Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Javni prijevoz ili vlastiti auto?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 11:39 
Naslov:  Javni prijevoz ili vlastiti auto?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovih dana sam imala žustre rasprave na ovu temu pa me zanima što vi mislite o tome.
Da li je bolje na kredit kupiti neki autić i biti mobilan i neovisan o ikome ili koristiti gradski prijevoz i novac od kredita trošiti na nešto drugo? Smatrate li da je imati auto luksuz ili potreba?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2008. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom da živim i radim u centru, na 10 minuta udaljenosti, i da su mi u radijusu od također 10 minuta dva trgovačka centra, zasad nemam potrebu za autom, i trenutno mi je auto luksuz. s vremenom, možda već kroz par mjeseci, bi mi mogao početi trebati, ali ću tek onda početi razmišljati o kupovini. zasad bi mi bio čisti luksuz, s obzirom na moje potrebe, na otežano nalaženje parkinga blizu kuće, na gužvu u centru, na izdatke koje auto zahtijeva...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno auto...em imam tri dana jahanja iz Višnjevca do juga em su busevi katastrofa. Ali je ipak jeftiniji gradski prijevoz nego da idem autom svaki dan na posao. Pa sam si kupil butru. Mjesečnu.

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobni automobil je svakako prednost ako si prisiljen raditi negdje izvan mjesta stanovanja. Ovisiti o javnom prijevozu je katastrofa.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.09.2008. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Autom idem svaki dan na posao.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.09.2008. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Auto je svakako prednost. Prvo, mogu kamo hoću kad god hoću, nemam vozni red. Drugo, ako odem koji put u neku veliku kupovinu, ne mogu autobusom ili tramvajem tegliti vrećice koje ni podići ne mogu. Ili nositi novi TV koji kupim. Treće, već rečeno, ovisi o radnom mjestu. Pa recimo, kad sam izlazila petkom van, nema noćnog tramvaja i baš lijepo dođe auto da ne moraš nekih 7-8 km pješačiti i tako... Ili recimo bolesnu baku vozim s liječniku, tramvajem ju ne mogu dovesti pred vrata liječnika, autom mogu.
Jedino, eto, ekološki je prihvatljivije voziti se gradskim prijevozom. Je li jeftinije, ne razmišljam o tome.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2008. 13:21 
Naslov:  Re: Javni prijevoz ili vlastiti auto?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

auto danas više nije luksuz nego potreba, ali kolika je potreba ovisi o navikama i mogućnostima!
Preferiram pješice, ako je lijepo vrijeme bicikl, a ako baš treba (udaljena lokacija ili shoping) auto! Dakle sve se dade iskombinirati da se auto ne pali baš za svaku sitnicu (iz više razloga, da sada ne nabrajam)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2008. 17:59 
Naslov:  Re: Javni prijevoz ili vlastiti auto?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam uvijek bila za to da se koristi javni prijevoz što više je moguće, iako je naravno auto nužan..
ali gledajuci na nas grad.. bas sam danas u obitelji računala, kako se nama isplati voziti autom buduci da na 3 voznje od po 2 stanice dam 60 kuna Smile i sve cesce me stanica dodje 20ak kuna..i slično ko svima jel...
čak i kupovanjem mjesecne karte, i koristenjem svakodnevno opet dodjem na to da mi je jeftinije autom...pa sad... odustala sam od javnog prijevoza..barem sto se našeg grada tice, nazalost... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2008. 18:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada uzmem u obzir cijenu mjesečne karte, vrlo nezgodan raspored autobusa, trajanje vožnje autobusom do kuće, vrijeme koje izgubim zato što nema autobusa onda kad meni treba nego tek 2 sata kasnije... definitivno auto, tim više što na gorivo potrošim nešto malo više nego koliko bi dao za sve ovo gore navedeno

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2008. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: › Jedino, eto, ekološki je prihvatljivije voziti se gradskim prijevozom.

Jedna studija je nedavno dokazala da vlak i autobus masovno više zagađuju zrak od automobila (da, nakon što su uračunali sve moguće komponente, od učinkovitosti motora do broja ljudi koji svaki od tih vozila može prevesti).


Zadnja promjena: Frost; 25.11.2008. 18:13; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2008. 18:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mentalitet ljudi je da vole pokazati da imaju više nego što si zapravo mogu i smiju priuštiti...
...neki možda kažu da je auto luksuz....je ako se kupuje na kredit,a rata kredita uzima dobar dio prihoda....
...ali ja smatram da je automobil danas definitivno potreba....
..iako ga i sam pokušavam što racionalnije koristiti...bez njega ne bih mogao
...uzmem si smao zadnje 2 godine faksa....imaš predavanje,pa 3-4 sata ništa pa neke vježbe....ako ostanem u gradu izgubim cijeli dan....ako idem busom treba mi sat vremena u jednom smjeru.....autom sam za 15 min kući i toliko mi treba nazad....
..dakle ostajala su mi 3 sata za učenje ( ili spavanje,što je češći slučaj )...Smile


Zadnja promjena: sokrat; 25.11.2008. 18:15; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
peggy
Offline
Ukupno postova: 71
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2008. 18:14 
Naslov:  Re: Javni prijevoz ili vlastiti auto?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to.. a toliko sam uvijek zagovarala javni prijevoz zbog svih nas i našeg grada.. pih da.. više se naživciram, izgubim vremena, izgubim novce..
zalosno ali tako je.. razmisljam si uzet sama auto.. a ranije mi to nije padalo na pamet, jer sam mislila da jos uvijek nemam potrebe imati vlastiti..
zao mi mog osijeka Confused
al kazu sve će biti okej Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.11.2008. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada bi mreza gradskog prometa bila razgranata tako da od tocke a do tocke b dodjem najkracim putem, kada bi linije bile redovite i vozila koliko - toliko zadovoljavala minimum higijenskih kriterija ... svakako bi odabrao javni prijevoz.

Ovako, u ovoj situaciji ... jos dugo cu se voziti autom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.11.2008. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad je toplije vrijeme - bike se pokazao kao apsolutni pobjednik medju prijevoznim sredstvima. U gradu je, zbog manevarskih sposobnosti, u svladavanju udaljenosti efikasniji od automobila. Prednosto su mu i to sto se covjek ne mora jebati s parkingom, moze posluziti i kao oslonac za dupe (montazna mini-tribina), kao pogonsko gorivo trosi masne naslage, a i s njega je lakse snajpati picobere na ulici.

Gradski prijevoz, za hladnijeg vremena i dulje rute, mi je sasvim ok, posebno otkad su uveli butru. Znam da mnogi imaju problema, na vlastite oci sam gledao kako ljudima zasvijetli crvena lampica i oni prozuje, ali... budimo realni, greska nije u sustavu, nego u ljudima koji ne obracaju paznju na tu crvenu lampicu. Cisti Darwinizam. Takvi ni ne zasluzuju voznju platiti manje od 10 kuna. Steta sto validatori nemaju sposobnost umanjivanja reproduktivnih svojstava jedinki.

Auto mi treba 2-3 puta mjesecno kad idem u nabavke i pohode po shopping centrima.

Sve racunice, a preko nekoliko puta sam o tome promisljao, mi govore da bi me auto kostao daleko, daleko vise nego bi mi donosio koristi. No, nisu svi te (ne)srece. Postoje ljudi kojima su oni svakodnevna nuznost.

Kako god, voli bih kad bi ljudi vise racunali, a manje "razmisljali" emocijama. Pogotovo kad dizu kredite i kupuju nove automobile koji za 2 godine izgube 30% na vrijednosti, cak i ako se uopce ne voze. Ali to je jedna druga prica...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2008. 8:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la: › Jedino, eto, ekološki je prihvatljivije voziti se gradskim prijevozom.

Jedna studija je nedavno dokazala da vlak i autobus masovno više zagađuju zrak od automobila (da, nakon što su uračunali sve moguće komponente, od učinkovitosti motora do broja ljudi koji svaki od tih vozila može prevesti).

Znači da nam lažu. Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: