Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rad nedjeljom i blagdanom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Podržavate li rad (uz plaćanje, naravno) nedjeljom ili ne?

Da
88%
 88%  [ 16 ]
Ne
11%
 11%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 18


Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2005. 18:30 
Naslov:  Re: Rad nedjeljom i blagdanom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priča oko svete mati Crkve me podsjeća na nešto što je velikosrpska ideologija izmislila za potrebe teritorijalne ekspanzije, a to je "istorijsko pravo".
Kao, Bog se odmarao sedmi dan pa treba i čovjek.
Gluposti.
Ako netko misli da nisu, nek tu analogiju počne vući po danima.
Mislim, ja pripadam religiji u kojoj zamalo svaki pripadnik štuje
Tajanstvenog Zmaja U Vlastitoj Garaži Koji Je Nenormalno Sramežljiv Pa Se SKriva Kad Dovedem Goste.
Sve nas je više. Meni nitko ne može govoriti da mog Boga nema, kad ja znam da njega ima jer su me tako učili moji pređi.

Što se rada nedjeljom tiče mislim da sve one koji potpisuju peticije bespogovorno, upijajući svježe nedjeljne poruke Hrvatske biskupske konferencije u obliku kodiranih poruka s ambona, treba deprivirati prava na zaštitu nedjeljom.
Dakle, gori ti kuća nedjeljom- vatrogasci u tvom geocentričnom ili crkvocentričnom sustavu ne interveniraju. Zarva. Inventura. Kartamo.
Kći ti se predozirala na groblju ili si pričepio mošnju vratima hladnjaka - posada hitne pomoći ima feragosto ili su otišli na fiš.

Ne budimo budale, radno zakonodavstvo i plaćanje rada je drugi par rukava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2005. 4:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako ima svoju ideologiju hrvati, srbi, crkva, ti i ja ali to ne znaci da je ideologija (ako nije tvoja) glupost
izadi malo napolje pomirisi ruze i pogledaj plavo nebo i onda kreni dalje... nije zivot bas tako crn, u svakoj stvari i u svakom covijeku se moze naci nesto dobroga, ajde probaj...

sto se tice zmaja u garazi ja sam na tvojoj strani, to je tvoja religija i ja to postujem... ako ga ti vidis ja ti vjerujem, pa koju god ti travicu pusis posalji i meni malo

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2005. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Svako ima svoju ideologiju hrvati, srbi, crkva, ti i ja ali to ne znaci da je ideologija (ako nije tvoja) glupost
izadi malo napolje pomirisi ruze i pogledaj plavo nebo i onda kreni dalje... nije zivot bas tako crn, u svakoj stvari i u svakom covijeku


U mojoj religiji ne postoji nisata sto nema uporiste u stvarnom svijetu. Mislim, taj neobicno stidljivi zmaj ima svoju pricu...
Ne znam zasto mislis da mi je svijet crn.
Mogu ti reci da sam bio nesretan i nezadovoljan te frustriran sve dok sam postivao iracionalna pravila koje su mi usadivali. Ne pozivam ja na neku novu reformaciju, ovo drustvo nije spremno ni za to, samo eto... pozivam ljude da razmisljaju svojom glavom, a ne babinom, djedovom, zupnikovom, televizorovom...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2005. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
nevia je napisao/la: ›
Eh, danas je nedjelja i ja radim! osijek031.com smile I ne pada mi napamet buniti se jer mi posao treba, a u suprotnom......šut karta. Koliko sam ja primjetila najmanje su se u cijeloj toj priči pobunili radnici točnije trgovci. Uostalom tko neće raditi ne mora, ima mnogo drugih kojima posao treba.
A što se crkve tiče i to se stigne, naravno tko hoće....koliko ja znam u svakoj crkvi, svake nedjelje barem tri puta dnevno se drži misa.
Pitanje plaćanja prekovremenog i rada nedjeljom i blagdanom je sasvim druga priča. Tko radi neka mu se i plati!!!

Nevia, po Zakonu o radu svaki radnik ima pravo na jedan dan odmora u tjednu i nema te sile koja bi te mogla potjerati na posao 7. dan u tjednu. Inace, reci mi... da li radis kao trgovkinja ili nesto drugo? Imam pri ruci Zakon i na dispoziciji osobu koja se bavi radom, pa....


da znam ja to! Nisam trgovkinja nego preko studentskog radim u call center-u! e a slobodan dan sam iskoristila u subotu! uostalom kad radiš preko stuca čisto sumnjam da vrijede ista pravila igre kao i za ostale ReadThatFuckingManual
Ali zahvaljujem na interesu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2005. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevia je napisao/la (Pogledaj post): › da znam ja to! Nisam trgovkinja nego preko studentskog radim u call center-u!


Opaaaa, call girl? Wink

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.11.2005. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
nevia je napisao/la (Pogledaj post): › da znam ja to! Nisam trgovkinja nego preko studentskog radim u call center-u!


Opaaaa, call girl? Wink


Ne! call girls izlaze kao pratnja na večere i sl. s muškarcima koji si to mogu priuštiti! Mi u call centru razgovaramo s korisnicima i nastojimo im pomoći! ne bih reklamirala firmu, dovoljno se i sami eksponiraju....samo ću reći boju...znat ćeš o kome je riječ.....ROZENO ILI PINK

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2005. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevia je napisao/la: ›
steam je napisao/la: ›
nevia je napisao/la (Pogledaj post): › da znam ja to! Nisam trgovkinja nego preko studentskog radim u call center-u!


Opaaaa, call girl? Wink


Ne! call girls izlaze kao pratnja na večere i sl. s muškarcima koji si to mogu priuštiti! Mi u call centru razgovaramo s korisnicima i nastojimo im pomoći! ne bih reklamirala firmu, dovoljno se i sami eksponiraju....samo ću reći boju...znat ćeš o kome je riječ.....ROZENO ILI PINK



Baš čudno..čujem da djelatnici u HT-u(roze ili pink) dobijaju uskoro otkaze kao tehnološki višak Crying or Very sad ,a studenti kao ti im rade u call centru..ili si kćer neke face ili je sve ovo naopako i nakaradno.. Rolling Eyes Rolling Eyes
SORRY.Nevia ništa osobno tebi ne zamjeram Embarassed

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2005. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
U mojoj religiji ne postoji nisata sto nema uporiste u stvarnom svijetu. Mislim, taj neobicno stidljivi zmaj ima svoju pricu...
Ne znam zasto mislis da mi je svijet crn.
Mogu ti reci da sam bio nesretan i nezadovoljan te frustriran sve dok sam postivao iracionalna pravila koje su mi usadivali. Ne pozivam ja na neku novu reformaciju, ovo drustvo nije spremno ni za to, samo eto... pozivam ljude da razmisljaju svojom glavom, a ne babinom, djedovom, zupnikovom, televizorovom...

ako imas pricu, slusam...

ja te razumijem i sjecam se tih pravila koja su se pendrekom usadivala... lupanje glave u zid ne rijesava probleme, ako se neka stvar moze promijeniti onda je promijeni, ako se nemoze onda prihvati da se nemoze i kreni dalje. dok to ne prihvatis i svijet i zivot ce ti bit crn... govorim iz osobnog iskustva

Za koju reformaciju ovo drustvo nije spremno, nisam mislio da mozemo priustiti jos jednu?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 08.11.2005. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="deltaos"]
[quote="nevia"]
steam je napisao/la: ›
nevia je napisao/la (Pogledaj post): › da znam ja to! Nisam trgovkinja nego preko studentskog radim u call center-u!


Opaaaa, call girl? Wink


Ne! call girls izlaze kao pratnja na večere i sl. s muškarcima koji si to mogu priuštiti! Mi u call centru razgovaramo s korisnicima i nastojimo im pomoći! ne bih reklamirala firmu, dovoljno se i sami eksponiraju....samo ću reći boju...znat ćeš o kome je riječ.....ROZENO ILI PINK
[/quote]


Baš čudno..čujem da djelatnici u HT-u(roze ili pink) dobijaju uskoro otkaze kao tehnološki višak Crying or Very sad ,a studenti kao ti im rade u call centru..ili si kćer neke face ili je sve ovo naopako i nakaradno.. Rolling Eyes Rolling Eyes
SORRY.Nevia ništa osobno tebi ne zamjeram Embarassed
[/quote]

Heh, nije tako komplicirano: svaki poslodavac za svog radnika mora plaćati njegove doprinose (tako da skoro dvostruko, ovisno o statusu zaposlenika, poreznom razredu itd. mora platiti- plaću radniku i doprinose(socijalno i zdravstveno) državi!). Studenti su pak, sasvim izvan toga sustava: njima se ne plaćaju doprinosi, ne plaćaju im se prekovremeni sati (jasno, ako se radi o redovnim studentima koji mogu raditi samo preko studentskog ugovora, i koji ustvari ne bi trebali raditi jer već crpe državne financije time što im se financira školovanje!)- tako su studenti povoljnija kategorija za izrabljivanje: zapošljava ih prometna za 16 kn/h, Kaufland ih zove u inventuru u razdoblju od šest popodne do 2 ujutro (noćni rad, 2 dana= 200 kn), a u zadnje vrijeme ih i Emezetta (ili Ipercoop) zapošljava na 4 sata na blagajni. Koliko sam ja čula, ispravite me ako griješim.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 08.11.2005. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo gore bijah ja.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2005. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Za koju reformaciju ovo drustvo nije spremno, nisam mislio da mozemo priustiti jos jednu?


Nitko ne bi bio sretniji od mene kad bi Hrvati imali ono što je Britancima Curch of England.
Anglikanska je crkva uvijek vodila računa prvo o svojem narodu, pa onda o svojoj strukturi.
Zato su se, u ostalom, i odvojili od Vatikana.
Svećenici se žene recimo.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2005. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
To je zato sto kod nas na trzistu rada potraznja debelo nadmasuje ponudu. I hrpa sljakera napada jedno radno mjesto. Sindikalni vodje i dalje laju na Mjesec, poslodavci sibaju robove po ledjima, a robovi se zadovoljavaju mrvicama i ustajalom vodom.
Zakon fiktivno stiti radnika, ali ga ostavlja na cjedilu kad zavrsi na ulici s otiskom dzona na dupetu. Cak ga i dzukci lutalice ne zele popisati...


Ovo je objasnjenje zasto je sve u banani. Zapravo, ovo je posljedica lose provedbe zakona, odnosno problem nefunkcioniranja pravne drzave.

Kada bi se zakoni provodili onako kako su napisani, ne bi bilo ovakvih situacija, rada na crno, na sivo i sl.

Poslodavci su uspjeli doci do one tocke gdje zlostavljanja ima toliko da postaje nemoguce proceuiranje svih krivaca.

Kao kad bi svi ljudi odjednom prestali placati el. energiju, a HEP ne moze sve iskljuciti jer bi se u tom slucaju sustav preopteretio i raspao.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2005. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deltaos je napisao/la: ›
Baš čudno..čujem da djelatnici u HT-u(roze ili pink) dobijaju uskoro otkaze kao tehnološki višak Crying or Very sad ,a studenti kao ti im rade u call centru..ili si kćer neke face ili je sve ovo naopako i nakaradno.. Rolling Eyes Rolling Eyes
SORRY.Nevia ništa osobno tebi ne zamjeram Embarassed


Studenti rade zato sto se mogu vise "razvuci" (fleksibilniji su od okostalih radnika), rade za manje novca, ne njorkaju, manji je zamor materijala, manja su davanja drzavi te zbog elokvencije, mladosti i boljeg kuzenja u nove stvari (uvjetno receno boljeg kuzenja) - prihvatljivija su radna snaga za takve poslove.

Zamisli da "Steficu" stave na mjesto u ADSL call centru, a zena jedva da zna nabrojati sastavne dijelove racunala (televizor, kutija, mis i pisaca masina)...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2005. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Kada bi se zakoni provodili onako kako su napisani, ne bi bilo ovakvih situacija, rada na crno, na sivo i sl.

Poslodavci su uspjeli doci do one tocke gdje zlostavljanja ima toliko da postaje nemoguce proceuiranje svih krivaca.

Kapitalizam, globalizacija... kako god to omotas opet je isto govno i isto smrdi...

Leteci mungos je napisao/la: ›
Zamisli da "Steficu" stave na mjesto u ADSL call centru, a zena jedva da zna nabrojati sastavne dijelove racunala (televizor, kutija, mis i pisaca masina)...


daj stefici (koja stefica?) samo komad papira i napisi na njemu "reinstall windows"...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2005. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Kapitalizam, globalizacija... kako god to omotas opet je isto govno i isto smrdi...


Kapitalizam je zlo... Globalizacija je opci naziv za okrupnjavanje i sistematizaciju provedbe zla... U pocetku se prodavala prica o boljitku svih, ali se sada vec iskrastaliziralo tko ce od tog procesa imati koristi. Istih oni 5% koji dijele 90% svjetskog bogatstva.

Leteci mungos je napisao/la: › daj stefici (koja stefica?) samo komad papira i napisi na njemu "reinstall windows"...


"Stefica" je genericki naziv za... hm, opisao sam koga... ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: