Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zmija iz Biblije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali ivica, sad da odem offtopic, al neka...znaš onu staru narodnu s kim si, takav si?....čemu trošiš onda svoje vrijeme na postove ljudi koje smatraš seronjama?....slobodno napiši knjigu, sigurno će se uvrstiti uz onu Nives Celzijus...za književnu nagradu Kiklop...
...nadalje, analiziranjem i čitanjem između redova, kao i izvlačenjima konteksta, otišao si u drugom smjeru...ono što sam otvaranjem posta namjeravala je zapitati da li bi Biblija dozvolila evoluciju zmije da nije ova zgriješila....ili da li zmije hodale danas prema istoj knjizi....
...ono što si ti odgovarao, jedino ima veze s mojim nepoznavanjem gramatike (ako)....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
@mali ivica, sad da odem offtopic, al neka...znaš onu staru narodnu s kim si, takav si?....čemu trošiš onda svoje vrijeme na postove ljudi koje smatraš seronjama?....slobodno napiši knjigu, sigurno će se uvrstiti uz onu Nives Celzijus...za književnu nagradu Kiklop...
...nadalje, analiziranjem i čitanjem između redova, kao i izvlačenjima konteksta, otišao si u drugom smjeru...
Pa kada sam držao u kontekstu onda nisi shvatila, zato sam poslije izvadio iz konteksta. Glede knjige, imam pametnijeg posla. Očigledno si sve krivo shvatila.
Ciao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›

Ljutim se samo zbog toga što vidim da su večina ljudi ovdje jedne obične seronje koje neznaju izraziti suprotno mišljenje a da pri tome nevrijeđaju i ne omalovažavaju druge, a to konstantno radite! To je to.
Laku noć.


opaaa... netko se uvrijedio! bu-bu-bu

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
opaaa... netko se uvrijedio! bu-bu-bu
Da mene ljuti kad je netko takav egoist da suprotno miljenje ne tretira kao jedno drugo mišljenje koje je takvo kakvo je, nego je razmišljanja bez nekih argumenata kako je njegovo mišljenje jedino ono pravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@mali ivice, ti svoje mišljenje uopće nisi izrekao na temu posta, već na temu moje gramatike...prema tome, ne kaki....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@mali ivice, ti svoje mišljenje uopće nisi izrekao na temu posta, već na temu moje gramatike...prema tome, ne kaki....
Nije uopće na temu gramatike ili pravopisa. to potvrđuje ono da nisi skontala što sam napisao.
Nekakim nego sam se osvrnuo da si napisala nešto što pobija ono što si prethodno ustvrdila, to nema veze sa gramatikom, nego načinom razmišljanja.
I to je jedan od vida prosera koje si istaknula, no sve u svemu javio sam se zato što sam primjetio da si ti jedna od onih koji u rubrici proseri istiće druge sa njihovim proserima, a sada kada sam ja istaknuo tvoj, sad se ljutiš!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2008. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratimo se na temu.
Bibliju je napisao muskarac!!! pa zasto se onda cudimo da je zena u svakoj knjizi ocrnita.
Constantin je u 3 stoljecu izmijenio tekstove u bibliji, priznao samo 4 evandjelja koja je prije toga sve procesljao ne bi li bilo po njegovoj volji a ostale stare tekstove dao spaliti te je naterao ljude da se pokrste a oni koji nisu htjeli su zavrsili na lomaci ili s macem u trbuhu. Tako je htio kontrolirati neuki narod prijeteci mu vjecnom paklu a jadan narod nije ni znao da je vec zivio u paklu.
Hm jel bi Bog postupio tako sa svojom djecom ili samo egoisticni vladar sa svojom vojskom.

Prica o Adamu i Evi je slikovita znaci nije se dogodila vec je masta nekog pisca bila prebujna a mi danas to uzimamo kao povijesni dogadjaj. Ja jednostavno u to ne mogu vjerovati jer mi nista nije logicno.
Cinjenica da je muskarac napisao bibliju a ne Bog vidi se u svakoj recenici gdje sebi daje apsolutnu moc a zenu blati, proklinje, ocrnjuje jer nemoze kontrolirati svoju pohotu ili pucki receno: cim vidi zenu digne mu se ku..c.
Sebi je dao moc i u kuci bozjoj iliti ga crkvi gdje je dan danas muskarac "blizi" bogu tako da zene nikako nemogu biti svecenice a kamoli poglavarice crkve vec samo nekakve sluskinje obucene u siroke haljine da slucajno ne bi izazvale pohotu a ostale zene su sve "kurve".
Crkvene dogme vise ne prolaze, pitanje je samo vremena kada ce ih ljudi odbaciti, one su nelogicne, nepravedne i samo nas vracaju u srednji vijek.
Ja postujem ljude koji idu u crkvu i vjeruju u bibliju al ajmo ostaviti to postrani i biti donekle logicni i razumni.....
Isus je propovijedao po livadama, sumama....a ne u nekim ogromnim i hladnim zgradurinama koje se grade od poreza-naseg novca. Isao je medju ljude po trznicama u ribolov....Kad ste danas vidjeli da kardinali ili pape idu u narod a da ih neprati cijela ceta bodyguarda ili da se ne vozaju u blindiranim autima, pa di to ima? cega se boje? Ne bi li narod popizdio i ubio ih jer zive od naseg novca a nama propovijedaju da budemo skromni i da je bogadstvo-prokledstvo.
Tako bi mogli u nedogled.
Danas se postuje i cijeni sve sto je novo, krenuvsi od znanosti, fizike, kvantne fizike, astronomije, medicine, psihijatrije.......samo kod vjere vrijedi sto stariji spisi to bolje!! .....zar nije vrijeme da i to promjenimo kao sto smo prihvatili da je zemlja okrugla tako trebamo prihvatiti da mentalni sklop ljudi prije 2000 godina ne vrijedi i danas!!!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Skakavac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2008. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti krscani jebu zene u mozak od pocetka vremena ocito Very Happy

glupo je raspravljat o doslovnom znacenju jednog dijela recenice iz BIBLIJE.

ko ista zna o krscanstvu,bibliji i ostalim "temeljima" te religije zna da rasprava oko ovog ne vodi nigdje.


igdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
indifference
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2008. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Delfin molim tvoje dopuštenje da upotrijebim tvoje rečenice kad me netko pita zašto ne idem u crkvu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2008. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno imas moje dopustenje i ne samo ti vec svi koji tako misle. Crkva je nista bez nas.
Ja ne idem u crkvu od svoje 17, kao ni moj brat i roditelji i vise od 90 posto mojih prijatelja. Onih 10 posto idu jer je to linija manjeg otpora a samo 1 posto ide jer u to vjeruje. Vec sam to rekla al cu ponoviti, postujem ljude koji idu u crkvu i koji u bibliji pronalaze rijeci utjehe jer i ja nesto nadjem u bibliji sto mi odgovara kao npr. ...razliciti putevi vode do gospodina... Svatko treba graditi odnos sa Bogom kako njemu odgovara, u samoci i tisini ili mozda u velikoj skupini ljudi na misi....nije bitno, bitno je da ti u to vjerujes i osjecas se ispunjeno. To je razlog zasto ne idem u crkvu jer jednostavno u to nevjerujem i osjecala sam se lazno kad god sam usla i poklonila se nekakvim kipovima i freskama, koji su naravno predivni svaka cast umjetnicima.
Smatram da nam je vjera nametnuta. Da smo se rodili u turskoj bili bi muslimani i mi zene bi nosile one marame, zasto? ma ko te pita, moras! tako ti je bog rekao! E pa nije, vec opet muskarac koji si dao za pravo da ako zena nije nevina u prvoj bracnoj noci moze je vratiti roditeljima, javno je poniziti i osramotiti cijelu obitelj a u nekim dijelovima svijeta cak je ubiti. Zahvalna sam sto nam to nije vjera iako i kod nas ima nelogicnih dogmi i zakona.
Da smo mi prava krscanska drzava kako se volimo predstavljati svi bi isli svaki dan u crkvu, petkom ne bi jeli meso, nitko ne bi imao seksualne odnose prije braka, u braku ne bi koristili kontracepciju, ne bi bilo pobacaja, ne bi postojali socijalni slucajevi, ne bi ubijali bliznjega svoga........i tako u nedogled a recite mi poznajete li vi barem jednu takvu osobu(ne racunaju se fundamentalisti), ja osobno ne poznajem iako vjerujem da ima takvih ljudi jer su tako izabrali i to je u redu, al smatram da smo licemjerni se predstavljati da smo krscani kad ustvari nismo, to nam je nametnuto od rodjenja, krstenje, pa prva pricest, krizma, ne mozes se vjencati ako nemas to troje, u skolama je vjeronauk i moras ici na to inace dobijes 1.
Smatram da vjera mora biti izbor. U skolama treba biti predmet gdje bi se ucilo o svim vjerama, roditelji bi trebali svoju djecu uciti toleranciji i prihvacanju a drustvo ne bi trebalo izopciti ljude koji razmisljaju drukcije.
Prije 7-8 godina kada sam otvoreno govorila o ovome sto sad pisem znala sam dozivjeti vrlo neugodne situacije od strane prijatelja i poznanika jer to je tema o kojoj se ne raspravlja, ne smije se bogohuljiti i sumnjati u rijec bozju vec samo slijepo to postovati i slijediti. A danas vec nije tako, sve vise mladih ima ovakvo ili slicno misljenje. Npr. moje neke prijateljice nece krstiti svoju djecu vec ce im to ostaviti na izbor kad budu dovoljno odrasli da sami to naprave ili ne.
Mislim da u takvom gradu, drzavi, svijetu trebamo zivjeti sto se tice vjere i duhovnosti, jer to je osobna stvar!!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GasssoLina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: 13 kamenčić od Sunca
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skakavac je napisao/la: ›

glupo je raspravljat o doslovnom znacenju jednog dijela recenice iz BIBLIJE.

ko ista zna o krscanstvu,bibliji i ostalim "temeljima" te religije zna da rasprava oko ovog ne vodi nigdje.


igdje.


fala Bogu da je netko konačno skužio..

_________________
Just smile and wave boys...Smile and wave...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GasssoLina je napisao/la: ›
Skakavac je napisao/la: ›

glupo je raspravljat o doslovnom znacenju jednog dijela recenice iz BIBLIJE.

ko ista zna o krscanstvu,bibliji i ostalim "temeljima" te religije zna da rasprava oko ovog ne vodi nigdje.


igdje.


fala Bogu da je netko konačno skužio..
Večina ljudi kako ovdje i šire voli vaditi riječi, rečenice iz konteksta pa se onda zapravo niočemu ni neisplati voditi raspravu, isto tako večina ljudi voli shvačati nešto što je napisano, onako kako samo njima odgovara.
Večina ovdje ni nema svoje neko mišljenje o nekim određenim stvarima nego samo potvrđuje aplaudira, nekome tko je več svoje iznio nebili bio draži tom/toj koji/a je to napisala.

U oba slučaja dolazimo do toga da se neisplati voditi rasprava, no kako svugdje tako i ovdje uvijek postoji nešto što je jače od mene i što me ipak natera da kažem svoje mišljenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2008. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Večina ljudi kako ovdje i šire voli vaditi riječi, rečenice iz konteksta pa se onda zapravo niočemu ni neisplati voditi raspravu, isto tako večina ljudi voli shvačati nešto što je napisano, onako kako samo njima odgovara.
Večina ovdje ni nema svoje neko mišljenje o nekim određenim stvarima nego samo potvrđuje aplaudira, nekome tko je več svoje iznio nebili bio draži tom/toj koji/a je to napisala.

U oba slučaja dolazimo do toga da se neisplati voditi rasprava, no kako svugdje tako i ovdje uvijek postoji nešto što je jače od mene i što me ipak natera da kažem svoje mišljenje.


večina - većina
niočemu - ni o čemu
več - već
nebili - ne bi li
"tom/toj koji/a je to napisala" - "osobi koja je to napisala."
neisplati - ne isplati
natera - (u kontekstu rečenice) tjera

Sjedi - 1. Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Večina ljudi kako ovdje i šire voli vaditi riječi, rečenice iz konteksta pa se onda zapravo niočemu ni neisplati voditi raspravu, isto tako večina ljudi voli shvačati nešto što je napisano, onako kako samo njima odgovara.
Večina ovdje ni nema svoje neko mišljenje o nekim određenim stvarima nego samo potvrđuje aplaudira, nekome tko je več svoje iznio nebili bio draži tom/toj koji/a je to napisala.

U oba slučaja dolazimo do toga da se neisplati voditi rasprava, no kako svugdje tako i ovdje uvijek postoji nešto što je jače od mene i što me ipak natera da kažem svoje mišljenje.


večina - većina
niočemu - ni o čemu
več - već
nebili - ne bi li
"tom/toj koji/a je to napisala" - "osobi koja je to napisala."
neisplati - ne isplati
natera - (u kontekstu rečenice) tjera

Sjedi - 1. Very Happy
Bitno je da si shvatio ono što sam htio reči i to mi je drago!
Bez obzira na ocjenu. Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isplati se voditi rasprava pogotovo o necemu i nekomu sto nas je ugnjetavalo tisucljecima,lagalo nas,ubijalo,tlacilo......a sto je najtuznije to jos uvijek rade!!

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: