Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zabraniti konzumiranje alkohola na javnim površinama?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2008. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P
mvarga je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da nije zaboravljena, ni slučajno, ali namjera je ovog natječaja da sukladno novim vremenima dozvoli mladima da i oni možda osmisle neku pjesmu koja će zaživiti kao popularna i promovira neke nove autore....
U WTF. Pa da, mladi se nikada ne bi sjetitli napisati pjesmu bez toga. Pogotovo sada kad više ne mogu piti na javnim površinama.

Osnovna struktura pjesme trebala bi pratiti vjekovne težnje i odluke Gradskog vijeća. Primjerice mogli bi promijeniti neke postojeće tekstove pa bi u Osijeku trebalo pjevati:

Jesam pijan, ali nisam jako - ljevo desno, pa kući mimo javnih površina.
ili
Pijem da je zaboravim, al' javne površine ne gazim.

Ma kol'ko ovo glupo zvuči, zabrana pijenja na javnim površinama je još gluplja.
Bravo, vidiš da možeš biti i duhovit i sarkastičan in the same time ....Smile Samo mi nije jasno što bi tvoj komentar u okviru ovog topica trebao značiti, imaš topic o cugi pa tamo baljezgaj do mile volje. Ukoliko želiš znati moje razmišljanje na zadanu temu, smatram da je puno bitnije povesti računa o tome da se donese zakon i prateći akti na razini države koji bi omogućio provedbu rada za opće dobro i usklađivanje zakona s EU u smislu visokih novčanih kazni za vandale tako da im slična glupost nikada ne padne na pamet, pa bogami i zatvorske. I naravno da se to sve i provodi na djelu...Ovo je jedna od inicijativa za širu raspravu, pa molim te ukoliko smatraš da je poželjno omogućiti da svi daju određen prijedlog i da se o njemu treba raspravljati, moraš računati da će nekad biti i ideja koje se tebi neće svidjeti.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 26.09.2008. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inka12 je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
a, što da radim. pretpostavljam da sam malo prekonzerva za ove nove generacije, al u moje (naše vrijeme Laughing ) bilo je neukusno vidjeti curu kako šeta gradom s cigaretom u ustima, a kamo li da nateže karlovačko iz dvolitre... Laughing

i mislim da to ovim mladim generacijama treba netko reći jer očito nisu svjesni da ovo njihovo ponašanje nije poželjno.

ma meni je žensko i boca pive nespojiva čak i u kafiću i ne mogu si zamisliti npr. da moram poljubit curu koja bazdi na karlovačko, podriguje i p..i.

Shocked

a čuj, po meni, ima cura i žena koje uspjevaju ostati ženstvene što god da rade, dok druge to nikako ne uspjevaju također što god da rade. naravno, ima tu i puno onih "u sredini" koje ipak određuje ponašanje...


hmmm... mislim da ne razlikuješ ženstvenost od ljepote. lijepa žena je ženstvena kada na primjer puši cigaretu preko cigaršpica ili kada ispija šampanjac iz uske kristalne čaše, ali ako ta ista ženska puši debele kubanske cigare ili nateže pivu iz litarske krigle (da ne spominjem dvolitarsko karlovačko) ja tu ne vidim nikakve ženstvenosti. ženstvena može biti i manje lijepa žena koja se zna obuči ili ima uglađeno ponašanje, ženstvena će nekome biti i debela osoba što je stvar ukusa jelte, itd... da ne pametujem previše, no svaka od njih gubi ženstvenost (barem u mojim očima) u trenutku kada se počme ponašati kao neki drvosječa.

@ostali mladci i curke,
sorry ako sam ovime nekoga uvrijedio no to je moje viđenje tog "ženskog problema" i nikako nema veze s predrasudama o ženama ili nedaj bože nekoj diskriminaciji prema njima. samo stvar ukusa ili neukusa.

Wink



ovdje se nijedna žena nije izjasnila da puši debele kubanske cigare ili nateže pivu iz litarske krigle. prema tome... i dosadan si s pivom od 2 litre..i to karlovačkim. sta je s osjeckim???


Neam pojma, iače ne pijem pivo, samo kad su baš velike ljetne vručine i to heineken od 033 mi je sasvim dovoljan da utažim žeđ.

A ovo s cigarama i ka-rlo-vačkim je da pojačam dojam, da budem slikovitiji i svima jasan na što ciljam.

A vi se curke nikako ne date.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2008. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): › Druže moj beogradski
Neznam za tebe ali ja nemam ništa s drugovima, s beograđanima niti s tobom.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › Onda ti mladi mogu svoju energiju potrošiti na sportskim terenima ili u sportskim dvoranama premda im ni malo čišćenja smeća ili uređenja okoliša u kojem žive ne bi škodilo.
Pošto si negdje napisao da ne pričamo o tome kako je nekada bilo bolje neću to napisati. Podsjetio bih samo da je nekada sportska aktivnost mladih bila poticana, subvencionirana i besplatna. Ja se danas iskilavim dok platim satove za svoje klince. Naravno da nema raznih kampova za mlade na moru (Otok mladosti, Savudrija, Vodice), a organiziranje mladih u takozvani društveno korisni rad putem radnih akcija se zabranilo dekretima jer je to proglašeno jugo-komunističko-unitarističko-protuhrvatskim djelovanjem.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › [f/quote]Ali ne oni trebaju PITI i lumpovati, razbijati sve oko sebe jer će blesavi porezni obveznici medju kojima su i njihove tate i mame iz poreza i prireza kupovati nove kante i kontejnere za smeće i nova stakla na busnim stajalištima.
Pošto si meni za mene napisao da pišem gluposti, uzet ću si pravo da to ustvrdim i za tebe. Nitko, nikada, nigdje nije uspio uredbama, propisima, smjernicama ili zakonima sve spriječiti. Neće to niti Gradska vlast ma koliko HSP-ovaca tamo dovukli. U više relevantnih studija postoje dokazi i obrađeni podaci koji pokazuju da mladi na takve poteze Vlasti reagiraju većim otporom (čitaj većom štetom i razbijanjem). Nekada su razbijali pijani, sad će trijezni. Osim toga napravio si totalni mentalni salto - jednoznačno si povezao pijanstvo s vandalizmom. Radi se o dvije potpuno različite društvene pojave i to govori o tvom potpunom neznanju i ignoranciji struke (isti si kao i gradska vlast). Misliš da će se nešto riještiti? Sada se bojim da će doći do značajnijeg nasilja. Ako malo pratiš prolupale face što pobiju pola škole, oni to u pravilu naprave potpuno trijezni.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › (Jebote, ne mogu da vjerujem da ovakve gkuposti piše čovjeks 45 godina na grbači " mladi sad ne smiju van piti" ) Shocked Shocked Shocked
Ako ne vjeruješ pročitaj još jednom, pa onda još jednom. Ako ni onda ne vjeruješ pročitaj još jednom. To što si ti iz konzervativne obitelji koja je iz tebe napravila ograničenog nasilnika tvoj je problem. Da si koji puta popio s društvom u parku možda bi ispao normalniji.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.09.2008. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A đe nestade moj odgovor drugu vargi?

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.09.2008. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I zašto je njemu dozvoljeno mene vrijeđati, a ja njega ne smijem, a?

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.09.2008. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se ovđe dešavaju neke čudne stvari. neki postovi lete s jednog kraja na drugi, poput letećih mungosa i nikako ih uvatit.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2008. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
spin je napisao/la (Pogledaj post): › Druže moj beogradski
Neznam za tebe ali ja nemam ništa s drugovima, s beograđanima niti s tobom.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › Onda ti mladi mogu svoju energiju potrošiti na sportskim terenima ili u sportskim dvoranama premda im ni malo čišćenja smeća ili uređenja okoliša u kojem žive ne bi škodilo.
Pošto si negdje napisao da ne pričamo o tome kako je nekada bilo bolje neću to napisati. Podsjetio bih samo da je nekada sportska aktivnost mladih bila poticana, subvencionirana i besplatna. Ja se danas iskilavim dok platim satove za svoje klince. Naravno da nema raznih kampova za mlade na moru (Otok mladosti, Savudrija, Vodice), a organiziranje mladih u takozvani društveno korisni rad putem radnih akcija se zabranilo dekretima jer je to proglašeno jugo-komunističko-unitarističko-protuhrvatskim djelovanjem.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › [f/quote]Ali ne oni trebaju PITI i lumpovati, razbijati sve oko sebe jer će blesavi porezni obveznici medju kojima su i njihove tate i mame iz poreza i prireza kupovati nove kante i kontejnere za smeće i nova stakla na busnim stajalištima.
Pošto si meni za mene napisao da pišem gluposti, uzet ću si pravo da to ustvrdim i za tebe. Nitko, nikada, nigdje nije uspio uredbama, propisima, smjernicama ili zakonima sve spriječiti. Neće to niti Gradska vlast ma koliko HSP-ovaca tamo dovukli. U više relevantnih studija postoje dokazi i obrađeni podaci koji pokazuju da mladi na takve poteze Vlasti reagiraju većim otporom (čitaj većom štetom i razbijanjem). Nekada su razbijali pijani, sad će trijezni. Osim toga napravio si totalni mentalni salto - jednoznačno si povezao pijanstvo s vandalizmom. Radi se o dvije potpuno različite društvene pojave i to govori o tvom potpunom neznanju i ignoranciji struke (isti si kao i gradska vlast). Misliš da će se nešto riještiti? Sada se bojim da će doći do značajnijeg nasilja. Ako malo pratiš prolupale face što pobiju pola škole, oni to u pravilu naprave potpuno trijezni.
spin je napisao/la (Pogledaj post): › (Jebote, ne mogu da vjerujem da ovakve gkuposti piše čovjeks 45 godina na grbači " mladi sad ne smiju van piti" ) Shocked Shocked Shocked
Ako ne vjeruješ pročitaj još jednom, pa onda još jednom. Ako ni onda ne vjeruješ pročitaj još jednom. To što si ti iz konzervativne obitelji koja je iz tebe napravila ograničenog nasilnika tvoj je problem. Da si koji puta popio s društvom u parku možda bi ispao normalniji.


E bravo!

Samo bi htio naglasiti jednu stvar: U americi je takodjer zabranjeno piti na javnim mjestima no oni to rijesavaju papirnatim vrecicama tako da se ono sto piju ne vidi golim okom.

Mislim da nijedan policajac nece probati pivo samo da vidi da li je relly ili ne Smile

Mozda ce se uz cugu gratis dobivati i skanicla he he

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2008. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): › I zašto je njemu dozvoljeno mene vrijeđati, a ja njega ne smijem, a?
Ne volim vrijeđati nikoga i nikada se ne služim time prvi (osim ako nije u pitanju neki političar ili javna osoba, jer tada se to ne broji).

Ali kad si ti počeo mene vrijeđati vratio sam ti koliko sam mislio da je primjereno.

P.S.Ja se držim one: Ako ne znaš primati - nemoj ni dijeliti.

P.P.S. I mali dodatak: kad nekoga citiraš - citiraj ga točno. Ne ubacuj svoje riječi ili misli u tuđe tekstove. Ja znam što sam napisao, svi mogu vidjeti što sam napisao, a ti ipak imaš potrebu dopunjavati moje rečenice svojim ubačenim riječima. To možeš raditi ali ne očekuj ovacije zbog toga.


Zadnja promjena: mvarga; 27.09.2008. 1:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.09.2008. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la (Pogledaj post): › I zašto je njemu dozvoljeno mene vrijeđati, a ja njega ne smijem, a?
Ne volim vrijeđati nikoga i nikada se ne služim s time prvi (osim ako nije u pitanju neki političar ili javna osoba jer tada se to ne broji).

Ali kad si ti počeo mene vrijeđati vratio sam ti koliko sam mislio da je primjereno.

Ja se držim one: Ako ne znaš primati - nemoj ni dijeliti.


Tko je prvi počeo, doduše ne direktno bi opet mogli raspravljati, ali neću jer ne vodi nikud. Ni ja ne volim vrijeđati, ali se branim kada me napadaju, a na ovoj temi o oblokavanju me skoro svi napadaju jer sam jedan od rijetkih koji pripada negacijskoj ekipi. Zato ponekad ugrizem i nekoga tko nije zaslužio.

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.09.2008. 1:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da se svi drže zakona da se osobama mlađim od 18 god ne smije prodavat alkohol...onda ne bi bilo potrebe donosit ovaj zakon...
jebeš zakon kojeg se nitko ne pridržava niti provjerava neka inspekcija itd...šta nam vrijedi donosit takve zakone kad nitko neće taj zakon provest u djelo...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.09.2008. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
spin je napisao/la: ›
E baš taj! Dobro ni ja se ne sjećam da sam naišao na spomenutu odredbu, ali taj Zakon prepoznaje pješaka kao sudionika u prometu, ne? I zašto se ne bi mogao dodat i neki amandman kojim bi se moglo sankcionirati pijane pješake kao sudionike u prmetu?! Ne znam, meni je to tako logično. Npr. pijanac prelazi cestu na pješačkom (neka je i zeleno) i u medjuvremenu se dezorjentira i krene u krivom smjeru te ga pogazi auto ili kene na crveno jer je toliko pijan da ni ne vidi semafor, a ne koja jeboja i opet ga pregazi auto. Zato mislim da bi pilcajac kada vidi nekog vidljivo pijanog pješaka trebao imati ovlasti da djeluje i isključi ga iz prometa (ma što to značilo) ili drogiranog, svejedno.


Hm, ovi su prijedlozi u rangu onoga sto je vec netko spominjao: zabraniti konzumiranje svinjske masti zbog problema vezanih uz kolesterol; aute, jer bi netko mogao poginuti; upaljece, sibice, netko ce se zapaliti; internet, jer ce nam svu djecu napadati pedofili IM-om.
Nisu svi konzumenti alkoholnih pica - pijanci.
Mislim da ne shvacas (ili to ne zelis) kako podrzavanjem ovakvih mjera (govorim o ovoj temi) ne ogranicavas slobodu drugima, vec i sebi.


Mislim da se ne razumijemo pa ću probat biti još slikovitiji pa ako treba i crtat ću. Npr. s društvom si i pijete negdje u gradu ili u parku svjedno, i tvoji kompići su se pošteno naroljali toliko da teturaju i jedva se drže na nogama. Ti si popio manje i samo si laše ošamućen ali potpuno svjestan što se okolo tebe događa. Trebate se razići i svak poći svojoj kući, a znaš da ti lege stanuju u centru i da do kuće moraju preći nekoliko semafora na kojima se odvija vrlo intenzivan promet. Što ćeš ti učiniti ???


pa u sred noci nema intenzivnog prometa, nismo valda pili usred podneva i idemo kuc oko 3 kad je guzva

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.09.2008. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta još neće zabraniti?baš me zanima tko će se pridržavati tog zakona i hoće li nam onda ulice izgledati ljepše,klupe biti čitave,kante na svom mjestu a zidovi neišarani..moš mislit.Budala je budala bez obzira jel pijan ili ne,a uostalom ako ne bude smio piti vani pit će kod nekog lege izaći van i eto ti sranja.
Jel ima išta ljepše od toga da s društvom sjedneš u parkić uzmete koje pivce ili vino,pjevate,zaj... se još ako netko ponese gitaru,pa di ćeš bolje?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2008. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
to je krivi pristup za nas mentalitet

gledaj recimo nizozemsku, sve smijes, i svima je dobro, i nitko nije agresivan, zato ono sto se ne smije su kazne novcane i zatvorske da se onesvjestis odma i to je to

represija nikad nije urodila plodom, samo ljuti ljude

E, slažem se.. al komično mi je što su lika u Amsterdamu, u coffe shopu kaznili zbog toga što mu je u jointu bilu duhana, a zabranili su pušenje na svim javnim mjestima.. osijek031.com smile komedija, tako će biti i sa ovom uredbom grada Osijeka..
Slažem se s većinom da je to glupost koja neće uroditi nekim plodom, slažem se da ima dobrih zakona koji se ne provode, ali opet slažem se i da opijanje maloljetnika na ulicama kao i uništavanje i vandalizam na neki način treba spriječiti jer u zadnje vrijeme su te aktivnost prevršile svaku mjeru..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2008. 2:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duba je napisao/la: ›
šta još neće zabraniti?baš me zanima tko će se pridržavati tog zakona i hoće li nam onda ulice izgledati ljepše,klupe biti čitave,kante na svom mjestu a zidovi neišarani..moš mislit.Budala je budala bez obzira jel pijan ili ne,a uostalom ako ne bude smio piti vani pit će kod nekog lege izaći van i eto ti sranja.
Jel ima išta ljepše od toga da s društvom sjedneš u parkić uzmete koje pivce ili vino,pjevate,zaj... se još ako netko ponese gitaru,pa di ćeš bolje?!

Problem je u tome što nitko više ne nosi gitaru u park već bejzbol palicu!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2008. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
duba je napisao/la: ›
šta još neće zabraniti?baš me zanima tko će se pridržavati tog zakona i hoće li nam onda ulice izgledati ljepše,klupe biti čitave,kante na svom mjestu a zidovi neišarani..moš mislit.Budala je budala bez obzira jel pijan ili ne,a uostalom ako ne bude smio piti vani pit će kod nekog lege izaći van i eto ti sranja.
Jel ima išta ljepše od toga da s društvom sjedneš u parkić uzmete koje pivce ili vino,pjevate,zaj... se još ako netko ponese gitaru,pa di ćeš bolje?!

Problem je u tome što nitko više ne nosi gitaru u park već bejzbol palicu!


problem je sto ce prije bit priveden ovaj s gitarom, nego s palicom Wink to je najveci problem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: