Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zmija iz Biblije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2008. 12:00 
Naslov:  Zmija iz Biblije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znam da Biblija ima svoja značenja o svemu što piše u njoj, a da ponekad to nema veze sa stvarnošću....no, slučajno danas naletih na ovo:

"Kad si to učinila,

prokleta bila među svim životinjama

i svom zvjeradi divljom!

Po trbuhu svome puzat ćeš

i zemlju jesti sveg života svog!

Neprijateljstvo ja zamećem

između tebe i žene,

između roda tvojeg i roda njezina:

on će ti glavu satirati,

a ti ćeš mu vrebati petu."


(Gen 3, 14-15)

...ono što me zbunilo ovdje je da Bog govori zmiji "da će puzati..."....znači li to da zmije do tada nisu puzale?...odnosno, da li od toga dolazi poslovica da "netko nešto krije kao zmija noge"?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
znači li to da zmije do tada nisu puzale?

možda su letile. u puno se priča i legendi (istina, mahom pražitelja amerika) spominje leteća zmija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2008. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da nisu to gmazovi što Icke spominje,he he...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
a da nisu to gmazovi što Icke spominje,he he...

vidiš, vidiš... svašta se da povezati i iskonstruirati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2008. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma zmija je žena, pobogu, nevjernica protiv svetice. Grešnica protiv uzvišenog bića koje služi rađanju djece nakon bračnog oplođivanja. Grešnica ima da puže po podu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2008. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, Felt - nije li zmija označavala i plodnost?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ma zmija je žena, pobogu, nevjernica protiv svetice. Grešnica protiv uzvišenog bića koje služi rađanju djece nakon bračnog oplođivanja. Grešnica ima da puže po podu.

tada bi imali opreku muškarac-žena, gdje bi se žena sastojala od dobre žene i loše žene, postojao bi dualitet. to nije nemoguće, ali mi nekako nije simetrično, jer nema dualiteta za mušku stranu te jednadžbe. nategnuto bi mogli reći da muški dualitet predstavlja odnos bog-vrag, ali je u slučaju žene loša žena poistovjećena sa zmijom, što kod muškarca nije slučaj. nekako mi se više čini da je zmija neki treći entitet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2008. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u Bibliji je zmija imala noge i ruke kad je dala jabuku... Wink
puze za kaznu Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@DonQ, dakle, imamo tri entiteta: muskarca, zenu i zenu-zmiju. Kontam da su ovoj zeni-zmiji s vremenom vratile (evoluirale) ruke i eto ti - muskarci zive u svijetu u kojem je nemoguce razdijeliti zene od zena-zmija.

Jos kad se u obzir uzme i incestuozno medjukrizanje u ranim stadijima razmozavanja prvih biblijskih praljudi, dobije se bistra slika otkud tolika kolicina debiliteta u svijetu, poglavito u vrijeme zaokruzivanja brojeva ispred imena na izbornim listicima.

Danas nije lako biti muskarac.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2008. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...znam da Biblija ima svoja značenja o svemu što piše u njoj, a da ponekad to nema veze sa stvarnošću....
Ono što mi obični ljudi znamo reči preneseno značenje.
anakonda je napisao/la: ›
...ono što me zbunilo ovdje je da Bog govori zmiji "da će puzati..."....znači li to da zmije do tada nisu puzale?...odnosno, da li od toga dolazi poslovica da "netko nešto krije kao zmija noge"?
Kada povežemo ova dva citata dobivamo nešto iz rubrike PROSERI 031. Mislim, ako se stalno tuđi proseri spominju u toj rubrici zašto onda nebi i naši, jel tako.

Krajnji odgovor na tvoje pitanje je slijedeći:
Leteci mungos je napisao/la: ›
Danas nije lako biti muskarac.
Pozzz Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 8:15 
Naslov:  Re: Zmija iz Biblije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oh, jadni mali muškarčići, zlostavljani i zlorabljeni od strane tih sotonskih stvorenja sa sisama i svojim mrskim međunožjima, fuj fuj... Hajte se poženite međusobno, i prestanite kukati protiv žena! Smile

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...znam da Biblija ima svoja značenja o svemu što piše u njoj, a da ponekad to nema veze sa stvarnošću....
Ono što mi obični ljudi znamo reči preneseno značenje.
anakonda je napisao/la: ›
...ono što me zbunilo ovdje je da Bog govori zmiji "da će puzati..."....znači li to da zmije do tada nisu puzale?...odnosno, da li od toga dolazi poslovica da "netko nešto krije kao zmija noge"?
Kada povežemo ova dva citata dobivamo nešto iz rubrike PROSERI 031. Mislim, ako se stalno tuđi proseri spominju u toj rubrici zašto onda nebi i naši, jel tako.

Krajnji odgovor na tvoje pitanje je slijedeći:
Leteci mungos je napisao/la: ›
Danas nije lako biti muskarac.
Pozzz Very Happy



...mislim da tvoj komentar prije može ući u navedenu rubriku, obzirom sve što si napisao nema veze s postavljenim pitanjem, već usputnim komentarom na moj stil pisanja.....no, naviknuta na tvoje izjave, ništa čudno....

...a o tvom krajnjem odgovoru koji je, zapravo nečiji tuđi odgovor, govori slijedeći citat iz Biblije:

U knjizi Postanka:
" A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom."

...siroti muškarci, nije im bilo lako ni u biblijska vremena, a pogotovo sad....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2008. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zmija je žena protiv koje se valja boriti, jer je žena ionako lakše podatna vragu. Zato valjda žene u Crkvi mogu biti samo kućne pomoćnice, jer su stalno na ivici provalije grijeha. Kod muškarca nema tog dualiteta, kako netko reče, jer nije potreban - muškarca grijehu može odvući samo žena, odnosno zmija (jer ne bi Adam jabuku grizao, da nije prokletnice). Zato je bilo potrebno ženu postaviti na odgovarajuće mjesto, u okove. Podrška mužu, rađanje djece, za to služe (vjerujem da bi se Crkva i rađanja odrekla, samo kad bi i muškarci mogli zatrudnjeti).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.10.2008. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znači, bit će da je zaključak ovoga da je zmija/žena/prokletnica/vrag/whatever kriva što je muškarac bio toliko slab, pa nasjeo na grijeh?...uf...kao što to netko reče, jadni muškarci...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2008. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
a da ponekad to nema veze sa stvarnošću....
Ono što mi obični ljudi znamo reči preneseno značenje.
anakonda je napisao/la: ›
znači li to da zmije do tada nisu puzale?...
@ Anakonda ova dva komentar sam mislio, zato sam ih gore i podebljao, ali ih nisam htio vaditi iz ostatka teksta da nebi prigovarala.
Naime jedan od ta dva komentara pobija onaj drugi ali to očigledno nevidiš.

A zašto sam spomenu rubriku proseri?
Zato što vidim da ti i tebi slični konstantno vadite drugima što su oni napisali i sl.
Negledajući na ono što i sami pišete, a od nebuloza koje sam se načitao i kontradikcija također u kojima ste sami sebe pobijalio kao i jedan primjer što ga vidimo gore. O tome bih mogao napisati knjigu.

Ukratko: Ljutim se samo zbog toga što vidim da su večina ljudi ovdje jedne obične seronje koje neznaju izraziti suprotno mišljenje a da pri tome nevrijeđaju i ne omalovažavaju druge, a to konstantno radite! To je to.
Laku noć.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: