiti bar dio sredstava koji su potrebni za nabavku lijekova i dio za invalidska pomagala .
Lijekove koje nabavljamo izvan RH za djete mjesećno nas koštaju oko 2500 do 3000 kuna .
HZZO ne snosi troškove tih lijekova .
Zbog specifične situacije , ne vjerujem da bi me vaši članovi shvatili ozbiljno , pa bih Vas zamolila ako možete zamoliti vaše članove za pomoć .

Žiro račun za pomoć našem sinu Filipu otvoren je u PBZ na ime Filipova oca , Ljubomir Dobrić , Osijek

2340009 - 3102723997

ili na broj tekućeg računa otvoren na ime Filipova oca

2340009 -3203002956


Šaljem Vam link iz Večernjeg lista gdje je objavljen broj računa za pomoć i opširnini tekst o Filipu .

http://www.vecernji.hr/home/otvoreno/3142763/index.do;jsessionid=4E5553D205A8245E0A4FC59C158FAD5B.1
Unaprijed hvala!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Astrica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.12.2008. 6:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Registrirala sam se ovdje zbog priče o malome Fići koju pratim već tri godinekroz blogove njegove majke.Uglavnom voljela bi da mogu doći u kontakt sa gospođom Anitom Dobrić. već dugo je želim upoznati kao i malog Fiću.
Pomozimo Filipu-grupa na Fejsu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: