Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Boeing 747 i leteće junice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la: ›
justice je napisao/la: ›
poznati Osječki poduzetnik-Pipunić,he he...
čovjek koji nezna pričati postao jedna od največih faca u ovom gradu,e jebem ti politiku i sve što ide uz nju,to ima samo na balkanu...

postao je "faca" radom i smislom za posao, ne pričanjem. ne vidim kakve veze ima jedno s drugim. i čini mi se, možda griješim, da se njega u javnosti ne veže ni uz koju političku opciju.


e pa vidiš griješiš,on je postao to što je uz veliku pomoć svog sponzora glave,dok je potonji bio u hdz-u redovno se uplačivalo,a tek kad je osnovana ova smiješna nazovi-regionalistička stranka postao je glavni sponzor njihove kampanje,nekažem da Pipunić nema smisla za šljaku ali nebi to bio da nije bilo velike pomoći glave,nije ti bilo čudno kad su mu bacili bombu što je Šišljagić prvi bio na licu mjesta da vidi šta se događa...


Pa šta? Ako je to bio uvjet da razvije posao, napravi veliku firmu, zaposli puno ljudi (pa makar i po Posavsko-rodbinskoj vezi), plaća im redovite plaće (čujem ne male)... e pa neka je! I opet je to problem glupave raje koja bira 'takve' politicare koji onda rade ovakvu klimu - ako hoces nesto veliko nije ti dovoljno da si sposoban i imas novaca nego moras imati i politicare na svojoj strani!

I opet se pitam je li nama ovdje u Osijeku ista dovoljno dobro!?!?!? Trebalo bi otvoriti zasebnu temu da bas vidim zasluzuje li koja firma, covjek, ideja... ikakvu pohvalu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj molim te @callistemonu ak je tebi to normalno da čovjek koji želi uspjeti mora imati političku zaštitu onda stvarno nešt s tobom nije u redu,
čovjek koji nezapošljava ljude iz OS netreba raditi u ovom gradu,a da nekažem šta je bilo s ljudima iz bivšeg IPK što ih je on kupio

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 11:17 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa samnom sigurno nesto nije u redu (i ne salim se)...

A valjda je u tom Žitu nasao posao i neki domaci covjek...uostalim svi oni porez i prirez uplacuju u istu kasu!
Nego IPK i ostale privatizirane tvrtke...da bi bile profitabilne, moralo se nesto napraviti ... i s ljudima... zato se i privatiziraju jer nisu mogle opstati radeci po starom principu - surovo, ali stvarno!
A čuh i za neke primjere od strane Žita privatiziranih farmi, nema više krađe, klanja i prodaje ispod stola, a svi oni koji to nisu radili a žele posao su ostali i zadovoljni su!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je da,pa šta ti onda nisi kupio IPK ili ja,sama politička igra,ljudi se dogovorili s direktorima i ovih ih izručili pipuniću,majstor potpisao da će svi ostati raditi,prošlo mjesec dana i on dao otkaze polovici radnika,fino platio kaznu državi i boli ga k.,e ak je tebi to normalmno onda ti svaka čast,živio kapitalizam...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo naivčina misli da se regionalni igrači u poslu, a kamoli neke malo značajnije firme (često nazvane multinacionalne) stvaraju bez izrazite i snažne pomoći politike. Još i u poljoprivredi! Pa samo dobiti državne potpore za proizvodnju u takvim milijunskim iznosima danas je u Hrvatskoj moguće isključivo uz suradnju sa svim razinama vlasti (a tako je i vani). Upravo je tu krimen lokalne politike - od Glavaša i Đapića nikakve koristi! Ljudi izvan Osijeka spuštaju glavu kad ih vide. Ako netko i donira tim kriminalcima, radi to samo da ga ne bi sabotirali.

Dobrodošli u realni svijet. Velike firme plaćaju svim političkim strankama. Koliko znam, i Žito donira svim strankama. Ne zato što su politički opredijeljeni, nego da si osiguraju prijeko potrebnu suradnju sa vlastima.

Porijeklo vlasnika je totalno nebitno. Svi su jednom odnekud došli. Priče o IPK-u smiješne su same po sebi - pa ta grupa nepoznate količine firmi bila je u takvom stanju da je prava sreća što je neke dijelove netko odlučio kupiti - malo pažljiviji promatrači vidjeli su da je Novi Agrar jedna od najbrže rastućih firmi u regiji. Tko je doveo IPK u raspad - pa sami djelatnici IPK! Ako su i htjeli očuvati firmu, nisu to znali, a nisu imali ni političku potporu, što nas vraća na početak priče.

Još je naivnija priča da u takvim gigantskim mastodontima, koje nitko nije kontrolirao, treba ostaviti sve radnike u radnom odnosu. Samo budala bi tako preuzela firmu. Pa te su firme imale na desetke tisuća radnika, kao da su u najmanju ruku, al pari GM-u ili Microsoftu. Zadržati polovicu velik je uspjeh - a to će uskoro bolno naučiti radnici brodogradilišta.

A najgora teza iznesena ovdje jest da se u Žitu ne zapošljavaju Osječani. To je nakaradna glupost, koja ne zavrijeđuje neki dulji komentar - naprosto je potpuno netočna. Taman da je i istina, još bolje - u Žito bi dakle dolazili raditi ljudi iz drugih dijelova Hrvatske, što bi bio znak da se stvarno gospodarski budimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2008. 12:01 
Naslov:  Re: Boeing 747 i leteće junice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nakon temeljitog čišćenja i dezinfekcije, avion prazan polijeće na novo europsko odredište Ondje će ukrcati teret, jer s osječke piste natovaren ne bi mogao uzletjeti. Avion koji je junice dovezao u prvoj turi, vratio se u Amsterdam i odande produžio za Irak, kako bi u SAD dopremio tijela poginulih američkih vojnika.


Autor: Goran Flauder
Foto: Daniel Antunović, Goran Flauder
Video: centurion


...svaka čast novinaru što nam je objasnio da je to avion za krave i mrtve američke vojnike....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ovdje tema Pipunic, niti njegovo poduzetnistvo, vec cinjenica da se odlucio dati prednost Osijeku. Isto tako ne treba se zavaravati da je to ucinio iz ljubavi vec zbog toga sto je Osijek vjerojatno ispaltiviji i vrlo vjerojatno je dobio povoljniju ponudu od Zagreba.
Pohvale vodstvu zračne luke Osijek, te se nadam da ovim "probijanjem leda", barem dio kargo kolaca uzeti Zagrebu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je super si ti to @felt objasnio,vrhunski...
kad si tako pametan,de objasni zašt je potpisano da će svi radnici ostati na poslu??? jel znaš možda netkoga iz OS da se zaposlio u Žitu a da nije iz posavine,neg da je obični čovjek iz OS bez jebene veze? je možda ih ima na prste nabrojati
e da kak to da je Žito bilo sponzor kampanje samo hdssb-u?

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="justice";p="197343"]je super si ti to @felt objasnio,vrhunski...
kad si tako pametan,de objasni zašt je potpisano da će svi radnici ostati na poslu??? quote]

valjda su postojali neki ugovori, a i sankcije za kršenje...tu bi sud trebao odigrati svoju ulogu!

[quote="justice";p="197343"]jel znaš možda netkoga iz OS da se zaposlio u Žitu a da nije iz posavine,neg da je obični čovjek iz OS bez jebene veze? je možda ih ima na prste nabrojati
quote]

svaka firma ima neke svoje 'kriterije' - o državnoj službi da i ne pričamo. Ali to je samo odraz općega stanja... što će se vnadam se vrlo skoro promijeniti pa će se početi vrednovati stručnost, a ne podobnost. A koliko brzo će to doći, ovisi o svima nama!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2008. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa šta se čudite što je Pipunić pozapošljavao svoju rodbinu, prijatelje i ostale zemljake. JA bih to isto učinio da imam vlastitu firmu, a siguran sam i bilo tko drugi bi učinio isto. Naprosto nije istina da se u Žitu ne zapošljavaju Osječani i ostali Slavonci, jer osobno poznajem veliki broj rođenih Osječana koji rade u Žitu. Što se tiče IPK i otpuštanja radnika, tu je sve jasno. Bilo je previše zaposlenika da bi tvrtka uopće mogla rentabilno poslovati. Žito je isplatilo poprilično velike otpremnine nekim radnicima, dobar dio ih radi i danas tamo i uglavnom su zadovoljni.
Što se tiče junica, u Osijek su sletjele da bi ih se dodatno poštedjelo za višesatni transport od ZG do OS.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
je super si ti to @felt objasnio,vrhunski...
kad si tako pametan,de objasni zašt je potpisano da će svi radnici ostati na poslu??? jel znaš možda netkoga iz OS da se zaposlio u Žitu a da nije iz posavine,neg da je obični čovjek iz OS bez jebene veze? je možda ih ima na prste nabrojati
e da kak to da je Žito bilo sponzor kampanje samo hdssb-u?

ja znam nekoliko ljudi koji rade u osijeku, a osječani su i nemaju nikakve veze s posavinom. i na rukovodećim su pozicijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2008. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ja znam nekoliko ljudi koji rade u osijeku, a osječani su i nemaju nikakve veze s posavinom. i na rukovodećim su pozicijama.


znam i ja,ali lego to su većinom ovi što su izručili IPK pipuniću,ma nemam ja ništa protiv ljudi što rade dobro svoj posao,niti kažem da je Žito loša firma,ali ja sam samo postavio tezu kako je pipunić došao da toga svega uz pomoć jebenih političkih veza,i to je to...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2008. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dogodine prvim avionom iz Londona dolazim u Osijek i molim da mi se organizira adekvatan doček. Nazočni moraju biti svi koji su dočekali kravice i uz to, moliću lijepo, crveni tepih i bleh muzika. Čokoladice i šampanjac neću ni spominjati. A nakon što ja sletim neka slobodno dezinficiraju letjelicu kako bi mogli prevoziti mrtvace. Da ne pokupe neki od mojih virusa, bakterija i ostalih napasti...

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2008. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
znam i ja,ali lego to su većinom ovi što su izručili IPK pipuniću,ma nemam ja ništa protiv ljudi što rade dobro svoj posao,niti kažem da je Žito loša firma,ali ja sam samo postavio tezu kako je pipunić došao da toga svega uz pomoć jebenih političkih veza,i to je to...

čuj, znam i za neke druge direktore koji su do svega također došli političkim vezama, ali radnici imaju minimalce, rade neplaćeno prekovremeno, ne uplaćuje im se zdravstveno i mirovinsko, kooperanti ne bivaju plaćeni itd.

jest žalosno da se do uspjeha mora (ili je barem puno puno puno puno lakše) preko raznih političarčića, ali ako već je tako, onda neka barem budu kao pipunić, a ne kao većina drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2008. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš sam sretan zbog krava...sad će bit mlijeka...a i kravetina...kad ove budu općile...onda će biti za izvoz Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: