Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Boeing 747 i leteće junice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
je super si ti to @felt objasnio,vrhunski...
kad si tako pametan,de objasni zašt je potpisano da će svi radnici ostati na poslu??? jel znaš možda netkoga iz OS da se zaposlio u Žitu a da nije iz posavine,neg da je obični čovjek iz OS bez jebene veze? je možda ih ima na prste nabrojati
e da kak to da je Žito bilo sponzor kampanje samo hdssb-u?
znam "šaptač svinja" a pošto znaš kocu pitaj ga tko je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je li netko vidio tv prilog mislim da je bio na HTV-u, o slijetanju ovih krava? na kraju naša vrla novinarka provali da je to jedan od najvažnijih događaja ove godine u Osijeku?!?! mislim stvarno, ako je tebi, srce drago, slijetanje krava najvažniji događaj godine, ili nemaš pojma o novinarstvu i blebećeš šta ti padne napamet, ili si veća kravetina od svih ovih krava zajedno. meni je recimo važniji događaj godine što arheološki muzej slavi 130 godina, ali to sam ja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 18:45 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a i Zupan se sav spetljao od odusevljenja i velicine dogadjaja...

No neka, neka se radi i vrti! Nesto se ipak desava!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mija
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bar imamo još desetak takvih poduzetnika, onda u Osijeku ne bi bilo nezaposlenih bar makar bio u vezi s politikom, čovjek zna zaraditi novac, a ne nazovi poduzetnika koji su dobili firme i onda to uništili.
justice je napisao/la: ›
poznati Osječki poduzetnik-Pipunić,he he...
čovjek koji nezna pričati postao jedna od največih faca u ovom gradu,e jebem ti politiku i sve što ide uz nju,to ima samo na balkanu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom na nabavnu cijenu i troškove dopreme bome te kravetine neće otići za male pare...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: › s obzirom na nabavnu cijenu i troškove dopreme bome te kravetine neće otići za male pare...
Hm, ne znam koliko je ova kupovina zaista opravdana, ali koliko sam upoznat - selekcija i kvalitetni genski materijal su vrlo, vrlo, vrlo vrijedni poslovi. Mozda nije bas najsretnije trivijalizirati ovu dopremu i u svemu vidjeti crnu zavjeru.

Sto se tice spominjane HRTove novinarke (nisam gledao prilog), nazalost, ovaj dogadjaj se toliko izdize iznad prosjeka da se u prometnom i gospodarskom smislu moze smatrati (naj)vaznijim. Negdje drugdje takvo zbivanje bi proslo gotovo nezamijeceno. Nije tome kriva HRTova novinarka.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iggy_rock
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.10.2008. 3:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › na kraju naša vrla novinarka provali da je to jedan od najvažnijih događaja ove godine u Osijeku?!?! mislim stvarno, ako je tebi, srce drago, slijetanje krava najvažniji događaj godine, ili nemaš pojma o novinarstvu i blebećeš šta ti padne napamet, ili si veća kravetina od svih ovih krava zajedno. meni je recimo važniji događaj godine što arheološki muzej slavi 130 godina, ali to sam ja...
Meni je važniji događaj "Dani piva"...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2008. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
je li netko vidio tv prilog mislim da je bio na HTV-u, o slijetanju ovih krava? na kraju naša vrla novinarka provali da je to jedan od najvažnijih događaja ove godine u Osijeku?!?! mislim stvarno, ako je tebi, srce drago, slijetanje krava najvažniji događaj godine, ili nemaš pojma o novinarstvu i blebećeš šta ti padne napamet, ili si veća kravetina od svih ovih krava zajedno. meni je recimo važniji događaj godine što arheološki muzej slavi 130 godina, ali to sam ja...


Gledala sam. smatram da su danasnji novinari sposobni od najglupljih vijesti napraviti pompozni dogadjaj i uvjeriti nas kako je to super, a kad dodju "prave" vijesti onda i od toga rade cirkus.To je neka druga tema.
Naravno nemislim da je slijetanje ovog aviona glupost, dapace bas mi drago.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 13:05 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj sad ovako za sve koji nemaju pojma šta znače ove jebene krave.

u poljoprivredi odn. stočarstvu postoji termin koji se naziva osvježenje krvi, a to znači kada se na jednom prostoru dugi niz godina uzgajaju životinje koje više ili manje potječu od istih predaka dolazi do prezasićenja i ustaljenja nekih genetskih i proizvodnih svojstava, pojave homozigotnosti nepoželjnih gena te ispoljavanja istih i jednostavno rečeno pada proizvodnje.

e onda se nakon nekog vremena nakon što je došlo do prezasićenja uvoze novi geni te se postojeći fond novim životinjama poboljšava. šta sad to znači.

znači jednu stvar, naše krave u laktaciji daju nekih 8-10000 mlijeka ove daju pun kurac više. em što daju više mlijeka em su jebeno dobar genetski potencijal jer u RH imamo jako dobrih bikova koji će potomstvo tih krava napravit još boljim. e šta sad to znači.

znači da nećemo morat uvozit mlijeko koje uvozimo jer to tako diktira EU, imamo jako slabu proizvodnju i jebeno puno novca trošimo na uvoz umjesto da izvozimo a za izvoz imamo jako dobar potencijal što se tiče proizvodnje. ovaj uvoz je samo početak razvoja. otvorit će se nova radna mjesta, poboljšat će se genetski fond RH, povećat će se proizvodnja, stvorit će se uvjeti da kad uđemo u EU ne budemo seljačine koji će blajbit maunu svima, a ima tu još puno stvari koje su povezani i jednostavno mi se neda o njima laprdat jedna od njih je to što smo pokazali da jebeni avion može sletit u ovu zabit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 13:30 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › aj sad ovako za sve koji nemaju pojma šta znače ove jebene krave.

u poljoprivredi odn. stočarstvu postoji termin koji se naziva osvježenje krvi, a to znači kada se na jednom prostoru dugi niz godina uzgajaju životinje koje više ili manje potječu od istih predaka dolazi do prezasićenja i ustaljenja nekih genetskih i proizvodnih svojstava, pojave homozigotnosti gena i jednostavno rečeno pada proizvodnje.

e onda se nakon nekog vremena nakon što je došlo do prezasićenja uvoze novi geni te se postojeći fond novim životinjama poboljšava. šta sad to znači.

znači jednu stvar, naše krave u laktaciji daju nekih 8-10000 mlijeka ove daju pun kurac više. em što daju više mlijeka em su jebeno dobar genetski potencijal jer u RH imamo jako dobrih bikova koji će potomstvo tih krava napravit još boljim. e šta sad to znači.

znači da nećemo morat uvozit mlijeko koje uvozimo jer to tako diktira EU, imamo jako slabu proizvodnju i jebeno puno novca trošimo na uvoz umjesto da izvozimo a za izvoz imamo jako dobar potencijal što se tiče proizvodnje. ovaj uvoz je samo početak razvoja. otvorit će se nova radna mjesta, poboljšat će se genetski fond RH, povećat će se proizvodnja, stvorit će se uvjeti da kad uđemo u EU ne budemo seljačine koji će blajbit maunu svima, a ima tu još puno stvari koje su povezani i jednostavno mi se neda o njima laprdat jedna od njih je to što smo pokazali da jebeni avion može sletit u ovu zabit.

Nisi baš u potpunosti u pravu. Te junice se ne uvoze radi osvježenja krvi iz jednostavnog razloga što je farma Mala Branjevina kompletno renovirana i ispražnjena te se puni od početka. Hrvati bi bili presretni kada bi kod nas krave davale 8-10000 litara u laktaciji kao što ti kažeš. Kod nas su cifre puno manje.
Treća stvar, te junice imaju najbolju genetiku na svijetu, pa bi osjemenjivanjem s domaćim bikovima samo pogoršali proizvodne performanse potomstva.
To bi ti prijatelju bilo kao kad bi u BMW ugradio dijelove od Lade.
Osjemenjivat će se isključivo uvoznim kanadskim sjemenom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 14:11 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › aj sad ovako za sve koji nemaju pojma šta znače ove jebene krave.

u poljoprivredi odn. stočarstvu postoji termin koji se naziva osvježenje krvi, a to znači kada se na jednom prostoru dugi niz godina uzgajaju životinje koje više ili manje potječu od istih predaka dolazi do prezasićenja i ustaljenja nekih genetskih i proizvodnih svojstava, pojave homozigotnosti gena i jednostavno rečeno pada proizvodnje.

e onda se nakon nekog vremena nakon što je došlo do prezasićenja uvoze novi geni te se postojeći fond novim životinjama poboljšava. šta sad to znači.

znači jednu stvar, naše krave u laktaciji daju nekih 8-10000 mlijeka ove daju pun kurac više. em što daju više mlijeka em su jebeno dobar genetski potencijal jer u RH imamo jako dobrih bikova koji će potomstvo tih krava napravit još boljim. e šta sad to znači.

znači da nećemo morat uvozit mlijeko koje uvozimo jer to tako diktira EU, imamo jako slabu proizvodnju i jebeno puno novca trošimo na uvoz umjesto da izvozimo a za izvoz imamo jako dobar potencijal što se tiče proizvodnje. ovaj uvoz je samo početak razvoja. otvorit će se nova radna mjesta, poboljšat će se genetski fond RH, povećat će se proizvodnja, stvorit će se uvjeti da kad uđemo u EU ne budemo seljačine koji će blajbit maunu svima, a ima tu još puno stvari koje su povezani i jednostavno mi se neda o njima laprdat jedna od njih je to što smo pokazali da jebeni avion može sletit u ovu zabit.

Nisi baš u potpunosti u pravu. Te junice se ne uvoze radi osvježenja krvi iz jednostavnog razloga što je farma Mala Branjevina kompletno renovirana i ispražnjena te se puni od početka. Hrvati bi bili presretni kada bi kod nas krave davale 8-10000 litara u laktaciji kao što ti kažeš. Kod nas su cifre puno manje.
Treća stvar, te junice imaju najbolju genetiku na svijetu, pa bi osjemenjivanjem s domaćim bikovima samo pogoršali proizvodne performanse potomstva.
To bi ti prijatelju bilo kao kad bi u BMW ugradio dijelove od Lade.
Osjemenjivat će se isključivo uvoznim kanadskim sjemenom.


ja baš mislim da se uvoze kao dobar genetski potencijal koji će omogućit, za naše uvjete odličnu buduću proizvodnju mlijeka i potomstva, da će davat odličan remontni materijal iz godine u godinu i ne slažem se s tobom po pitanju domaćih bikova jer kad sam bio i u varaždinskom i u osječkom centru za unaprijeđenje stočarstva vidio sam štošta, a i čuo i mislim da imamo jako dobar genetski fond. ne govorim sad o bikovima koji su u vlasništvu farmi nego govorim za one u stočarskim centrima, ovi na farmama nisu nešto to je istina i ne vjerujem da će se ove junice rasplođivat s tim bikovima

ovo s laktacijom je istina u jednu ruku jer te naše krave imaju potencijal za 8-10 milja litara ali zbog loših uvjeta držanja (koji su se počeli popravljati kako je todorić kupio belje i kako se počelo ulagati u stočarstvo u slavoniiji i baranji) ne daju toliko ali to će se sve promijeniti s nove dvije farme, beljskom najmodernijom u europi i potpuno automatiziranom i spomenutom malom branjevinom ali i onom farmom u tomašancima koja je u vlasništvu PZ Osatina

te krave neće davati mlijeko ako ne budu osjemenjene, a osjemenjivanje lošim sjemenom nikako nije isplativo prvenstveno vlasniku što on dobro zna kao što ni uvoz sjemena iz kanade nije isplativ jer je riječ o 500 junica stoga ne vjerujem da će se u potpunosti osjemenjivati kanadskim sjemenom već će dobar dio obaviti naši bikovi


Zadnja promjena: Monstrum; 17.10.2008. 14:23; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › aj sad ovako za sve koji nemaju pojma šta znače ove jebene krave.

u poljoprivredi odn. stočarstvu postoji termin koji se naziva osvježenje krvi, a to znači kada se na jednom prostoru dugi niz godina uzgajaju životinje koje više ili manje potječu od istih predaka dolazi do prezasićenja i ustaljenja nekih genetskih i proizvodnih svojstava, pojave homozigotnosti gena i jednostavno rečeno pada proizvodnje.

e onda se nakon nekog vremena nakon što je došlo do prezasićenja uvoze novi geni te se postojeći fond novim životinjama poboljšava. šta sad to znači.

znači jednu stvar, naše krave u laktaciji daju nekih 8-10000 mlijeka ove daju pun kurac više. em što daju više mlijeka em su jebeno dobar genetski potencijal jer u RH imamo jako dobrih bikova koji će potomstvo tih krava napravit još boljim. e šta sad to znači.

znači da nećemo morat uvozit mlijeko koje uvozimo jer to tako diktira EU, imamo jako slabu proizvodnju i jebeno puno novca trošimo na uvoz umjesto da izvozimo a za izvoz imamo jako dobar potencijal što se tiče proizvodnje. ovaj uvoz je samo početak razvoja. otvorit će se nova radna mjesta, poboljšat će se genetski fond RH, povećat će se proizvodnja, stvorit će se uvjeti da kad uđemo u EU ne budemo seljačine koji će blajbit maunu svima, a ima tu još puno stvari koje su povezani i jednostavno mi se neda o njima laprdat jedna od njih je to što smo pokazali da jebeni avion može sletit u ovu zabit.

Nisi baš u potpunosti u pravu. Te junice se ne uvoze radi osvježenja krvi iz jednostavnog razloga što je farma Mala Branjevina kompletno renovirana i ispražnjena te se puni od početka. Hrvati bi bili presretni kada bi kod nas krave davale 8-10000 litara u laktaciji kao što ti kažeš. Kod nas su cifre puno manje.
Treća stvar, te junice imaju najbolju genetiku na svijetu, pa bi osjemenjivanjem s domaćim bikovima samo pogoršali proizvodne performanse potomstva.
To bi ti prijatelju bilo kao kad bi u BMW ugradio dijelove od Lade.
Osjemenjivat će se isključivo uvoznim kanadskim sjemenom.


ja baš mislim da se uvoze kao dobar genetski potencijal koji će omogućit daljnju dobru proizvodnju mlijeka i potomstva, da će davat odličan remontni materijal iz godine u godinu i ne slažem se s tobom po pitanju domaćih bikova jer kad sam bio u varaždinskom i u osječkom centru za unaprijeđenje stočarstva vidio sam štošta a i čuo i mislim da imamo jako dobar genetski fond. ne govorim sad o bikovima koji su u vlasništvu farmi nego govorim za one u stočarskim centrima, ovi na farmama nisu nešto to je istina.

ovo s laktacijom je istina u jednu ruku jer te naše krave imaju potencijal za 8-10 milja litara ali zbog loših uvjeta držanja (koji su se počeli popravljati kako je todorić kupio belje i kako se počelo ulagati u stočarstvo u slavoniiji i baranji) ne daju toliko ali to će se sve promijeniti s nove dvije farme, beljskom najmodernijom u europi i porpuno automatiziranom i spomenutom malom branjevinom.

te krave neće davati mlijeko ako ne budu osjemenjene a osjemenjivanje lošim sjemenom nikako nije isplativo prvenstveno vlasniku kao što ni uvoz sjemena iz kanade nije isplativ jer je riječ o 500 junica stoga ne vjerujem da će se osjemenjivati kanadskim sjemenom već će to obaviti naši bikovi

Apsolutnu si u pravu kada kažeš da kod nas krave ne mogu realizirati svoj genetski potencijal zbog loših uvjeta držanja. Ja bih još pridadao i lošu kvalitetu krme na obiteljskim gospodarstvima te općenito loše izbalansirane obroke. Pouzdano znam da će se te krave osjemenjivati s kanadskim sjemenom bez obzira na visoku cijenu.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Apsolutnu si u pravu kada kažeš da kod nas krave ne mogu realizirati svoj genetski potencijal zbog loših uvjeta držanja. Ja bih još pridadao i lošu kvalitetu krme na obiteljskim gospodarstvima te općenito loše izbalansirane obroke. Pouzdano znam da će se te krave osjemenjivati s kanadskim sjemenom bez obzira na visoku cijenu.


ma obiteljska gospodarstva su posebna priča, katastrofalno stanje, loši uvjeti držanja, loša hranidba, slabi prinosi, mali broj goveda, ne prate se ciklusi, loša higijena držanja, mužnje ma katastrofa sve u svemu (čast izuzecima naravno jer ima par obiteljskih gospodarstava koje imaju osposobljenu radnu snagu i potrebno znanje)

znači i bilo je kako sam si konto da će biti da je s kravama došlo bure sjemena u tekućem dušiku za nedaj bože osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jerko
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.10.2008. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije točno da nikad prije nije sletio toliki avion..osamdesetih je sletio isti vozeći kožu za vinkovačku cibaliu..iz indije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2008. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gluplje vijesti nisam skoro vidio. baš me zanima koliko će tih krava biti živo za godinu dana.vjerujem da su uplatili njihovo osiguranje pa kad koja krepa moći će opet za njih kupiti bar 3 ( tri ) domaće krave.šta ti je matematika!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: